Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nowe wiezienie w Brzegu
Autor Wiadomość
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-06-13, 17:47   

Otóż to! Już Hitler wsadzał do obozów samych antysemitów.
1 UP 2 DOWN
 
mejka 


Wiek: 58
Dołączyła: 21 Cze 2012

UP 8 / UP 5



Wysłany: 2018-07-03, 09:33   

A ja się pytam: dlaczego więzienie, a nie zakład pracy??? Niektórzy powiedzą że będą miejsca pracy, ale dla kogo? W Brzegu z tego co się orientuję nie mieszka nikt , kto zrobił resocjalizację by być klawiszem, lub innym pracownikiem w więzieniu. Więc dla nowych pracowników więzienia trzeba będzie załatwić mieszkania - nasze, które potrzebują brzeżanie! Ilu brzeżan zostanie tam zatrudnionych? Może jakieś kucharki? Parę miejsc pracy dla miejscowych! A nowy zakład pracy, jeden lub kilka, ile zatrudni miejscowych? Parę setek!!! Nie potrzeba będzie dawać im mieszkań-już mają! Dlaczego burmistrz nie promuje Brzegu, by stawiano tu na naszym terenie zakładów pracy??? Też będą z tego pieniądze! Dlaczego nie przyłączy Brzegu do Strefy Ekonomicznej?
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2018-07-03, 19:56   

mejka napisał/a:
A ja się pytam: dlaczego więzienie, a nie zakład pracy???

A masz jakiś zakład pracy pod ręką? Dawaj, bo ja jakoś nie widzę, aby ktoś się bił o te miejsce..
Na Zielonce też mamy miejsce, gdzie są te tabuny przedsiębiorców, gdzie te międzynarodowe koncerny?

Zresztą... straszne pierd***enie... dobrze, że tego referendum nie będzie bo jak tacy ludzie mają decydować o przyszłości miasta, to ono chyba żadnej przyszłości mieć nie będzie..
2 UP 0 DOWN
 
mejka 


Wiek: 58
Dołączyła: 21 Cze 2012

UP 8 / UP 5



Wysłany: 2018-07-07, 07:56   

A masz jakiś zakład pracy pod ręką? Dawaj, bo ja jakoś nie widzę, aby ktoś się bił o te miejsce..
Na Zielonce też mamy miejsce, gdzie są te tabuny przedsiębiorców, gdzie te międzynarodowe koncerny?

Pamiętam że ileś lat temu jeden z zakładów miał być w Brzegu, ale nie wiem dlaczego w końcu wybudowano go w Skarbimierzu. Dlaczego inwestorzy poszli do Skarbimierza???
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-07-07, 17:44   

Zapytajcie Franco wielu imion Tanciora.On wie wszystko,albo i więcej.
0 UP 1 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-07-10, 21:49   

Władza strachu czy strach we władzach?

Rada miasta pod dyktando burmistrza przegłosowała że referendum ws. budowy więzienia nie będzie, a „zbędny” hektar ziemi można oddać za darmo. Tym samym pokazując gdzie ma mieszkańców – swoich wyborców.
Miałem nadzieje że burmistrz się przemoże i udowodni że jest prawdziwym politykiem tzw. mężem stanu, który sam przecież obiecywał że będzie słuchał mieszkańców, w przeciwieństwie do swoich poprzedników.
Właśnie udowodnił że żaden z niego polityk czy też samorządowiec, i ma dużo wspólnego ze swoimi poprzednikami- tak jak i oni nie szanuje głosów mieszkańców Brzegu.

A miał szanse na to aby pokazać inne oblicze władzy.

Przeanalizujmy spokojnie taki oto bieg wydarzeń:
Radni są za referendum, więc zostaje ono zorganizowane i..... niestety bierze w nim udział mniej niż 50 % uprawnionych mieszkańców Brzegu, do tego część jest za a część przeciw budowie. Tak czy inaczej referendum przepada. Co prawda szkoda pieniędzy wydanych na nieważne referendum, ale …
Burmistrz wykazuje się chęcią współpracy z mieszkańcami, pokazuje że w Brzegu mamy prawdziwą demokrację samorządową sprawowaną przez mieszkańców- może śmiało i głośno powiedzieć „Dałem Wam szansę na wyrażenie zdania, lecz nie skorzystaliście” i NIKT powtarzam NIKT nie mógł by mu zarzucić że nie słucha mieszkańców Brzegu, że realizuje narzucony projekt partyjny, własną megalomanie, itd. NIKT .

Co by zyskał? Prawie na pewno drugą kadencję, szacunek mieszkańców i uciszenie opozycji. A w przyszłości spokojne działanie- bo każdą kontrowersyjną inwestycję mógłby skwitować słowami „wówczas dałem szanse, wydałem nasze pieniądze i wszystko na darmo, mieszkańcy mieli to gdzieś, dlatego teraz będzie tak jak ja mówię”. To jedno referendum którego nie będzie, a którego tak się obawia Brzeska władza , gdyby się odbyło wytrąciło by broń opozycji na wiele lat.

Skąd moja pewność że referendum by przepadło? Ponieważ większość mieszkańców ma gdzieś czy więzienie powstanie czy też nie i większość z nich zwyczajnie nie poszła by do urn . Przeciwni są ci którzy będą kolo niego mieszkać, pozostałym mieszkańcom w większości jest to obojętne. Oni z tego i tak nic nie będą mieli –to najczęściej słyszane przeze mnie słowa od ludzi z którymi na ten temat rozmawiam. Innych nawet nie powtórzę bo były niecenzuralne.

Mieszkańcy mają już dość marazmu i nieliczenia się władz z zdaniem „zwykłych ludzi” – tylko odejście od wybierania tych samych twarzy samorządowych bossów może coś tu zmienić.
Drodzy mieszkańcy wybory tuż tuż – wasz głos naprawdę ma w nich znaczeni i to pomimo zmiany ordynacji wyborczej.
5 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu