Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wina białe.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2015-04-03, 07:01   Wina białe.

W "Kaufie" lub "Lidlu" można dostać wina z nieco wyższej półki. Alzacki Riesling, reński też jest. Do tego Gewurztraminer, Veltliner. W palecie od słodkich po wytrawne. Do tego w "Rossmanie" wypatrzyłem Wiessburgunder i Silvaner, te już tylko wytrawne. A po co to piszę ? Zachęcam do spróbowania tych win wyrosłych ze środkowoeuropejskiego klimatu. Niegdyś uprawiane i w naszym regionie warte są konfrontacji z lichymi "Carlami jakimiś tam ", czy stanowią przeciwwagę dla południowoamerykańskich, reklamowanych przez znanego aktora. Europa Środkowa to królestwo win białych, które lubią nieco chłodniejszy klimat, a które jak Weissburgunder, Riesling rosły na Śląsku przez wieki. Białe wina sprawdzają się świetnie w naszej kuchni, ciężkiej mieszance niemiecko-austriacko-czesko-polskich wpływów. W Alzacji Riesling pijany jest do pierogów, co sprawdzali już dolnośląscy winiarze z własnymi winami z tej odmiany. Warszawskie seriale tworzą obraz wykwintnej kuchni do wina, jednak wino jest dla ludu i jego prostej kuchni.
Kto chciałby sprawić spóźnionego "zajączka", polecam wina z dolnośląskich winnic ( do tej apelacji włączono również największą opolską winnicę w Paczkowie ) : http://www.polskiewina.com.pl/pl/c/Dolnoslaski/32 lub podślężańska "Adoria": http://www.winnicaadoria.pl/Katalog . Niestety trudno dostępne są wina z Paczkowa ( Riesling, Cabernet ), które trafiają do większych restauracji w kraju.
1 UP 1 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2015-04-04, 06:32   

Otrzymałem wiadomość z winnicy w Paczkowie, że przygotowują nową ofertę dla klientów ( dotychczas zakup paczkowskiego wina możliwy był w sklepach internetowych i jedynie w drogich restauracjach w Warszawie lub Krakowie ). W kwietniu winnica "Hople Paczków" przedstawi nową informację, gdzie można kupić ich wina dostępne dla szerszej grupy odbiorców. Nie mogę się doczekać, by spróbować śląskiego,podsudeckiego Rieslinga.
1 UP 1 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2015-04-05, 07:45   

Abstynet, piwosz albo sam Kondrat. :wink:
1 UP 1 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2015-04-08, 06:40   

Kondrat. Tak myślałem.
1 UP 1 DOWN
 
littlesisi 



Wiek: 39
Dołączyła: 25 Lis 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2015-09-02, 07:43   

Też lubię carlo rossi, ale wytrawne i pół wytrawne. Choć spotkałam się już kilkakronie z opinią, że carlo rossi "to nie wino". No cóż, mi smakuje.
0 UP 0 DOWN
 
NataliaO23 


Wiek: 29
Dołączyła: 12 Sie 2016

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2016-08-12, 12:04   

Kilka razy miałam okazję pić białe wino i smakowało mi. Jednak bardziej lubię czerwone wina.
0 UP 0 DOWN
 
easyrider22 


Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2016

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2016-09-01, 15:51   

Zajrzę do Rossmana. Nie wiedziałam że mają tam wino ;o
0 UP 0 DOWN
 
littlesisi 



Wiek: 39
Dołączyła: 25 Lis 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2017-04-26, 08:32   

A to ja tam widziałam winko. Ale ono najczęściej nie jest dobrze przechowywane.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu