Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Dziwne długi ZMK
Autor Wiadomość
bejs1 


Wiek: 46
Dołączyła: 17 Maj 2010

UP 18 / UP 2



Wysłany: 2015-11-08, 08:40   Dziwne długi ZMK

Witam spotkałam się ostatnio z dziwną sytuacją w ZMK W Brzegu.Złożyłam wniosek o wykup mieszkania komunalnego i w trakcie wypełniania wniosku pani z ZMK powiedziała że posiadam zadłużenie z klilkanaście lat temu zajmowanego lokalu na dość wysoką kwotę.Zadłużenie powstało przed 2000r,kiedy próbowałam wyjaśnić sytuację skąd,co i dlaczego nikt nie potrafił mi odpowiedzieć napisałam więc oficjalne pismo o dostarczenie jakiejkolwiek dokumentacji dotyczącej w/w zadłużenia czyli wezwań do zapłaty,wyroku sądowego kartoteki skąd wynika to zadłużenie itp.niestety nic takiego nie otrzymałam usłyszałam jedynie że ZMK otrzymał takie zaległości w ok 2009r od poprzedniego MZMK.Nadmienie jeszcze iż w 2007 r.stawałam na przetarg na lokal od gminy i jednym z warunków było niezaleganie z czynszem co było potwierdzone na wniosku przez zarządce więc jakim cudem i skąd powstał dług. Mimo że złożyłam pismo o wyjaśnienie nic takiego nie otrzymałam natomiast otrzymałam pismo że wstrzymano mi wykup obecnego mieszkania do momentu spłacenia zadłużenia.
Czy ktoś z Was miał taką sytuację-w jaki sposób została rozwiązana?
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2015-11-08, 11:05   

Owszem,ja miałem taką powiedzmy to -sytuację,a ja nazywam to próbą wyłudzenia kasy.Miało to miejsce po zakupie mieszkania od osoby prywatnej,rzekomo pani ta zalegała z opłatami ,a próbowano obciążyć nabywcę.Przy moim naleganiu ,urzędniczka nie potrafiła wskazać powodu wysłania pisma o zaleganiu z opłatami,wykręcając się pomyłką .Przepraszam też nie było.
0 UP 0 DOWN
 
bejs1 


Wiek: 46
Dołączyła: 17 Maj 2010

UP 18 / UP 2



Wysłany: 2015-11-08, 14:25   

Przynajmniej dostał pan"Wezwanie do zapłaty"za nieistniejący dług ja natomiast żadnego wezwania nigdy nie dostałam a dług pojawił się dosłownie w momencie kiedy zdecydowałam się wykupić mieszkanie w momencie składania wniosku.Skąd się biorą te wymyślone długi o co w tym wszystkim chodzi?czyżby nie chcieli sprzedać mieszkania bo jest już na nie inny kupiec?stąd pojawiają się nagle dziwne zadłużenia?
0 UP 0 DOWN
 
Ivonn 


Wiek: 113
Dołączyła: 05 Lut 2007

UP 35 / UP 9



Wysłany: 2015-11-08, 17:16   

Ja dostalam pismo dot. wyrównania oplaty za wode, sprzed 15 lat. Wczesniej nigdy nie dostalam zadnego wezwania do zaplaty. wszystko place regularnie, do wspolnoty. Zlozylam pismo z prosba o wyjasnienie, dowiedzialam sie, ze ponad 1500 lokatorow z Brzegu dostalo takie pisma. W swietle prawa niektore dlugi po 5 latach sie przedawniaja. zarzad nieruchomosci wysyla yakie pisma, bo musi miec podkladke, ze egzekwowal je. Ja w kazdym razie czekam i na razie nic nie zamierzam placic, tymbardziej, ze wykupujac od miasta mieszkanie nie bylam poinformowana o dlugach. Pewnie dawno temu zawinil jakis urzednik, a teraz szukaja jeleni wsrod lokatorow.
2 UP 0 DOWN
 
bejs1 


Wiek: 46
Dołączyła: 17 Maj 2010

UP 18 / UP 2



Wysłany: 2015-11-08, 19:25   

Takie długi według K.C przedawniają się po 3 latach.Skąd ZNM wynajduje takie długi na jakiej podstawie żąda ich spłaty to jest zwykłe naciąganie ludzi.Może jakaś prasa by się tym zainteresowała jak ZNM wyłudza od ludzi pieniądze .
0 UP 0 DOWN
 
Raynor 



Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2012

UP 259 / UP 135



Wysłany: 2015-11-08, 20:58   

Te wszystkie ADMy, ZMK, MZMK i inne wynalazki pozostałe na Towarowej i rozliczające wspólnoty, to banda dyletantów, którzy tylko naciągają ludzi. Przychodzi roczne rozliczenie z podkreśloną flamastrem rzekomą niedopłatą. Pod tabelką objaśnienie: minus przy kwocie oznacza niedopłatę, plus oznacza nadpłatę. Kwota była plusowa... Jeśli ileś osób zapłaciło taką rzekomą niedopłatę, to żyć nie umierać.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2015-11-09, 07:21   

Przedmiotowe zadłużenia pewnikiem przedawniają sie po okresie 3 lat.
W przypadku postępowań sądowych 10 lat.
MZMK cz ZNM raczej nie kierowały spraw do sądu ,
więc żądanie ich zwrotu po upływie 3 lat ,
to nieudolna próba naprawienia 'starych błędów' .
W przypadku dalszego uwarunkowania spłaty zadłużenia
przed wykupem, sugeruje wynajęcie przeciętnego prawnika,
który jednym pismem winien załatwić sprawę.
Swoją drogą ciekawe kto wpadł na genialny pomysł wysyłania
wezwań do spłat zadłużenia z przed dekady,ile takich wezwań
wysłano,jaki był koszt,jaką sumę i za jaki czasookres zadłużenia
udało się odzyskać?Jeżeli rzeczywiście jest tak, jak opisują to
na tym forum, to sprawą winny zainteresować się media,co może przyczynić się
w przyszłości do zaniechania podobnych praktyk.
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu