Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Docieplenie szyb w oknach
Autor Wiadomość
Pawel99 



Wiek: 41
Dołączył: 31 Paź 2014

UP 48 / UP 16



Wysłany: 2018-02-05, 15:58   Docieplenie szyb w oknach

Witam, Mam problem z mokrymi szybami w oknach. Problem wystepuje w zimie. Wentylacja jest ok. Pomóc moze wymiana okien, samych szyb lub docieplenie szyb Argonem. Znalazlem firme ktora robi docieplenia argonem. Problem jest taki ze nie chca przyjechac bo im sie nie oplaca do jednego klienta. Mi wycenili 4 okna razem z balkonowym za 420zł. Ponoc argon z szyb uchodzi i po wiecej niz 10 latach w szybach nic nie ma. Jak ktos jest chetny to piszcie. Ta firma nazywa się ARGONOS.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-02-05, 21:08   

Cena zdeydowanie niższa niż wymiana całych szyb - wiec jeśli problem jest uciążliwy to warto zainwestować ;]
0 UP 0 DOWN
 
Pawel99 



Wiek: 41
Dołączył: 31 Paź 2014

UP 48 / UP 16



Wysłany: 2018-02-06, 12:47   

Jak ktoś jest chętny to proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z firmą Argonos. Do jednej osoby nie opłaca im sie jechac przez pol Polski)
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-02-06, 12:56   

To forum ma tak małą oglądalność, że prawdopodobieństwo znalezienia kogoś, kto zechciał tu wejść, a równocześnie pocą mu się szyby, jest porównywalne z prawdopodobieństwem wygrania w totolotka na nowe okna :P

Piszesz, że masz wentylację ok, ale ja nie bardzo w to wierzę, bo u nas nie ma aż takich mrozów, żeby przy dobrej wentylacji okna się pociły. Sprawdź higrometrem wilgotność, jeśli jest powyżej 50% to oczekuj też w najbliższej przyszłości grzyba na ścianach. Jeśli masz grzejniki pod oknami to niezmiernie ważnym jest, by grzejnik nie był od góry osłonięty parapetem - usuń parapet, by sprawdzić, czy problem ustąpi - jeśli tak i mimo wszystko chcesz mieć parapety, to muszą one być przewiewne (powierć otwory)
Spróbuj też wymusić wentylację - trochę szumi, ale przynajmniej będziesz wiedział w czym problem.
Koniecznie sprawdź, czy okna wyposażone są w nawiewniki, jeśli tak, to sprawdź, czy w czasie montażu/remontu/docieplenia nie zostały zakryte zewnętrzne nawiewy (np. materiałem ociepleniowym, obróbkami blacharskimi).
Jeśli Twoje okna nie są wyposażone w nawiewniki, to je zamontuj.

Problem jest w tym, że nawet jeśli docieplisz szyby i, załóżmy, przestaną się w widoczny sposób pocić, to wilgoci w żaden sposób w pomieszczeniu nie ubędzie - ona będzie dalej się zbierać już w miejscach niewidocznych, w tynkach, w rigipsach - za parę lat zagrzybione będzie całe mieszkanie.

.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-02-06, 14:37, w całości zmieniany 3 razy  
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-02-06, 14:51   

Paweł99 - na jakiej podstawie uważasz że wentylacja jest oki- badałeś ją za pomocą anemometru? Jeśli nie to poproś kominiarza- oni mają takie mierniki.
Inną sprawą jest ciąg wsteczny - jest on własnie spowodowany min. nadmiernym uszczelnieniem okien. Poczytaj:

http://muratordom.pl/inst...nt,41_7163.html

No i pranie z suszeniem, w zimie to jest 80% przyczyn mokrych szyb. tutaj jednak albo strych albo suszarka.
2 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-02-06, 17:01   

GNOM ma rację, z tym że anemometr pokaże jedynie ciąg przy wylocie/wlocie, a prócz samego ciągu istotna jest też trasa jego przebiegu. Jeśli wlot i wylot będą błędnie zaprojektowane to może się zdarzyć, że mimo dobrego ciągu powietrze w pomieszczeniu będzie faktycznie stało.

Natomiast co do prania/suszenia - całkowita racja. Jeśli nie ma strychu lub suszarki to jedynym wyjściem jest albo suszenie na zewnątrz, albo częste pełne przewietrzanie pomieszczeń, co, niestety, łączy się z utratą ciepła.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-02-06, 18:12   

Paweł99 nie sprecyzował ,w jaki sposób ma ,,zapocone "okna.Ja zrozumiałem,że skropliny pojawiają się wewnątrz szyb,nie na zewnątrz.Jeżeli to ja mam rację,to znaczy że szyby się rozszczelniły i wszystkie manewry są psu na budę.Pomoże jedynie wymiana okien na jakościowo lepsze.
0 UP 1 DOWN
 
Pawel99 



Wiek: 41
Dołączył: 31 Paź 2014

UP 48 / UP 16



Wysłany: 2018-02-08, 14:14   

Wentyalcja mierzona przez kominiarzy, nawiew nawetr wiekszy niż zalecany. Mam napowietrzaki. Problem ze skrapleniem nie jest jakis super duzy ale jest zimniej od tych szyb. To nie jest uszczelnienie okien tylko docieplenie szyb - na taka wartość wspołczynnika przenikania ciepla jak maja nowe szyby , ponoc to daje 30% oszczednosci na grzaniu i jest cieplej w mieszkaniu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu