Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Mariusz Grochowski ???
Autor Wiadomość
Kris 
Kris


Wiek: 46
Dołączył: 16 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Warszawa

Wysłany: 2006-10-21, 19:50   Mariusz Grochowski ???

Nazwisko jest bieżne z moim dawnym nauczycielem ekonomii z ZSE, czo ten sam człowiek ?
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-21, 20:41   

Słyszałam, że jest ekonomistą, więc to możliwe...
Ale niech ktoś potwierdzi, lub zaprzeczy, jesli wie, czy istotnie ten pan uczył w ZSE.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-22, 07:25   

Tak jest, uczył w ZSE, wiecej o nim mozna przeczytać w Kurierze Brzeskim z tego tygodnia
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-23, 00:36   

No dobrze, wiemy że uczył. to coś zmienia? Wnosi? Czy autro tematu może się wypowiedzieć? Ustosunkować?




I dlaczego nie wyjdę stąd żywy????
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-23, 04:55   

Bartek T. napisał/a:
No dobrze, wiemy że uczył. to coś zmienia? Wnosi? Czy autro tematu może się wypowiedzieć? Ustosunkować?




I dlaczego nie wyjdę stąd żywy????

człowieku - czytaj ze zrozumieniem. Padło pytanie, czy to ten sam co uczył w tej szkole, więc odpowiedziałem na nie... nie ładuj pustych postów
0 UP 0 DOWN
 
Kris 
Kris


Wiek: 46
Dołączył: 16 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Warszawa

Wysłany: 2006-10-23, 22:48   

Bartek T. napisał/a:
No dobrze, wiemy że uczył. to coś zmienia? Wnosi? Czy autro tematu może się wypowiedzieć? Ustosunkować?




I dlaczego nie wyjdę stąd żywy????



Skora Pan Mariusz Grochowski startuje na burmistrza Brzegu z PIS to dobrze byłoby poznać dlaszy przebieg jego kariery. Dlatego założyłem ten wątek (dla tych co nie zrozumieli)
Jako nauczyciela Pana Mariusza wspominam bardzo miło. Pamiętam, że przeszedł do pracy świeżo po studiach na AE we Wrocławiu i jak na poziom ekonomika przy Jana Pawłą i tamtejszych nauczycieli to był naprawdę kumaty. Jak odszedł to było już tylko gorzej, babka, która przejęła moją klasę z przedmiotów ekonomicznych była druzgocąco niekompetentna. Tak to wspominam.
O ile wiem potem pracował w PHS (Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego) - socjalistyczny potworek, który kiedyś trzymał monopol na większość produktów spożywczych.
Ale jak MG startuje z PISu to chyba dawne poglądy ekonomiczne mu wywietrzały z głowy.
Chociaż zaraz ktoś się odezwie......że, .....
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-23, 22:49   

Chciałem ustalić czy za tym jest jakieś głębsze przesłanie "człowieku". Bo jeśli nie ma to pusty jest temat.

Nerwowe towarzystwo się robi ;)
0 UP 0 DOWN
 
Mariusz 

Wiek: 56
Dołączył: 26 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-26, 17:10   

Witam Krisa!

Chyba wiem kim jesteś. Chodziłeś do LH. To była super klasa. Taki zbiór mądrych dzieciaków rzadko się zdarza. Na pytania o moje doświadczenie odpowiem w skrócie. PHS SA (Polski Handel Spożywczy SA) najpierw byłem dyrektorem hurtowni w Brzegu, a po kilku miesiącach zostałem Dyrektorem Oddziału w Opolu. To faktycznie był post socjalistyczny moloch, a ja miałem go zrestrukturyzować. Super mi to szło, czym wkurzałem moich o 30 lat starszych kolegów dyrektorów innych oddziałów. Niestety tak to się spodobało mojemu zarządowi w Warszawce, że zaczęli mnie zabijać obowiązkowym haraczem na spłatę długów innych oddziałów. Któregoś dnia podziękowałem za taką współpracę i na rozstanie największy kosz kwiatów dostałem od związków zawodowych (branżowego i NSZZ Solidarność), chociaż stawianie firmy na nogi wymagało wielu niepopularnych decyzji. Przeszedłem do Wrocławia. Najpierw jako Prezes Zarządu miałem za zadanie poukładanie Agencji Reklamowej FORUM. Możesz ją pamiętać. Była to agencja, która przez kilka tygodni nie schodziła z pierwszych stron gazet, dzięki wykorzystaniu w reklamie wizerunku Prezydenta Kwaśniewskiego, na co wyraził zgodę jego rzecznik prasowy Antoni Styrczula. To było najbardziej efektywne ogłoszenie w historii polskiej reklamy. Wartość spółki, a była to reklama korporacyjna firmy FORTE, w ciągu jednego dnia wzrosła o 2 mln. dolarów. W tym czasie właściciel agencji zaproponował mi objęcie stanowiska Dyrektora Handlowego, a jednocześnie wiceprezesa zarządu Towarzystwa Finansowo Leasingowego we Wrocławiu. Zbudowałem tam jedną z największych i najbardziej efektywnych sieci handlowych w branży finansowej w Polsce. Miesięcznie robiliśmy między 10 a 30 mln. sprzedaży w 44 przedstawicielstwach. Po półtorej roku pracy BZ po prywatyzacji wycofał się z finansowania leasingu i znów właściciel zaproponował mi objęcie funkcji Prezesa Zarządu, choć podjął decyzję o wycofaniu się z rynku. Przez kolejne dwa lata firma była wygaszana. Po zakończeniu mojego zadania rozpocząłem zarabiać na życie doradztwem gospodarczym i handlem, co robię do dzisiaj. W ramach doradztwa gospodarczego też kilkakrotnie zarządzałem różnymi firmami lub ich częściami, m in. Centralne Towarzystwo Finansowe w Łodzi, Cefarm Wrocław SA, AG Kredyt, i inn. W żadnej szkole już nie uczę. Kiedy zaproponowano mi start w wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza, zastanawiałem się tylko jedną noc. Chcę zdobyte doświadczenie wykorzystać do wyrwania naszego pięknego miasta z marazmu. Jego potencjał jest ogromny i wcale nie jest prawdą, że nic się nie da zrobić, że nie ma pieniędzy, nie ma terenów inwestycyjnych, nie ma mądrych ludzi, nie ma, nie ma, nie ma... Trzeba tylko chcieć ruszyć palcem. A poglądów politycznych nigdy nie zmieniłem i nie wiem dlaczego dziwisz się, że startuję z PiS u. Zwyczajnie program tej partii najbardziej mnie do niej przekonuje.
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-10-26, 19:20   

O.k. wiemy już co Pan Grochowski robił wcześniej, ale mnie interesują bardziej pomysły na brzeskie jutro ? Co do firm, które Pan wymienił to zapewne różni ludzie będą mieli różne o nich zadanie.
Np. FORTE - jeżeli to ta sama firma co robi te tandetne meble, to raczej nie ma się czym chwalić. AG Kredyt to też raczej zdziercy.
Ale to nie ma takiego teraz znaczenia.

Jeżeli Brzeg jest w maraźnie - to poproszę o dowody.
Jeżeli jest możliwość jego wspaniałego rozkwitu - to też poproszę o konkrety.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-10-26, 23:17   

zgadnijktoto napisał/a:
Np. FORTE - jeżeli to ta sama firma co robi te tandetne meble, to raczej nie ma się czym chwalić. AG Kredyt to też raczej zdziercy.



pewnikiem gdyby zainteresowany pracowal dla microsoftu, tez byloby zle, bo przeciez windows awaryjny i w ogole be. bill gates jest taki bogaty, bo pewnie ukradl te pieniadze. pkn orlen - nie - przeciez to tandetna firma, bo paliwo za drogie? itd bla bla.

jesli chodzi o program, to fakt - moglibysmy go poznac.
0 UP 0 DOWN
 
Kris 
Kris


Wiek: 46
Dołączył: 16 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Warszawa

Wysłany: 2006-10-27, 00:10   

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tym wątkiem, nie spodziewałem się że sam kandydat na burmistrza Brzegu - Pan Mariusz Grochowski zechce odpowiedzieć osobiście o przebiegu swojej kariery zawodowej.
Napiszę krótko, w prostych żołnierskich słowach: Pan Mariusz nie jest w ciemie bity.
Gdy byłem tym "dzieciakiem" z ZSE już wtedy uważałem, że Pan Mariusz ma zadatki na dobrego menadżera. I jak to biznesie dobre zarządzanie zespołami ludzkimi, techniki sprzedaży, wykorzystywanie przewagi konkurencyjnej są kluczem do sukcesu.

Uważam,że Pan Mariusz może stanowić poważne zagrożenie dla Wojciecha Huczyńskiego (pozostali moim zdaniem się nie liczą).

W te wszystkie dokonania, o których pisze Pan Mariusz wierzę, jednak nie przekonuje mnie to lakoniczne stwierdzenie Pana Mariusza, że program PIS mu odpowiada.
Tu oczywiście jest miejsce na szerszy wywód w zakresie poważnej polityki gospodarczej Państwa - co moim zdaniem PIS raczej ignoruje.

Ale mniejsza o to. Tu padło pytanie co dalej z tym Brzegiem.
Proszę opowiedzieć swoim ew. wyborcom jak w Brzegu rozwiąże się podstawowe problemy:
- reformy szkolnictwa: złobki, przedszkola, szkoły - miasto się kurczy trzeba racjonalizować wydatki, a z drugiej strony poprawić jakość kształcenia,która kuleje- czy stać bedzie Pana Grochowskiego na zdecydowane działania, które mogą godzić w interesy "zasiedziałej" grupy nauczycieli ?
- gdzie na terenie Gminy Miasto Brzeg są tereny, które mogłyby zainteresować dużego inwestora bezpośredniego ?
- co zrobić, żeby w mieście powstały obiekty, kóre przyczynia się do wzrostu znaczenia turystycznego miasta (hotel, kompleks rekreacyjny itp,),
- co zrobić w sytuacji dalszego pozostawania Brzegu w woj, opolskim i jak poprawic pozycję Brzegu w staraniach o środki strukturalne UE, bedące w gesti WO gdzie dochodzi do totalnej ignoracji naszych potrzeb rozwojowych przez marszałka woj. (gównianego) opolskiego.

No i skąd wziąć na to pieniądzę - pamietając, że wzrost gospodarczy nie jaest dany raz na zawsze i miasto przez okres powyżej 5 lat nie musi mieć dochodów takich jak obecnie.

To są podstawowe pytania, a jest ich pewnie o wiele więcej.....
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-27, 10:22   

Panie Mariuszu dlaczego Pan nie napisał, że pracował Pan w banku PKO S.A? Ostatnio jak załatwiałem sprawy w banku dowiedziałem sie o tym od pracownika tamtego banku. Wie Pan, że ma Pan opinię człowieka, który dąży do celu po trupach. Proszę o rozwinięcie tego wątka. Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2006-10-27, 16:15   

O.K.
To ja zadam tradycyjne pytanko.
Skoro Surdyka nie chce mi odpowiedzić, to może odpowie mi Pan Grochowski:

Co zyskają młodzi na tym, że zostanie Pan burmistrzem, jakie ma Pan dla nas propozycje ?
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-27, 18:32   

Panie Mariuszu,
W ostatnim numerze PP-B ukazało się oświadczenie pana Jakubowa: "Czego się boi brzeski PiS".
Postać pana Jakubowa, delikatnie mówiąc, nie jest moim idolem, ale zarzuty, które kieruje pod adresem "osób z brzeskiego PiS" są więcej niż poważne.

Wiem, bo Pan Bartek T. mi powiedział ;-) , że niewinności nie trzeba udowadniać,
że to Pan Jakubów powinien przedstawić dowody na prawdziwość swoich zarzutów.

Ale logika i praktyka kampanii wyborczej jest inna.

Nie mogę głosować na osobę, której mogą owe zarzuty dotyczyć, a nie jestem sądem, żeby je wykluczyć, bądź potwierdzić.

Dlatego, bardzo proszę, niech Pan się odniesie do tych zarzutów, ale nie tak, jak zrobił to pan Stefański, bo jego odpowiedź na łamach PP-B nie jest ani konkretna ani wyczerpująca.

Gdyby mnie wypunktowano jakieś zarzuty, w odpowiedzi odniosłabym się do każdego z punktów oddzielnie i w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości.
Nie wiem, czemu Pan Stefański postąpił inaczej, ale to Pan, a nie on, kandyduje na stanowisko Burmistrza Mojego Miasta!

Dlatego właśnie od Pana, a nie od Pana Stefańskiego, oczekuję reakcji na bardzo obciążające - w opinii społecznej - zarzuty.

Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Mariusz 

Wiek: 56
Dołączył: 26 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-27, 19:03   

Witam ponownie!

Postaram się odpowiedzieć na pytania w miarę możliwości czasowych.

Proszę opowiedzieć swoim ew. wyborcom jak w Brzegu rozwiąże się podstawowe problemy:
- reformy szkolnictwa: złobki, przedszkola, szkoły - miasto się kurczy trzeba racjonalizować wydatki, a z drugiej strony poprawić jakość kształcenia, która kuleje- czy stać bedzie Pana Grochowskiego na zdecydowane działania, które mogą godzić w interesy "zasiedziałej" grupy nauczycieli ?

Zacznę od „zasiedziałej” grupy nauczycieli. Sądzę, że w najbliższym czasie problem rozwiąże się sam, gdyż jest to ostatni rok, w którym nauczyciele mogą przejść na emeryturę czy wcześniejszą emeryturę na starych zasadach, czyli korzystnych z punktu widzenia finansowego. Problem inny, czy młodzi zgodzą się pracować za skandalicznie niskie wynagrodzenie, jakie mogą otrzymać rozpoczynając pracę – ok. 600 – 700 zł. Pytanie w pierwszej części dotyczące racjonalizacji wydatków, przy kurczącym się mieście dotyczy w istocie sprawy likwidacji jakiejś szkoły. Otóż odpowiadam, że jako rodzic wolę, żeby moje dzieci chodziły do mniejszej szkoły, gdzie wszyscy się znają, gdzie nauczyciele mogą bardziej indywidualnie podejść do uczniów, ulokowanej bliżej domu, niż odległego od domu molocha. Nie jestem przekonany, że utrzymanie dużej szkoły jest tańsze od szkoły małej (abstrahuję tu oczywiście od szkół wiejskich). Przecież szkoły dostają taką samą stawkę na jednego ucznia. A poza tym to z tego co słyszałem, w bieżącym roku urodziło się wyjątkowo dużo dzieci. W miarę wzrostu miejsc pracy wzrośnie oczywiście zapotrzebowanie na żłobki i przedszkola i tu raczej być może powstanie kwestia otwierania nowych, a nie zamykania tych, które są.

- gdzie na terenie Gminy Miasto Brzeg są tereny, które mogłyby zainteresować dużego inwestora bezpośredniego ?

Są takie w mieście przynajmniej dwa miejsca. Teren po jednostce wojskowej na Zielonce, należący do Skarbu Państwa oraz teren należący do AWRSP za olejarnią – oba po ok. 30 ha. Na ten pierwszy została założona rezerwa celowa w budżecie miasta na bieżący rok, ale dlaczego to nie zostało sfinalizowane to nie wiem. Można też odkupić tereny od prywatnych właścicieli np. z prawej strony przedłużenia ul. Wrocławskiej. Miasto może być również właścicielem terenów zlokalizowanych poza jego terenem. Poza tym nie widzę powodów, dla których od wielu lat miasto Brzeg i gmina Skarbimierz są do siebie tak wrogo nastawione. W interesie miasta jest rozwój inwestycji na tamtym terenie, gdyż tam głównie będą pracowali mieszkańcy Brzegu, którzy zasilą budżet miasta swoimi podatkami, a zarobione pieniądze wydadzą w mieście na zakup produktów i usług. W interesie Skarbimierza jest pomoc Brzegu w pozyskiwaniu inwestorów. Analogiczne można dogadywać się z gminą Lubsza.

-co zrobić, żeby w mieście powstały obiekty, które przyczynią się do wzrostu znaczenia turystycznego miasta (hotel, kompleks rekreacyjny itp,),

Trzeba zacząć od poprawy atrakcyjności turystycznej miasta. Jest trasa podziemna pomiędzy zamkiem a ratuszem. Trzeba ją wyremontować i udostępnić. Stare miasto w większej części bardziej straszy niż przyciąga. Trzeba pomóc wspólnotom je wyremontować, przy okazji remontując jezdnie i chodniki. Przed wojną nad Odrą znajdowały się bulwary i przystań. Należy ją odbudować. Będąc kiedyś we Włoszech w firmie będącej największym w Europie producentem małej architektury dowiedziałem się jak to się robi na południu Europy. Otóż miasto inwestuje w jedno miejsce – np. jakieś bulwary nadrzeczne, główny plac, czy deptak wstawiając nowe ławki, latarnie, odnawiając budynki. Tam zaczynają się gromadzić ludzie na spacerach. Ponieważ zwiększa się ruch, zaczynają się otwierać sklepy, kawiarnie, kina itp. Ceny nieruchomości rosną. Mieszkańcy ulic sąsiednich zaczynają naciskać na lokalne samorządy na uatrakcyjnienie ich ulicy, szukają źródeł finansowania i doprowadzają do tego, że ich ulica również staje się atrakcyjna. Miasto pięknieje ulica po ulicy. Na to wszystko są pieniądze z funduszy unijnych. Miasto tylko daje 25% a czasami mniej. Trzeba tylko stworzyć grupę „młodych wilków” dobrze wykształconych i opłacanych, która będzie pisała projekty i biegała za pozyskaniem pieniędzy. Niech pracują w Brzegu, a nie we Wrocławiu czy Warszawie. To samo dotyczy promocji miasta. Z Brzegu pochodzi cała armia marketingowców, specjalistów od PR czy reklamy. Dlaczego nie pracują dla dobra miasta? A kompleks rekreacyjny przy takim podejściu jest już tylko kwestią czasu, chyba nawet krótszego. Trzeba skończyć III etap pływalni. Trzeba zbudować Marinę, której koncepcja jest chyba na ukończeniu.
Stoję oczywiście na ziemi i nie twierdzę, że to wszystko da się zrobić w cztery lata. Ale każdy rok powinien owocować kolejnymi inwestycjami i konsekwencją w działaniu.

-co zrobić w sytuacji dalszego pozostawania Brzegu w woj, opolskim i jak poprawić pozycję Brzegu w staraniach o środki strukturalne UE, będące w gestii WO gdzie dochodzi do totalnej ignorancji naszych potrzeb rozwojowych przez marszałka woj. (gównianego) opolskiego.

Jak bym się dowiedział ile projektów finansowych zostało odrzuconych przez rzeczonego marszałka, to bym się do tego pytania ustosunkował. Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacieśnić współpracę z woj. dolnośląskim w zakresie gospodarczym, a od Wrocławia nauczyć się jak oni to robią, że miasto wg ocen Newsweeka jest najszybciej rozwijającym się miastem w Polsce. Słyszałem tylko, że potencjalny inwestor, który pojawia się w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu dostaje swojego opiekuna, który pomaga załatwiać wszystkie formalności, poszukuje lokalizacji i jest jego łącznikiem z urzędem.

Panie Mariuszu dlaczego Pan nie napisał, że pracował Pan w banku PKO S.A?

Nie napisałem też, że przez półtora miesiąca po studiach pracowałem w MPWiK we Wrocławiu, że kilka miesięcy uczyłem w prywatnej szkole, nie napisałem też, że na grancie przyznanym przez rząd amerykański, a organizowanym przez Politechnikę Wrocławską i Centralny Uniwersytet Stanowy w Connecticut dotyczącym gospodarki rynkowej prowadziłem wykłady z technik reklamy, że ministerstwo edukacji zaprosiło mnie do opiniowania programów nauczania przedmiotów zawodowych. To nie są najważniejsze punkty mojej pracy zawodowej. W Pekao SA pracowałem nie więcej niż pół roku i była to dla mnie praca dodatkowa. Pracowałem wtedy w szkole.
Pozwólcie, że do określenia po trupach do celu się nie odniosę, bo nie wiem jak się odnieść i nie wiem gdzie te trupy?

Co zyskają młodzi na tym, że zostanie Pan burmistrzem, jakie ma Pan dla nas propozycje ?

Myślę, że wyżej częściowo odpowiedziałem na to pytanie. Nie wiem o jak młodych chodzi. Nie chciałbym, żeby jedyną alternatywą spędzania wolnego czasu dla internetu i telewizji był pub. Wiem, że nie ma gdzie pograć w nogę i kosza, że nie ma gdzie się nauczyć filmowania, nie ma gdzie pomuzykować, nie ma gdzie nauczyć się prowadzić własny biznes. A może by rozszerzyć zakres lig podwórkowych, zatrudnić na parę godzin instruktorów w BCK czy szkołach, może zorganizować klub biznesu, gdzie ludzie, którym się udało mogliby dzielić się swoim doświadczeniem. Tu liczę też na Wasze pomysły, jestem na nie otwarty!!!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: grochowski, mariusz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu