Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wojciech Huczyński - kandydat na burmistrza Brzegu
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-23, 07:38   Re: Szkoda czasu i pieniedzy

stowarzyszenie NB napisał/a:
My chcemy Huczyńskiego.
Taka Wasza wola. Część wyborców nie chce, ale nie ma innego wyjścia. Drugi kandydat odpada w przebiegach, a innego nie ma. I taka jest prawda. Więc nie dlatego będę głosował na pana Huczyńskiego, że jest najlepszym kandydatem i to przyszły burmistrz też powinien brać pod uwagę sprawując swoją władzę.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-23, 18:10   

Też uważam, że trzeba mu dać szansę!!
Ma wizję na przyszłość!!!
0 UP 0 DOWN
 
stowarzyszenie NB 


Wiek: 63
Dołączył: 02 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-23, 20:57   Poparcie tak -a gdzie są ludzie

Szanowni moi internauci nie czas na podsumowania bo one już były lecz w tym całym sprawozdaniu zabrakło mi ludzi którzy w niedzielę spokojnie z zadumą pójdą spełnić swój obywatelski obowiązek. Moim zdaniem w tym sprawozdaniu zabrakło mi ludzi którym nasz burmistrz udzielił pomocy w zakrsie mieszkaniowym i socjalnym brak było kwoty umorzeń podatkowych dla przedsiębiorców a tym samym ile stworzono miejsc pracy jak również ile osób rozpoczeło samodzielną działalność gospodarczą a ilu je zliwidowało.Jestem przekonany ,że te działania były lecz nikt o to nie zapytał.Jestem ponad to ciekawy jaką minę zrobi nasza redakcja kuriera brzeskiego po drugiej turze głosowania i co powie dyspozycyjny redaktor o dwóch członkach w nazwisku który od roku nie mógł się załatwić w toalecie miejskiej. Z poważaniem Prezes
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-24, 09:40   

PPB 132 z 23 listopada 2006
Nie składam obietnic bez pokrycia
Rozmowa z Burmistrzem Miasta Brzeg -Wojciechem Huczyńskim:

Paweł Kowalczyk: Pański kontrkandydat w drugiej turze uważa, że 140 mln zł inwestycji, o jakich Pan mówi - to nierealna obietnica?
Wojciech Huczyński: To nie jest obietnica wyborcza - tylko bardzo realna prognoza, oparta na ostrożnych przesłankach. Bazuję w tych szacunkach na poprzedniej kadencji, czyli na bardzo trudnym czasie, kiedy udało się zlikwidować zadłużenie miasta. Już dziś wiemy, że inwestycje, głównie za sprawą za sprawą unijnego Funduszu Spójności - 78 mln zł zostaną zrealizowane w przyszłej kadencji. To juz teraz jest zagwarantowane. Daje to 56% prognozowanej przez mnie kwoty całości inwestycji. Ostrożnie szacując wydatki inwestycyjne samego miasta, na bazie ostatnich 4 lat, to następne ok. 27 mln zł oraz ok. 20 mln zł rat kredytowych, których w przyszłej kadencji nie trzeba będzie spłacać. A to daje prawie 50 mln zł. Gdy do tego dodamy zakładane ok. 15 mln zł przykładowo z obligacji komunalnych - to mamy ok. 140 mln zł (78+27+20+15=140). Gdybym składał, jak inni kandydaci, puste obietnice wyborcze - mógłbym do założonych inwestycji doliczyć ewentualnie pozyskane środki unijne w przyszłości. Wtedy skala inwestycji w całej przyszłej kadencji, skromnie licząc, mogłaby być jeszcze większa. Jednak całą kampanię wyborczą starałem się nie przedstawiać obietnic wyborczych, lecz pokazać, co w kończącej się kadencji zdołałem zrobić dla miasta oraz pokazać realny plan i zadania, jakie zrealizuję w przyszłej kadencji. Stąd taka, a nie inna kwota. Nie ma tam „żadnych gruszek na wierzbie”. Dlatego wszelkie wywody o poziomach finansowania przez Unię Europejską, czy o pozyskaniu przeze mnie 140 mln zł z Unii Europejskiej to bzdury, których nigdy nie deklarowałem, a jedynie moi oponenci próbują to kłamliwie wmówić czytelnikom. Jeśli ktoś mówi, że jego główny atut to brak doświadczeń - ja nie zamierzam tego komentować, bo to widać. Jeśli jednak ktoś mówi, że w mieście nie ma komórki organizacyjnej, która zajmuje się przygotowaniem wniosków unijnych - nie mogę milczeć. Powiem też, na marginesie, że złożyliśmy 29 wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego.
Paweł Kowalczyk: Pana kontrkandydat ma jednak wizję rozwoju miasta. Zakłada ona pozyskanie terenów od wojska dla celów inwestycyjnych, poprawę relacji z gminami ościennymi, budowę przystani nadodrzańskiej, budowę drugiej przeprawy mostowej.
Wojciech Huczyński: Nie sprowokuje mnie Pan do oceny czyichś wizji czy niezdefiniowanych haseł wyborczych. Ja pracę dla dobra miasta opieram na wiedzy i doświadczeniu, a nie na dobrych chęciach i mglistych obietnicach. Jeśli miałbym się odnieść - to tylko merytorycznie do przedstawionych przez Pana problemów. Jeśli chodzi o tereny pod inwestycje i ich pozyskanie od wojska - procedura w takich sprawach jest niestety długa. Czyniliśmy całą kadencję takie starania i sądzę, że już na początku przyszłej, cała sprawa może się zakończyć sukcesem. Wtedy też miasto będzie miało tereny pod duże inwestycje. Cieszę się, że mój kontrkandydat wycofał się z takich futurystycznych i niedorzecznych pomysłów, jak wykup terenów inwestycyjnych w obcych gminach. Na naukę zawsze jest czas. Relacje z gminami ościennymi to kolejna kwestia. Mogę tylko krótko powiedzieć, że relacje między mną a wójtem gminy Skarbimierz - Andrzejem Pulitem oraz wójtem gminy Lubsza - Wojciechem Jagiełłowiczem można uznać za wzorcowe. Każdą inwestycję, która przekraczała ze względu na skalę potrzeb, zwłaszcza w zakresie terenu, możliwości miejskie - zawsze odsyłałem do gmin ościennych. Nasze miasto, jako centralny ośrodek, może na inwestycjach w Lubszy lub Skarbimierzu tylko zyskać. Z oczywistych względów, choćby polepszenia lokalnej koniunktury, a co za tym idzie - zwiększenia podatków od firm korzystających z tego wzrostu. Budowa przystani nadodrzańskiej - to podobna kwestia, jak internet za darmo dla Brzeżan. Oba pomysły już prawie pół roku temu znalazły się wśród 29 wniosków złożonych do Regionalnego Programu Operacyjnego. Szanse na realizację oceniam jako prawie pewne. Składanie obietnic wyborczych na bazie nieznanych medialnie, ale już będących w realizacji projektów miejskich, uważam za niewłaściwe. Tutaj wytłumaczeniem nie może być już brak doświadczenia, czy młodość. Budowa drugiej przeprawy mostowej to kwestia pilna. Pomysł funkcjonuje już od ponad 16 lat. Najczęściej pojawia się, jako element kampanii wyborczej. Problem jest na tyle strategiczny, że politycy powinni się nim zajmować nie tylko co cztery lata przy okazji wyborów. Ze względu na skalę takiego projektu - to zadanie rządowe. Uważam, że lobbing tylko posłów PiS może nie być wystarczający. Tylko współpraca wszystkich parlamentarzystów naszego regionu, najlepiej jeszcze, gdyby jeden z nich wywodził się z naszego miasta, wraz z poparciem na poziomie Sejmiku naszego województwa może ten palący problem rozwiązać.
Paweł Kowalczyk: Co chciałby Pan powiedzieć mieszkańcom naszego miasta przed drugą turą wyborów?
Wojciech Huczyński: Chciałbym im przede wszystkim podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzyli głosując na mnie w pierwszej turze wyborów i prosić ich o udział 26 listopada w drugiej turze wyborów samorządowych. Wierzę, że ich wybór będzie mądry i odpowiedzialny. Wierzę, że dobro naszego miasta jest dla nich najważniejsze.
Paweł Kowalczyk: Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-24, 14:50   

Zróbmy wszyscy, aby w niedzielę huczało w lokalach wyborchych !!!

A grochy niech upiększją majciochy :D
0 UP 0 DOWN
 
jancio 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2006-11-24, 19:26   

Wojtek na Prezydenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O Sorry na Burmistrza!!!!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-11-24, 19:34   

A później może i na prezydenta :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, burmistrza, huczynski, kandydat, na, wojciech


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu