Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nowe wiezienie w Brzegu
Autor Wiadomość
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-02-15, 18:34   

kwm napisał/a:
Klamstwo na klamstwie. Nie nie chcieli, tylko najpierw nie wiedzieli nic o planowanej inewstycji, tylko burmistrz za ich plecami kombinowal i bez ich wiedzy i zgody zadecydowal... To Pan sie staral, a nie mieszkancy.
Szczerze wątpię, że pan burmistrz się o cokolwiek starał. Pan burmistrz dostał prikaz po linii partyjnej.
1 UP 1 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-02-15, 21:16   

Cytat:
Szczerze wątpię, że pan burmistrz się o cokolwiek starał. Pan burmistrz dostał prikaz po linii partyjnej.

W zupelnosci sie zgadzam. Rowniez uwazam, o czym z reszta pisalem wczesniej, ze byl po partyjny prikaz.
Powinienem wyraz "staral" wziac w cudzyslow.
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-02-15, 21:32   

Dlaczego Opole odpuściło sobie nowe więzienie i zgodziło się na oddanie go dla Brzegu?
http://www.nto.pl/wiadomo...-mapa,11755060/
może dlatego że ludzie zaprotestowali, a może dlatego że firmy które są zlokalizowane w okolicy nie zgodziły się na takie sąsiedztwo- bo to utrata wizerunku- więc zagroziły wyprowadzką z Opola, a to już realne straty dla budżetu miasta liczone w złotówkach.

Ciekawostką w tym temacie jest to że tuż obok: "Za ponad 17 ha gruntu tuż przy obwodnicy północnej, a naprzeciwko Centrum Handlowego Turawa Park, Ikea zapłaciła blisko 40 mln zł. Wcześniej przez wiele miesięcy przedstawiciele spółki zabiegali o to, aby plan miejscowy sprzyjał właśnie ich inwestycji.Co więcej - w przyjętym planie tuż obok Ikei wyznaczono miejsce na duży teren parkowo-rekreacyjny." Więzienie przy parku rozrywki?

A tutaj kolejny ciekawy artykuł, nawet partyjni koledzy burmistrza są przeciw:
http://radio.opole.pl/100...a&s=1&si=1&sp=1

Co ciekawe to proponowane do budowy w Opolu miało być na 650 więźniów u nas już się rozrosło do 1500 sztuk osadzonych, a jak znam życie to ostatecznie okaże się że przebywa w nim 2500 sztuk, bo jak wiadomo więzienia w Polsce są przepełnione ponad miarę. Wiem że więzienia są koniecznością, ale .... "najnowocześniejszy w Europie zakład karny nie zostanie postawiony w Opolu, bo miasto nie zgodziło się na przygotowanie działki pod inwestycję, oczekując, że zrobi to inwestor." U nas burmistrz zgodził się działkę uzbroić na koszt miasta !!!!!
Na zachodzie europy na zakłady karne przystosowuje się opuszczone bazy wojskowe- czy u nas tak nie można?
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-02-15, 23:02, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-02-16, 22:39   

GNOM napisał/a:
nawet partyjni koledzy burmistrza są przeciw
Partyjni koledzy pana burmistrza są przeciw, bo zbliżają się wybory i wcale bym się nie zdziwił, gdyby go - wicie, rozumicie - poświęcili dla dobra sprawy.
1 UP 2 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-02-16, 22:55   

Dziedzicu też tak myślę- tym bardziej w kontekście artykułu
http://brzeg24.pl/aktualn...po-albo-w-trzb/
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-02-21, 20:27   

Sluchalem wszystkich pseudokonferencji oraz debat dostepnych w internecie i czytalem sprawozdania z sesji Rady Miejskiej, i naprawde patrzac bezstronnie cala ta sprawa z wiezieniem jest wprowadzana co najmniej w dziwny sposob. Pojawia sie wiele pytan:
- dlaczego radni i mieszkancy dowaduja sie o wszystkim rok po rozpoczeciu sprawy?
- dlaczego radni sa powiadamiani o sprawie za zamknietymi drzwiami, w ukryciu przed mieszkancami i dziennikarzami?
- dlaczego wszystkie do tej pory zorganizowane konferencje odbywaly sie bez odpowiednio wczesnego powiadomienia, i
tylko dla wybranej grupy ludzi, a zakazane dla innych? Dziwne, ze zaledwie jeden dziennikarz mial banalne
pytanie i koniec(dlatego wczesniej nazwalem je pseudokonferencjami),
- bardzo wazne pytanie do burmistrza: czy dostrzega jakies minusy wspomnianej inwestycji?
- dlaczego tak bardzo boi sie konfrontacji z mieszkancami w postaci konferencji, debaty czy referendum. Nie chodzi mi
tu bynajmniej o sytuacje wszyscy kontra burmistrz, bo faktycznie przykro bylo mi sie patrzec na ludzi krzycacych,
przerywajacych, nie dajacych drugiej stronie dojsc do glosu. Powinno zostac wybrane kulturalne przedstawicielstwo
przeciwnikow inwestycji, i przeprowadzona zostac kulturalna dyskusja, przeanalizowanie wszystkich "za" i "przeciw".
- dlaczego ciagle przedtawiana jest nieprawdziwa wersja o potencjalnych nowych 250 -300 miejscach pracy, majacych przyciagnac do Brzegu mlodych ludzi z rodzinami, ktorzy beda musieli gdzies mieszkac, cos zjesc, skoro wiadomo ze okolo 200 osob przejdzie z obecnego zakladu karnego?

Teraz cytowane sa nam artykuly jakoby sSanok byl zadowolony z podobnej inwestycji. Tak sie sklada, ze moj znajomy ze studiow pochodzi za Sanoka, i nawet przez jakis czas pracowal w tamtejszym UM. Zapytam go o glos mieszkancow.
Jakby nie bylo Sanok - 38km kwadratowych, Brzeg - 14 (prawie 3 razy mniej). W debacie wspominano, ze planowane tam (i nie tylko ) wiezienia sa oddalone o prawie kilometr od najblizszych zabudowan!

Jeszcze jedna sprawa, w poprzednim poscie wskazalem jako lokalizacje wiezienia teren w okolicy cmentarza przy obwodnicy (DK94) i potem okazalo sie, ze byla to jedna z proponowanych lokazlizacji. Mysle jednak, ze roznilismy sie stronami drogi, ja mialem na mysli okolice restauracji Laguna, a miasto raczej tereny po drugiej strony obwodnicy, ktora jest poludniowa granica miasta (niestety).

Trzeba w koncu przejzec na oczy i wziac sie za powiekszanie miasta, i moze warto byloby pochylic sie nad propozycja Mlodego Brzegu, ws powiekszenia gminy Brzeg? Bo skoro Brzeg ma sie rozwijac, to problemy dopiero sie zaczynaja...
Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-02-22, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
3 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-02-21, 23:33   

Wszyscy zrzucają winę na kogoś, głównie za pomysł dostaje burmistrz, ale co tu się dziwić, jeżeli sam był pomysłodawcą. Niby radni i burmistrz wybierani są przez mieszkańców i to dla dobra mieszkańców powinni podejmować wszelkie decyzje. Jak można określić lokalnych polityków którzy, wypinają się nawet na własnych działaczy, jak to miało ostatnio miejsce z PiSem i tą "konferencją", albo tych którzy nagle doznali olśnienia i zmienili zdanie, choć początkowo byli za budową ZK. Jak starosta który dobrze się zna z burmistrzem zamiast z nim współpracować i pomagać podejmować prawidłowe decyzje, mające wpływ niejako na cały powiat, wypowiada się w taki a nie inny sposób na temat swojego partyjnego kolegi (chyba nie trzeba tu komentarza odnośnie tego jak można nazwać zachowanie PiSu, a mianowicie próbę odsunięcia od siebie oskarżeń o współpracę z panem Burmistrzem i przychylność jego pomysłom. Niby każdy odpowiada za siebie, ale jak widać partia i ludzie z nią związani to głównie PR i własne interesy).
http://brzeg24.pl/gmina-b...y-niepotrzebne/ początkowo tylko 2 osoby były przeciwne budowie nowego ZK w Brzegu a 3 wstrzymały się od głosu, nie oszukujmy się "umywając ręce".
http://brzeg24.pl/aktualn...ezienia-brzegu/ za przyzwoleniem 12 radnych zdecydowano że jednak tereny zostaną przekazane za przysłowiową złotówkę, pod wcześniej wspomnianą inwestycję.
12 RADNYCH z 20, jeżeli rzeczywiście jest tak wielu mieszkańców, którzy nie życzą sobie budowy kolejnego/nowego ZK, to może warto zorganizować referendum, żeby chociażby mieć czyste sumienie, bądź zrobić tak jak wybrał elektorat? Powinno to dać do myślenia wszystkim z 20 radnych, oraz burmistrzowi.
Tak jak tu wcześniej wspomniano decyzja o budowie placówki penitencjarnej w Brzegu zapadła już dawno i to na wysokim szczeblu. Szanse na wycofanie się o ile jeszcze jakieś są, spadają z dnia na dzień.

Tak samo jak kwm jestem zdania, że warto zastanowić się nad propozycją Młodego Brzegu, a dokładniej Stowarzyszenia ds. połączenia gmin Brzeg i Skarbimierz, co pozwoli nam na pozyskanie dodatkowych pieniędzy (np. na spłatę części kredytów zjednoczonej gminy), a w późniejszym okresie pozwoli na szybsze poszerzenie granic miasta w obrębie jednej gminy (mam tu na myśli ułatwienia związane z sytuacją prawną gruntów).
Ostatnio zmieniony przez Bizon 2018-02-21, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2018-02-22, 18:33   

Bizon napisał/a:
chyba nie trzeba tu komentarza odnośnie tego jak można nazwać zachowanie PiSu, a mianowicie próbę odsunięcia od siebie oskarżeń o współpracę z panem Burmistrzem i przychylność jego pomysłom
Zaraz się pewnie okaże, że pan burmistrz nie tylko nigdy nie należał, ale w ogóle nie przechodził koło pisiarni.
1 UP 3 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-02-22, 22:38   

Dzisiaj przeczytalem oswiadczenie burmistrza, w ktorym oznajmia ze 19 lutego wplynelo oficjalne pismo ws. Referendum, a nie 9 jak twierdza wnisokodawcy. Juz sie pogubilem szczerze mowiac, i nie wiem kto mowi prawde. W kazdym razie w drugiej czesci wypowiedzi burmistrz przedstawia kolejny raz argumenty "za" inwestycja, a wsrod nich nowy , dosc istotny moim zdaniem - Gimnazjum Piastowskie mogloby zostac zaadoptowane na filie badz uczelnie dla przyszlych funcjonariuszy sluzby wieziennej, ktorzy mogliby odbywac praktyki w nowym wiezieniu. Jednoczesnie otrzymujemy potwierdzenie, onktorym media juz pisaly dawno temu, mianowicie Muzeum Kresow powstanie w Lublinie. Pomysl calkiem, calkiem. Jedno tylko co mnie zastanawia i martwi jednoczesnie to pytanie ile jeszcze sekretnych planow wlodarze chowaja przed nami? Sprawa wiezienia zalatwiana za plecami mieszkancow, teraz niespodziewanie wychodzi sprawa adaptacji inne inwestycje, o ktorych dowiadujemy sie po fakcie lub otrzymujemy szczatkowe informacje "na odwal sie".
Czy nie lepiej byloby przedstawic mieszkancom plany wobec miasta na przyszlosc? Nawet gdyby niektore z nich nie wypalily, to ludzie wiedzieliby, ze przynajmniej probowano...

Sprawa wiezienia jest najlepszym przykladem. Zorganizowac spotkanie, z prezentacja, argumentami "za" i "przeciw", watpliwosciami mieszkancow, poddanymi analizie.
A odbylo sie faktycznie jak twierdzil posel Grabowski, na zasadzie "krolewicz zadecydowal co bedzie lepsze dla mieszkancow" i plebs ma siedziec cicho, bo wladza wie lepiej... niestety dla wladzy, ludzie sie zorganizowali i daza do referendum, co burzy plany burmistrza, ktory w obliczu zaistanialej sytuacji i odwracania sie kolejno sojusznikow, wyczuwa, ze traci grunt pod nogami, i nawet pokusil sie o stwierdzenie, ze uszanuje wole mieszkancow. A ma wybor? Przeciez to dla wladz "byc albo nie byc", a wybory tuz tuz.
0 UP 0 DOWN
 
Eurorealiści 



Wiek: 106
Dołączył: 26 Wrz 2017

UP 77 / UP 57



Wysłany: 2018-02-23, 05:44   

kwm napisał/a:
dosc istotny moim zdaniem - Gimnazjum Piastowskie mogloby zostac zaadoptowane na filie badz uczelnie dla przyszlych funcjonariuszy sluzby wieziennej, ktorzy mogliby odbywac praktyki w nowym wiezieniu.

Dziwne. O tym pomyśle wiem od dłuższego czasu, a sprawy nie śledzę z uporem maniaka. Aby na pewno jest tak, jak twierdzisz? Tzn. że śledzisz i czytasz wszystko?
Dodam od siebie (na co zresztą wskazywałem gdzieś wyżej, lub w innym wątku), że WSHE w Brzegu od lat posiada w ofercie kierunki o charakterze resocjalizacyjnym.
kwm napisał/a:
w ktorym oznajmia ze 19 lutego wplynelo oficjalne pismo ws. Referendum, a nie 9 jak twierdza wnisokodawcy. Juz sie pogubilem szczerze mowiac, i nie wiem kto mowi prawde.
Na fejsie pan burmistrz był łaskaw zamieścić skan pisma ze stemplem urzędniczym, dokumentującym datę wpływu rzeczonego pisma (nie wiem, o jakie pismo zresztą chodzi). Jak sądzisz - narażałby się na dyskredytację poprzez fałszowanie dokumentów? I narażał pracowników swojej administracji?
kwm napisał/a:
mianowicie Muzeum Kresow powstanie w Lublinie.
Zdaje się, że w oświadczeniu padło sformułowanie "prawdopodobnie" (lub inne, o podobnym znaczeniu).
Ostatnio zmieniony przez Eurorealiści 2018-02-23, 05:45, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 1 DOWN
 
Eurorealiści 



Wiek: 106
Dołączył: 26 Wrz 2017

UP 77 / UP 57



Wysłany: 2018-02-23, 06:11   

Bizon napisał/a:
ak samo jak kwm jestem zdania, że warto zastanowić się nad propozycją Młodego Brzegu, a dokładniej Stowarzyszenia ds. połączenia gmin Brzeg i Skarbimierz, co pozwoli nam na pozyskanie dodatkowych pieniędzy (np. na spłatę części kredytów zjednoczonej gminy), a w późniejszym okresie pozwoli na szybsze poszerzenie granic miasta w obrębie jednej gminy (mam tu na myśli ułatwienia związane z sytuacją prawną gruntów).


A co na to mieszkańcy Skarbimierza? Ten temat był tutaj wałkowany lata temu. Wtedy mieszkańcy jasno i wyraźnie mówili, że skoro Brzeg się na nich, najdelikatniej rzecz ujmując, wypiął-wylał, to teraz niech się, za przeproszeniem, "bodnie".
1 UP 1 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-02-23, 10:38   

Cytat:

kwm napisał/a:
dosc istotny moim zdaniem - Gimnazjum Piastowskie mogloby zostac zaadoptowane na filie badz uczelnie dla przyszlych funcjonariuszy sluzby wieziennej, ktorzy mogliby odbywac praktyki w nowym wiezieniu.

Dziwne. O tym pomyśle wiem od dłuższego czasu, a sprawy nie śledzę z uporem maniaka. Aby na pewno jest tak, jak twierdzisz? Tzn. że śledzisz i czytasz wszystko?


Eurorealisci, a coz w tym dziwnego? Ty slyszalesz o czyms, ja po prostu nie.
Na pewno nie twierdzę nigdzie, ze sledze i czytam wszystko, wiec ciezko mi sie ustosunkowac do Twojego pytania. Staram sie sledzic dosc uwaznie to co dzieje sie w miescie, ale nie oznacza to ze czegos nie przeoczylem, albo wszystko wiem :)

Eurorealiści napisał/a:
Na fejsie pan burmistrz był łaskaw zamieścić skan pisma ze stemplem urzędniczym, dokumentującym datę wpływu rzeczonego pisma (nie wiem, o jakie pismo zresztą chodzi). Jak sądzisz - narażałby się na dyskredytację poprzez fałszowanie dokumentów? I narażał pracowników swojej administracji?


Absolutnie tak nie sadze. Nie wiem skad takie wnioski wyciagnales.
Zastanawiam sie jedynie, ze z jednej strony mamy radce prawnego, prawnika - p. Posla, z drugiej mamy UM z calym jego majestatem.
Obie strony przedstawiaja dokumenty, i spieraja sie czy decyduje data wplyniecia wniosku czy data nadania, czy tez moze sama formula. Ja nie znam przepisow dot. organizacji referendum, wiec po prostu czuje sie troszke zdezorientowany.

Cytat:
A co na to mieszkańcy Skarbimierza? Ten temat był tutaj wałkowany lata temu. Wtedy mieszkańcy jasno i wyraźnie mówili, że skoro Brzeg się na nich, najdelikatniej rzecz ujmując, wypiął-wylał, to teraz niech się, za przeproszeniem, "bodnie".


W tym przypadku chyba pomylily Ci sie watki. Nie ma tu mowy o przylaczeniu Skarbimierza, tylko o utworzenie Gminy Brzeg. Nie tylko chodzi tu o mieszkańców Skarbimierza, ale rowniez innych solectw nalezacych do Gminy Skarbimierz.
Podaj mi prosze przyklad, kiedy to i w jakim przypadku Brzeg sie "wypial" na mieszkancow Skarbimierza?
Pytam jak najbardziej serio, nie zlosliwie. Ciagle slysze taki argument...
1 UP 0 DOWN
 
Eurorealiści 



Wiek: 106
Dołączył: 26 Wrz 2017

UP 77 / UP 57



Wysłany: 2018-02-23, 11:09   

kwm napisał/a:
Podaj mi prosze przyklad, kiedy to i w jakim przypadku Brzeg sie "wypial" na mieszkancow Skarbimierza?

W tym wypadku powtarzałem opinie wypowiadane tutaj, na Forum, kilka ładnych (kilkanaście już?) lat temu. Chyba się nie mylę. Nie będę szukał źródeł - chcesz - grzeb. O ile mnie pamięć nie myli, wypowiedzi pochodziły także od mieszkańców Skarbimierza, tworzących w tamtym czasie owo forum.
kwm napisał/a:
Eurorealisci, a coz w tym dziwnego? Ty slyszalesz o czyms, ja po prostu nie.
Dziwi mnie to o tyle, że najwięcej o tej zadymie wiem z Forum oraz... z Twoich (oraz Gnoma) wpisów :) .
kwm napisał/a:
Staram sie sledzic dosc uwaznie to co dzieje sie w miescie, ale nie oznacza to ze czegos nie przeoczylem, albo wszystko wiem

Być może zmyliła mnie owa wypowiedź:
kwm napisał/a:
Sluchalem wszystkich pseudokonferencji oraz debat dostepnych w internecie i czytalem sprawozdania z sesji Rady Miejskiej, i naprawde patrzac bezstronnie cala ta sprawa z wiezieniem jest wprowadzana co najmniej w dziwny sposob.

kwm napisał/a:
W tym przypadku chyba pomylily Ci sie watki. Nie ma tu mowy o przylaczeniu Skarbimierza, tylko o utworzenie Gminy Brzeg. Nie tylko chodzi tu o mieszkańców Skarbimierza, ale rowniez innych solectw nalezacych do Gminy Skarbimierz.
Chyba tak.
kwm napisał/a:
nie zlosliwie.
Spoko. Ja też.
Ostatnio zmieniony przez Eurorealiści 2018-02-23, 11:11, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 1 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-02-23, 12:55   

Odnosnie 1 i 2 cytatu, Forum nie musi (chociaz moze czasami), byc wiarygodnym zrodlem informacji. Sluzy raczej dzieleniu sie spostrzeżeniami i opiniami. Skoro twierdzisz, ze najwiecej wiesz o zadymie od GNOMA i mnie, to moim skromnym zdaniem wszelkich informacji radze zasiegac z oficjalnych zrodel, i wtedy mozna sobie wyrobić swoja opinie na dany temat. Ja bynajmniej nie zastrzegam.sobie prawa do nieomylnosci :)
Ja pytalem o konkret w sprawie "olewania" mieszkancow Skarbimierza przez Brzeg. Pada zarzut, to oczekuje konretnego argumentu, nie wypowiedzi anonimowych osob z forum. Dlatego tez nie bede grzebal po forach. Myslalem, ze masz dowod na to co napisales.

Eurorealiści napisał/a:
Być może zmyliła mnie owa wypowiedź:
kwm napisał/a:
Sluchalem wszystkich pseudokonferencji oraz debat dostepnych w internecie i czytalem sprawozdania z sesji Rady Miejskiej, i naprawde patrzac bezstronnie cala ta sprawa z wiezieniem jest wprowadzana co najmniej w dziwny sposob.


Byc moze. A byc moze tez troszke niezbyt uważne czytanie zarówno w tym temacie, gdzie pisze, iz ogladalem wszystkie debaty i pseudokonferencje (co nie oznacza ze sledze i czytam wszystko), jak i w wypowiedzi dot. Skarbimierza.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-02-23, 13:12, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Eurorealiści 



Wiek: 106
Dołączył: 26 Wrz 2017

UP 77 / UP 57



Wysłany: 2018-02-23, 13:41   

kwm napisał/a:
Pada zarzut, to oczekuje konretnego argumentu, nie wypowiedzi anonimowych osob z forum

Buahahaha :D Wylegitymuj się pierwej, Mistrzu Transparentności :) . A wypowiedzi o stosunku mieszkańców Skarbimierza pochodziły od osób, które po prostu nie były tutaj anonimowe. Kwerendy Ci robił nie będę. Zwłaszcza, że nie podnosiłem żadnego, jak twierdzisz, zarzutu, tylko stawiałem pytanie. Vide:
Cytat:
"A co na to mieszkańcy Skarbimierza? Ten temat był tutaj wałkowany lata temu. Wtedy mieszkańcy jasno i wyraźnie mówili, że skoro Brzeg się na nich, najdelikatniej rzecz ujmując, wypiął-wylał, to teraz niech się, za przeproszeniem, "bodnie"."

kwm napisał/a:
A byc moze tez troszke niezbyt uważne czytanie zarówno w tym temacie
A być może zmyliło mnie cytowane sformułowanie Bizona: "
Bizon napisał/a:
a w późniejszym okresie pozwoli na szybsze poszerzenie granic miasta w obrębie jednej gminy

Bo, o ile to nie umknęło Twojej uwadze, do tego fragmentu wypowiedzi odnosiło się moje pytanie o opinie mieszkańców Skarbimierza. Jasne? :P
Ostatnio zmieniony przez Eurorealiści 2018-02-23, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu