Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Petycja do Burmistrza Miasta Brzeg Pana Jerzego Wrębiaka
Autor Wiadomość
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-16, 18:06   Petycja do Burmistrza Miasta Brzeg Pana Jerzego Wrębiaka

Zapraszam Państwa do poparcia mojej petycji Waszym głosem gdyż to jak się wydaje jedyna droga do pozytywnego załatwienia sprawy Brzeskiej Starówki i bezpieczeństwa mieszkających tam ludzi . Petycja została rozesłana na FB i wielu jeszcze innych portalach społecznościowych .

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Burmistrz_Miasta_Brzeg_Pan_Jerzy_Wrebiak_Wzywamy_Pana_do_wstrzymania_ruchu_kolowego_w_obrebie_Brzeskiej_Starowki/?cHKjOlb
0 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-20, 08:54   

Zapraszam do brania udziału w petycji obywatelskiej ,jest nas coraz więcej i nie ma na co czekać ! :)
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-03-20, 11:34   

Popieram w 100%. Nie wiem Miro, czy odwiedzasz forum, ale nie tak dawno założyłem wątek dot. tego tematu, w którym oprócz konkretnych argumentów "za", wstawiłem zdjęcia jako dowód na ogromny ruch na brzeskich deptakach. To o czym Wspominasz, czyli wpływ na budynki też jest bardzo ważny, podobnie jak efekty estetyczne, ale nadal argumentem nr 1 pozostaje bezpieczeństwo ludzi, i bezczelnie łamanie wszelkich zakazów na deptakach. Dziwi mnie tylko bardzo, że naprawdę dobry plan burmistrza został po cichutko wycofany. Piszmy więc petycję i wygonmy auta i autobusy ze starowki. Wydaje mi się, że pomysł burmistrza padł ponieważ tak petycję wystosowali sprzedawcy, a 36tys mieszkańców Brzegu nie robiąc nic, po prostu po cichu zaakceptowała taki stan rzeczy.
1 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-22, 01:01   

Fakt ,z racji zajęć rzadko bywam tu na forum i zgadzam się z tym co napisałeś ,musimy działać aby odmienić stan rzeczy jaki obserwujemy na starówce .Nie można tego tak zostawić i trzeba doprowadzić to już do końca choćbym miał info o petycji rozwieszać na słupach i głośno o tym rozmawiać w mieście . Zrobi się cieplej ,to ruszymy na ulice .
Pozdrawiam serdecznie .
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-03-22, 10:48   

Cieszę się, znalazł się ktoś, kto konkretnie o tym myśli, a co najważniejsze działa. Rozeslalem linka do Twojej ankiety do swoich znajomych, ale z racji tego, że nie każdy mieszkaniec powiatu korzysta z forumbrzeg, Facebooka czy w ogóle internetu, bardzo trafna wydaje mi się decyzja o zbieraniu podpisów lub ogloszen na ulicach słupach, przy kościołach. Dość wykorzystywania naiwności władz i mieszkańców. Z drugiej strony skoro burmistrz dostaje petycję od sprzedawców, którzy są przeciw jego planom zamknięcia ruchu na starówce, a reszta mieszkańców nic nie robi, to nie ma On żadnych argumentów za utrzymaniem swojej decyzji, a taka lista z podpisami "za" będzie świetnym alibi.
Wczoraj byłem na spacerze na mieście i mało. Mnie krew nie zalała. Auta są wszechobecne, na rynku wzdłuż południowej pierzei to już zrobił się parking. Podobnie z ulicą długa. Do tego różne auta przejezdzajace przez rynek, nie robiące sobie nic z zakazów, i autobusy... dość tego!

Miro czy widziałeś pierwotny projekt, który miał wejść w życie? Był naprawdę dobry, jeśli nie widziałeś, to mogę go przedstawić na forum. Jedyna rzeczą, która bym zmienił to całkowite zamknięcie ruchu w rynku i przeniesienie postoju taxi i parkingu (który w cale nie jest tam potrzebny) na przyległych ulice (np. Na Staromiejska obok diverse) lub na Dzierżonia.
2 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-22, 12:23   

Nie ,nie widziałem tego projektu a chętnie bym poczytał . Bardzo proszę jeśli można ,to będę wdzięczny . I fajnie ,że podjąłeś temat i że jest nas przynajmniej dwóch na "tym" forum :) Jak na razie ...
1 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-03-22, 21:30   

Dokładnych opisów nie posiadam, ale udało mi się ściągnąć zamieszczony plan z dokładną organizacja ruchu. Jak się potem okazało miałem szczescie, poniewaz cały temat został dyskretnie "wyciszony".
Byłem zachwycony planem i decyzja burmistrza, a jak się potem okazało, niepotrzebnie. Po ponad roku zapytałem na forum o powód opóźnień, okazało się, że petycja sprzedawców (podpisana przez kilkadziesiąt osób) i brak reakcji zwolenników projektu, przekonało władze miasta do rezygnacji z pomysłu. Na szczęście jest nas - zwolennikow więcej niż tylko dwóch, nawet na forum udzielają się ludzie, którzy uważają podobnie :) . Być może brakuje tego bodźca, żeby ludzie wytrwali się z marazmu i zobojetnienia.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2017-03-22, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-03-22, 21:57   

Poprawiłem pierwszy link. Teraz już powinno być dobrze

Obiecany plan dostępny pod tym linkiem:

http://brzeg24.pl/wp-cont...ntrum-Brzeg.pdf

Z kolei artykuł, z listem- protestem kilku sprzedawców podających moim zdaniem wręcz śmieszne argumenty za utrzymaniem stanu obecnego.
http://brzeg24.pl/aktualn...lem-burmistrza/
Ostatnio zmieniony przez kwm 2017-03-23, 15:10, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-03-22, 22:08   

Jeśli możesz to wrzuć tu ten plan. Czytałem go ale nie zdjąłem, a potem zniknął.
Jest nas więcej którzy tak myślą - centrum powinno być dla pieszych i rowerów.
2 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-03-22, 22:49   

Linki w poprzednim poście. Poszukam też bardziej , bo pamiętam że czytałem opis projektu przedstawiający dokładne dane typu: rodzaje słupków i materiałów użytych w planie. Jest duża szansa, że mam to gdzie na dysku...
0 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-24, 12:06   

Szanowni Koledzy .
Przeczytałem ten list (petycję sklepikarzy) i przyznam ,że argumenty tam zawarte są co najmniej śmieszne i nie logiczne ... Mówię to jako laik w branży handlowej choć jak mi się wydaję mam zdrowe podejście do tego tematu jak i zasad wokół których ,obraca się ta dziedzina działalności gospodarczej. Jak sądzę każdy normalny człowiek obserwując coś z boku potrafi wyrobić sobie odpowiednie podejście do danego zagadnienia i o tym chcę napisać .
Na swoim przykładzie :) jeśli dany punkt handlowy (sklep) ma coś odpowiedniego do zaoferowania i potrafi mnie zainteresować i przyciągnąć moją uwagę ,to ja z ogromną ochotą odwiedzę ten sklep choćby na „Kępie Młyńskiej” czy Oławskiej a pal licho nawet na Starobrzeskiej .. Natomiast jeśli jakiś kupiec nie potrafi się odnaleźć i nie umie wyszukać odpowiedniej „niszy” zapotrzebowania na dany asortyment plus brak odpowiedniego marketingu tylko bazuje na czasach z poprzedniego ustroju ,to sorry ale z góry jest skazany na pożarcie przez „Biedronę” etc .. :) I nie ma tu gadania ,że autobusy czy inne pojazdy im nabijają koniunkturę ,bo to absurd i fikcja .. :) Oczywiście są sklepy ,którym pomagają kierowcy autobusów w nabijaniu kiesy ale dzieje się to na granicy RP i dotyczy ałtokarów turystycznych .. :) Stan faktyczny jest jaki jest mamy ruch na starówce a sklepy i tak padają a na ich miejsce powstają nowe z nietrafionym towarem ,wniosek prosty ,czy jest ruch czy go nie będzie sytuacja kupców nie ulegnie zmianie dopóki nie pojmą tego ,że przyczyna tkwi gdzie indziej .
Czasy się zmieniły i jeśli ja mam iść kolejny raz do mięsnego po kiełbasę ,którą ktoś mi podaje z marsową miną i na dodatek towar jest zleżały ,to ja nie wrócę tam już nigdy a guzików ,tasiemek itp. Nie kupuję ,butów nie naprawiam ,bo to nie te czasy więc reorganizujcie się drodzy kupcy i zacznijcie myśleć pozytywnie . Oczywiście nie mam nic przeciwko sklepom wędliniarskim ,bo i tak co się jakiś pojawi ,to zaraz znika ale niech ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrobi taki sklepik z prawdziwymi swojskimi wyrobami w rozsądnej cenie ,to proponuję wstawić dodatkowe zawiasy do drzwi ,bo Wam się urwą od nadmiaru zadowolonych klientów ...
Mamy piękny zamek i wspaniałe muzeum , pozdrawiam Pana Kozerskiego :)
Wystarczyłoby aby Miasto przedłużyło niejako trasę turystyczną dla zwiedzających o właśnie rynek i starówkę ,przed każdą kamienicą lub bezpośrednio na nich powiesić odpowiednio zabezpieczone opisy historyczne danego obiektu plus dawne fotografie a na ulicy Jagiełły zrobić „bezpieczne” przejście dla pieszych aby turyści mogli łatwo pokonać trasę z zamku do starówki . Natomiast wszystkie nierentowne sklepiki z obszaru całego rynku mogłyby się przestawić na pamiątki ,kawiarenki z ogródkami ,cukiernie etc -tak jak było przed wojną i tak jak jest teraz w starej europie .. Ale do tego niestety jest potrzebna odpowiednia polityka promocyjna miasta ,chęci władz i sztab ludzi , ale o ludzi byłbym spokojny ,bo wiele jest u nas takich osób ,którzy by chcieli się zaangażować ,gorzej z tym pierwszym ,bo jak zauważyłem nie tylko ja ,to nasz Pan Burmistrz lubi wszystko robić sam ze swoim fotografem .
Napiszę nawet wprost ,dlaczego nie miałby wrócić na swoje miejsce Fryderyk Wielki i armaty czy byłaby to jakaś ujma dla nas czy nasze cwaniactwo i korzyści z tego płynące ??? I nie mówię tu o Bismarcku ,którego pomnik leży gdzieś zakopany w Parku Wolności ale właśnie atrakcji jaką byłby dla turystów powrót Fryderyka choć on ani ziębi nas ani parzy lecz jest związany z miastem .
4 UP 1 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-03-24, 23:38   

Miro, pomijajac kwestie rodzaju prowadzonego przez sprzedawcow biznesu, na czym w ogole sie nie znam, zgadzam sie, ze argumenty zawarte w petycji sa co najmniej smieszne. Nie widze zwiazku ruchu autobusow w Rynku, z wplywem na ilosc klientow. Oprocz tego wspomniano tam o tym, ze Chrobrego jest najbardziej ruchliwa ulica w Brzegu, co jest nieprawda, zalecam przyjzenie sie ciagowi ulic: Jagielly, AK, Chocimskiej. Nie uwazam tez, ze przejscie przez ul. Chrobrego graniczy z cudem. Zapraszam na spacer i probe przekroczenia jezdni, gwarantuje, ze zajmie to kilka sekund, nawet w godzinach szczytu. Zyjemy w malym, pieknym Brzegu. Dystans z Rynku do przystanku przy ul. Chrobrego mozna spokojnie pokonac w 2-3min.

Zgadzam sie tez z tym, ze bzdura jest pisanie o wplywie zakazu ruchu w centrum na obroty sklepow. Totalna bzdura! Co ma piernik do wiatraka? Jesli potrzebuje czegos z "miasta" to po prostu jade, albo ide do miasta. Jesli nie ma miejsca na jednym parkingu, szukam dalej, az znajde, czasami zamiast zaparkowac w Rynku jak planowalem, koncze na parkingu po drugiej stronie Starowki przy ul. Chrobrego. Zyjemy w Brzegu, tutaj wszedzie mozna dojsc w ciagu zaledwie kilku minut. Tak jak pisal Miro, ta petycja wydawala sie byc pisana przez kogos, kto nie zauwazyl, ze poprzednia epoka sie skonczyla. Zmienila sie sytuacja, sklepy padaly, powstawaly nowe, niektore znowu padaly, ale nie mialo to zadnego zwiazku ruchem samochodowym na brzeskich deptakach.
Argument o roznych godzinach dostaw jest rowniez chybiony. Jak pisal ktos wczesniej, mozna zawsze uzgodnic wyjatki typu niespodziewane opoznienie. Zaznaczam, ze prawie wszedzie mozliwy jest dojazd od zaplecza, bez koniecznosci wjezdzania na deptaki, ale wjazd na deptak jest latwiejszy, po prostu. Sam niestety znam sprzedawcow, ktorzy zalatwiajac prywatne sprawy wjezdzaja na deptaki, parkujac tam samochody na tak dlugo, jak chca.

Wspomniano, ze zamnkiecie ruchu bedzie sie wiazac z likwidacja sklepow, jak to ma miejsce w przypadku ulic Mlynarskiej, Garbarskiej, Dzierzonia. Kojeny chybiony argument, gdyz na tamtych ulicach odbywa sie ruch, ba, mozna nawet zaparkowac pod drzwiami sklepu. I co? niektore sklepy jak napisane jest w petycji zostaly mimo tego zamkniete. To potwierdza fakt o ktorym pisal Miro, ze to nie ruch samochodow na deptakach, a wiele innych czynnikow ma wplyw na taka sytuacje.

Tak na marginesie, dzis bedac w miescie ponownie bylem swiadkiem jak jakis cwaniak pedzil na skrot przez Rynek od str. ul. Chopina w strone Reja (moze ktos kojarzy niebieskiego mercedesa kombi - okularnika, z przysadzistym panem za kolkiem).

Moim zdaniem, burmistrz nawet przy dobrych checiach, nie mial alibi w postaci kontrargumentow ze strony zwolennikow planu wyrzucenia ruchu samchodowego z glownych deptakow Brzegu. Chyba, ze takie argumenty byly, a z jakichs powodow nie zostaly uwzglednione lub przedstawione. O petycji sklepikarzy mozna np. przeczytac na portalach brzeskich.
Zauwazmy kolejna paranoje, mianowicie my dyskutujemy zaledwie o 2 -3 ulicach oprocz Rynku, a robi sie z tego mega problem.
3 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-03-25, 12:53   

Panowie Obaj macie racje.
Proszę nie obrażać się na następny akapit ale przeanalizować mój tekst i wejść w konstruktywną polemikę.

Problemem ludzi (nie wszystkich na szczęście) mieszkających w takich miastach jak Brzeg jest brak otwartości na nowe. W szczególności dotyczy to rządzących, brak wizji, nieomylność i chyba brak pasji- tak pasji- bo władza to nieraz dla nich tylko środek do zarabiania i tzw. ustawienia siebie i rodziny. Mamy pecha jako Brzeżanie że do tej pory nie zdarzył się drugi Julius Peppel a szkoda.


Za wcześniejszej władzy proponowałem aby przemyśleć możliwość zaistnienia Brzegu w międzynarodowym projekcie Slow City http://cittaslowpolska.pl.../jak-przystapic

Najważniejszym aspektem ruchu Slow City jest popieranie różnorodności kulturalnej i ochrona środowiska naturalnego. Promocja tradycyjnych i lokalnych produktów ma napędzić gospodarkę w miejscowościach, które oferują wiele regionalnych dóbr krajobrazowych i spożywczych, wzmacnia i urozmaica handel, przemawia również do poprawy jakości życia mieszkańców. Chodzi o ograniczenie przytłaczających zjawisk takich jak hałas, pośpiech, masowość przekazu. Następuje wprowadzenie w życie mieszkańców zasad zrównoważonych miast, które promują takie hasła jak cicho, wolno, spokojnie, mniej, dokładniej, lepiej.
Powstaje harmonia między potrzebami mieszkańców i środowiskiem naturalnym. Ludzie coraz częściej oddają się aktywnej turystyce, poznawaniu regionu, rozwojowi kulturalnemu, kulturowemu, a także ekologii.
niesie ze sobą wiele dobrych zasad i nowości, z którymi zapoznać się powinien każdy pragnący odzyskać spokój w żuciu i swoim najbliższym otoczeniu.
Miasto mogło by zaistnieć na arenie międzynarodowej- organizowane są różne targi turystyczne w których miasta członkowie są promowane. Daje to wymierne korzyści w postaci zwiększenia ruchu turystycznego.

Nasze miasto jako oaza zieleni (choć jest jej coraz mniej), dość spokojne tuż obok dwóch dużych organizmów miejskich wpisuje się w rewelacyjnie w ten projekt. Dość rzec że Prudnik już w nim jest a Głubczyce we wrześniu tamtego roku przeszły pozytywnie certyfikacje. Miasta w Polsce które weszły do projektu mają wymierny wzrost ruchu turystycznego.
Łatwiej im też pozyskać środki finansowe na remonty i rozwój infrastruktury dla pieszych, rowerzystów itd.

Brzeg MUSI wyrzucić ruch samochodowy z centrum, bo bez tego centrum nigdy się nie zmieni w miejsce przyjazne dla mieszkańców. Już dawno powinna być tu jakaś fontanna z fajnym pomnikiem. Optowałem kiedyś żeby nawiązać do kręconego w Brzegu filmu 4 pancernych i postawić pomnik załogi z psem tuż obok schronu za Starymi Koszarami, niestety zamiast pomnika stoją tam garaże blaszaki, a w samym schronie można zorganizować wystawy tematyczne zbiorów posiadanych przez kolekcjonerów z powiatu Brzeskiego. Tylko takie działania ruszą to miasto z posad.
Potrzebne są też nowe miejsca pracy, bo bez tego nici ze wszystkiego- o ile obecny burmistrz fajnie działa w zakresie odświeżenia Brzegu o tyle nie stworzył żadnych warunków do tworzenia nowych miejsc pracy. Podniesienie podatków spowodowało że np. mój szef przeniósł firmę do Opola i to teraz tam wpływają podatki od ponad 150 pracowników.
Zielonka- sztandarowa koncepcja jest drogą donikąd - 85% czasu wiatry wieją z zachodu na wschód, czyli każda firma która będzie cokolwiek produkowała musi liczyć się z protestami mieszkańców miasta.
Nikt w urzędzie nie był zainteresowany rozpatrzeniem mojego wniosku, aby zainteresować tym terenem firmy budujące i zarządzające parkami rozrywki. Żadna gałąź przemysłu nie daje tylu miejsc pracy i nie generuje tylu zysków co rozrywka- spójrzmy na Afrykanarium we Wrocławiu - miało spłacać się przez 8 lat a spłaciło w 2 teraz to już czysta żyła złota. Podobnie jest z innym- nawet z parku rozrywki w Chorzowie który był już w agonii wciągu pól roku potrafiono zrobić miejsce przynoszące zyski.
Przykłady można mnożyć- Ale konkluzja jest jedna. Potrzeba ODWAGI CHĘCI i WIZJI i to nie tylko włodarzy miasta zwanych politykami - ale też mieszkańców bo to oni powinni pójść i powiedzieć: chcemy tego a tego , a jeśli polityk ma ich gdzieś to oni powinni mięć gdzieś jego i przy urnach wyborczych pokazać co o nim myślą.

Na Dolnym Śląsku planuje się nieczynne linie kolejowe zamieniać na ścieżki rowerowe ponieważ najczęściej łączą one miejsca ciekawe pod względem widoków, historii, zabytków itd. a u nas? ano nic, gdy padła propozycja wykorzystania w ten sposób linii z Brzegu do Strzelina przez Wiązów nikt nie podniósł rękawicy. A szkoda
bo ze Strzelina ma być ścieżka rowerowa poprzez Henryków do Złotego Stoku, kolejna ze Strzelina do Łagiewnik i dalej do Kamieńca. My znów pozostaniemy na uboczu, do as turysta na rowerze nie dojedzie.

Temat rzeka. Petycja kupców jest tylko odzwierciedleniem strachu przed nowym i tyle. Szkoda ze pan Burmistrz uległ temu strachowi.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2017-03-25, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
5 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-03-25, 22:27   

Bardzo konstruktywnie to wygląda i tym samym poszerza horyzonty ludziom myślącym podobnie .. Naprawdę pierwszy raz się spotykam z tym programem i aż się człowiekowi chce działać czytając ten cały tekst z linku podanego przez Gnoma ,bo przecież choć w mniejszym stopniu ale też w swojej wypowiedzi nawiązałem wcześniej do promocji produktu regionalnego etc .
Panowie ,z całym szacunkiem do Brzeżan ale nie uważacie ,że skoro miasto sprawia wrażenie ospałego i wydawać by się mogło ,że dominuje tutaj totalny „tumizwisizm” nie wypadałoby wyjść fizycznie do mieszkańców i przedstawić im problem oraz zainteresować ich tematami zmian choćby takich o których wspomniał wyżej kolega Gnom ? Można to zrobić na wiele sposobów ,poprzez wszelkie informacje w formie dystrybucji plakatów, ulotek ,debat społecznych , prasy i ogólnie wszelkich mediów oraz urządzanie ulicznych promocji planowanych zmian na lepsze ? Miasto nie może nam zakazać publicznych wystąpień i zbierania podpisów ,bo to nie Białoruś :) Zresztą na razie tylko dyskutujemy i pracujemy nad sposobami dotarcia do społeczeństwa oraz do władz miasta. organizacja pozarządowa do której należę służy wszelką pomocą i sprzętem do wystąpień publicznych w razie konieczności . Jest tu jak sądzę wielu wspaniałych ludzi dysponujących ogromną wiedzą oraz fachowców w wielu dziedzinach więc zapraszam do wyrażania swoich opinii, pomysłów oraz porad fachowych ,każdy udział w dyskusji mile widziany ,ważne ,że już coś zakiełkowało :) Oczywiście trzeba robić wszystko po kolei i konsekwentnie . Jak Wy to widzicie Panowie ?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2017-03-26, 05:54   

Zdarza się często tak, że to ludzie muszą również coś zaoferować rządzącym. Jeżeli burmistrz nie widzi niszy dla działalności miasta, należy mu ją wskazać . Czy w Brzegu istnieją stowarzyszenia, które prężnie lobbowałyby na rzecz jakiegoś rozwiązania korzystnego dla mieszkańców ? Brzeg jest miastem, które na historii musi budować swoją atrakcyjność i na turystyce lokalnej. Nie ma miejsca promującego lokalną żywność. Nie ma pomysłu wrócenia do starej tradycji piernikarstwa, nie wspominając, że pomysł stworzenia uprawy winorośli na wzór dawnych okalających Brzeg taktownie wybito mi z głowy, ale byłem sam, może grupa osób miałby większą siłę przebicia. Dlaczego Brzeg nie mógłby mieć własnego wina, piernika, itp. ? Potrzeba masy krytycznej powiązanej jednym celem. No i poparcie polityczne. W Bardzie powstaje centrum nauki na wzór tego warszawskiego. U nas zarząd województwa od lat niezbyt inwestuje pomysłami, bo lokalni politycy i samorządowcy takich nie promują. Zacznijmy od Fryderyka, jest tyle miejsc związanych w Brzegu z jego obecnością ( w Lewinie jest np. kamienica ). Inna rzecz, że ludzie muszą wiedzieć, co mają , gdzie mieszkają. I tu kamyczek do mojego ogródka. Ile z koleżanek i kolegów uczących w brzeskich szkołach realizuje edukację regionalną ? Nie da się stworzyć społeczeństwa zakorzenionego bez edukacji w tym wymiarze. To, co napisał GNOM o inicjatywie "spowolnienia życia' to bardzo zajmująca i cenna rzecz.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu