Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kandydaci na wójta w Skarbimierzu
Autor Wiadomość
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-10-20, 10:47   Kandydaci na wójta w Skarbimierzu

Wójt w Skarbimierzu

Bochenek Mariusz Janusz
Pulit Andrzej
Zakowicz Kazimierz

Źródło: NTO
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-23, 00:14   

Kurcze, wiedziałem, że nastoletni "Bochen" zaistniał tu nie bez przyczyny :P
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-11-03, 20:52   

Przy okazji zadam kandydatom pewne pytania.

Oto nasza 'sadzawka' na Skarbimietzu, bo chyba inaczej tego nazwać nie można (zdjęcia zrobione w lipcu tego roku) :/

Efektowny korzuszek na wierzchu:


Wodorosty, które sięgają już powierzchni wody:


Mimo tego ludzie tu przychodzą i spędzają swój wolny czas :/ a dzieci moczą nogi i nie tylko :/


A teraz moje pytanie do KANDYDATÓW. Czy któryś z Panów ma zamiar coś z tym zrobić :?:

Podobno koszty zrobienia w tym miejscu basenu z prawdziwego zdarzenia wahają się w granicach 2 mln. zł. To nie jest mała kasa, ale czy zdrowie tych dzieciaków i piękno terenu wokół nie jest warte tego, by zrobić tu porządek :?: :roll: Tak naprawdę w pobliżu nie ma porządnego kąpieliska, więc tym bardziej taka inwestycja ma rację bytu. Do tego te drzewa dookoła, zieleń, boisko i plac zabaw. Do ideału brakuje tylko wody, której latem wszyscy szukamy dla ochłody :/ Po co jeździć, gdzieś dalej, kiedy pod domem mamy idealne miejsce do spędzenia czasu w gronie rodziny :/ Tylko ta 'sadzawka' skutecznie odstrasza tych, którzy szukają miejsca, gdzie w gorący weekend mogliby spędzić miło czas, nie obawiając się o swoje zdrowie i bezpieczeńswto swoich bliskich :(
0 UP 0 DOWN
 
warlike 



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-11-04, 09:44   

Pamiętam kiedyś tam przechodziłem to wygląda gorzej niż niejedno jezioro...gmina biedna nie jest wystarczy wylać wode wyczyścić i nalać nowej wody i już to inaczej będzie wyglądać...

i co kandydaci mają zamiar z tym zrobić :?:
0 UP 0 DOWN
 
M.Bochenek 

Wiek: 57
Dołączył: 04 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 11:23   

Cytat:
A teraz moje pytanie do KANDYDATÓW. Czy któryś z Panów ma zamiar coś z tym zrobić :?:


Jestem zdumiony, że do tej pory jeszcze nic nie zrobiono. Oławski basen przyciąga nie tylko mieszkańców Oławy ale również mieszkańców naszego Powiatu Brzeskiego. Nikt do tej pory nie wyciągnął z tego właściwych wnioskółw zwłaszcza, że od dłuższego już czasu itnieją ogromne środki z Unii Europejskiej w ramach oferowanych programów, na to aby nasz basen ( np. z potężną zjeżdżalnią ) stał się w pełni nowoczesnym akwenem przyciągającym ludzi. Basen ten ma jeszcze dodatkowy walor - a mianowicie bardzo duży teren przyległy, który również powiniem być zagospodarowany w celach rekreacylnych.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 12:13   

Na początek witam serdecznie kandydata na naszym forum :)

Dziękuję za odpowiedź, ale szczerze mówiąc nic ona nie wyjaśniła. To, że są chęci to ja doskonale wiem, choćby stąd, że w programie kandydatów do Rady Gminy z ramienia SPP znajduje się taki punkt, jak:
Cytat:
7. Działania na rzecz zagospodarowania basenu.

Niestety doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że jest to tylko pobożne życzenie :/ Gmina obejmuje sporo wiosek, które przecież też mają swoich kandydatów do Rady Gminy. Oznacza to, że SPP ze Skarbimierza (nawet jeśli wejdzie) nie będzie w stanie przegłosować projektu budowy basenu, bowiem są jeszcze inne ważne inwestycje do wykonania, np. oświetlenie. Reasumując poza dobrą Radą potrzebny nam jest również obrotny Wójt, który będzie szukał dodatkowych funduszy na ten cel. I tu pojawia się problem, skąd my takiego weźmiemy :?: :roll: Mam nadzieję, że ktoś weźmie się w końcu za tą 'sadzawkę' nim stanie się tam jakieś nieszczęście, bo przecież jeśli wpadnie tam jakieś dziecko i zaplącze się w te wodorosty... (lepiej odpukam w niemalowane) :x

Druga sprawa, skoro już jestem przy temacie oświetlenia. Mamy piękny, duży parking, zapomniałam dodać oświetlony :P . Szkoda tylko, że zjazd na ten parking jest w nocy zupełnie niewidoczny :x

Widok od strony osiedla (przepraszam za jakość, ale robiona przed chwilką, a jak widać za oknem pada śnieg z deszczem):


Czy to aż taki duży wydatek, żeby tam na wysokości zjazdu postawić jedną lampę :?: :roll: Jak widać na zdjęciu najbliższa lampa jest dopiero na wysokości sklepu :/ W nocy zupełnie nie widać zjazdu, tym bardziej, że jest on tuż za zakrętem, czy tutaj też władze czekają na nieszczęście, żeby się tym w końcu zająć :?: :/
0 UP 0 DOWN
 
M.Bochenek 

Wiek: 57
Dołączył: 04 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 12:44   

Cytat:
Oznacza to, że SPP ze Skarbimierza (nawet jeśli wejdzie) nie będzie w stanie przegłosować projektu budowy basenu, bowiem są jeszcze inne ważne inwestycje do wykonania, np. oświetlenie.


Warto wiedzieć, że inicjatywa w tej sprawie powinna wyjść od wójta w postaci wpisania tej inwestycji do programu inwestycyjnego gminy( to nic nie kosztuje) , następnie przygotowuje się odpowiednie wnioski do programów unijnych, w przypadku gdy wniosek jest zaakceptowany nikt z normalnych radnych (wiem to z autopsji) nie zagłosuje przeciw ponieważ środki na ten cel są refundowane w ogromnej części z UE. A'propos, świetnie w tej materii radzi sobie gmina Lewin Brzeski - może warto ich podpatrywać i brać przykład jak skutecznie pozyskiwać środki z UE.,

Jeśli chodzi o oświetlenie - problem już praktycznie jest rozwiązany przez obecną Radę Osiedla i jej przewodniczącego Jacka Hargota. Otóż lampy nieddługo zostaną postawione - problem dotyczył tylko kosztów jakie zarzyczyła sobie firma (1 lampa ok. 10 000zł.)
A przy okazji to pojawia się inny problem a mianowicie skrzyżowania na obwodnicy, które nie jest oświetlone - tu wnioski muszą być zgłaszane przez wójta do Dyrekcji Dróg Krajowych.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 13:02   

M.Bochenek napisał/a:
A przy okazji to pojawia się inny problem a mianowicie skrzyżowania na obwodnicy, które nie jest oświetlone - tu wnioski muszą być zgłaszane przez wójta do Dyrekcji Dróg Krajowych.

Wyprzedził Pan kolejne moje pytanie :D ale pociągnę ten temat jeszcze chwilkę. Oświetlenie i owszem, ale czy nie myślicie o zmianie organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu :?: Zastanawia mnie, czy nadal układ 'droga z pierwszeństwiem' - 'droga podporządkowana' będzie taki jak dotychczas :?: Zauważyłam tam niepokojące zachowania kierowców wyjeżdżających z nowo powstałej drogi :/

I jeszcze inna sprawa, skoro już jesteśmy w temacie dróg. Na Skarbimierzu mamy teoretycznie 2 ronda (przynajmniej tak niektórzy podchodzą do tego tematu). O ile na tym pierwszym skrzyżowaniu (obok sklepu) są jeszcze znaki, które jako tako instruują kierowców, o tyle na tym skrzyżowaniu koło Urzędu Gminy dzieją się różne rzeczy :/ Czy nie warto byłoby postawić tam przynajmniej jakiś znak :?: Zauważyłam, że właściwie kierowcy nie wiedzą jak się zachować w sytuacji, gdy spotkają się na tym skrzyżowaniu.
0 UP 0 DOWN
 
M.Bochenek 

Wiek: 57
Dołączył: 04 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 13:25   

skoro już jesteśmy w temacie dróg.
Cytat:


Jest oczywiste, że skrzyżowanie na obwodnicy wymaga przebudowy, wystarczy porównać skrzyżowanie do Żłobizny i do Skarbimierza (gdzie ruch jest znacznie większy). Skrzyżowanie to jest bardzo kolizyjne o czym świadczą statystyki policyjne. Dodatkowym argumentem jest zwiększenie ruchu po wprowadzeniu płatnej autostrady. Na całym odcinku obwodnicy trwają w tym zakresie prace drogowe (most Skorogoszcz.drogi Łosoów, Skorogoszcz itd.) Moim zdaniem poprzednie skrzyżowanie było już lepsze. Ale znowu wnioski w tym zakresie ma składać wójt do Zarządu Dróg Krajowych - tak dzieje się w innych gminach a u nas???

Jeśli chodzi o "ronda" na Osiedlu to muszę powiedzieć, że znowu za sprawą Rady Osiedla nastąpiła zmiana i zniknęły znaki ruchu okrężnego teraz jest to zwykłe skrzyżowanie z wysepką na środku. Ale pewnie mozna głębiej przyjżeć się organizacji ruchu na osiedlu i warto w tym zakresie posłuchać rad kierowców

0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 13:48   

M.Bochenek napisał/a:
Jeśli chodzi o "ronda" na Osiedlu to muszę powiedzieć, że znowu za sprawą Rady Osiedla nastąpiła zmiana i zniknęły znaki ruchu okrężnego teraz jest to zwykłe skrzyżowanie z wysepką na środku. Ale pewnie mozna głębiej przyjżeć się organizacji ruchu na osiedlu i warto w tym zakresie posłuchać rad kierowców

No właśnie zwykłe skrzyżowanie, ale niestety są kierowcy, którzy uważają, że jak na środku widać kółko to mają do czynienia z rondem :x Znaki jasno określające zasady ruchu na tym odcinku na pewno rozwiałyby wątpliwości :)

A'propos znaków drogowych :) Wyjeżdząjac ze Skarbimierza w stronę Skarbimierza Osiedle oznakowanie drogi jest super. Najpierw widzimy znak ograniczający prędkość do 60km/h a kilka metrów dalej dopiero znak kończący wioskę Skarbimierz. Czy przypadkiem znak końca miejscowości nie kasuje wszystkich dotychczasowych zakazów :?: :roll: Jeśli jednak tak, to po co ograniczenie prędkości na odcinku góra 2m :?:
Ciągnąc ten wątek dalej. Kolejną rzeczą, która mnie nurtuje to drogi dla rowerów. Z tego co wiem, jeśli istnieje taka droga to rowerzysta powinien poruszać się właśnie po niej. Niestety zdarza się, że jadąc samochodem napotykam na 'widmo' rowerzysty, bo jak go inaczej nazwać, jeśli jest ubrany na czarno, bez odblasków i na dodatek porusza się prawie środkiem jezdni bo omija kałuże :/ Dla własnego bezpieczeństwa powinien poruszać się drogą dla rowerów, ale tego nie robi, bo nie widzi wyraźnego oznaczenia w tym zakresie (a niestety nie każdy uczestnik ruchu drogowego zna przepisy). Gdyby przy takiej drodze był wyraźny znak zakazu poruszania się rowerzystom po jezdni może mniej widm spotykalibyśmy na środku drogi :roll:
0 UP 0 DOWN
 
M.Bochenek 

Wiek: 57
Dołączył: 04 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 14:49   

drogi dla rowerów
Cytat:


Ścieżki rowerowe to u nas nowość, mało kto wie że kodeks drogowy zobowiązuje do pouszania sie rowerzystów włąsnie po tej drodze i nie wolno wtedy jechać rowerem dorgą dla samochodów. Jest to kwestia kultury jazdy z znajomości przepisów. Znak drogowy "nakaz jazdy rowerów" jest a przynakmniej był. Można poprosić Policję o pomoc ale czy o to chodzi by karać. Konieczna jest edukacja dzieci w tym zakresie a one zwrócą uwagę swoim rodzicom.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-11-04, 16:26   

M.Bochenek napisał/a:
Otóż lampy nieddługo zostaną postawione - problem dotyczył tylko kosztów jakie zarzyczyła sobie firma (1 lampa ok. 10 000zł.)
Ponieważ cena lampy zwaliła mnie z nóg polecam przetarg 17 listpoada w Gorzowie pozycja 32-37 Zespół spalinowo-elektryczny PAB 2-1/230 cena 200 (dwieście) zł. Wystarczy do zasilania dwóch takich lamp. TUTAJ
0 UP 0 DOWN
 
warlike 



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-11-04, 17:16   

10 tyś zł :?: obok mojego domu ostawiono lampe jakoś 2 tygodnie temu, koszt takiej lampy to 5 000 całość słup lampa kabel i złorzenie tego wszystkiego
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2006-11-04, 17:50   

warlike napisał/a:
10 tyś zł obok mojego domu ostawiono lampe jakoś 2 tygodnie temu, koszt takiej lampy to 5 000 całość słup lampa kabel i złorzenie tego wszystkiego
M.Bochenek napisał/a:
1 lampa ok. 10 000zł.

sam koszt lampy w zaleznosci od producenta, slupa, rodzaju oprawy i zastosowanego zrodla powinien najtanie kosztowac od ok. 1500 netto (ostatnio wycenialem klientowi taki prosty zestaw) ale. .... im wiecej lamp tym wiecej drogiego kabla, moga wchodzic w gre specyficzne warunki zasilania itp. , trzeba oplacic ludzi ktorzy ułożą kable w ziemi, postawia fundamenty a pozniej same slupy i powiesza lampy itd..... moze to byc realna wycena
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-11-14, 09:33   

Oto wyniki:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kandydaci, na, skarbimierzu, wojta


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu