Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
podziękowanie za reformę sądownictwa
Autor Wiadomość
Denzel 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2017

UP 16 / UP 28


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-11-25, 19:42   podziękowanie za reformę sądownictwa

Chciałbym za pośrednictwem tego forum złożyć na ręce naszych obecnie rządzących władz państwowych serdeczne podziękowanie za reformę sądownictwa.Zmiany były konieczne i chwała obecnie panującym za to że w końcu wzięli się za tych którzy nie do końca szczerze służyli zwykłemu obywatelowi.Miejmy nadzieję i pewność że teraz zwykły biedny obywatel jak i bogaty cwaniak będzie szybko sprawnie i uczciwie potraktowany przed sądem bo w końcu to wymiar jest dla obywatela nie na odwrót.Nadeszły zmiany i bardzo dobrze że w końcu są robione porządki w sądownictwie na to obywatele czekali latami a ci co demonstrowali lub demonstrują w obronie tego co było dotychczas niech następnym razem na pikietę zamiast świeczek wezmą ze sobą 5 klepkę i sobie ją wsadzą w głowę :wink:

A następnym razem jak watażki poprzedniej władzy postanowią zagonić ludzi palić świeczki na protest to niech ci mają pewność że pojawią się na nim także zwolennicy obecnej zmiany a tych jest zdecydowanie więcej.Kto miał do czynienia z sądami to dobrze wie jak jest i że zmiany były oraz są konieczne.
Czerwone łapki nanieśli ci co chyba nigdy z sądami nie mieli do czynienia.Ja proponuję quiz aby wszyscy ci co zostali kiedykolwiek niesprawiedliwie potraktowani przez system sądowniczy podali zieloną łapkę.Ci zaś którym poprzez ich majętność oraz sowicie opłaconych adwokatów udało się wygrać czy tam sprawiedliwie czy tam bez cwaniactwa uprawomocnić wyrok niech po prostu napalają czerwoną łapkę.Nagrodą za najbardziej negatywne lub pozytywne opisanie osobistego doświadczenia w związku z Polskim sądownictwem będzie wspólny obiad ze mną oraz dyskusja na temat poprawnego sądownictwa w Polsce :wink:
Ostatnio zmieniony przez Denzel 2017-11-26, 18:15, w całości zmieniany 8 razy  
4 UP 4 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2017-11-26, 18:19   

Dla mnie bomba.Nie mogę się doczekać,gdy sądy zaczną służyć obywatelom(wg Jakiego).Niepokoi mnie tylko ,jak to ma wyglądać w rzeczywistości?Być może Denzel wie więcej niż ja,gdyż nie miałem bliższego kontaktu z wymiarem sprawiedliwości.Może przykład jakiś?
1 UP 1 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2017-11-26, 18:28   

W sumie racja. Poproszę o jeden przykład z refołmy, która przyspieszy sprawę w brzeskim cywilnym.
0 UP 0 DOWN
 
Denzel 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2017

UP 16 / UP 28


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-11-26, 18:30   

Nie mogę ci teraz bynajmniej przez pewien czas podać dosadnego i bardziej dokładnego przykładu związanego z sądownictwem.Jedyne co mogę ci napisać to że moja śmiesznie prosta sprawa była odraczana 3 razy a wypowiedzi i uwagi sędziego (a w zasadzie wrednej sędziny) w stosunku do mnie pozostawiały wiele do życzenia...
Ostatnio zmieniony przez Denzel 2017-11-27, 05:56, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2017-11-26, 18:54   

W tej "reformie" wcale nie chodzi o to, żeby sądy służyły obywatelom, tylko żeby służyły pisiarni.
2 UP 1 DOWN
 
Denzel 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2017

UP 16 / UP 28


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-11-26, 19:11   

Większość jest za zmianami
Ostatnio zmieniony przez Denzel 2017-11-27, 05:55, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 1 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2017-11-26, 19:26   

A co ci się stało w główkę, biedny misiu?
2 UP 1 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-11-26, 21:33   

Drogi panie Denzel- na tym forum staramy się dyskutować a nie obrzucać inwektywami. Nie wiem na jakiej podstawie używa pan określenia "cwaniak" w stosunku do Dziedzica Pruskiego, czy zna go pan osobiście i dlatego jest pan skłonny użyć tego zwrotu? lub ma pan jakieś konkretne podstawy? jeśli nie to nie powinien pan go używać.

Co do sądów- miałem wątpliwą przyjemność być świadkiem w sprawach (prywatnych i służbowych z ramienia mojej firmy)- odczucia mam mieszane. Na pewno złą praktyką jest powoływanie bez potrzeby biegłych w prostych sprawach- jak stwierdziła sędzina w jednej z spraw - "aby nie było na mnie" co znacząco wydłużyło czas tej sprawy i naraziło nasz kraj na niepotrzebne koszty. Na pewno złe jest to że po pewnym czasie petenci pewnych adwokatów mają lżej bo pan mecenas np. gra w brydża z mężem pani sędzi - piszę tu ogólnie, nie o konkretnym przypadku. Jednak czy zmiana ustawy coś tu zmieni- adwokat też człowiek i ma prawo mieć takich czy innych znajomych- ustawa tego nie zmieni. Można co najwyżej zmienić prawo że np. sędziowie co 5 lat muszą zmienić sąd w którym pracują, co zapobiegnie tzw.kolesiostwu. Ale takie zmiany w ustawach muszą być przemyślane, a nie robione na kolanie.
Zgadzam się że nasz system sądowniczy wymaga zmian i to gruntownych, nawet sami prawnicy to mówią- a oni chyba widzą to najlepiej- ale zmian przemyślanych a nie zmian dla samych zmian.

I na koniec ponawiam prośbę- rozmawiajmy, dyskutujmy ale bez inwektyw i wyzwisk. W naszym wieku i poziomie intelektualnym chyba nie wypada.
3 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2017-11-27, 05:14   

Sądy wymagają reformy, to pewne, jednak pisowczycy-destruktorzy wprowadzają reformę sądownictwa, jak i pozostałe zmiany w prawie jedynie, po to, by państwo służyło im, ich partii. Poczekajmy, bo wkrótce dojdą do skutku ich manipulacje przy prawie wyborczym, co w efekcie może skutkować brakiem potrzeby wyborów. Jeżeli suweren dał im prawo rządzenia, to nie po to, aby mieli oddać to prawo po pierwszej kadencji i to w jakiś tam wyborach.
2 UP 2 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2017-11-27, 09:28   

Za prawdę, za prawdę powiadam wam: gówno się zmieni (co jestem w stanie udowodnić). :mrgreen:
1 UP 0 DOWN
 
Denzel 


Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2017

UP 16 / UP 28


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-12-07, 23:00   

Już widać zmiany.Sam się o tym przekonałem w ostatnich dniach podczas styczności z sądem.Zmiany powolutku postępują w kierunku prawidłowej i uczciwej służebności dla zwykłego obywatela.Może być tylko lepiej szkoda tylko że za platformiane błędy zaniedbania i zobojętnienia przez ostatnie lata rządzenia to Pis teraz musi przywracać pewne nienormalności do stanu prawidłowego działania
Ostatnio zmieniony przez Denzel 2017-12-07, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 1 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2017-12-07, 23:43   

Służebność mam w głębokim poważaniu.Tylko komu sądy mają być usłużne?Władzy?
1 UP 2 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2017-12-08, 08:31   

Denzel,ty to jakiś prorok jesteś.Sądy mają działać wg prawa i przepisów.Wyobraż sobie,że że sąd jest bardziej służebny dla mnie,niż dla ciebie,bo mam znajomości w prokuraturze.
2 UP 1 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2017-12-08, 16:44   

Wszyscy są nagle specjalistami od prawa, a nie potrafią odróżnić nieletniego od małoletniego.
1 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2017-12-09, 07:37   

Nie podlega dyskusji, że reforma sądownictwa jest konieczna, ale nie w stylu tureckim. Widać niestety, że społeczeństwu odpowiada taka reforma.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2017-12-09, 07:38, w całości zmieniany 1 raz  
2 UP 2 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu