Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Brzeg coraz bliżej wielomilionowej dotacji!
Autor Wiadomość
adagre 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 104 / UP 28



Wysłany: 2017-06-03, 20:41   

Nie przesadzajmy... nikt jak sądzę dębów wycinał nie będzie a tu larum jakby golono do gołej ziemi włącznie z Parkiem Wolności....Przecież posadza ładne drzewa w miejskiej skali na te byle jakie kikuty, co już nawet wyglądu nie mają. Wierzcie lub nie ale ładna aleja posadzona od nowa po 5 latach wygląda już bardzo elegancko. Wiem bo sie na tym trochę znam. Pozostawianie w mieście chorych powyłamywanych drzew tylko dla zasady, by nie wicinać, nie jest dobrym rozwiązaniem...SADZIĆ NOWE O ODPOWIEDNIEJ skali jest jak najbardziej pożądane i estetycznie wygląda.
(DLA JASNOŚCI...jestem przeciwnikiem LEX SZYSZKO)
3 UP 2 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-06-04, 11:37   

Nie wiem może ja czytać ze zrozumieniem nie umiem, albo mnie źle zrozumiano, że dostałem 2 minusy. Chodziło o wycinkę drzew przy drodze, tam żadnych dębów nie ma... Co do wycinki drzew od strony koszar, to wiadomo będzie to jakaś strata, ale te drzewa nie są utrzymane w odpowiednim stanie, także można to jeszcze "przeboleć", jeżeli na ich miejsce posadzono by nowe. Pisząc o wycince drzew miałem na myśli około 30 akacji, które posadzono kilka lat temu właśnie przy drodze, równolegle do Alei Drzew. Mi by było szkoda tych pieniędzy które zostały na nie wydane, no chyba że same się tam tak ładnie zasiały, to inna sprawa.

Posadzą ładne drzewa, zgadza się, ale z tego co jest napisane, to tych drzew najprawdopodobniej będzie mniej, bo będą sadzone tylko "punktowo", przy skrzyżowaniach ulic jak napisał brzegwbudowie. Nie ma tutaj mowy o żadnych nowych alejach drzew, o których napisał adagre, poza pomnikiem przyrody którego nie mają prawa wyciąć i miejmy nadzieje że tego nie zrobią.

adagre jak myślisz, jak zmieni się wygląd ulicy, gdy zamiast drzew wzdłuż całej jej długości, będą one sadzone tylko punktowo, przy skrzyżowaniach których w tym miejscu jest 5. Nie mam nic do tego że w Brzegu robione są takie inwestycje, ale można to chyba lepiej zaplanować, żeby wyglądało i ładnie ( i było funkcjonalne) i żeby zgadzało się z głównym tematem inwestycji - GOSPODARKĄ NISKOEMISYJNĄ. Można było zrezygnować z kilku miejsc parkingowych, żeby w ich miejsce posadzić drzewa, żeby miasto nie było głównie betonowo-ceglane (uprzedzam - nie, nie jestem z jakiejś organizacji zielonych, że tak strasznie walczę o drzewa).
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2017-06-04, 11:51   

Całkiem możliwe, że w tym wszystkim chodzi właśnie o te nieszczęsne parkingi.
0 UP 1 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-06-04, 12:17   

Bizon, radzę nie zwracać uwagi na plusy i minusy przy postach...
Co do drzew to moim zdaniem nie są to same kikuty. Zdjęcie aktualne zrobione jest pora zimowa. Przydałoby się zdjęcie aktualne, wtedy zobaczymy tunel zieleni utworzony przez rosnące po obu stronach ulicy drzewa. Proszę też zwrócić uwagę, że na wizualizacjach nie ma ani jednego drzewa po stronie koszar, więc te punktowe nasadzenia będą miały miejsce jedynie po drugiej stronie. Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, dwukierunkowa droga rowerowa będzie miała sens jeżeli będzie istniała w takiej postaci na całej długości czyli od mostu na Odrze do Parku Wolności , nie jedynie na długości ul.Wolnosci.
1 UP 0 DOWN
 
brzegwbudowie 



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2016

UP 137 / UP 51



Wysłany: 2017-06-04, 12:46   

Strategia niskoemisyjna - przebudowa ulicy Wolności (Część 2)

Przedstawiony projekt od momentu upublicznienia założeń i wizualizacji wzbudzał wiele kontrowersji.

Możemy podzielić je na trzy wątki:
1. Najbardziej kontrowersyjny temat likwidacji pasów zieleni przyulicznej: żywopłotów i drzew. W ich miejscu zostanie wybudowana ścieżka rowerowa oraz pasy postoju. Stare drzewa mają zostać wycięte, natomiast rośliny nasadzone kilka lat temu zostaną przesadzone. Na przebudowanej ulicy mają pojawić się nowe drzewa, zlokalizowane punktowo, głównie przy skrzyżowaniach.
2. Materiał wykonania ścieżki rowerowej. Projektuje się wykonanie dwukierunkowej ścieżki z kostki betonowej. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje część brzeskiego środowiska rowerowego, podkreślając jego niedostosowanie do współczesnych standardów rowerowych wykonania takich konstrukcji.
3. Uporządkowaniu parkowania, co będzie wiązać się ze zmianą ilości miejsc parkingowych.

W drugiej połowie 2015 roku wątpliwości części brzeżan zostały wyrażone w petycji skierowanej do burmistrza. Tematem zajęły się także media:
http://brzeg24.pl/aktualn...#comment-415928

– Ścieżka rowerowa to bardzo dobry element infrastruktury, ale nie ma potrzeby budować jej kosztem drzew. „Rowerowy Brzeg” protestuje przeciwko wycięciu niemal wszystkich drzew przy ulicy Wolności. Zupełnie niepotrzebnie konfrontujemy rowerzystów, kierowców i ekologów, bo okazuje się, że szerokość między elewacjami budynków jest wystarczająca, żeby zmieścić pełnowartościową ścieżkę rowerową, miejsca parkingowe dla aut i drzew, które tam rosną – mówi Andrzej Staśkiewicz, członek grupy „Rowerowy Brzeg”

Urząd miasta ogłosił przeprowadzenie konsultacji, w których wszystkie złożone uwagi i sugestie miały zostać przedstawione autorom dokumentacji projektowej, a konstruktywne wnioski poparte obowiązującymi przepisami technicznymi, zostać przeanalizowane pod kątem możliwości ich wprowadzenia do dokumentacji projektowej.

W dokumentacji wprowadzono drobne poprawki, utrzymując główne założenia projektowe. Dla projektu uzyskano wszelkie niezbędne pozwolenia, m.in. na wycięcie i przesadzenie drzew oraz pozwolenie budowlane na przebudowę. Projekt został także zgłoszony do dofinasowania jako część wdrażania strategii niskoemisyjnej. W ostatnich tygodniach potwierdzono uzyskanie dofinasowania, tj. ponad 11,5 mln zł wparcia unijnego. Po podpisaniu umowy zostaną ogłoszone postepowania przetargowe na realizację inwestycji

Nie brakuje jednak opinii, że projekt przebudowy zakładający wycięcie drzew nie powinien być w takim kształcie realizowany. Otrzymaliśmy m.in. taką opinię, popartą sugestywną grafiką:

"Tak w temacie remontu Wolności. A nie można by zostawić na Wolności drzew w spokoju? Skoro Słowiańska, Piłsudskiego i Wileńska są ulicami jednokierunkowymi, to może tez Wolności być ulicą jednokierunkową. Po jednej stronie zrobić parkingi jak na Słowiańskiej. Ścieżkę rowerową podobnie jak na Słowiańskiej poprowadzić pasem drogi. Można ją spokojnie poprowadzić aż do Chocimskiej (wzdłuż stadionu). Budowa osobnej Ścieżki jest zbędna. Zostawić tam 30 i spokój. Zresztą strefę z 30 można spokojnie zrobić w rejonie : od ronda do wiaduktu, od Armii Krajowej poprzez Robotniczą do Wrocławskiej. Mamy wtedy ładną strefę z ulicami jednokierunkowymi, z ograniczonym ruchem samochodowym i całkiem spora ilością miejsc parkingowych. Patrząc na jakość dotychczasowych ścieżek rowerowych na terenie powiatu, to może lepiej nie marnujmy już pieniędzy."

Co o tym myślicie?

Wolności.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 175,52 KB

plakat-e1445432116239.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 256,02 KB

2 UP 1 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2017-06-04, 15:01   

Byłem na konsultacjach i głos mieszkańców nie był brany pod uwagę , na moje sugestie pani odpowiedziała że projekt tyle kosztował i był już zmieniany że jakiekolwiek zmiany nie są brane pod uwagę. W tym projekcie chodzi o stworzenie jak największej liczby miejsc parkingowych dla mieszkańców Wolności , zostaną nawet zlikwidowane wyjazdy z Alei Drzew , wyjazd z garaży będzie się odbywał tylko wyjazdami od strony Legionistów i Krótkiej . Szerokość alei na projekcie uniemożliwia pozostawienie auta przed garażem. Pas zieleni po stronie dębów ma być zwężony tak aby utworzyć chodnik i parking prostopadły do osi jezdni więc w tym miejscu drzew nie może być. Moim skromny zdaniem za które zgarnę pewnie grom minusów jest utworzenie parkingów wewnątrz koszar a nie przerabianie ulicy na postój kosztem drzew i wyjazdów z garaży
4 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-06-04, 21:53   

Nie przejmuj sie minusami, które moim zdaniem powinne być usunięte z forum. Ode mnie masz plusa.
Dobrze myślisz. Zamurujmy Brzegu w imię parkingów. Obawiam się że tak może się dziać z większością inwestycji. Jesteśmy o czymś informowani, ale mamy mały wpływ na to, co jest już opłacone i dogadane. Szkoda. Zgadzam się, że te miejsca parkingowe można zorganizowac na terenie czerwonych koszar, ale obserwując to coś się ostatnio w Brzegu dzieje nie zdziwiłbym się gdyby pozostały tam teren był już przeznaczony pod zabudowę 100 bloków deweloperskich. Przeciez teraz taka u nas tendencja, budować wszędzie gdzie się da: skwery, parki, ogródki działkowe... nie ważne, że dusimy się od kilkudziesięciu lat na 14 km2 co jest ewenementem na skalę kraju.
Taka Oława, ktora kiedys byla miasteczkiem po drodze do Wrocławia, wyprzedza nas już we wszystkim oprócz liczby ludności, która i nie długo ulegnie zmianie, bo 3 tysiące ludzi, to ilość mieszkańców kilku wieżowców. Wtedy Brzeg stanie się dla nich miasteczkiem po drodze do Opola.
Ostatnio zmieniony przez kwm 2017-06-05, 07:23, w całości zmieniany 2 razy  
3 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-06-08, 10:58   

motomaniek77 napisał/a:
Byłem na konsultacjach i głos mieszkańców nie był brany pod uwagę , na moje sugestie pani odpowiedziała że projekt tyle kosztował i był już zmieniany że jakiekolwiek zmiany nie są brane pod uwagę.

To mamy nową definicję "konsultacji" :-)
motomaniek77 napisał/a:
W tym projekcie chodzi o stworzenie jak największej liczby miejsc parkingowych dla mieszkańców Wolnośc

To właśnie jest odwrotnie. Liczba miejsc do parkowania drastycznie zmaleje w stosunku do liczby aut zaparkowanych obecnie.
Ostatnio zmieniony przez Brzeski 2017-06-08, 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2017-06-08, 21:01   

Brzeski napisał/a:
motomaniek77 napisał/a:
Byłem na konsultacjach i głos mieszkańców nie był brany pod uwagę , na moje sugestie pani odpowiedziała że projekt tyle kosztował i był już zmieniany że jakiekolwiek zmiany nie są brane pod uwagę.

To mamy nową definicję "konsultacji" :-)
motomaniek77 napisał/a:
W tym projekcie chodzi o stworzenie jak największej liczby miejsc parkingowych dla mieszkańców Wolnośc

To właśnie jest odwrotnie. Liczba miejsc do parkowania drastycznie zmaleje w stosunku do liczby aut zaparkowanych obecnie.


Tworząc miejsca parkingowe prostopadle do osi jezdni i likwidując trzy wyjazdy będzie ich w tym samym miejscu przynajmniej dwa razy tyle
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-06-08, 21:10   

I znów poświęcamy zieleń w imię spaliniaków bez przyszłości.
1 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2017-06-08, 21:37   

Dzisiaj polazłem na spacer po okolicy Tarnowskiego , ulica zastawiona samochodami , z ciekawości odwiedziłem podwórko wewnątrz budynków znajdujących się przy ulicy Legionistów , Krótkiej , Piłsudskiego gdzie część mieszkańców ulicy Tarnowskiego mają ogródki w których można zrobić garaże lub miejsca postojowe dla swoich aut , ale po co jak lepiej trzymać samochód na ulicy . Nie mogę podać nazwisk ale moi sąsiedzi mimo że mają garaże nie trzymają tam swoich samochodów-szczyt lenistwa . Podobna sytuacja na innych podwórkach.
2 UP 0 DOWN
 
brzegwbudowie 



Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2016

UP 137 / UP 51



Wysłany: 2017-07-19, 18:50   

Znamy wykonawcę przebudowy ulicy Nadbrzeżnej.

Przebudowę wykona firma Brukarstwo Odwodnienie Terenu i Roboty Bitumiczne "Jarząbek" sp. j. za kwotę 647.851,00 zł. Pierwotnie inwestor zakładał, iż inwestycja pochłonie 650.000,00 zł. Prace mają zakończyć się 30 maja 2018 roku.

Przypomnijmy za dokumentacją zakres przebudowy:
"Przedsięwzięcie polega na wykonaniu ciągu pieszo-rowerowego i budowie odcinka drogi dojazdowej do budynku nr 5 przy ul. Nadbrzeżnej od strony skrzyżowania z ulicami Błonie i Grobli. W ramach niniejszego zadania przewidziano wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni z płyt betonowych Polbruk typu Urbanika i kostki bazaltowej drobnej, a drogi dojazdowej z kostki granitowej średniej. Przebudowa ulicy obejmuje budowę oświetlenia ulicznego (lampy stylizowane jak na ulicy Planty) W zakres niniejszego zadania wchodzi ponadto przebudowa istniejących schodów kamiennych na zejściu z ul. Krakusa w kierunku ul. Nadbrzeżnej, przebudowa murów oporowych oraz wykonanie elementów małej architektury takich, jak ławki i kosze na śmieci, a także odnowa słupków i barierek ogrodzenia wzdłuż brzegu rzeki Odry".

Dok. UM Brzeg

Więcej zdjęć i planów na fb "Brzeg w budowie"

571.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 111,27 KB

563.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 253,88 KB

1 UP 1 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2017-07-23, 22:19   

Cieszy fakt, że coś będzie odnawiane, zwłaszcza że będzie to miało na celu przyblizenie do Odry. Smutne jest jednak to, że promenada, o której się rozpisujemy to zaledwie 250 metrów, co jest niczym, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Odra przepływa przez Brzeg na odcinku kilku kilometrów (4-5?). Zostaje nam tylko mieć nadzieję, że obecna inwestycja będzie kamieniem wegielnym pod przyszłe - nowe, dlugie promenady.
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2017-07-24, 09:13   

kwm- fakt cieszy, ale ......

wczoraj wybrałem się na spacer po mieście- i dotacje są ... wyrzucane w błoto - dosłownie :)

Nie tak dawno zakończono remont mostku nad fosą, wykonano ścieżkę i schody- dziś wygląda to tak jak na zdjęciach.
Jest to kolejny przykład zmarnowania pieniędzy- użyto nie odpowiedniego materiału do utwardzenia ścieżki- kto projektuje nawierzchnie ze żwiru na ścieżkę o takim spadzie- skoro woda wypłukiwała wcześniej ziemie to chyba można się domyślić że i żwir wypłucze. Efekt jest taki jak widać.
Podobnie jest już w kilku miejscach na ścieżce wykonanej z tego samego materiału a biegnącej przy murze wzdłuż Odry na Oławskiej- tam jednak wykonawca, w tamtym tygodniu, dał człowieka z zagęszczarką który ubijał ścieżkę - ale już całkiem się uśmaiłem z tego że przyczyny takiego stanu nawierzchni upatruje w tym że młodzi rowerzyści (dzieci) robią sobie zawody w hamowaniu (kto zostawi dłuższy ślad) - czekam kiedy pojawi się tam znak zakazu ruchu dla rowerzystów- w końcu będzie to taniej niż zrobić dywanik asfaltowy :)

20170717_152100mini.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 125,33 KB

20170723_104956mini.jpg
zamulone żwirem, ziemią i liśćmi odwodnienie
Plik ściągnięto 14 raz(y) 136,08 KB

20170723_105009mini.jpg
rozmyty żwir
Plik ściągnięto 9 raz(y) 137,68 KB

2 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-07-24, 21:23   

Fajnie że będą promenady nad Odrą, bo zawsze jest gdzie się przejść w weekend. Mam pytanie czy kotwica, która jest przy schodach zachowa swój stary kształt, czy jednak konserwator zabytków wyraził zgodę na zmianę rozmiarów i będzie ona inaczej wyglądać.
Pytam ponieważ kotwica z projektu wygląda inaczej niż herb naszego miasta, który znajdował się w tym miejscu do chwili obecnej i mam nadzieje że nie będzie potrzeby poprawy tego elementu po skończeniu prac renowacyjnych i wydawania dodatkowych pieniędzy.
Ostatnio zmieniony przez Bizon 2017-07-24, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu