Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Petycja do Burmistrza Miasta Brzeg Pana Jerzego Wrębiaka
Autor Wiadomość
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2017-03-26, 10:44   

[quote="Miro"
Napiszę nawet wprost ,dlaczego nie miałby wrócić na swoje miejsce Fryderyk Wielki i armaty czy byłaby to jakaś ujma dla nas czy nasze cwaniactwo i korzyści z tego płynące ??? I nie mówię tu o Bismarcku ,którego pomnik leży gdzieś zakopany w Parku Wolności ale właśnie atrakcji jaką byłby dla turystów powrót Fryderyka choć on ani ziębi nas ani parzy lecz jest związany z miastem .[/quote]Poczytaj trochę historii a później wyskakuj z takimi bzdurnymi pomysłami .To może dla ściągnięcia turystów przemianować ul. Armi Krajowej na adolfstrase .
0 UP 1 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2017-03-26, 10:58   

I niby co miałoby z tego czytania wyniknąć?
1 UP 2 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2017-03-26, 11:29   

A czemu by miało służyć stawianie w BRZEGU pomnika Frederyka Wielkiego króla pruskiego z którego rozkazu zbombardowano ówczesny BRIEG co spowodowało liczne pożary i zniszczenia .
1 UP 1 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2017-03-26, 11:53   

Oblężenia zwykle powodowały zniszczenia, jak n.p. oblężenie Saragossy w 1808 r., w którym brali udział Polacy, dopuszczając się przy okazji zbrodni wojennych. W Brzegu bombardowane były głównie fortyfikacje, w których bezpośrednim sąsiedztwie znajdowały się zamek i gimnazjum. Krótki, zachodni front był czułym punktem brzeskiej twierdzy, 99 lat wcześniej w tym samym miejscu atakowali Szwedzi.
1 UP 2 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2017-03-26, 12:15   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Oblężenia zwykle powodowały zniszczenia, jak n.p. oblężenie Saragossy w 1808 r., w którym brali udział Polacy, dopuszczając się przy okazji zbrodni wojennych. W Brzegu bombardowane były głównie fortyfikacje, w których bezpośrednim sąsiedztwie znajdowały się zamek i gimnazjum. Krótki, zachodni front był czułym punktem brzeskiej twierdzy, 99 lat wcześniej w tym samym miejscu atakowali Szwedzi.
Co ma piernik do wiatraka ,gdzie Brzeg a gdzie Saragossa.Mowa jest o bzdurnym pomyśle forumowicza dotyczącącym pomnika no ale Dziedzic nie byłby Dziedzicem gdyby nie próbował mieszać i prowokować .
Ostatnio zmieniony przez brzeżanin 2017-03-26, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 2 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2017-03-26, 12:49   

Gdzie Rzym, gdzie Krym, gdzie karczmy babińskie, a brzeżanin nie byłby brzeżaninem, gdyby nie zrzędził.

A co do pomnika - jeżeli się zachował, to dlaczegóż by go nie wyeksponować jako dziedzictwo historii? W każdym razie można by wyeksponować część cokołu, wciśniętą w kąt pod ratuszową wieżą. O ile zacieranie niemieckich napisów było zrozumiałe po wojnie, to teraz nie ma takiej konieczności, wprost przeciwnie - chyba stać nas na obiektywne spojrzenie na historię tych ziem? Co się tyczy niemieckich napisów, to nikomu jakoś nie przeszkadzały na przedmiotach codziennego użytku, np. "Briefe/ Zeitungen" na pokrywach wrzutników na listy, które pewnie dotrwały do dziś na niektórych drzwiach w starym budownictwie.
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2017-03-26, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
3 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-26, 13:03   

"Brzeżanin" ok , wiesz jak błysnąć wiedzą i Twój ruch mnie powalił :) i miałeś już swoje 5 min. Mnie ciężko jest sprowokować a jeśli chodzi o historię ,to wezmę się za czytanie ,bo wiedzy nigdy nie za wiele .. ;)
1 UP 1 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-03-26, 22:57   

A tutaj coś o wykorzystaniu starych linii kolejowych na śląsku.

http://next.gazeta.pl/nex...BoxBiz#BoxBizCz

A tu Dolnośląskie.

http://www.gazetawroclaws...lasku,10156228/
1 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2017-03-27, 08:09   

brzeżanin napisał/a:
A czemu by miało służyć stawianie w BRZEGU pomnika Frederyka Wielkiego króla pruskiego z którego rozkazu zbombardowano ówczesny BRIEG co spowodowało liczne pożary i zniszczenia .

A czemu ma służyć gloryfikowanie zbrodniarzy mordujących ludność cywilną narodowości żydowskiej, ukraińskiej, białoruskiej pod szyldem Polski Walczącej ? Skończmy te bzdurne licytacje. 80 lat po wojnie można już przyznać, że to miasto to nasza historia, choć wiem też, że niektórym ciężko to przychodzi i nadal im bliżej do stepów akermańskich, Zbrucza i Kamieńca. Cokół jest w przejściu pod wieżą ratuszową. Myślę, że czas, by wrócił na swoje miejsce lub jego pobliże w zachodniej części Rynku.
2 UP 1 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2017-03-27, 08:49   

mulder napisał/a:
brzeżanin napisał/a:
A czemu by miało służyć stawianie w BRZEGU pomnika Frederyka Wielkiego króla pruskiego z którego rozkazu zbombardowano ówczesny BRIEG co spowodowało liczne pożary i zniszczenia .

A czemu ma służyć gloryfikowanie zbrodniarzy mordujących ludność cywilną narodowości żydowskiej, ukraińskiej, białoruskiej pod szyldem Polski Walczącej ? Skończmy te bzdurne licytacje. 80 lat po wojnie można już przyznać, że to miasto to nasza historia, choć wiem też, że niektórym ciężko to przychodzi i nadal im bliżej do stepów akermańskich, Zbrucza i Kamieńca. Cokół jest w przejściu pod wieżą ratuszową. Myślę, że czas, by wrócił na swoje miejsce lub jego pobliże w zachodniej części Rynku.
Bzdury to wasza specjalność .€siłujecie wybielać co nie których według swoich kryteriów a Polakom zarzucacie zbrodnie .Tak niektóre tzw. podziemie dokonywało czynów wręcz zbrodniczych o czym ja tu na forum też pisałem ale nie jest tak że chociażby Żydzi to są tacy nieskazitelni .to zna temat to wie o co chodzi .Co do pomnika Frederyka to czysta durnotą i ośmieszaniem byłoby stawianie go w dzisiejszym Brzegu jak i innych poniemieckich pomników .Wy usiłujecie być bardziej niemieccy jak sami Niemcy .To że minęło 80 lat od tej wojny to nie znaczy że mamy zapomnieć tym bardziej że cele niemieckie się wcale nie zmieniły tylko metody sa inne .
2 UP 2 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-03-27, 11:04   

Panowie, nie zmieniajmy tematu.
0 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-27, 11:26   

To może zamiast postulować o ochronę kamienic naszej starówki ,to po prostu rozbierzmy je .. :) Bo one poniemieckie i solą w oku są :) A teren zabudujmy hydraulicznymi pomnikami i nasadźmy tulipany :) Następnie zaproponujmy Czechom rozebranie wszystkich poniemieckich pomników upamiętniających ofiary I wojny o które tak dbają ,bo to lokalna historia ,historia ich ziem ,która jest ponad podziałami i uprzedzeniami .. :) Rozwalmy przy okazji pomnik w Mikolinie ,zgodnie z postulatami co niektórych ,bo to propaganda i też obcy nam twór a przynajmniej będzie plac i kupka gruzu :) A i nie zapomniałbym zasugerować Anglikom rozebranie do końca muru Hadriana ,bo to przecież najeźdźca był .. Można by tu mnożyć przykłady :) Tylko po co ?? :) To inne narody , inny poziom kultury i przede wszystkim ochrona zabytków stoi ponad podziałami bez względu czy dotyczyła Bolka ,Lolka czy Smoka Wawelskiego .
4 UP 3 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-27, 11:28   

KMW ,masz racje ,przepraszam ale nie zauważyłem Twojego wpisu .
Ostatnio zmieniony przez Miro 2017-03-27, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2017-03-27, 14:54   

Małe sprostowanie nikt niczego nie chce rozbierać .Natomiast jeśli chodzi o usuniecie ruchu samochodowego z rynku to raczej na dzień dzisiejszy nierealne z powodów o których nie raz już tu pisano . Co do remontów starych kamienic to jak już pisałem przy innym temacie żaden remont nic nie da jeżeli go się nie zacznie od fundamentów.Jak na razie te remonty to półśrodki które doraźnie maja zmienić oblicze tych kamienic a co dalej .I to nie jest tylko problem starówki.
1 UP 1 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-03-27, 20:38   

brzeżanin- ruch samochodowy musi zniknąć z centrum- nie wiem tylko czy już dziś, bo to wymaga pewnych inwestycji. Przykład z dziś:
przyjechali do mnie znajomi z Rybnika, ponieważ tak jak ja zajmują się zabytkami postanowiłem pokazać im jak wyglądają odnowione kamienice przy ulicy Dzierżonia, zrobią sobie kilka zdjęć, będzie reklama dla miasta w tamtej części kraju. Niestety klapa z tego wyszła bo wzdłuż odnowionych kamienic stały samochody więc zdjęć całych kamienic zrobić się nie da. Podejść do ściany aby zobaczyć jakimi technikami został wykonany remont też się nie dało bo jakiś pan zwrócił nam uwagę że to prywatne podwórko jest.

A teraz sam rynek.
Wyjdźcie na niego w niedzielę i co możecie zobaczyć: brud, smród i pijących. Miasto bez jakiegokolwiek pomyślunku rozdaje koncesje na sklepy z alkoholem. Nie wiem czy rozpijanie społeczności Brzegu jest celem władz czy tylko panicznym poszukiwaniem pieniędzy. Centrum miasta staje się patologiczną wizytówką miasta. W tygodniu nie jest zresztą lepiej, wieczorem ludzie boją się przejść przez rynek bo na rogu Reja z rynkiem, ekipa pije za rogiem, rzuca "mięsem" i ogólnie dobrze się bawi.
W niedziele rano idąc od dworca można było idąc śladem rozbitych butelek po piwie prześledzić szlak wieczorno-nocnej imprezy.

Przykład z miasta:
ul. Szkolna - Market z alkoholem czynny 7 dni w tygodniu, tuż za nim "pawilon" czynny cały tydzień i nawet dłużej niż market, a 20 metrów dalej kolejny sklep z alkoholem czynny jeszcze dłużej niż market i "pawilon".
Efekt- skargi mieszkańców na hałasy, syf na chodnikach, skwerach i przystanku (przystanek zresztą też już kilka razy został zdemolowany).

A kupcy piszą ze jak nie będzie przystanku to nie będzie klientów. Klientów nie będzie bo pojadą tam gdzie miło, przyjemnie i bez stresu da zrobić się zakupy, pozwiedzać i zobaczyć coś ciekawego. W naszym rynku tego nie znajdziecie.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2017-03-27, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
3 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu