Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy nasze miasto się rozwija?
Autor Wiadomość
mac 



Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2012

UP 24 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-08-07, 12:11   Muzeum wody w Brzegu?

Powoli ujawniane są informacje czego dotyczyło nieadwne spotkanie ws wieży ciśnień na ul. Rybackiej.
Muzeum wody w Brzegu? Śmiały pomysł dla wieży ciśnień
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-22, 22:51   

Witam po długiej przerwie.

Co do wieży ciśnień to niestety jest jakaś kpina. Jak wiecie, wraz z mieszkańcami fundacja SmoczyWeb stworzyła projekt zagospodarowania wierzy na Rybackiej (zresztą też poprzez forumbrzeg http://forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=34955 ), który został złożony do magistratu- niestety ale do dziś nikt się z nami nie kontaktował. I nie był to projekt wyssany z palca, ale realny i możliwy do realizacji. Co więcej mieliśmy szanse aby realizować go z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego woj. Opolskiego i to przez 3 lata, czyli mogliśmy otrzymać nawet 450 tyś zł. plus ewentualne środki europejskie na które w tamtym czasie były nabory, a o które mogliśmy się starać (i pewnie otrzymać, gdyż nie cała pula została wydatkowana- powód, brak chętnych organizacji pożytku publicznego).
Muzeum wody w tym miejscu nie ma sensu- jest Hydropolis we Wrocku i nowo budowane muzeum wody w Opolu -zresztą w oparciu o Nasz projekt (str 19 tego tematu). Kto więc przyjedzie do nas jeśli tuż obok ma dwie dużo większe atrakcje tego samego typu- na dodatek w Opolu będzie też sala doświadczeń naukowych.
Myślę że to kolejny poroniony pomysł Brzeskich władz które nie wiedzą co zrobić z budynkiem.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-09-22, 23:20, w całości zmieniany 2 razy  
2 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-26, 16:51   

Czy Brzeg ma szanse na rozwój? Myślę że tak, ale..
Przy zmianie ludzi u władzy. Dlaczego tak myślę? bo gdy czytam odpowiedź burmistrza na pytanie mieszkańców w sprawie basenu na Korfantego w stylu "mierzmy siły na zamiary" "lepszy rydz niż nic" to mam dość. Zadam pytanie: do czego służy basen? powiecie do pływania, i słusznie, ale ilu ludzi będzie mogło pływać w tej zaprezentowanej rynnie. Czy tak jak na krytym basenie w Brzegu, w czasie upałów mamy tam przyjść aby POSTAĆ w wodzie, bo pływać się nie dało gdy w wodzie było z 60 osób. Czy to jest przyszłość pływackiego Brzegu? Jeśli tak to ja nadal będę jeździł do Nysy. Tam pomyślano o odpowiedniej wielkości basenów, ich ilości, oraz podziale na wiek użytkowników- dzięki temu doświadczony pływak nie wpadnie na dziecko które uczy się dopiero pływać- czy to ma sens? myślę że chyba tak :) a nasz burmistrz nam na to " lepszy rydz..." . Dzięki nie kupuję tego, wolę zmienić burmistrza.
Co władze zrobiły w sprawie rozwoju przez ostatnie 4 lata - nic - dosłownie nic. Ile powstało nowych miejsc pracy, jakie stworzono zachęty do ich tworzenia, jakie propozycje dla młodych Brzeżan aby chcieli tu zostać i mieszkać, zakładać firmy- po prostu żyć? Żadnych. Co więcej dzięki nieprzemyślanej i nieodpowiedzialnej polityce podatkowej cześć firm, a wiec i podatków z Brzegu uciekła, w tym i moja firma w której pracuje 156 osób- przenieśliśmy się do Opola bo tam jest taniej.

Burmistrz chwali się że Brzeg pięknieje - i to jest prawda, ale.... pięknieje na kredyt. A właściwie na kredyty które my i nasze dzieci będziemy spłacać (choć dzieci raczej nie, bo jak stąd wyjadą za szkołą i pracą to tutaj już nie wrócą). Sam pierwszy bym mu pogratulował takiego rozmachu prac rewitalizacyjnych gdyby te prace były finansowane z wpływów z podatków od nowo powstałych przedsiębiorstw które Burmistrz ściągnął do Brzegu, niestety ale przez cztery lata ich nie ściągnął, ani nie stworzył warunków aby chciały tu same przyjść. A kredyty trzeba będzie spłacić i to z odsetkami. Skąd Burmistrz weźmie pieniądze na spłatę- z NAS- podniesie opłaty komunalne na maxa, może opodatkuje siedzenie na nowych ławkach w parkach? dobrze że zapomniano o wykonaniu oświetlenia ścieżek bo spacer w parku Peppela mógłby zakończyć się otrzymaniem rachunku za prąd, to żart prze łzy. ale świadczy o bylejakości prac- ścieżki odnowiono, ale zapomniano wykonać ich oświetlenia- czyli wieczorem nie pospacerujesz, nie pobiegasz, nie pojeździsz na rolkach- bo i po co masz się po parku włóczyć- ale za to wandale będą czuli się świetnie.
Można tak wyliczać bez końca, ale po co, wszak każdy widzi jak w Brzegu jest.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-09-26, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
4 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-26, 19:47   

No dobra, usłyszeliśmy, że burmistrz i jego otoczenie nie bardzo nadają się do zarządzenia miastem, tylko co dalej? O tym, że PiS jest zły słyszymy codziennie od Grzesia Schetyny. Skoro zdecydowałeś się kandydować na radnego to przedstaw nam swoją wizję rozwoju miasta, bo istnieje podejrzenie, że wcale nie musicie okazać się lepsi, a może być i jeszcze gorzej.

To nie jest sarkazm, ja wcale nie wykluczam, że na Ciebie zagłosuje, ale chcę widzieć jakąś wizję, co proponujecie w zamian tego co jest obecnie, bo że nie jest najlepiej, to widać.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-09-26, 20:17, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-27, 08:39   

Gaderep zapraszam na FB https://www.facebook.com/romek.sachaj.9 tam od trzech dni punkt po punkcie przedstawiam swoją wizję rozwoju Brzegu.

Tutaj wolałbym nadal pisać o możliwościach rozwoju Brzegu- wybory są w innym poście.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-09-27, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-09-27, 11:10   

Dzięki za odpowiedź, już wiem, dlaczego nie będę na Ciebie głosował - bo odesłałeś mnie na Facebooka, co może znaczyć, że ważniejsze są dla Ciebie zyski Marka Zuckermana niż wygoda Twojego elektoratu, istnieje więc domniemanie, że jako radny postawisz cudze zyski nad wygodą mieszkańców

Jeszcze dlatego, że a tymże Facebooku mogłem sobie pooglądać malowniczą półziemiankę, fotkę ucieszonego faceta na jej tle i info, że tenże facet postuluje obniżenie wpływów budżetowych nie mając nawet cienia pewności, że kiedykolwiek nastąpi choćby minimalny ich wzrost, w nadziei, że do pipidówy z kompletnie zrujnowaną infrastrukturą, no bo jak obniży wpływy budżetowe to na infrastrukturę nie starczy, zaczną tabunami zjeżdżać się młodzi w celu osiedlenia, bo podatki będą niższe. Podobno rzeczone info jest ciągiem dalszym czegoś, czego, niestety, nie znalazłem, a szkoda, bo zapowiadało się ciekawie. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2018-09-27, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-09-27, 12:19   

Ja, to w ogóle nic nie zrozumiałem. :) Otwieram link, a tam widzę jak swoje poglądy przedstawia Marek Podgajny... A z (widocznych dla mnie) postów Romana to widzę jakąś twarz i zielony domek. Kto jest właściwie kim? Mówią, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze... Czyli trzeba być znajomym i niewolnikiem FB by poznać kandydata? :x
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-09-27, 12:37   

Ja rowniez uwazam, ze zamieszczajac swoj program na forumbrzeg moglbys dotrzec rowniez do ludzi nie posiadajacych kont na fb.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-09-27, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-09-27, 16:34   

Gaderep Brzeski kwm

Bardzo Bardzo Was przepraszam jeśli poczuliście się zignorowani. i Piszę to szczerze a nie pod publikę. Mea culpa

Sam osobiście nie lubię i aż do teraz nie używałem FB stąd pewnie bałagan na nim. Podobno trzeba przerobić go na fanpage aby był bardziej czytelny, postaram się to zrobić dziś wieczorem.


Program wkleję w post 'Idą wybory- zapytania mieszkańców" więc proszę Was abyście się tam przenieśli z ewentualną dyskusją, tak aby tu nadal dyskutować o Brzegu, ale bez naleciałości wyborczych.

Jeszcze raz Was przepraszam.
Romek
2 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-09-27, 17:07   

GNOM, ja bynajmniej nie poczulem sie zignorowany, jedynie zasugerowalem, ze umieszczenie postulatow na forumbrzeg pozwoli na latwiejszy dostep do nich (np. dla Gaderepa, i podejrzewam, ze wielu innym), a na tym nam zalezy, aby ludzie zapoznali sie z Twoim punktem widzenia, jakze innym od obecnych wladz.
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-10-02, 17:28   

Wracam do tematu rozwoju Brzegu.

W tym roku tak się poukładało że chodziłem z rodziną po Karkonoszach i jak zawsze nawiązywałem znajomości z innymi turystami :) w ten sposób poznałem bardzo miłą parę 70-latków.
W czym temat powiecie. Gdy zapraszałem ich do odwiedzenia Brzegu zapytali a co w nim jest ciekawego? Skąd to pytanie odparłem zdziwiony, przecież zabytków mamy bez liku. Wówczas pan Stanisław wyciągnął przewodnik Pascala po Polsce i .... w województwie Opolskim Brzeg nie ma zabytków. Sami zobaczcie opis wycieczki po Opolszczyźnie na zdjęciach.
O czym to świadczy- o totalnym braku promocji miasta. Przecież przewodnik Pascala to jeden z najbardziej opiniotwórczych przewodników na świecie i Brzegu w nim nie ma. PORAŻKA marketingowa na całego. Co na to biuro promocji miasta Brzeg?

Acha pan Stanisław i pani Magda byli w Brzegu :)

pascal mini.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 151,06 KB

opis 1 mini.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 153,87 KB

opis mini.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 184,9 KB

mapa mini.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 223,95 KB

0 UP 0 DOWN
 
mac 



Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2012

UP 24 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2018-10-17, 20:04   Brzeg doczeka się obwodnicy wraz z nowym mostem

Jak podaje Radio Opole: "Wczoraj w Ministerstwie Infrastruktury uzgodniono program inwestycyjny na rozpoczęcie prac przygotowawczych dotyczących budowy obwodnicy Brzegu, w ciągu drogi krajowej nr 39 wraz z nową przeprawą mostową". Inwestycja może zostać zakończona do 2024 roku.

Radio Opole - Brzeg doczeka się obwodnicy wraz z nowym mostem
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-10-17, 22:07   

To znakomita wiadomosc! trzeba przyznac, ze wreszcie, po wielu latach sa jakies konkrety i realne plany (choc bardzo odlegle). Moim zdaniem brawa naleza sie wszystkim wlodarzom zaangazowanym w te inicjatywe ( rowniez tym, ktorzy juz nie sa u wladzy, jak np. Bartek T., ktory lata temu czynnie wspieral blokady drog w miescie, probujac zwrocic oczy rzadzacych na nasz problem). Jednak najbardziej w te sprawe wydaje siw byc zaangazowany pan Starosta Stefanski, ktory bral udzial w protestach sprzed lat, jak rowniez przed wszystkie nastepne lata odbyc niezliczone pielgrzymki do Warszawy. To rowniez za Jego sprawa do apeli przylaczylisje wlodarze powiatu olawskiego, wojewodztwa dolnoslaskiego i opolskiego. Duze brawa!
Od razu male sprostowanie: sam pierwszy etap przygotowawczy moze zajac do 7 lat (!!), wiec termin ukonczenia zmieszczony wyzej trakowalbym z duzym przymruzeniem oka.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2018-10-18, 08:03   

Nie bój, nie bój - wybierzecie PO i PiS skoryguje plany :wink:
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-10-25, 11:46   

Co do przeprawy to :
Proces przygotowawczy inwestycji ma pochłonąć prawie 3 miliony złotych, a wszystkie dokumenty mają być gotowe w ciągu 3 lat. Kierowcy mają skorzystać z nowej drogi do 2024 roku. tako rzekł Jacek Grygą, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
I jest to przysłowiowa marchew za zgodę na budowę nowego ZK w Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu