Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy nasze miasto się rozwija?
Autor Wiadomość
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-05-08, 14:09   

Dlaczego?
bo nikomu na tym nie zależy. Rolników straszy się wzrostem podatku za grunty- co jest kompletną bzdurą, bo obecnie grunty rolne w Brzegu są chyba niżej opodatkowane niż w gminie Skarbimierz (muszę to sprawdzić) . Dodatkowo nikt nie informuje rolników że grunty rolne w mieście są z automatu odrolnione jeśli chcą podzielić pole na działki pod budownictwo mieszkaniowe.
http://www.krotoski-adwok...-istotne-zmiany

Osobiście znam rolników którzy na odrolnienie blisko 3 hektarów pola czekają już czwarty rok. A w mieście wystarczy pismo o wyłączeniu gruntu z produkcji rolnej i … gotowe można budować.
A kto wie że: zwolnione od opłat są wyłączenia z produkcji rolnej na cele budownictwa mieszkaniowego do 0,05 ha (5 arów) powierzchni w przypadku budynku jednorodzinnego oraz 0,02 ha (2 ary) powierzchni, na każdy lokal mieszkalny w przypadku budynku wielorodzinnego. Można kupić 10 arów, ale wyłączyć tylko połowę a na reszcie zrobić sobie ogród.

Ale o tym nikt głośno nie mówi, a może powinien zacząć. Może miasto powinno zrobić kampanie informacyjną w tej sprawie w okolicznych wsiach i … poczekać na efekty, rolnicy sami wyrażą chęć na przyłączenie do miasta, oni też umieją liczyć, bo obecnie odrolnienie 1 hektara gruntu 2 klasy kosztuje 378 tyś zł, a 4a 204 tyś złotych, 4b to chyba coś koło 170 tyś. Jest zysk, jest. Tylko skąd oni mają to wiedzieć jak reklama Brzegu leży i kwiczy.
Nie ma wizji, nie ma pomysłu nie ma niczego.
4 UP 1 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2017-05-09, 19:40   

Czy nasze miasto się rozwija?

Pozwolę sobie to przekleić, bo również związane jest z tematem.

http://brzeg24.pl/aktualn...mi-plenerowymi/
0 UP 1 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-05-11, 11:00   

Emill, ta sprawa jest naprawde delikatna. Zawsze radze spojrzec na sprawe z obydwu stron. Nie dziwie sie wcale mieszkancom, ze przeszkadza im halas. Ciekaw jestem ile osob, ktore obecnie krytykuja wladze, byloby zadowolonych, gdyby pod ich oknami mialy miejsce potancowki.

GNOM, wydaje mi sie, ze taka kampania bylaby swietnym rozwiazaniem, ale watpie w jakiekolwiek zamiary naszych wladz (kazdych) w tym kierunku (powiekszenia miasta). Nawet w czasie kiedy nie mielismy Zielonki, i praktycznie zadnych terenow inwestycyjnych, nie slyszalem ani wzmianki o probach pozyskania takich terenow przez przesuniecie granic miasta. Bylo tylko narzekanie, ze nie mamy terenow, i zadnego rozwiazania, lub przynjamniej proby rozwiazania.

GNOM, czy wiesz moze, czy w przeslosci zakladano powiekszenie Brzegu? Ja jedynie slyszalem o planach budowy duzego osiedla miedzy potokiem Koscielna a Olawska, prawie do przejazdu.
1 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2017-05-12, 20:55   

Wiesz, ja wcale nie mówię, że byłbym szczęśliwy mając codziennie imprezy pod oknami, ale rozmawiamy o rozwoju, więc uczucia na bok i obiektywnie mówiąc "zamykanie" jednego z ciekawszych miejsc do spędzania czasu w ostatnich latach rozwojem bym nie nazwał, czy się to komuś podoba czy nie.
Tym bardziej, że alternatywy na dzień dzisiejszy nie ma.
Ostatnio zmieniony przez Emill 2017-05-12, 20:57, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 1 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2017-05-13, 05:09   

kwm napisał/a:
GNOM, czy wiesz moze, czy w przeslosci zakladano powiekszenie Brzegu? Ja jedynie slyszalem o planach budowy duzego osiedla miedzy potokiem Koscielna a Olawska, prawie do przejazdu.

Z tego, co pamiętam , w 2010 r. Potok Kościelna wylał na całej długości w rejonie od ogrodów działkowych przez tereny przy ul. Wrocławskiej i dalej do ul. Oławskiej. W tym czasie powódź majowa, wysoki stan wody w Odrze spowodował "cofkę" potoku. Nie wiem, czy w tym roku było podobnie, ale wierzę, że urzędnicy wiedzą o tej naturalnej - w okresie powodziowym - sytuacji dla cieków wodnych w Dolinie Odry.
1 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-05-13, 19:38   

Dzisiaj w krzynce pocztowej znalazłem takie zaproszenie (jak w załączniku) od posła Kukiza. Pomijam te pierwsze postulaty, bo nie dotyczą one miasta, a ambicji tegoż pana. Ja niestety będę w Opolu i na spotkanie nie zdążę, ale mam nadzieje że ktoś z forumowiczów może tam będzie i poruszy temat poszerzenia granic miasta.

Co do Wozowni, to chyba jeszcze nikt jej nie zamyka. Właściciel postanowił zrezygnować z imprez po tym jak mieszkańcy z okolicznych zabudowań uprzykrzyli mu życie tym, że musiał się stawiać na komendzie i wytaczając mu sprawy sądowe, po tym jak on i jego goście nie dali żyć im. Imprezy na pewno mogłyby się tam odbywać dalej, gdyby właściciel lokalu zainstalował odpowiednie ekrany dźwiękochłonne (bądź jakieś inne bariery) i imprezy nie odbywały by się przez większość tygodnia.

Planując poszerzenie granic miasta i stworzenia na danym terenie strefy, która miałaby sprzyjać rozwojowi budownictwa, czy to przemysłowego czy mieszkaniowego, włodarze wzięliby pod uwagę wskazówki mieszkańców, jeżeli by takie były. Potok Kościelna wylewał już wcześniej i mieli z tym problem właściciele ogródków działkowych w okolicach ul. Słonecznej (chyba nawet kiedyś o tym było na forum). Zresztą, przy ulicy Tęczowej i Lompy chyba też niski poziom wód gruntowych jest, a ludzie i tak się budują. Wiadomo jednak że jeżeli stan wód gruntowych,a tym samym zagęszczenie gruntu będzie niewystarczające dla budownictwa przemysłowego, to miasto wówczas powinno rozwijać się w inną stronę w celu pozyskania terenów pod inwestycje. Propozycja GNOM-a jest tylko propozycją, należałoby wykonać odpowiednie pomiary i wtedy podejmować odpowiednie decyzje, ale jeżeli żadna władza nie zrobi żadnego kroku na przód to nasze miasto będzie piękniało, ale ładne kamienice i ulice to nie wszystko.

Office Lens 20170513-163327.jpg
Zaproszenie
Plik ściągnięto 10 raz(y) 345,87 KB

1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-05-14, 20:47   

kwm- pytałem.
Osiedle było planowane między Wrocławską a Oławską i drogą na Brzezinę aż do Potoku Kościelna i za potokiem aż do samej wioski, oraz miały być dwa rzędy domów po południowej stronie ulicy Wrocławskiej aż do przejazdu kolejowego z przerwą przy Potoku. Zapytałem o te dwa rzędy i dowiedziałem się że wówczas nikt nie planował budowy poniżej ze względu na to że teren jest dość nisko i jest podmokły. stąd powstały tam ogródki działkowe.

Ciekawostka- szkoła nr 8 została wybudowana w tym miejscu jako początek budowy tego osiedla, władze Brzegu wykorzystały fakt budowy 1000 latek przez państwo i od tego zaczęło inwestycje. Ale w związku z podmokłym terenem poziom podwórka szkoły został podniesiony w górę o prawie DWA metry- co widać i dziś bo nowe szeregowce mieszkalne wybudowane przy szkole są znacznie niżej posadowione (ciekawe co się z nimi stanie po dużych opadach deszczu- w czasie budowy przecież je zalało). Sam potok miał być obudowany wałem (od drogi na Brzezine do ulicy Wrocławskiej po zachodniej stronie potoku wał zresztą jest). Planowano też podnieść wyżej drogę do Brzeziny która jest równocześnie wałem przeciwpowodziowym!!! , oraz dobudowanie kawałka wału chroniącego Rataje :)

Co do powiększenia samego miasta, to Brzeg miał ciężko. Od strony zachodniej była jednostka na zielonce i w tą stronę nie było szans bo wojsko nie wyrażało zgody z powodu przechowywania substancji niebezpiecznych, od południa rosyjskie lotnisko, na północy tereny zalewowe, a na wschodzie planowane tereny przemysłowe- stąd pomysł rozwoju budownictwa mieszkaniowego w kierunku Brzeziny i wzdłuż Wrocławskiej.
3 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-05-15, 12:47   

Dzieki za odpowiedz. Te plany mialy sens. Bo faktycznie tereny za poludnie od ul. Wroclawskiej maja tendencje do "podmywania", z czym zmagali sie od lat mieszkancy osiedla Zachodniego, a od niedawna rowniez mieszkancy osiedla Teczowego, ktorym po ulewach woda zalega w podziemnych garazach. Z reszta wystarczy przejsc sie nawet teraz w okolice osiedla Tivoli i dzialek, zeby zobaczyc jak zalega tam woda, oraz jak wysoko wyznaczono poziom zerowy nowych budynkow. Co do SP8, to ciezko uwierzyc, zeby podniesli teren az od 2 metry, ale jest on podniesiony sporo, wystarczy przejsc sie na spacer, i zobaczyc roznice poziomow bosika asfaltowego szkoly i dzialek budowlanych obok.
Co innego fragmen miedzy Wroclawska a Olawska, bo jak pisales, jest to teren polozony wyzej i jest dosc rozlegly.
Rozbudowa w tamta strone mialaby sens.
Faktycznie geograficznie Brzeg byl blokowany, ale moznaby pomyslec o wlaczeniu okolicznych miejscowosci (Pawlow, Zlobizna, Koscierzyce, Pisarzowice, Michalowice). W koncu trzeba bedzie cos zrobic w tym kierunku, bo zabudowane zostana wszystkie skwery i ogrodki dzialkowe w miescie.
5 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-05-22, 15:23   

Według danych GUS-u (http://www.polskawliczbach.pl/Brzeg) Brzeg jest prawie dwa razy mniejszy powierzchnią od Oławy, mając tym samym około 3,7 tysiąca mieszkańców więcej(http://www.polskawliczbach.pl/Olawa). Wychodzi na to że poszerzenie granic miasta jest niezbędne, jeżeli chcemy żeby nasze miasto prężniej się rozwijało, aniżeli ma to miejsce obecnie. Co ciekawe dochody naszego miasta z 2015 roku są 13.7 mln większe jak Oławy. Nasze miasto ma duży potencjał, którego szkoda nie wykorzystać. Jestem przekonany że w przyszłorocznych wyborach samorządowych część kandydatów będzie miało w programie wyborczym poszerzenie granic miasta. Jeżeli nie, to nasze miasto naprawdę nie ma dobrego samorządu (radnych/burmistrza itd.).
1 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-05-22, 15:50   

Bizon, wlasnie o tym pisalem wczesniej. Az zastanawiajacy jest brak jakichkolwiek krokow w tym kierunku nie tylko obecnych wladz, ale praktycznie wszystkich wstecz (moze oprocz tych, ktorzy ogolocili Brzeg z terenow inwestycyjnych, pozbywajac sie Gminy Wiejskiej Brzeg, na rzecz Gminy Skarbimierz, bo oni mieli jasne cele, ktore byly rozbiezne z interesami miasta).

To nie jest problem na dzis, to jest problem od wielu lat. Desperacko szukano ternow inwestycyjnych wylacznie w obecnych granicach miasta, dlaczego nikt nie robil nic w kierunku poszerzenia granic? Prosze poczytac ile co roku powstaje nowych miast, a ile miast poszerze swoje granice (np. Polkowice, z 22tys mieszkancow, powiekszyly swoj teren, i obecnie sa o 70 wieksze powierzchniowo od Brzegu. Co to oznacza? Oznacza to wieksze mozliwosci nie tylko w przyciaganiu inwestorow, ale rowniez mozliwosci w przemysle mieszkaniowym, co oznacza, ze nie bedzie potrzeby budowania na kazdym nie zabudowanym kawalku miasta (jedynymi skwerami, ktore powinne byc zabudowane moim zdaniem sa te, przed wojna tworzyly gesta zabudowe centrum).
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-05-25, 21:14   

kwm - brak rozwoju Brzegu to temat morze. Widoczny jest jednak brak pomysłu i konsekwencji w pełnej realizacji pomysłów wcielanych w życie.
Przykład:
przystań rzeczna (marina) - gdyby była wybudowana zgodnie z projektem była by fajną atrakcją dla mieszkańców miasta oraz turystów, a tak ..... Pierwotne plany zakładały budowę z większym rozmachem: na terenie przystani miał powstać budynek restauracyjny, a także kładka dla pieszych i rowerzystów łącząca obiekt z lewym brzegiem Odry.

pływalnia - to już 20 lat jak miasto nie potrafi doprowadzić tej inwestycji do końca. Jeśli na Skarbimierzu wybudują pełne centrum biznesowo-sportowe to nasz basen zdechnie info : http://fundacjaprosport.eu/inwestycje/

obecnie kończą budowę wałów wzdłuż ul. Oławskiej- aż prosi się aby wzdłuż nich, albo po koronie wału poprowadzić ścieżkę rowerową oraz do biegania.

A teraz jak mogło być: gdyby istniał mostek przy marinie to można by było wytyczyć ścieżkę dla biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów od mariny, przez mostek, wzdłuż wałów aż do końca Oławskiej, a w druga stronę od mariny po wyremontowanej promenadzie aż do śluzy na Grobli, a gdyby tam odbudować przedwojenny mostek dla pieszych i rowerzystów to naturalnie powstała by droga w kierunku Kościerzyc. Może być fajnie, zdrowo i bezpiecznie? może!

Na mapce zaznaczyłem ścieżkę dalej od Oławskiej po koronie wału aż do Lipek- sam tak własnie biegam- cisza spokój i brak spalin, nieraz tylko rowerzyści na "góralach" mnie mijają, ale niewielu wie o tej ścieżce, czasem też jakiś zagubiony biegacz. Co do ścieżki wzdłuż torów do Małujowic- to moja propozycja na ścieżkę rowerową aż do Strzelina przez Wiązów po starej linii kolejowej (obecnie już zlikwidowanej). Specjalnie użyłem mapki z projektem obwodnic aby nanieść propozycje przyszłych ścieżek rowerowych (powinny być zaprojektowane wraz z obwodnicą). I nagle miasto może dużo zyskać ale trzeba o tym myśleć z wyprzedzeniem, a nie jak obwodnica już będzie.
Kto się interesuje ten wie że będzie budowana ścieżka rowerowa z Lubszy do Michałowic, a być może będzie przedłużona do Pisarzowic, aż sie prosi aby z Brzegu można było dojechać do lasów i basenu w Lubszy rowerem.

trasa rekreacyjna.JPG
Tak mogło by być.
Plik ściągnięto 63 raz(y) 166,04 KB

przystan-wizualizacja1.jpg
Tak miało być.
Plik ściągnięto 49 raz(y) 72,01 KB

Ostatnio zmieniony przez GNOM 2017-05-25, 21:26, w całości zmieniany 3 razy  
2 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-05-26, 09:48   

GNOM, musze to napisac, ale naprawde kiedy czytam Twoje posty, to tak jakbys czytal w moich myslach, i to nie tylko w tym temacie, ale w roznych watkach na przestrzeni lat, zgadzamy sie prawie we wsztystkim :) Do tego dochodzi wysoka kultura, ktora mi odpowiada i ktora powinna obowiazywac na forum, dyskusje i racjonalne argumenty zamiast klotni. Musze przyznac, ze kazdy Twoj wpis otwieram z wielka ciekawoscia, bo zazwyczaj poparty jest on z tego co zauwazylem wiedza, doswiadczeniem, a takze konretnymi materialami zrodlowymi.
Prosze, nie traktuj tego jako podlizywanie sie, po prostu ostanio sobie zdalem sprawe z tego i przesledzilem konwesracje w ktorych bralismy udzial.

Teraz do rzeczy. Po raz kolejny piszesz to z czym sie zgadzam, i o czym pisalem juz wiele lat wczesniej, tzn. zmarnowane szanse Brzegu, i inwestycje na pol gwizdka. Basen jest, brodzik i zjezdzalania i starczy, mozemy sie tylko slinic patrzac na projekt i makiete basenu stojacy kiedys w UM, marina (powstala polowa projektu, brak przede wszystkim pieknej kladki, ktora nota bene dla mnie bylaby najwieksza atrakcja), waly wdluz olawskiej (powstala tylko czesc projektu, bo zrezygnowano z drogi po koronie walu, co znow moim zdaniem, dla wiekszosci mieszkancow byloby najwieksza atrakcja. Bardzo mnie jednak zastanawia jeden fakt, mianowicie zrezygnowano z budowy ciagu pieszych po koronie walu ze wzgledu na koszty, a murek wykladany jest na calej swojej dlugosci ozdobnym kamieniem. Nie twierdze, ze nie wyglada to ladnie, ale zastanawiam sie czy jest to potrzebne w miejscu, w ktorym bedzie on praktycznie niewidoczny. Czy nie lepiej byloby te pieniadze przeznaczyc na trase po koronie walu? Jestesm bardzo zawiedziony ta inwestycja, bo bylo dla mnie jasne, ze miasto nie wypusci takiej okazji i wykorzysta ja do budowy bulwaru. Niestety bardzo sie mylilem. Wiem, ze miasto nie ma nic wspolnego z budowa walu, ale jestem przekonany, ze mozna sie bylo dogadac z inwestorem i dolozyc swoja cegielke w postaci promenady od mostu az do drogi na Brzezine.


Rowniez jakis czas temu pisalem o wykorzystaniu nieuzywanych przesel na kanale i postawieniu tam kladki pieszo -rowerowej, ktora bylaby naturalnym przedluzeniem promenady, i sciezki rowerowej.
Remontowana promenada w okolicy willi Molla jest dobra inwestycja, ale to przeciez zaledwie 200 metrow, do tego tromenada prowadzi do nikad. Gdyby choaiz powstala kladka kolo rzezni, moznaby po przekroczeniu kanalu srkecic w lewo i udac sie w strone mostu na kanale. Powinnismy dolozyc cos od siebie, stowrzyc cos dla biegaczy, rowerzystow i spacerowiczow. Naprawde uwazam, ze powinnismy do tego uzyc nabrzeza drugiej strony wyspy od mostu na Odrze do Garbarni. Moglby tam powstac bulwar, biegnacy blisko lustra wody (jak na zdjeciach ponizej) np. silownia na wolnym powietrzu, lub plac zabaw. Ozywiloby to zapomniana wyspe odrzanska, ale rowniez realnie przyblizylo mieszkancow do Odry.

Nie wiedzialem o inwestycji na Skarbimierzu, do ktorej GNOM zamiescil link. Kiedy to zobaczylem, to stwierdzam, ze Skarbimierz sie rozwija, a Brzeg niestety nie. Jesli na skarbimierzu powstanie kryty basen, to nasz umrze smiercia naturalna (chyb, ze bedziemy ciagle do niego dokladac). Dlaczego Skarbimierz sie rozwija? Bo ma tereny. W ktorym miejscu w Brzegu mialoby powstac takie centrum? Na skwerze, ktore chetenie ostatnio sa zabudowywane z racji braku terenow, czy moze na ogrodkach dzialkowych w okolicach kamienic?
Bez powieszkenie granic miasta, nie rozwiniemy sie. Czy ktos to w koncu zauwazy?

widok z górnego spacerniaka.JPG
Plik ściągnięto 11 raz(y) 130,02 KB

4539-Opole.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 34,79 KB

1-31.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 116,06 KB

Ostatnio zmieniony przez kwm 2017-05-26, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-05-27, 14:34   

Większość inwestycji jest przeprowadzana połowicznie, albo ich wygląd po prostu znacznie się różni od tego co architekt miał w głowie. Z tego co pamiętam to oprócz restauracji i mostku to w pobliżu mariny miało się znajdować pole namiotowe/kemping w którym bezpiecznie mogli by wypocząć (i zostawić swojego kampera) ludzie którzy przejeżdżają przez Brzeg i postanowili pozwiedzać miasto. Nie tylko marina wspomniana przez GNOM-a i wspomniany przez kwm wał przeciwpowodziowy jest inwestycją z niewykorzystanym do końca potencjałem.S stadion miał także inaczej wyglądać i pełnić więcej funkcji. Początkowo miał być bardziej dostępny dla mieszkańców i miały tam być organizowane zebrania dotyczące miasta ( i między innymi jego rozwoju).

Skarbimierz rozwija się i to właśnie nie tylko od strony przemysłowej, zresztą tych terenów jeszcze dużo im pozostało, ale właśnie także od strony mieszkaniowej i rozrywki (wystarczy zobaczyć jak rozbudowało się osiedle po prawej strony jadąc ulicą Brzeską w Skarbimierzu w stronę Małujowic). Centrum biznesowo-sportowe jeżeli będzie wyglądało tak jak na wizualizacji i basen do pływania będzie rozmiarów olimpijskich, to nasz basen może już przygotowywać się do zamknięcia, bo w ciągu 20 lat nic nowego tam się chyba nie wydarzyło. Jeżeli menadżerom centrum ze Skarbimierza uda się znaleźć odpowiednio zaangażowane osoby i przedstawić dobrą ofertę dla klientów indywidualnych, to podejrzewam, że nawet brzeskie siłownie mogą stracić część swoich klientów. Restauracja, basen, siłownia i możliwość uprawiania jeszcze kilku innych sportów to naprawdę dobre połączenie.Miejsce, które wybrano wydaje się lekko oddalone od Brzegu, ale jeżeli wzdłuż drogi do Pępic powstanie droga dla rowerów to sam skorzystam z oferty tego centrum. Położenie choć na uboczu może sprzyjać organizowaniu imprez, których w Brzegu za wiele się nie może odbywać, bo przypadek Wozowni nie jest odosobniony. W innym lokalu w Brzegu, choć od budynków mieszkalnych dzieli tą restaurację jakieś 500 m i koncert odbywał się wewnątrz, to i tak komuś przeszkadzał nieznaczny hałas i nie obyło się bez wizyty patrolu policji przed godziną 22.

Jeżeli Burmistrzowi zależy na tym żeby się pokazać i w tym tkwi jego główny interes to jak to miasto ma się rozwijać? Nie wiem czy wszędzie były roznoszone "Sprawozdania z wykonania budżetu za 2016 rok", w formie gazety, gdzie na pierwszej stronie widnieje zdjęcie Pana Wrębiaka. Na tej samej stronie znajduje się list od burmistrza w którym pisze o rewitalizacji miasta i prowadzonych inwestycjach mających na celu przywrócenie miastu turystycznego charakteru, a na jednym z wykresów zawartych w tej gazecie uwzględniono śmieszną kwotę na turystykę (UWAGA !) 44,36 zł. Gdyby doliczyć do tego 4352,07 zł wydanych na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego, to i tak są niskie kwoty jak na cały rok. Oprócz tego w tej gazetce, która zresztą została sfinansowana za państwowe pieniądze istnieje wykres z którego wynika że ponad jedna trzecia (dokładnie 35,93%) to wydatki na pensje urzędników, prawie jedna trzecia (29,11%) to wydatki na realizacje zadań statusowych a jedynie 5,6% wydano na inwestycje i zakupy inwestycyjne. Nie rozumiem sensu wydawania takiej informacji w postaci gazetki informacyjnej, no chyba że chodzi o reklamę głównie Pana burmistrza w związku ze zbliżającymi się wyborami w przyszłym roku, bo sam widnieje bodajże na 4 zdjęciach. Nie mam na myśli że to co się zmieniło w naszym mieście nie przyczynia się do jego rozwoju i nie służy reklamie, ale to wszytko widać, zresztą nie tylko na tym forum, ale i w brzeskich gazetach mieszkańcy są na bieżąco informowani o inwestycjach i tym jak nasze miasto się zmienia (na ładniejsze, ale nic poza tym). Zdaję mi się że to Pan burmistrz zagarnął sobie wszystkie te inwestycje na swoje konto, przy których rada miejska o której działaniach naprawdę mało słychać, też miała jakiś swój udział.

Jeszcze raz napiszę temat został założony w celu podniesienia dyskusji na temat tego czy nasze miasto się rozwija i co powinniśmy zrobić, żeby nie było tylko sypialnią dla Opola i Wrocławia. Jak napisał lucifer jest to temat rzeka, ale mało osób chce się wypowiedzieć, a chyba nie tylko mi, GNOM-owi i kwm zależy na rozwoju miasta, na tym żeby znowu coś się tutaj działo, żeby było jak i gdzie wypocząć i żeby ludzie mieli gdzie pracować i jak do tej pracy dojechać. Takich ludzi jak GNOM czy kwm potrzeba w radzie miasta, bo wiedzą co trzeba zrobić żeby nasze miasto stawało się naprawdę atrakcyjne i nie boją się podjąć dyskusji, znajdują czas żeby odszukać informację, aby być dobrze przygotowanym.
Ostatnio zmieniony przez Bizon 2017-05-27, 14:41, w całości zmieniany 2 razy  
3 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-05-28, 16:59   

kwm- rozumiemy się bo zależy nam na Brzegu? :)
A poniżej kilka informacji z regionu, abyście mogli zobaczyć Kto, Gdzie i w Co inwestuje- nie podaję inwestycji w budownictwo mieszkaniowe tylko ciekawsze projekty.

Ciekawe info z Nysy:
http://nysa.naszemiasto.p...al,t,id,tm.html
Władze Nysy zrobiły przegląd niezrealizowanych projektów które leżały w szafach urzędników. Praktycznie mamy gotowe dokumentacje niemal na każdy zakątek Nysy. Niektóre, wiadomo, trafią do kosza ze względu na koszty bądź dezaktualizację - wyjaśnia burmistrz Kolbiarz. - Ale wśród "półkowników" są również perełki, które warto odkurzyć i wykorzystać. Bo po co płacić za kolejne projekty, skoro mamy w czym wybierać...
http://www.nto.pl/wiadomo...ach,10411620/2/
No i znaleźli perełkę. Hala ma pomieścić trzytysięczną widownię.
Taki obiekt jest wymagany do tego, żeby nyski zespół zagrał w siatkarskiej Plus Lidze.
--- Ciekawe ile takich projektów zalega w Brzegu?

A teraz Oława:
1. Inwestycja za 100 mln zł
https://investmap.pl/artykul/artykuly,dolny-slask-w-olawie-powstanie-nowe-duze-centrum-handlowo-uslugowe-wizualizacje,125219
2. Oława stawia chyba na to że szybciej wybudują obwodnicę i most na Odrze licząc na wsparcie swojego województwa, a jeśli się uda coś wywalczyć z Brzegiem to będą mieli dwie nowe przeprawy zamiast jednej- to się chyba nazywa perspektywiczne myślenie?
https://starostwo.olawa.pl/aktualnosc-1-964-spotkanie_w_sprawie_budowy_obwodnicy.html
3. Kolejny moloch w Oławie
http://www.urbanity.pl/do...w-olawie,w15429

Kluczbork:
1. Region kluczborski dostał ogromną dotację z Unii. Będą inwestycje za 51 mln zł i większość przeznaczona na inwestycje rowerowe!!!!!!!! Zbudowanych zostanie 77 kilometrów dróg rowerowych. Przy czym nie będą to oznakowane istniejące ścieżki, tylko nowe odcinki.
http://www.nto.pl/wiadomo...-mapa,12117782/
2. Kluczbork buduje dalszą część obwodnicy (z rondami a nie światłami)  kurcze tam potrafią to załatwić
http://www.nto.pl/wiadomo...wideo,11965502/
3. To jest ciekawy temat- jest inwestor a nie ma gruntu- to może niech Brzeg go ściągnie do siebie- kapitalizm jest brutalny.
http://www.nto.pl/strefa-...ie-ma,11864196/

Zapomniałem o Strzelinie więc:
Strzelin:
http://strzelin.express-m...t-z-lodowiskiem
A to prawdziwa perełka:
http://strzelin.express-m...czeka-na-podpis
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2017-05-28, 17:08, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-06-01, 07:36   

Piszemy o tym że miasto się nie rozwija lecz jednak piękniej, że nie powstają nowe miejsca pracy, ale remontowane są za miejskie pieniądze kamienice. Czyli że władze miasta wydają NASZE pieniądze na Nasze miasto.

Dlatego pytam: Dlaczego władze nie dbają o to co za nasze pieniądze wyremontowały.
Samochody dostawcze rozjeżdżają wyremontowane chodniki łamiąc płyty- bo zarówno przy żabce na Piastowskiej/Trzech Kotwic, przy Hercie (zdjęcia), przy sklepie na rogu Trzech Kotwic/Szkolna i w wielu innych miejscach trwa ten proceder. Czym się to kończy? połamanymi płytami i zniszczoną zielenią oraz ponownymi naprawami chodników (znów z naszych pieniędzy). Już słyszę krzyki ze towar trzeba dowieść- owszem ale czy właściciele tych sklepów pokryją koszty napraw czy zwalą to na magistrat?
Czy miasto, a więc i Nas na to stać? Chyba nie.

Ktoś powie że to mała rzecz, ale jak policzymy te wszystkie małe rzeczy to wychodzą duże wydatki, które można by rozdysponować na rozwój.

20161117_084716mini.jpg
I trawa już rozjeżdżona.
Plik ściągnięto 14 raz(y) 88,49 KB

20161117_084650mini.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 108,44 KB

Ostatnio zmieniony przez GNOM 2017-06-01, 07:38, w całości zmieniany 2 razy  
3 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu