Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy nasze miasto się rozwija?
Autor Wiadomość
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-04-26, 23:48   

Co nowego w Brzegu pytacie?

Cofamy się w rozwoju- zamiast ronda na krzyżówce Brzeg/Żłobizna będą światła. Czyli obwodnica będzie stała w jeszcze większych korkach- ostatnio jadąc od Opola w stronę Oławy w godzinach szczytów komunikacyjnych, korki zaczynają się przy rondzie na Skarbimierzu kończą się przy krzyżówce ze Żłobizną, a będą pod Rybiorzem. Dyrekcja dróg krajowych tłumaczy że nie ma 5 mln zł, a jedynie 600 tys. A na kamery wyłapujące wjeżdżających na czerwonym świetle wystarczyło? Władze powiatu i miasta oczywiście zapomniały powalczyć- przyjęli do wiadomości tłumaczenie i tyle. Ciekawostką jest to że jeszcze w tamtym roku chciano wydać 800 tyś i chciano wybudować ścieżkę rowerową- dziś o ścieżce już nikt nie mówi, a i światła będą tańsze bo starszej generacji. Można poczytać:
http://brzeg24.pl/aktualn...brzeg-zlobizna/

Grodków- mają nowe/stare kino. Miasto wydało kaske. Kino jest już po modernizacji, która polegała na wymianie ekranu, montażu nowego ekranu oraz montażu cyfrowego projektora.

Nysa- władze Nysy utworzyły kilka lat wstecz Agencję Rozwoju Nysy- a ta prężnie działając i reagując na potrzeby przedsiębiorców którzy mają gdzie zgłaszać swoje sugestie i potrzeby uruchomiła Nyski Inkubator Przedsiębiorczości który oferuje:
http://www.arn.nysa.pl/ma...czosci/idn:1429
Jest to dokładnie to o czym mówię i próbuje przeforsować już od 6 lat w naszym mieście. Nysa się rozwija a Brzeg zwija. Tak wiem, miasto pięknieje- na kredyt (duży), ale się nie rozwija gospodarczo i ekonomicznie (a kredyty na upiększanie trzeba będzie spłacić- ale co tam podniesie się podatki i już).

W Brzegu trwa rzeż drzew. Miasto ogrodów zaczyna wyglądać jak Puszcza Białowieska- z tym że tam interweniuje Unia Europejska- u Nas raczej nie zdąży. Piękny baldachim pod którym szło się na ulicy Łokietka to już przeszłość.
Od kilku lat wnioskowałem aby drzew nie ścinać, ale wykorzystać na tzw. żywe rzeźby (na zdjęciu), niestety bez rezultatu ... choć w tamtym roku taki plener rzeźbiarski zorganizowano w Niemodlinie. U nas ... do pieca. dwa pierwsze zdjęcia pokazują że nawet uszkodzone i chore drzewa można zagospodarować a nie ścinać. Kolejne trzy to marzenie... a gdyby tak było u Nas, w końcu "Miasto Ogrodów" zobowiązuje. Czyż to nie fajny plan?

B7mini.jpg
Nawet uszkodzony konar można wykorzystać plastycznie.
Plik ściągnięto 7 raz(y) 92,29 KB

B5mini.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 113,34 KB

B12mini.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 52,42 KB

B11mini.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 116,59 KB

B1mini.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 89,42 KB

Ostatnio zmieniony przez GNOM 2018-04-26, 23:51, w całości zmieniany 3 razy  
1 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-04-27, 08:27   

Cytat:
Co nowego w Brzegu pytacie?

Nie :) . Pytaliśmy, co się z Tobą dzieje - za długo cisza była :) ;) . Pozdrówki!
0 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-04-27, 08:31   

GNOM napisał/a:
Grodków- mają nowe/stare kino. Miasto wydało kaske. Kino jest już po modernizacji, która polegała na wymianie ekranu, montażu nowego ekranu oraz montażu cyfrowego projektora.

Wg mojego stanu wiedzy takowe zabiegi czekają również salę widowiskową i niby-kino w BCKu. Za "unijne". Co w praktyce oznacza za nasze, pożyczone w zachodnich bankach, częściowo później refundowane ze WSPÓLNEGO budżetu UE.

Obrazki dołączone do posta, to Nysa? Grodków? WOW!
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2018-04-27, 11:16   

Witaj ASTRON. Pytają pytają- dostałem kilka pytań czy jeszcze dycham :) bo coś nic nie piszę.

Byłem zajęty- udało się załatwić remont dachu na przedszkolu nr 8 na Towarowej- kolej zobowiązała się do remontu w Lipcu, nic więc już nie będzie stało na przeszkodzie burmistrzowi aby mógł odkupić budynek przedszkola od kolei (Brak remontu dachu był do tej pory argumentem który "zniechęcał" brzeskie władze do zakupu, więc go usunąłem :) czekam co wymyślą teraz. Dzieciaki będą mieli też nowy plac zabaw na ul. Popiełuszki zamiast na Trzech Kotwic.
Walczę też o pieniądze dla dzieciaków z Zespołu Tańców Ludowych w Byczynie aby mogły pojechać na przegląd- bo władze tegoż miasta stwierdziły że zespół dziecięcy to nie kultura i zaprzestały wsparcia, a chodzi o "kolosalną" sumę 700 zł na wyjazd - w tym roku będą dwa więc 1400 zł potrzeba na już- datki zbieramy poprzez fundacje
Smoczy Web.
Byłem na Kujawach w związku z przejmowaniem, przez naszą fundację, pod opiekę 9 kilometrów zabytkowej linii wąskotorowej Dobre-Płowce, oraz pracach przy oczyszczaniu torowiska.
W między czasie Forum rowerowe we Wrocku, sprzątanie cmentarza pod Kłodzkiem itd. Więc jak widać byłem zajęty :)

Zdjęcia pokazują różne parki i ogrody w miastach całej Europy i nie tylko. Maja pokazać jak mogą i powinny wyglądać parki w "Mieście Ogrodów" "Mieście Parków" " Mieście Zieleni" czyli w Brzegu. Jak wyglądają każdy widzi. A gdyby było inaczej to i odwiedzających Brzeg miłośników zieleni też było by więcej
Poniżej jeszcze kilka.

B9mini.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 46,55 KB

B4mini.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 48,5 KB

B3mini.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 57,29 KB

B10mini.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 98,05 KB

B2mini.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 60,52 KB

3 UP 0 DOWN
 
Eurorealiści 



Wiek: 106
Dołączył: 26 Wrz 2017

UP 77 / UP 57



Wysłany: 2018-04-29, 20:45   

GNOM napisał/a:
Walczę też o pieniądze dla dzieciaków z Zespołu Tańców Ludowych w Byczynie
Krystepanie! W Byczynie? Zaraz komuś po ambicji pojadę. W tej Byczynie, od wielkiej bitwy, gdzie to mulderowi na złość husarskie krzydła na Śląsku furgotały?

GNOM napisał/a:
Zdjęcia pokazują różne parki i ogrody w miastach całej Europy i nie tylko. Maja pokazać jak mogą i powinny wyglądać parki w "Mieście Ogrodów" "Mieście Parków" " Mieście Zieleni" czyli w Brzegu. Jak wyglądają każdy widzi. A gdyby było inaczej to i odwiedzających Brzeg miłośników zieleni też było by więcej

Widzisz. I tak powoli dochodzimy do sedna mojego dość chłodnego i raczej sceptycznego spojrzenia na Twoje dość obszerne, nieco chaotyczne i mało czytelne wpisy. Idea Miasta Ogrodów jest wg mnie o tyle dobra, że w przeciwieństwie do zabiegów ściągania inwestorów z zewnątrz na cokolwiek i późniejszych utarczek z mieszkańcami w celu przekonania ich o konieczności takiej czy innej inwestycji (nie ważne jakiej) - opiera się o to, co już mamy. Przede wszystkim o Park Wolności.

Nota bene - 110 lecie. Pamiętałeś? Pamiętał ktoś?

Mamy niedaleko przecudowny przykład takiego zagospodarowania obszaru parkowo-leśnego o charakterze nasadowym - piękny ogród w Wojsławicach. Zapewne wielu z nas tam bywało. Stworzenie czegoś takiego od zera wymagałoby o wiele więcej zabiegów, niż rozwinięcie Parku Wolności do obiektu o podobnym charakterze. W swoim oszołomstwie widziałem nawet przekopanie "kilku metrów" i umożliwienie mieszkańcom i turystom pomachania wiosełkami na wynajętych łódeczkach.
Ile miejsc pracy? Nie wiem - trudno mi to ocenić. Ale uważam, że ta koncepcja mieści się zarówno w "tradycji historycznej" jak i idei "miasta turystycznego".

Tymczasem tyla. Pozdrówki!
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-05-01, 15:09   

GNOM napisał/a:
Cofamy się w rozwoju- zamiast ronda na krzyżówce Brzeg/Żłobizna będą światła. Czyli obwodnica będzie stała w jeszcze większych korkach- ostatnio jadąc od Opola w stronę Oławy w godzinach szczytów komunikacyjnych, korki zaczynają się przy rondzie na Skarbimierzu kończą się przy krzyżówce ze Żłobizną, a będą pod Rybiorzem. Dyrekcja dróg krajowych tłumaczy że nie ma 5 mln zł, a jedynie 600 tys. A na kamery wyłapujące wjeżdżających na czerwonym świetle wystarczyło? Władze powiatu i miasta oczywiście zapomniały powalczyć- przyjęli do wiadomości tłumaczenie i tyle. Ciekawostką jest to że jeszcze w tamtym roku chciano wydać 800 tyś i chciano wybudować ścieżkę rowerową- dziś o ścieżce już nikt nie mówi, a i światła będą tańsze bo starszej generacji.


Pisalismy juz o tym, jak tylko pojawil sie pomysl zainstalowania swiatel na tamtym skrzyzowaniu. Dodatkowo wiadomosc owa przekazano w taki sposob, jakby to mial byc sukces. Wszyscy forumowicze zgodnie twierdzili, ze jest to porazka. Dokladnie tak jak piszesz cofamy sie w rozwoju. Swiatla zepusja wszystko, zostanie przerwana ciaglosc ruchu na obwodnicy (ktora juz teraz zostala nia tylko z nazwy, jeszcze czekam, kiedy postawia tam progi zwalniajace), bardzo dobry jest argument dotyczacy ew. objazdu autostrady. Przeciez to, co bedzie sie wtedy tam dzialo, az ciezko sobie wyobrazic. Co prawda bedzie bezpieczniej dla pieszych.
W wielu miastach odchodzi sie od sygnalizacji swietlnej powodujacej ogromny chaos i korki wbrew pozorom. Jest ona czasowo wylaczana, lub w ogole demontowana. Najlepszym przykladem lokalnym niech beda Godzikowice, gdzie swiatla zdemontowano po kilku miesiacach, poniewaz spelnialy one funkcje przeciwna do zakladanej. Mysle ze u nas bedzie podobnie.
Rondo na Skarbimierz jest idealne, laczy ze soba 5 drog, i jest duze, jednak w okolicy Zlobizny w cale nie musialo powstac az tak duze rondo, nie bylyby potrzebne tzw. bypassy.
Zgadza sie, ze bedzie to wiecej kosztowac, ale to bylaby inwestycja na lata, i rondo moznaby oglosic sukcesem. Sygnalizacja swietlna w tamtym miejscu, to raczej nieudolnosc naszych wladz, ktore widocznie zadowalaja sie kazdym ochlapem.

Co do rzezi drzew to wiadomo, ze byly one zaniedbywane przez lata, ale ciezko uwierzyc, ze nagle taka ilosc drzew w miescie kwalifikuje sie do wycinki. Przeciez nawet przy posadzeniu nowych drzewek w tamtym miejscu, my juz raczej nie doswiadczymy dawnego widoku, biorac pod uwage fakt, ze drzewo rosnie kilkadziesiat lat. Oprocz walorow wizualnych tracimy miejsca siedlisk ptakow, owadow itd.
Zielonka z pieknym laskiem zamieniona w pustynie, zielone ulice wyciete w pien, staw przy Korfantego, do tego dochodza tereny w okolicy cegielni, gdzie zasypywany jest mniejszy staw. To wszystko ma wplyw na nasze zycie codzienne. Kiedys czytalem wypowiedz p. M.Stajszczyka, ktory twierdzil, ze problem z ptakami brudzacymi chodniki siadajac na drzewach w centrum miasta, wynika z faktu dewastacji okolic cegielni, gdzie dawniej mialy one swoje siedliska.
0 UP 0 DOWN
 
pawel1992 


Wiek: 31
Dołączył: 01 Maj 2018

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2018-05-01, 20:24   

Cytat:
Pisalismy juz o tym, jak tylko pojawil sie pomysl zainstalowania swiatel na tamtym skrzyzowaniu. Dodatkowo wiadomosc owa przekazano w taki sposob, jakby to mial byc sukces
Inwestycja jest rządowa i wspierana przez samorząd powiatu że Starostą Stefański na czele. Widocznie na tyle starczyło sił i trzeba przedstawić sukces. A ludzie i tak to kupią więc nie ma co kruszyć kopii.
0 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-05-01, 20:51   

kwm napisał/a:
Wszyscy forumowicze zgodnie twierdzili, ze jest to porazka.

Chwila - wszyscy? Kilka tysięcy osób? ?? ???
kwm napisał/a:
Co prawda bedzie bezpieczniej dla pieszych.

Ojej... naprawdę? A może o to właśnie chodziło?
kwm napisał/a:
Zielonka z pieknym laskiem zamieniona w pustynie

A zamieniona w Park Rozrywki jak by wyglądała? Albo fabrykę baterii do sam. el.?
kwm napisał/a:
Kiedys czytalem wypowiedz p. M.Stajszczyka, ktory twierdzil, ze problem z ptakami brudzacymi chodniki siadajac na drzewach w centrum miasta, wynika z faktu dewastacji okolic cegielni, gdzie dawniej mialy one swoje siedliska.

Odkąd pamiętam, a mam nieco ponad pińćdziesiąt lat na karku, problem z ptakami pstrzącymi po ulicach Brzegu raczej ZDECYDOWANIEmaleje, niźli się nasila. Nie wiem, skąd taka opinia. Pamiętam też dobrze zabawy w "okolicy" cegielni. Tam przecież było WIELKIE wyrobisko gliny, służące raczej żabom i traszkom za żerowisko. Nie pamiętam z czasów zabaw tamże - jakiegoś specjalnego kwilenia ptactwa. Podobnie z miejscem, które nazywaliśmy "Księżycowym Miasteczkiem" - czyli kilkoma łachami piachu, porośniętymi krzewami. Tam też niekoniecznie buszowały jakieś ptaszory. W Parku Wolności - i owszem. I odkąd zlikwidowano problem "ruskich", powracają do PW wiewiórki, dzięcioły i cała masa ptactwa. A jak się ma szczęście, na jaką sarenkę można trafić na obrzeżach.
kwm napisał/a:
gdzie zasypywany jest mniejszy staw.

Ale to źle, czy dobrze? Bo nie kumam? O co chodzi?
Ostatnio zmieniony przez ASTRON 2018-05-01, 20:53, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-05-03, 10:40   

pawel1992 napisał/a:
Inwestycja jest rządowa i wspierana przez samorząd powiatu że Starostą Stefański na czele. Widocznie na tyle starczyło sił i trzeba przedstawić sukces. A ludzie i tak to kupią więc nie ma co kruszyć kopii.


Wielka szkoda, bo mialem nadzieje, ze wladze zaczely sie przekonywac do rond. Moze warto byloby poczekac i ponegocjowac "mocniej". Dowodem na to ze mozna jest Rondo Solidarnosci, gdzie dogadac sie musialy miasto, powiat i GDDKIA i sie udalo!
0 UP 0 DOWN
 
pawel1992 


Wiek: 31
Dołączył: 01 Maj 2018

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2018-05-03, 15:05   

Władza chce jak najmniejszym kosztem odtrąbić sukces i tyle. Światła są, sukces jest i amen. Zobaczymy jak będzie z obwodnicą którą "załatwia" Stefański.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-05-04, 14:18   

GNOM napisał/a:
Grodków- mają nowe/stare kino. Miasto wydało kaske. Kino jest już po modernizacji, która polegała na wymianie ekranu, montażu nowego ekranu oraz montażu cyfrowego projektora.


Ile razy piszemy o kinie w Brzegu, zawsze powracaja do mnie wspomnienia z nieodzalowanego Kina Slonce. Ten klimat... Wiele bym dal, zeby jeszcze raz moc tam obejrzec film. Wydaje sie, ze tego typu kina powracaja do lask. Sporo moich znajomych jezdzi do Olawy, teraz grodkowskie kino zostalo zmodernizowane... Pora na Brzeg!
Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-05-04, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Eurorealiści 



Wiek: 106
Dołączył: 26 Wrz 2017

UP 77 / UP 57



Wysłany: 2018-05-04, 15:30   

kwm napisał/a:

Ile razy piszemy o kinie w Brzegu, zawsze powracaja do mnie wspomnienia z nieodzalowanego Kina Slonce. Ten klimat... Wiele bym dal, zeby jeszcze raz moc tam obejrzec film.

Tam raczej filmu (kinowego) już nie obejrzysz. Podobno w BCKu ma być spora inwestycja w salę kinową.
A swoją drogą - mi też się serce kraje na wspomnienie Słońca. Kur...zwa, ile nerwów straciłem i zdrowia, żeby cokolwiek tam zrobić z postkomuszym personelem. I operatorem, którym czytał książki, zamiast pilnować filmów. A do tego szantażował kierownictwo, razem z rodziną pisał donosy (jak się okazało - sam na siebie), rył etc. Niech spoczywa w spokoju.
0 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-05-04, 22:11   

A'propos kina Słońce i Brzegu. Mała wzmianka i zdjęcie. Ale zawsze... :D
Gwiezdne Wojny w PRL-u (Część 5)
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2018-05-04, 23:27   

Eurorealiści napisał/a:
Tam raczej filmu (kinowego) już nie obejrzysz. Podobno w BCKu ma być spora inwestycja w salę kinową.
A swoją drogą - mi też się serce kraje na wspomnienie Słońca. Kur...zwa, ile nerwów straciłem i zdrowia, żeby cokolwiek tam zrobić z postkomuszym personelem. I operatorem, którym czytał książki, zamiast pilnować filmów. A do tego szantażował kierownictwo, razem z rodziną pisał donosy (jak się okazało - sam na siebie), rył etc. Niech spoczywa w spokoju.


Wielki szacun za to co robiles! Nawet nie probuje sobie wyobrazic jak musialo byc trudno. Najpierw przemiany, potem masowe parcie na multipleksy z McDonald'sami... Przypomina to walke z wiatrakami.

Dzieki wielkie rowniez za link do 5 czesci Gwiezdnych Wojen! I fotke z gabloty naszego kina.

Wiem, ze odbiegamy od tematu, ale co tam :) czy macie moze jakies fotki przedstawiajace wnetrze Kina Slonce? Z tego co pamietam byla tam rowniez antresola (chyba niezbyt duza), ale nigdy nie mialem okazji, aby tam wejsc. Nawet nie wiem ktoredy sie na nia wchodzilo. Z kinem tym nierozlacznie kojarzy mi sie rowniez pracujacy tam wysoki, szczuply mezczyzna z wlosami do ramion.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2018-05-04, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ASTRON 
Per aspera ad Astron



Wiek: 49
Dołączył: 12 Mar 2018

UP 18 / UP 14


Skąd: Ze Ścieżek Gwiazd

Wysłany: 2018-05-05, 10:16   

kwm napisał/a:
Dzieki wielkie rowniez za link do 5 czesci Gwiezdnych Wojen! I fotke z gabloty naszego kina.

Znów trzeba Ciebie nieco skorygować ;) . To nie link do "5 części GW", tylko link do piątej z serii części publikacji, opisującej fenomen kolonizacji umysłów przez Gwiezdne Wojny. Akurat ta część rozpoczyna analizę tego procesu w Polsce czasów PRLu. Materiał opracował i napisał Jakub Turkiewicz, doktorant historii, który "wizytował" nasze miasto kilka tygodni temu podczas realizacji filmowego dokumentu "Wojna Gwiazd".
Więcej odpowiedzi na Twoje zagajenia znajdziesz w wątku Kino "Słońce" w dziale Historia: Kino Słońce - opowieści prawdziwe
Ostatnio zmieniony przez ASTRON 2018-05-05, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu