Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Szanowny Grzegorz Surdyka kandydatem KWW PO na burmistrza
Autor Wiadomość
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-19, 09:16   Szanowny Grzegorz Surdyka kandydatem KWW PO na burmistrza

PPB 39/125 z 18 października 2006

Znam nasze marzenia.
Marzenia mieszkańców Brzegu i Opolszczyzny....


Rozmowa z Krzysztofem Puszczewiczem - kandydatem z ramienia Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Wojewódzkiego -

PK: Panie Krzysztofie, dlaczego nie jest Pan już kandydatem z ramienia PO na burmistrza miasta Brzeg?
Krzysztof Puszczewicz: Panie redaktorze jest kilka istotnych przyczyn, składających się na tą sytuację. Po pierwsze, a myślę że to najważniejszy powód, jestem człowiekiem czynu. Przez całe swoje życie zawsze robiłem coś, co sprawiało mi satysfakcję i w czym mogłem się realizować. Nigdy nie robiłem czegoś na siłę. Po drugie - byłem już radnym sejmiku pierwszej kadencji w latach 1998-2002. W trakcie pełnienia tej funkcji zdobyłem wiele doświadczeń i chciałbym aby mogły one zostać wykorzystane dla dobra naszego powiatu. Po trzecie - brzeska struktura powiatowa PO nie wybrała mnie do kandydowanie na to stanowisko. Oczywiście, miałem poparcie struktur wojewódzkich, zwłaszcza posła Korzeniowskiego, ale z formalnego punktu - potrzebne jest poparcie lokalnych struktur. Jak Pan wie, obecnie te struktury są skonfliktowane i podzielone. Ja jestem człowiekiem, który lubi podejmować wyzwania, ale w atmosferze ogólnego, całościowego poparcia. Nie lubię działać w imieniu jakiejś grupki przeciwko innej - nie na tym ma rzecz polegać.
PK: Ostatecznie ta część PO w Brzegu desygnowała na kandydata pana Grzegorza Surdykę. Co Pan sądzi o tej kandydaturze i o jego kontrkandydatach?
Krzysztof Puszczewicz: Jest mi dość niezręcznie ją komentować. Myślę, że to młody i ambitny człowiek. Nie ma jednak w ogóle doświadczenia samorządowego, niezbędnego przy sprawowaniu urzędu burmistrza. Wydaje mi się, że nie zarządzał nigdy żadną poważną instytucją. Trudno sobie wyobrazić, aby został szefem tak dużej instytucji jaką jest urząd miejski. Z drugiej strony - ma jako przeciwnika obecnie sprawującego tą zaszczytną, ale i trudną funkcję - Wojciecha Huczyńskiego. Oczywista jest sprawa, że w trakcie sprawowania popełniało się jakieś błędy. Tylko ten, kto nic nie robi - ich nie popełnia. Jednak całokształt obecnej kadencji widzę pozytywnie. Myślę, że Wojciech Huczyński jest kandydatem, który ma już ogromne doświadczenie w sprawowaniu urzędu, jak i też wizję dalszego rozwoju miasta. W tym kontekście wybór wydaje się oczywisty. Pozostałych kandydatów jeszcze nie znam i dlatego nie chciałbym komentować ich kandydatur.
PK: Czym chce Pan się zająć w Sejmiku Wojewódzkim?
Krzysztof Puszczewicz: Oczywistą rzeczą jest fakt, że chciałbym być radnym, który będzie działał na rzecz naszego powiatu. Tak jak w moim haśle wyborczym. Mówię: Znam po prostu marzenia mieszkańców naszego powiatu i wiem, jakie sprawy są dla nich najważniejsze do zrealizowania. Chciałbym przede wszystkim, aby Samorząd Wojewódzki zaangażował się i wspierał wszystkie lokalne inicjatywy. Jako radny Sejmiku chciałbym to ułatwiać i pośredniczyć w tym. Chciałbym być niejako takim łącznikiem. Chciałbym także, abyśmy lepiej i sprawniej wykorzystywali środki unijne. Nie możemy sobie pozwolić na niewykorzystanie takiej szansy dla rozwoju naszego powiatu. Przy tej sprawie, jako priorytetową traktuję kwestię przejrzystości ocen i czytelności reguł wyboru projektów finansowanych z UE. Za ważną sprawę dla rozwoju naszego powiatu, jak i całego województwa, uważam stworzenie miejsc kompleksowo przygotowanych pod inwestycje tak, aby inwestorzy nie uciekali nam do innych miast czy województw.
PK: Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-19, 16:11   

Dziwi to ujadanie na Pana Grzegorza , czyzby włozył kij w mrowisko brzeskich "etatowych polityków"?
Panie Grzgorzu jestem z Panem , zycze wytrwałosci i odwagi , czas na rzeczywiste zmniany we władzach tego miasta ,a nie tylko roszady i podział stanowik pomiędzy politykierami .
Do tej pory na kogo by sie nie głosowało to główni aktorzy pozostawali na scenie .
"Głosowali jak chcieli a wybrali kogo trzeba" hahahaha
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-19, 16:35   

Panie Grzegorzu, ja też jestem z Panem!!!!
Nawet wtedy gdy Pan się tego nie spodziewa.
Wszyscy etatowcy z polityki won na marsa!!!
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-19, 16:48   

Szanowny PK , mam wrażenie ze ktos płaci ci za tą obstrukcje , albo boisz się o tyłek po wyborach . Nie mam racji?
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-19, 16:57   

wojbus napisał/a:
Szanowny PK , mam wrażenie ze ktos płaci ci za tą obstrukcje , albo boisz się o tyłek po wyborach . Nie mam racji?

Nikt mi nie płaci.
Cieszę się że interesuje Cię mija pupa :D
Może coś zaiskrzy między nami :evil:
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-19, 17:06   

Na razie jestem samcem hetero , przykro mi , słyszałem jednak ze z wiekiem preferencje mogą sie zmienic , więc nie wszystko stracone .
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-19, 17:09   

wojbus napisał/a:
Na razie jestem samcem hetero , przykro mi , słyszałem jednak ze z wiekiem preferencje mogą sie zmienic , więc nie wszystko stracone .

to może jednak małe co nieco???
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-19, 22:31   

Panowie, może umówcie się na jakimś forum towarzyskim...
Jest ich wiele, także dla "kochających inaczej".

A w tym wątku skoncentrujmy się może jednak na jego temacie.
Chociaż też nie jestem pewna, czy warto... czy jest kim sobie głowe zawracać...
0 UP 0 DOWN
 
Stary Unita 

Wiek: 68
Dołączył: 14 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-19, 23:06   

Już pisałem na temat kandydatury Pana Surdyki w temacie KWW Młody Brzeg, ale jeszcze jedno mi do głowy przyszło.
Jak cztery lata temu, gdy się sprzeciwiłem Mirkowi S. powiedział, że za nim stoi cała grupa, a teraz du…..(przepraszam rymy mi się włączyły)
Dziś widzę drogi PK że dalej macie mocną grupę nawet Pana Dyrektora ktoś zwerbował. Jestem pełen podziwu tylko jednego nie rozumiem, co takiego zrobił Mirek, że wbiliście mu nóż w plecy, a pracę Wam dał.

Pozdrawiam Stary Przyjaciel
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-20, 00:50   

Jej, skąd się biorą te pomysły? Że pracownicy PPb boją się o pracę po wyborach... A cóż im może się stać?? W skrajnym przypadku nowi włodarze czy to w mieście czy w powiecie nie będą umieszczać odpłatnie tam swoich informaci. I co? redakcja PPB ma z mostu skakać? Chciałem przypomnieć, że w Brzegu funkcjonuje jeszcze jedna gazeta, także prywatna, także darmowa. I funkcjonuje całkiem całkiem. Więc można.
Dlaczego Pan Stary unita uważa Pana Stankiewicza za człowieka bez skazy, a innych za jego oponentów? Ba - istnych brutusów co to nóżw plecy... Po pierwsze temu Panu do świętości (także politycznej) daleko jak stąd na Marsa. Po drugie póki co zewsząd słyszałem, że to on osobiście przeszedł do PiSu, wyraził chęć kandydowania z tego komitetu na urząd Burmistrza, etc. Gdzie tu nóż???? Jak przeczytam na tym forum że przez "wrogów narodu" ten Pan już nie kandyduje a mógł to ze śmiechu chyba zejdę z tego świata ;)
Mim że daleki jestem od symatii politycznych do obecnego Burmistrza napiszę jeszcze coś a propos "
Stary Unita napisał/a:
co takiego zrobił Mirek, że wbiliście mu nóż w plecy, a pracę Wam dał.
. Proszę teraz się postawić w sytuacji Pana Huczyńskiego spoglądając przez pryzmat ekspansji (chyba) kampanii Pana Stankiewicza. Chodzi oczywiście o jakość, nie o sam fakt.
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-20, 06:39   

Baba Riba skad u ciebie taka nienawiśc do tego GS ?(nie mylic z gninną spółdzielnią)
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-20, 08:26   

Baba Riba , w jednym zdaniu nawołujesz aby kocentrowac sie na temacie watku , w drugim zdaniu wątpisz się czy jest tego wart , jakies rozdwojenie jażni?
Wniosek prosty , w Twoim przypadku to "koncentrowanie się" polega chyba tylko na checi oplucia i dokopania Surdyce . Pozdrawiam .
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-20, 08:33   

miało być "zastanawiasz sie" sorry za błąd
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-20, 15:11   

Witam! Dawno nie było mnie na forum, a tu co czytam " Szanowny Grzegorz Surdyka kandydatem KWW PO na burmistrza"- Powrót Nijda II !!! Tyle pytań na forum pozostawił bez odpowiedzi i nadal chce startować na burmisia. Jego doswiadczenie, to praca w agencji reklamowej i własny bisnes, nie wiadimo jaki...? Cały bagaż doświadczeń!!! Młodość ( 32 lata) argument, aby oddać na niego głos... :?: Masakra!!! No koment!!!!! :x
0 UP 0 DOWN
 
wojbus 


Wiek: 60
Dołączył: 19 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-20, 15:40   

Bełkot , kapki 99, niczego innego nie wyłuskałem z Twojej wypowiedzi. Nic nie znaczacy bełkot .No koment .Masakra.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: burmistrza, grzegorz, kandydatem, kww, na, po, surdyka, szanowny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu