Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Społecznicy za społeczne pieniądze.
Autor Wiadomość
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 12:11   Społecznicy za społeczne pieniądze.

Burmistrz i pozostali działacze samorządowi nie powinni pobierać zadnych diet ani pensji , powinny to byc stanowiska honorowe , a działalnośc dla miasta wyłącznie z pobudek prestizowych i dla pamięci potomnych.

Co innego słuzba cywilna , tam powinni pracowac dobrze opłacani profesjonaliści i wysokiej klasy kadra menadzerów . To jest parodia zeby na przykład nauczyciel WF ze szkoły podstawowej był Burmistrzem , decydował sprawach , o których nie ma bladego pojącia i pobierał za to ogromna kasę.

Myślę ze losy miasta to zbyt poważna sprawa zeby oddawac ją w ręce często przypadkowych ludzi .
Jesli burmistrz ma byc rzeczywiście profesjonalnym zarzadzającym i pobierać za to pieniądze , to może lepiej byłoby zamiast demokratycznych wyborów organizowac konkursy jak w przypadku deyrektorów i menadzerów dzużych firm i korporacji?
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 12:51   

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wybory samorządowe były takim "konkursem"
Burmistrza za darmo to jest burmistrz któremu ktos będzie wypłcał pensje w innej formie - na przykład krozysci majątkowych.
Płać i żądaj - to chyba lepsze stanowisko niż zabrac wszystkim wszystko. Bo płacąc jako obywatel masz prwo żądąc wielu rzeczy - np. dostepu do informacji na podstawie konstytucji R.P. od Burmistrza jako od władzy pchodzacej zw yborów powszechnych.
Gdyby nie pochodził z tych wyborów dostep do informacji dla Ciebie jako obywatela mógłby byc juz ograniczony.

Słuzba Cywilna własnie kilka dni temu przestała istnieć a jak istniała to dotyczyła głownie administracji rządowej a nie samorzadowej.
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 14:49   

Jak ma lepkie łapki , to nawet sowite wynagrodzenie nic nie pomoze i tak bedzie brał , zaden argument , mysisz ze jak dostanie 12000 miesięcznie to juz korzyści majatkowe nie będą go interesowały ? Mylisz się.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 16:07   

wojbus napisał/a:
Jak ma lepkie łapki , to nawet sowite wynagrodzenie nic nie pomoze i tak bedzie brał , zaden argument , mysisz ze jak dostanie 12000 miesięcznie to juz korzyści majatkowe nie będą go interesowały ? Mylisz się.

Ja uważam, że najbardziej społeczny ze wszystkich społeczników jest Grześ.
czuwaj :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 16:45   

Wojbusie, co ty znowu czytałeś, prosiłem Cię, abyś przeczytał " Łyska z pokładu Idy", może go tak zrozumiałeś? :D
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 17:17   

wojbus napisał/a:
Jesli burmistrz ma byc rzeczywiście profesjonalnym zarzadzającym i pobierać za to pieniądze , to może lepiej byłoby zamiast demokratycznych wyborów organizowac konkursy jak w przypadku deyrektorów i menadzerów dzużych firm i korporacji?

To trochę trąci myszką :)
W ustroju demoratycznym społeczeństwo nie może nie mieć wpływu na to kto nimi rządzi. Do 2002 roku Burmistrza powoływali Radni Miejscy. Różnymi kryteriami się kierowali. Od 2002 roku wybór należy do mieszkańców miasta.
Jeśli mamy demokrację to ja mam pytanie: kto miałby powoływać Burmistrza?

I druga kwestia. Skoro Burmistrz jest na etacie to z czego miałby żyć jeśli byłby to etat honorowy?
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 17:41   

Dzentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach hehehe , żyłby z kapitału który wczesniej zgromadził , a działalnośc prowadziłby tylko z pobudek prestizowych i chęci słuzeniaspołeczności lokalnej (przeciez wszyscy się na to powołuja) .

Platon powiedził kiedyś ze demokracja ma jedną powazną wadę , w dniu wyborów głos mędrca wazy tyle samo co głos głupca ,a głos złodzieja tyle co głos uczciwego .
Jak wiemy rózne sa wyroki wyborców , niekiedy bardzo przypadkowe a nawet irracjonalne ( popatrzmy chocby na pozom niektórych osób siedzacych w ławach poselskich).

Powiedzmy ze społeczeństwo wybiera radnych, a radni w drodze konkursu zatrudniaja wybitnego menadzera i zarzadce , wtedy mozna mu płacic i wymagac.

Teraz jest sytuacja ,w której na cztery lata kupuje sie przysłowiowego kota w worku ,na przykład jakiegoś sprytnego Pana Obiecankiewicza który ładnie sie prezentuje na bilbordach , a potem siedzi jak kukła na urzedzie i pobiera kase za nic.
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 17:57   

Wiem ze to stary temat bartku , ale chyba wart przemyslenie , kiedy sie widzi jakie tabuny pchaja się do działania na rzecz społeczności lokalnej ,z szczytnymi hasłami na ustach . Myslę ze warto do niego wrócić
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 18:05   

wojbus napisał/a:
Wiem ze to stary temat bartku , ale chyba wart przemyslenie , kiedy sie widzi jakie tabuny pchaja się do działania na rzecz społeczności lokalnej ,z szczytnymi hasłami na ustach . Myslę ze warto do niego wrócić

Na przykład takie hasło:
Podstawową rzeczą, którą chcemy zrobić w Brzegu już podczas tych wyborów samorządowych jest ZAANGAŻOWANIE jak największej liczby ludzi młodych, również tych trochę starszych – ale myślących tak jak młodzi – mających otwarte umysły, idee, pomysły i chęci do działania.

dobre, nie?
czuwaj :evil:
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 18:14   

Nie bądz złosliwy PK
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 18:16   

wojbus napisał/a:
Nie bądz złosliwy PK

Jaki złośliwy?
Jeszcze parę tygodni temu tylko to od Ciebie słyszałem
mimo wszystko
pozdrwawiam
i czuwaj
:mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 18:32   

W obecnej sytuacji GS nadal jest według mnie najlepszym kandydatem
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 18:34   

wojbus napisał/a:
W obecnej sytuacji GS nadal jest według mnie najlepszym kandydatem

Szczególnie chyba z powodu tej deklaracji:

Jeszcze jedna wiadomość – dla mnie bardzo pozytywna - Platforma Obywatelska u nas w Brzegu (ta po przemianach) prowadzi rozmowy ze Stowarzyszeniem Młody Brzeg na temat wspólnego pójścia do wyborów.
gościu ma poczucie humoru
czuwaj :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-30, 19:11   

To ja może tytułem odpowiedzi internaucie wojbusowi dlaczego jego pomysł nadaje sie na marsjańska kolonię dla szopów praczy. I szopek oczywiście też.

Po pierwsze - jak burmistrz ma zgromadzić kapitał skoro ma byc społecznikiem? Ciekawe masz pojęcie o działalności społecznej.

Pokaz mi cżłowieka który ma tyle kasy by życ na przyzowitym poziomie przez cztery lata i zarazem pełnić spokojnie społeczny etat?

Od czasów Platona wiele sie zmieniło na świecie, na przykład zmniejszyła sie znacznie ilość analfabetów, dopuszczono do głosu kobiety i ostataecznie skompromitowały sie pomysły wprowadzania w życie utopii. To tylko kilka ogólnych uwag, które czynią ze zdania Platona ciekawy punkt do rozważań na temat tego jak zmienił sie świat, ale nie jaki jest. Platon to punkt wyjścia a nie dojścia.

No ale jeżeli dla Ciebie duzym osiagnieciem było samo jego przeczytanie - to i tak gratuluję.

Zycze powodzenia w hodowli dziczek jabłoni na Marsie
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-30, 19:52   

Wojbus (G.S) tylko wali puste posty, lub ubliża każdemu! Uważam, również, że nikogo nie stać, aby przez 4 lata był wolontariuszem, i że każdy ma prawo do pobierania wynagrodzenia za swoją pracę, z czegoś musi żyć!!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pieniadze, spoleczne, spolecznicy, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu