Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Społecznicy za społeczne pieniądze.
Autor Wiadomość
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 20:57   

swiat się zmienił , ale głupców i złodzieji nie bakuje
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 21:39   

no świetnie, ale od tej konstatcji do uzasadnienia dlaczego mamy uczynic pracę burmistrza bezpłatna jeszcze daleka droga, oj daleka.

ja wole swojemu burmistrzowi płacić i od niego wymagać - a jak podpadnie odpowiednio wielu obywatelom zrobic referendum i odwołać.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 00:35   

wojbus napisał/a:

Powiedzmy ze społeczeństwo wybiera radnych, a radni w drodze konkursu zatrudniaja wybitnego menadzera i zarzadce , wtedy mozna mu płacic i wymagac.


Powiedzmy, że poprzednia ordynacja wyborcza stwarzałą takie rozwiązania. Przy czym wystarczyło dopisać, że na Burmistrza/Wójta/ Prezydenta ogłasza się konkurs który rozstrzygają Radni. No ale mamy nową ordynację wyborcza...
Zresztą, w każdej demokracji zachodzniej rządą politycy. Koniec kropka.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 00:36   

aha,
No chyba że ustrój jest parlamentarno-monarszy to wtedy jest jeszcze król czy tam inna królewna. Ale oni nie rządzą a trwają.
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-31, 08:14   

Nie doczytałes Radek , podałem dwa warianty , albo honorowy , wybrany demokratycznie , albo dobrze opłacany profesjonalista wyłoniony droga konkursu i selekcji.
Mysle ze posrednia forma jest so bani.

Cos mi sie wydaje, ze nie udało się w Polsce jeszcze odwołac burmistrza czy wójta mimo licznych prób .

Bartek , pomyśl czy nie dośc politykierstwa na szczeblu centralnym , po co to całe gówno przenościć na szczebel lokalny ?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 09:47   

Kiedyś gdzieś na tym forum pojawiło się pytanie odnośnie Rady Miejskiej, że przecież jest takowa i może cośtam burmistrzowi. Otóż niewiele może. burmistrza powołują mieszkańcy i tylko oni mogą go odwołać. Pomijam przypadki posiadania wyroku czy śmierci albo rezygnacji.
Też nie przypominam sobie, aby gdziekolwiek w Polsce miało miejsce referendum, któe odwołało by burmistrza.
Na poziomie lokalnym nie mamy wpływu na pewne rzeczy. O zmianę ordynacji wyborczej, czy nawet dyskusję na ten temat trzeba by się zwrócić wyżej.
Oczywiście, że dość mam politykierstwa na szczeblu centralnym, nie raz o tym pisałem, mówiłem. Zwłaszcza politykierstwa w wydaniu obecnie, miłościwie nam panującym. Na szczęście, aby tego nei było w Brzegu (i innych samorządach lokalnych) nie trzeba zmieniać ordynacji bo było by przesrane. Wystarczy zagłosować na ludzi, którzy nie mają we krwi konfliktów ani nie mają takiego przykładu z góry.
Ciekaw jestem jakiego argumentu użyją przedstawiciele obecnie rządzących partii żeby luzie uwierzyli że nie będą na szczebel lokalny przenosić tego co ich partyjne władze robią w Warszawie?
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-31, 10:07   

Nie czytasz gazet bartek? Takich referendów było mnustwo , zawsze były bezcelowe z powodu niskiej frekwencji
Do wybrania burmistrza czy wójta może byc frekwencja nawet 15 %, ale do odwołania potrzeba min 50%.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 11:21   

wojbus napisał/a:


pomyśl czy nie dośc politykierstwa na szczeblu centralnym , po co to całe gówno przenościć na szczebel lokalny ?

Jest jeden, jedynie słuszny sposób.
Każdy w Brzegu musi zagłosować na Grzegorza Surdykę kandydata nieskazitelnego, społecznika bezinteresownego.
Tak myślę, że wtedy w Brzegu będzie raj albo coś podobnego.
czuwaj :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2006-10-31, 13:10   

PK napisał/a:
wojbus napisał/a:


pomyśl czy nie dośc politykierstwa na szczeblu centralnym , po co to całe gówno przenościć na szczebel lokalny ?

Jest jeden, jedynie słuszny sposób.
Każdy w Brzegu musi zagłosować na Grzegorza Surdykę kandydata nieskazitelnego, społecznika bezinteresownego.
Tak myślę, że wtedy w Brzegu będzie raj albo coś podobnego.
czuwaj :mrgreen:


Czy Ty Urbano-Rydzyku musisz wykorzystać każde możliwe miejsce na forum żeby dopiec osobie będącej przyczyną Twoich wszystkich kompleksów?
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 14:43   

misterio napisał/a:
PK napisał/a:
wojbus napisał/a:


pomyśl czy nie dośc politykierstwa na szczeblu centralnym , po co to całe gówno przenościć na szczebel lokalny ?

Jest jeden, jedynie słuszny sposób.
Każdy w Brzegu musi zagłosować na Grzegorza Surdykę kandydata nieskazitelnego, społecznika bezinteresownego.
Tak myślę, że wtedy w Brzegu będzie raj albo coś podobnego.
czuwaj :mrgreen:


Czy Ty Urbano-Rydzyku musisz wykorzystać każde możliwe miejsce na forum żeby dopiec osobie będącej przyczyną Twoich wszystkich kompleksów?


Strasznie ci dziękuję drogi misterio za określenie.
Jestem bardzo szczęśliwy, że darzysz mnie "prowincjonalnego" taką estymą.
Straszny mam kompleks Charyzmatycznego. Doskwiera mi ten kompleks, a właściwie całe zgrupowanie kompleksów już od wczesnego dzieciństwa (może nawet wcześniej).
Dlatego uważam, że powinien On być nie tylko naszym burmisiem, ale kimś znacznie ważniejszym.
Grześ na sułtana

czuwaj :evil:
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-31, 19:09   

PK urbano-rydzyk , naprawdę dobre .
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-31, 19:29   

Wojbus a ty wiesz, kto to jest rydzyk i urban?! :o Myślę, że tylko wiesz kto to jest Surdyka Grzegorz!
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-10-31, 20:18   

Wojbus i znów błąd ort. Teraz już się nie wykpisz, że spacji nie wbiłeś.
Ja dziękuję za takiego niedokształconego burmistrza.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-10-31, 20:26   

A na forum przecież jest słownik do sprawdzania pisowni, wystarczy wcisnąć pisownia.
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-10-31, 20:35   

Tym większy minus.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pieniadze, spoleczne, spolecznicy, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu