Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
lista dzieci przyjętych do przedszkola
Autor Wiadomość
aszusa 


Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2015

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2015-05-02, 08:07   lista dzieci przyjętych do przedszkola

Cześć, czy istnieje jakaś strona przez którą mogę sprawdzić czy moje dziecko zostalo przyjete do przedszkola? Ma 3 latka w sierpniu. Czy jedynie taka lista wywieszana jest w przedszkolu?
0 UP 0 DOWN
 
on 


Wiek: 53
Dołączył: 02 Wrz 2015

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2015-09-02, 08:01   

Przyjęli Twoje dziecko? Czytałem o noclegu pod przedszkolem 10.... to jakiś cyrk czy kabaret??? A ja słyszałem że w jednym przedszkolu zamknęli grupe tzn zlikwidowali bo nie maja dzieci To o co tu chodzi??/ tu zamykają a tu brakuje miejsc??/
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2015-09-09, 20:51   

on - zlikwidowali grupę w przedszkolu nr 8 (Towarowa) ale nie dlatego że nie było chętnych bo byli, zresztą tam nadal można taką grupę otworzyć bo jest na to miejsce, niestety ludzie (rodzice dzieci które się do przedszkoli nie dostały) do urzędu miasta nie piszą i nie protestują więc po co otwierać tę grupę. Ktoś puścił na mieście plotkę że to przedszkole ma być zlikwidowane i okazuje się że pan Burmistrz chyba liczy że jak będzie mało dzieci w przedszkolu to z przyczyn ekonomicznych (brak dzieci i duże koszty utrzymania) będzie można je zlikwidować.
Pokrętne to myślenie ale ... tak właśnie to wygląda.
Chciałbym się mylić w tej sprawie, ale chyba jednak mam rację.
A może rzecznik urzędu miasta wypowie się w tej sprawie? Dlaczego pomimo tak wielu dzieci które nie dostały się do przedszkoli nie otwarto dodatkowej grupy w tym przedszkolu, skoro jest na to miejsce ? A jeśli nie odpowie to proponuję aby rodzice tych dzieci zapytali o to osobiście pana Burmistrza.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2015-09-09, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
on 


Wiek: 53
Dołączył: 02 Wrz 2015

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2015-09-10, 17:18   

GNOM-widzę że masz sporo szczegółowych inf na ten temat W ostatnim kurierze brzeskim przeczytałem że "miasto" będzie dopłacać do miejsc w prywatnym przedszkolu To może jest trop jakim należy iść by dojść do prawdy? komu i dlaczego zależy na tym by finansować prywatne placówki???? a swoje zlikwidować....

Coś tu nie gra.....
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2015-09-13, 22:47   

Dawno temu moja córka uczęszczała do tego przedszkola, obecnie dzieci kilku znajomych tam chodzą, wiec trochę wiem co się dzieje. Chęć dofinansowania prywatnego przedszkola może być trafnym wyjaśnieniem tej sytuacji, chciałbym dostać zestawienie kosztów utrzymania jednego dziecka w prywatnym i publicznym przedszkolu za rok ubiegły.

Od razu mogę powiedzieć że im mniej dzieci tym koszty na jedno dziecko większe. Więc likwidacja grupy lub dwóch w publicznym przedszkolu spowoduje że w przyszłym roku Brzeski Magistrat będzie mógł ogłosić z czystym sumieniem że utrzymanie dzieci w prywatnym przedszkolu jest tańsze i w związku z tym przedszkole publiczne można z czystym sumieniem zlikwidować.
Zapomni tylko dodać że zostało to spowodowane ich działaniami. Ale kto w przyszłym roku będzie o tym pamiętał. I w ten sposób miasto może wspomóc finansowo prywatną działalność zarobkową jaką jest prywatne przedszkole.
Bo przecież nikt chyba nie wierzy że ktoś zakłada prywatne przedszkole po to aby przynosiło mu starty i musiał do tego interesu dokładać.
0 UP 0 DOWN
 
Sebastian Kołodziejczyk 


Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2009

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2015-09-14, 23:03   

GNOM napisał/a:
Dawno temu moja córka uczęszczała do tego przedszkola, obecnie dzieci kilku znajomych tam chodzą, wiec trochę wiem co się dzieje. Chęć dofinansowania prywatnego przedszkola może być trafnym wyjaśnieniem tej sytuacji, chciałbym dostać zestawienie kosztów utrzymania jednego dziecka w prywatnym i publicznym przedszkolu za rok ubiegły.

Od razu mogę powiedzieć że im mniej dzieci tym koszty na jedno dziecko większe. Więc likwidacja grupy lub dwóch w publicznym przedszkolu spowoduje że w przyszłym roku Brzeski Magistrat będzie mógł ogłosić z czystym sumieniem że utrzymanie dzieci w prywatnym przedszkolu jest tańsze i w związku z tym przedszkole publiczne można z czystym sumieniem zlikwidować.
Zapomni tylko dodać że zostało to spowodowane ich działaniami. Ale kto w przyszłym roku będzie o tym pamiętał. I w ten sposób miasto może wspomóc finansowo prywatną działalność zarobkową jaką jest prywatne przedszkole.
Bo przecież nikt chyba nie wierzy że ktoś zakłada prywatne przedszkole po to aby przynosiło mu starty i musiał do tego interesu dokładać.


Może ja rozwieję wątpliwości i odpowiem na pytania :)

Dofinansowanie niepublicznych placówek wychowania przedszkolnego to nie są "chęci" Brzeskiego Magistratu - kwestię tę regulują przepisy art. 90 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn.zm.).
W Brzegu istnieje również UCHWAŁA NR L/327/14 RADY MIEJSKIEJ BRZEGU z dnia 7 marca 2014 r. w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu gminy dla publicznych i niepublicznych jednostek oświatowych prowadzonych na terenie Gminy Brzeg przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostką samorządu terytorialnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości wykorzystywania dotacji link regulująca tę sprawę.

Na dzień dzisiejszy w Brzegu istnieją trzy niepubliczne placówki wychowania przedszkolnego Rejestr szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Gminę Brzeg , które oferują łącznie 90 miejsc przedszkolnych.
Rodzice, którzy zdecydowali się posłać swoje dzieci do placówki niepublicznej automatycznie zwolnili miejsce w placówce publicznej. 90 miejsc to spora liczba jak na brzeskie warunki, prawie cztery grupy w przedszkolu publicznym. Dodajmy do tego jeszcze nasilający się niż demograficzny i mamy odpowiedź dlaczego niektóre publiczne placówki zmuszone są do likwidacji grup.

Odpowiadając na pytanie o koszty - wymienione przeze mnie wcześniej Ustawa o Systemie Oświaty oraz Uchwała Rady Miejskiej Brzegu ustaliły dofinansowanie Niepublicznych Punktów Przedszkolnych w naszym Mieście na poziomie 50% wydatków ponoszonych w przedszkolach publicznych pomniejszonych o opłaty wnoszone przez rodziców (opłaty za godziny opieki ponad darmowe 5 godz + opłaty za wyżywienie).
Zestawiając koszty za miesiąc sierpień na jedno dziecko uczęszczajace do placówki przedszkolnej:
Przedszkole Publiczne: dotacja 742,4 zł + opłaty za godziny opieki ponad darmowe 5 godz + opłaty za wyżywienie + ewentualne opłaty dodatkowe ponoszone przez rodziców np. komitet itp.
Niepubliczny Punkt Przedszkolny dotacja 371,2 zł + czesne opłacane przez rodziców.

Mam nadzieje, że nieco rozjaśniłem sprawę :)
Ostatnio zmieniony przez Sebastian Kołodziejczyk 2015-09-14, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
on 


Wiek: 53
Dołączył: 02 Wrz 2015

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2015-09-15, 20:04   

Do Sebastiana K

wiele cennych dokładnych wyliczeń....Ale nie wszystko stało sie jasne....Na podstawie moich inf napiszę:

- dzieci które poszły do prywatnych p-li nie zwolniły miejsc w placówkach publicznych tylko ich po prostu nie dostały....W momencie rozpoczęcia obowiązkowego rocznego przygotowania do szkoły jakoś wracają z placówek prywatnych do publicznych

- niż demograficzny to demagogia... do przedszkoli publicznych przyjmowane sa też dzieci 2,5 letnie

- koszt dla rodzica w p-lu publicznym to obecnie ok 200 zł (pobyt ponad 5 godz + wyzywienie) zajecia typu j ang za darmo

koszt dal rodzica w placówce prywatnej to do czesnego jeszcze wyzywienie czyli 6,5 za obiad + śniadanie z domu + kosz zjeć dodatk

- co taniej?
0 UP 0 DOWN
 
on 


Wiek: 53
Dołączył: 02 Wrz 2015

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2015-09-15, 20:12   

Gnom

Twoja opinia jest niezwykle trafna!!!! Dedykuje ją odnośnym władzom....... Pamiętajmy też że tam ( w p-lu) pracują ludzie.....


Politycy niezależnie od szczebla władzy czy opcji politycznej rzadko mówią coś mądrego, ale pod słowami pani Beaty Szydło podpiszę sie wszystkim czym mogę

DZIECI TO NIE KOSZT - TO INWESTYCJA....
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2015-09-15, 22:06   

Panie Sebastianie dziękuję za naświetlenie sprawy.

Ale patrząc na to okiem rodzica widać że miasto próbuje na siłę zwiększyć frekwencje w prywatnych punktach przedszkolnych kosztem rodziców.

Moja znajoma za miesiąc czerwiec zapłaciła w przedszkolu publicznym niecałe 200 zł, gdyby jej dziecko uczęszczało do prywatnego przedszkola musiała by zapłacić czesne (nie wiem ile wynosi ale przyjmijmy 200 zł, choć ktoś mi mówił o 400 zł, niestety nie sprawdziłem tego) do tego żywność 6.50 x 22 dni co daje 143 zł, plus opłata za zajęcia dodatkowe które w przedszkolu publicznym są za darmo (też przyjmijmy 200 zł, jeśli to za dużo to proszę o poprawę). Acha i najważniejsze w przedszkolu publicznym dzienna stawka wyżywienia wynosi 4.80 zł za co dziecko dostaje śniadanie i obiad. Jeśli miałbym dziecku dawać jeszcze z domu śniadanie aby nie było głodne w przedszkolu to miałbym gdzieś takie przedszkole (przepraszam za to wyrażenie) ale ja swoje dziecko oddawałem do przedszkola o godzinie 6 z minutami, spróbujcie o tej porze wcisnąć w dziecko śniadanie.

Prywatne
200+ 143+200=543 a z czesnym 400 zł+143+200=743

Publiczne
200

Różnice widać gołym okiem. Dlatego prosiłbym magistrat o nie robienie z Rodziców maszynek do zarabiania pieniędzy prywatnym właścicielom przedszkoli i ponowne otwarcie zlikwidowanych grup w przedszkolach publicznych.

I najważniejsze.
Nie każdego stać płacić takie stawki, dlatego wiele dzieci zostało w domach. Do publicznego się nie dostały bo nie ma grup a na prywatne rodziców nie stać. Chyba każda dyrektor przedszkola publicznego w naszym mieście ma listę dzieci rezerwowych które czekają na miejsce.
Ostatnio zmieniony przez GNOM 2015-09-15, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu