Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy nasze miasto się rozwija?
Autor Wiadomość
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-05-29, 23:13   

GNOM napisał/a:
Nadzór inwestorski- polega na kontrolowaniu procesu budowy, dba o to by proces budowy odbywał się zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem. Reprezentując inwestora na budowie, sprawdza i odbiera roboty budowlane, kontroluje zgodność realizacji budowy na podstawie jej planów, kontroluje rozliczenia budowy i wiele innych. Odpowiada za jakościowe wykonanie prac.


Hmm, a to nie jest tak, że teraz kierownika nadzoru wybiera się w przetargu. I wygrywa ktoś zupełnie spoza miasta?
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-06, 22:25   

Podczas gdy panowie dyskutujecie o akumulatorach czy powinny być budowane w Brzegu czy też nie - władze Oławy mając takie dyskusje gdzieś zaprosiły do siebie (na swoje tereny inwestycyjne) firmę Guotai-Huarong Poland, która do 2020 roku postawi w Godzikowicach za 45 mln dolarów fabrykę produkującą wkłady do baterii do aut elektrycznych. Roczna wielkość produkcji fabryki pozwoli na dostarczenie wkładów do baterii do miliona aut elektrycznych rocznie. Teren już został kupiony.
I tak to wygląda- my się kłócimy i debatujemy bez końca, a tam się inwestuje, rozwija i zarabia.

Jak wygląda Brzeski rynek pisać nie muszę- brud i malaria- picie alkoholu przez mniejszość etniczną której nikt nie przeszkadza. Zastawiony samochodami tak jak i wszystkie uliczki prowadzące do rynku- po prostu idealny widok dla turysty.
Nysa idzie inną droga- cały rynek ma przejść (a właściwie już przechodzi) remont generalny, odbudowywane są zabytkowe budynki (kolor pomarańczowy na zdjęciach), Będzie stał pomnik Piłsudskiego, fontanny, weekendowe stoiska kupieckie, i co ważne: od piątku do poniedziałku rano będzie zakaz wjazdu samochodów do centrum- wszystko aby turyści przyjeżdżający do Nysy dobrze się w niej czuli. U nas też czuć- zapach moczu- w bocznych uliczkach.

rynek mini2.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 66,02 KB

nysa mini1.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 70,72 KB

0 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-06-07, 11:35   

GNOM napisał/a:
Podczas gdy panowie dyskutujecie o akumulatorach czy powinny być budowane w Brzegu czy też nie

Szanowny Przyszły Kandydat zauważył tu jakąś dyskusję? :D Bo jak do tej pory, poza Twoimi dość merytorycznymi komentarzami, ja natknąłem się tylko na strugi jadu i szamba.
Wpływy - wpływami. Ja mam inną wizję rozwoju miasta i nie chcę fabryki akumulatorów na "zielonce". Co nie znaczy, że tematu nie śledzę i że zamierzam budować barykady, tudzież zachlać się po to, aby następnie mieszać z błotem "boguduchawinnych" Forumowiczów.
GNOM napisał/a:
Będzie stał pomnik Piłsudskiego

Póki co kolega szanownego kandydata od "winorośli" płacze na forach nad kamieniem zaszczanym przez Brzeżan. Rzekomo stał na nim niegdyś (znaczy na tym kamieniu, nie na koledze) jakiś Fryc. Czy inna antypolska k.wa.
O pomniku Marszałka w Brzegu strach pomyśleć. Podobnie jak o wizytach uskrzydlonej jazdy. Tudzież Legionu ze sławionej przez Kandydata - Nysy.
1 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-06-07, 11:42   

I tym sposobem kolejna szansa dla miasta przepadla. Akumulatory produkowane beda gdzie indziej. Do nyskich inwestcyji dodam fragment artykulu z NTO:

"Grupa Umicore zadeklarowała rozszerzenie planów inwestycyjnych w strefie w Radzikowicach pod Nysą - informuje posłanka PiS Katarzyna Czochara, która także uczestniczyła w dzisiejszym spotkaniu. - Zamiast 40 hektarów jest gotowa kupić 70 i na dodatkowych 30 hektarach wybudować farmę fotowoltaiczną

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/strefa-...farme,13238074/
...Przypomnijmy, że Grupa Umicore zapowiedziała wcześniej, że zainwestuje w Nysie 660 mln euro, na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Radzikowicach. Miałby tam powstać zakład produkujący nowej generacji baterie litowo-jonowe do zasilania pojazdów elektrycznych. Inwestycja ma być warta 660 mln euro, a zatrudnienie ma w niej znaleźć co najmniej 400 osób..."


To sa inwestycje. U nas musimy sie zachwycac wyremontowana promenada prowadzaca donikad. Owszem, ladnie wyremontowana i to cieszy, ale coz z tego? Wybralem sie tam na wycieczke rowerowa, ktora zajela mi dobre 3 minuty w obie strony. Zastanawia mnie tez przebieg promenady, ktora biegnie wzdluz lini brzegowej dawnego kanalu przecinajacego Wyspe Odrzanska. Ma to jedynie sens, o ile planowana w przyszlosci jest odbudowa przeprawy w okolicy rzezni i przedluzenie trasy rowerowej za kanal. W innym wypadku zastanawia fakt, dlaczego nie poprowadzono jej wzdluz Odry skoro, jak twierdzi burmistrz, ma prowadzic do plazy, a ostatni odcinek odbija od rzeki w kierunku ul. Grobli.

Ostatnio ucieszyla mnie wiadomosc o planach zagospodarowania placu przed dworcem PKP, trzymam kciuki za te inwestyje, ale tez zastanawia mnie wypowiedz burmistrza, ktory twierdzi, ze bedzie to ulatwienie dla ludzi dojezdzajacych do Wroclawia i Olawy. Gdyby myslano kategoriami GNOMA, czyli planowanie na przyszlosc, to pod uwage bralibysmy turystow i ludzi przybywajacych do nas do pracy, a ludziom obecnie dojezdzajacym do Olawy, Jelcza czy Wroclawia starano by sie zapewnic godna prace na miejscu. To zzagadnienie wiaze sie z brakiem terenow inwestycyjnych, a to znowu z koniecznoscia rozwoju terytorialnego.

Przeczytalem tez ciekawa wypowiedz jednego z czlonkow Komitetu ds.Polaczenie Gm. Brzeg i Skarbimierz, ktory twierdzil, ze mozna bylo poszukac inwestora, ktory wybudowalby miejsce przesiadkowe, z podziemnymi parkingami, kinami i centrum handlowym za swoje pieniadze, co zaoszczedziloby nam spora sume.

Apropos ruchu w Rynku, to to co ma miejsce u nas zakrawa na jakas kpine. Caly Rynek i boczne ulice sa zapakowane samochodami. Wyglada to szkaradnie. Do tego bezkarni kierowcy notorycznie skaracajacy sobie droge. Bardzo zaluje, ze pan burmistrz wycofal sie ze swietnego pomyslu z poczatku swoich rzadow.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-06-07, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
2 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-07, 12:29   

:) Astron - wiem o czym piszesz. Kilka lat wstecz proponowałem postawienia pomnika Piłsudskiego w Brzegu- usłyszałem że nie ma ku temu "klimatu".
To samo gdy zaproponowałem pomnik Janka z Szarkiem aby upamiętnić kręcenie zdjęć do 19 odcinka czterech pancernych w Brzegu- epizod, ale mógłby przyciągnąć turystę.

W tym mieście panuje dziwny "klimat" każda propozycja jest na Nie- w szczególności jak jest dobra, lub chociaż pozytywna.

Strach się bać kandydować :)
2 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2018-06-07, 18:57   

GNOM napisał/a:
:) Astron - wiem o czym piszesz. Kilka lat wstecz proponowałem postawienia pomnika Piłsudskiego w Brzegu- usłyszałem że nie ma ku temu "klimatu".
To samo gdy zaproponowałem pomnik Janka z Szarkiem aby upamiętnić kręcenie zdjęć do 19 odcinka czterech pancernych w Brzegu- epizod, ale mógłby przyciągnąć turystę.

W tym mieście panuje dziwny "klimat" każda propozycja jest na Nie- w szczególności jak jest dobra, lub chociaż pozytywna.

Strach się bać kandydować :)
W Brzegu jak piszesz nie ma klimatu do postawienia pomnika Piłsudskiego ale w tym samym Brzegu są osoby które pod płaszczykiem przyciągnięcia turystów wiadomo których chcieliby posadowić na cokołach a to Fryca a to Bismarcka .Co do Janka i Szarika to masz szczęście że co niektórzy nie zażądali aby cie zdekomunizować . :)
2 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-06-07, 19:11   

Proponuję, żeby zadowolić obie strony, pomnik Piłsudskiego z Szarikiem.
2 UP 1 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 73
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2018-06-08, 09:27   

To nasza brzeska legenda miejska o kręceniu w naszym mieście fragmentu serialu "Czterej pancerni i pies". Pamiętam dyskusję na ten temat na forum sprzed lat ale niedawno wpadła mi w rękę porządna gruba książka o realizacji serialu. Są w niej podane dokładne harmonogramy czasowe i miejsca, gdzie powstawały poszczególne odcinki. I z żalem stwierdzam, że Brzeg nie jest tam wymieniony. Wobec tego nawet relacje "naocznych swiadków" kręcenia w okolicy Starych Koszar kilkusekundowej sekwencji na początku 19 odcinka pozwalam sobie uznać za niewiarygodne.
Natomiast na pewno w Brzegu był kręcony polski melodramat "Rozstanie" w reżyserii Wojciecha Hasa z Holoubkiem, Cybulskim i Kobielą w obsadzie. Jego premiera odbyła się w 1960 roku. Tu akurat ja byłem naocznym świadkiem powstawania tego filmu na brzeskim rynku, zresztą jego kadry naszym ratuszem i sceny na rynku z kamienicami rynkowymi są tego najlepszym dowodem. Film mozna obejrzeć na You Tube.
1 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-06-08, 10:00   

Nie wiem czy legenda, czy nie legenda, ale Stare Koszary widać na filmie jak na dłoni. Ponadto mniemam, że sam Szarik większe odniesienie miał do Brzegu, niż Piłsudski, któremu ówczesny Brieg wisiał dorodnym litewskim kalafiorem. Biorąc pod uwagę, że jednak ani sam Piłsudski, ani też Szarik, choćby i nawet z czterema Jankami, turystów do Brzegu nie przyciągnął, to proponuję mniej martyrologiczne podejście - podejście z naciskiem na edukację i rozwój ekonomiczny, a ewentualne (i dość istotne) elementy małej architektury (czy to w tematyce poważno-martyrologicznej, czy to w postaci zabawowo-popkulturowej) niech będą wynikiem faktycznych potrzeb i faktycznych możliwości mieszkańców, a nie wynikiem prymitywnego snobizmu.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-06-08, 10:34   

Zgodnie z tym co napisal Gadarep, zalaczam kadr, na ktorym widoczne sa "Stare Koszary". Widac na nim nawet charakterystyczne laczenia poszczegolnych segmentow.
Ponizej zdjecie z prawdopodobnym miejscem filmowej przeprawy.
W dyskusji, o ktorej wspomina Tadjurek, o ile pamietam uzytkownik Brieger (ktory niestety juz od dawna nie udziela sie na forum, a posiadal ogromna wiedze na temat naszego miasta), pisal o tym, ze pamieta jak krecono te scene. Opisywal tez plonacy budynek (po lewej stronie kadru), ktory potem zostal rozebrany.

Ciekawe, ze zapiski filmowe nie wspominaja o Brzegu. Moze nie bylo to dla nich istotne? W sumie to jedna scena, w ktorej nawet nie musieli wystepowac glowni bohaterowie (nie pamietam, dokladnie tego odcinka).
Co do legend, to przez bardzo dlugi czas bylem przekonany pogloskami o tym, ze scena z proba wysadzenia sluzy (tamy) w innym odcinku byla krecona na naszej sluzie. Okazalo sie to mitem.

Capture.PNG
Plik ściągnięto 29 raz(y) 636,17 KB

Capture1.PNG
Plik ściągnięto 11 raz(y) 954,7 KB

Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-06-08, 10:46, w całości zmieniany 3 razy  
2 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-06-08, 18:19   

tadjurek napisał/a:
Tu akurat ja byłem naocznym świadkiem powstawania tego filmu na brzeskim rynku

Mamuśka też twierdzi, że "chodzili" oglądać.
A przy okazji - Panie Tadeuszu - nagrody czekają. Nosilem kilka razy ze sobą na imprezy, na których mniemałem "wpaść" na Pana. A tu mina. Proszę o priva gdzie i kiedy można dostarczyć?
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-06-11, 07:38   

Jeszcze apropos Czterech pancernych dorzucam obecny widok budynku z zaznaczonym prawdopodobnym fragmentem budynku, widocznym na filmie. Ciekawe jest to o tyle, ze byc moze gdzies w Polsce znajduje sie podobny budynek, przeciez koszary mogly byc budowane na podstawie jakiegos schematu.

Capture1.PNG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 623,93 KB

Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-06-11, 07:46, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-06-11, 10:47   

No jasne, że to nie Brzeg, to forsowanie Parany w Rio de la Plata, gdzie zbiegły po klęsce majowej Hitler kazał wybudować dokładną replikę brzeskich koszar fryderycjańskich. :mrgreen:
0 UP 2 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2018-06-11, 21:29   

A ja lubię zgryżliwy humor Gaderepa!
1 UP 1 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-06-14, 11:28   

Aby nie było tylko na ponuro.

Wraz z Fundacja SmoczyWeb chcę uruchomić w Brzegu społeczną pszczelą pasiekę. Mamy już 12 arów tuż za miastem (przy Wrocławskiej), z możliwością dzierżawy kolejnych 18 arów (opłaty za dzierżawę terenu biorę na siebie), teren musimy jednak ogrodzić bo inaczej boję się że ule długo nie postoją, mamy też zgodę na wywiercenie studni i postawienie jakiejś małej altanki.
Na dzień dobry ma być 10 uli (7 programowych i 3 prywatne), trwają rozmowy z pszczelarzami należącymi do Polskiego Związku Pszczelarzy na objęcie projektu pomocą merytoryczną w zakresie prac przy ulach.

Czy w naszym mieście będą chętni? Jeśli ktoś jest to proszę o kontakt na priva. Według założeń miodek z tych 7 uli będzie do podziału między tych którzy będą przy nich pracować. Jeśli ktoś złapie bakcyla to będziemy pomagać w założeniu własnej pasieki :)

Kolejnym etapem projektu ma być obsadzanie nieużytków roślinami miododajnymi, oraz zakładanie stołówek dla pszczół. Zapraszam wszystkich chętnych do nauki pracy przy pszczołach.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-06-14, 11:59, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu