Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy nasze miasto się rozwija?
Autor Wiadomość
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-06-14, 16:31   

GNOM napisał/a:
Czy w naszym mieście będą chętni? Jeśli ktoś jest to proszę o kontakt na priva. Według założeń miodek z tych 7 uli będzie do podziału między tych którzy będą przy nich pracować. Jeśli ktoś złapie bakcyla to będziemy pomagać w założeniu własnej pasieki :)

Kolejnym etapem projektu ma być obsadzanie nieużytków roślinami miododajnymi, oraz zakładanie stołówek dla pszczół. Zapraszam wszystkich chętnych do nauki pracy przy pszczołach.


Brzmi fantastycznie i wstępnie deklaruję.my współpracę i pracę. O ile się nie okaże, że mamy jakieś uczulenia czy inne cyco. Oczywiście jako beneficjenci fundacji KIS. I ASTRONauci z lunetą.

Poza tym... panie kandydacie... Poproszę do ogłoszeń w oddzielny wątek!
Ostatnio zmieniony przez ASTRON 2018-06-14, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-21, 21:45   

PTTK Kolejarz wyszedł z inicjatywą i rozpoczyna budowę makiety kolejowej która ma być ozdobą i magnesem dla turystów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to być może w Brzegu powstanie na dworcu PKP izba pamięci kolejowej. Makieta ma być największą tego typu budowlą w Polsce- szanse są - na początek coś małego i stopniowa rozbudowa- Fundacja Smoczy Web już przekazała pierwsze elementy zebrane wśród swoich sympatyków - tutaj apel:

jeśli posiadacie jakieś nieużywane, zapomniane, zakurzone elementy kolejki w skali H0, bądź budynki- to piszcie do mnie na priv lub zadzwońcie na nr. fundacyjny (też do mnie :) - odbiorę i przekaże gdzie trzeba. Popytajcie też wśród znajomych- liczy się każdy element.

Co do społecznej pasieki to już pisałem.
Padła też propozycja założenia społecznego ogródka warzywnego- ale nie znam się na tym więc trudno mi się odnieść do tej propozycji.

Był pomysł utworzenia toru rowerowego dla dzieciaków, tak aby mogły tam szaleć, a raz na jakiś czas można by zorganizować np. wyścigi kosiarek :) do tego miejsce do pieczenia kiełbasek i przy okazji porządkowanie tej części miasta - chodziło o teren poniżej ul. Rybackiej/Kombatantów - przy starej stoczni. Ale ....

W tamtym roku sprzątaliśmy cmentarz komunalny. Od tamtej pory co sobotę młodzi ludzie pilnują i doraźnie sprzątają , ale w tamtym tygodniu przeżyli szok- ktoś zdewastował dziecięcy grób (zdjęcia), a śmieci tyle że szkoda gadać- przecież same tam nie przybyły- taką mamy kulturę w Brzegu, a właściwie nie mamy jej wcale!!!!!!! Wstyd i chamstwo!!!

mini.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 241,8 KB

dewastacja1.jpg
Hieny nawet grobu nie uszanowały.
Plik ściągnięto 6 raz(y) 264,11 KB

śmietnikmini.jpg
Śmieci same tu nie przyszły.
Plik ściągnięto 13 raz(y) 220,38 KB

1 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-06-22, 05:47   

GNOM napisał/a:
PTTK Kolejarz wyszedł z inicjatywą i rozpoczyna budowę makiety kolejowej która ma być ozdobą i magnesem dla turystów.


A gdzieżesz to siedziba owego, jak mniemamy, koła wiekowego towarzystwa się mieści? Tudzież jak kontakt nawiązać?
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-22, 07:12   

ASTRON napisał/a:
A gdzieżesz to siedziba owego, jak mniemamy, koła wiekowego towarzystwa się mieści? Tudzież jak kontakt nawiązać?


Kiedyś stanowili odrębną organizację, dziś są częścią składową PTTK Brzeg- urzędują na ul. Wyszyńskiego (parter pok.10)
1 UP 0 DOWN
 
mac 



Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2012

UP 24 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-06-22, 09:27   

GNOM napisał/a:
Makieta ma być największą tego typu budowlą w Polsce-


Szanse że będzie największą są małe - we Wrocławiu działa "Kolejkowo" www Kolejkowo
Ale trzymam kciuki!!
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-22, 12:58   

mac- od czegoś trzeba zacząć. Oni też zaczynali od jednej małej makiety :)
1 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-06-23, 07:55   

Brzeg może zacząć od małej makietki z czarcią zapadką :-P
0 UP 2 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-06-23, 10:56   

Nie zgadza mi się teza o rozwoju miasta (bo taki jest temat) poprzez budowanie makiet .Jakoś nie kupuję tej idei,choć jest interesująca,ale dla pasjonatów.Pomysł zbierania elementów makiety to następne kuriozum.To nie są ksiązki nikomu niepotrzebne,takie kolejki i wagoniki mają często wartość emocjonalną.Taka zbiórka pachnie na kilometr amatorszczyzną.
0 UP 1 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-06-23, 11:09   

Kilka dni temu na portalu brzeg24.pl ukazal sie list Pana Zenona link , ktory jak najbardziej pasuje do tego watku. Bardzo ciekawe spostrzezenia, ktore juz tutaj wymienialismy nie raz, do tego poparte wiedza i doswiadczeniem przy planowaniu przyszlosci miasta.
2 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-06-23, 12:17   

Pan Zenon Mieruszyński ma rację.Wskazał przyczyny i skutki.Teraz czas na realną ocenę brzeskiej rzeczywistości ,a nie fantazjowanie .
0 UP 1 DOWN
 
Lupa 


Wiek: 30
Dołączył: 16 Maj 2018

UP 3 / UP 2



Wysłany: 2018-06-23, 18:56   

kwm napisał/a:
ukazal sie list Pana Zenona link , ktory jak najbardziej pasuje do tego watku. Bardzo ciekawe spostrzezenia, ktore juz tutaj wymienialismy nie raz, do tego poparte wiedza i doswiadczeniem przy planowaniu przyszlosci miasta.

Masz rację KWM. Nic nowego. Ale o tyle fajnie, że nie jest to tekst wymierzony w tego czy innego burmistrza. Ile właśnie w całą tę kamarylę, rządzącą miastem i lejącą z uciechy za każdym razem, gdy jakiś kolejny nawiedzony idiota albo idiotka znowu podniesie lament że burmistrz powinien to czy tamto.

yoorek napisał/a:
Teraz czas na realną ocenę brzeskiej rzeczywistości ,a nie fantazjowanie .
yoorek napisał/a:
To nie są ksiązki nikomu niepotrzebne,takie kolejki i wagoniki mają często wartość emocjonalną

My jednak podziękujemy za doradztwo "ekspertom", dla których książki są "nikomu nie potrzebne", ale wagoniki "mają wartość sentymentalną". Ech...
Ostatnio zmieniony przez Lupa 2018-06-23, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lupa 


Wiek: 30
Dołączył: 16 Maj 2018

UP 3 / UP 2



Wysłany: 2018-06-23, 19:00   

GNOM napisał/a:
Makieta ma być największą tego typu budowlą w Polsce- szanse są - na początek coś małego i stopniowa rozbudowa- Fundacja Smoczy Web już przekazała pierwsze elementy zebrane wśród swoich sympatyków


Może jednak bez gigantomanii ? ;) . Pomysł dobry IMHO, zwłaszcza, jeśli w jakiś sposób wypełni dudniące od lat echem puste hangary brzeskiego dworca. Zresztą - pomysł i nam przypasi, jeśli będzie zrealizowany.
0 UP 0 DOWN
 
Lupa 


Wiek: 30
Dołączył: 16 Maj 2018

UP 3 / UP 2



Wysłany: 2018-06-23, 19:10   

I jeszcze coś a'propos dioram czy też makiet. Vide post poniżej:
0 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-06-23, 19:12   

Kolejny fajny pomysł, wrzucony jak zwykle do kosza ze wszystkim. PANIE KANDYDACIE NA KANDYDATA! Kolejne upomnienie! I toporami Waść nie strasz. Zwłaszcza, że jakiegoś długouchego w avatarze macie. Dziwna ambiwalencja :P

Tymczasem gdzieś w Polsce:

Ostatnio zmieniony przez ASTRON 2018-06-23, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-24, 09:36   

Patrząc na ożywioną dyskusję widzę że temat chwycił.

Astron- pomysł nie jest mój tylko członków koła PTTK Kolejarz- ja tylko odpowiedziałem na ich prośbę i zorganizowałem zbiórkę- najpierw wśród wolontariuszy fundacji, a teraz ogólnie - i jest odzew i to duży- 370 osób w dwa dni z całej polski.
Co do zdjęcia makiety- kilka lat temu chciano budować w Brzegu makietę bitwy pod Maułjowicami- jak "niewidać" :) do dziś nie powstała.
Lupa- gigantomanii nie będzie :) początek to będzie wielkość trzech płyt OSB 2500x1250 i będzie sukcesywnie rozbudowywana w miarę pozyskiwania elementów makiety. Pomoc w budowie zaoferowali zaprzyjaźnieni z Brzegiem
miłośnicy i budowniczowie makiet z Racławic Śląskich. https://www.youtube.com/watch?v=VCemjiZo9QI
yoorek- każda inicjatywa która w konsekwencji przyczyni się do wzrostu ruchu turystycznego w mieście jest dobra. A co do sentymentu, ja właśnie książek nie oddam za nic w świecie (a mam ich setki) ale wagoniki oddam chętnie, będzie mi miło zobaczyć jak śmiga po makiecie, w domu nie mam na nie po prostu miejsca.

Osobiście jestem za takimi inicjatywami, dajmy tym ludziom szanse. Niech pokażą co potrafią, zbudują i uruchomią.
A jak już będzie jeździć to wówczas podyskutujemy.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-06-24, 09:41, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu