Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem ze sprzęgłem
Autor Wiadomość
Adamsky 



Wiek: 45
Dołączył: 04 Paź 2008

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2014-06-08, 20:27   Problem ze sprzęgłem

Witam, mam problem ze sprzęgłem w moim aucie, może ktoś z doswiadczenia lub poprostu mógłby mi pomóc w diagnozie, wiem ze to trudne bez widzenia i słyszenia ale do rzeczy.
Od jakiegos czasu z okolic sprzęgła zaczeły sie wydobywac dzwięki przypominające klekotanie, bywało ze po wcisnięciu pedału sprzęgła hałasy ustawały, a innym razem zupełnie na odwrót - klekotało gdy sprzęgło było włączone. Nie było to jakies uporczywe głosne walenie i z uwagi na fakt ze dalej dwójka,trójka nic nie słychac wszystko bez zarzutu wiec czekałem az sie cos konkretnego urodzi umozliwiającego diagnoze.
Przy ruszaniu w momencie puszczania pedału da sie słyszec coś w rodzaju głuchego świstu, dodam ze do tego momentu nic bardziej konkretnego sie nie działo, auto rusza normalnie nie szarpie nie stuka nie slizga sie itp.
Dodam ze zaczeło sie to dziać jakos po naprawie i odpowietrzaniu hamulców, tymczasem na dzień dzisiejszy poza w/w objawami po uruchomieniu silnika wcisnięciu pedału sprzęgła i w momencie wbicia biegu wstecznego rozlega sie niewielki zgrzyt, jak wbijam jedynke to zgrzytu niema choc przy samym wbijaniu biegów wyczuwa sie większy opór niż normalnie.
Nietrudno zatem wywnioskowac ze proces wysprzęglania nie działa prawidłowo.
W sumie to nie jestem tak do końca laikiem w tych sprawach, tyle ze niewiem z jakim typem sprzęgła mam do czynienia, dwumas czy zwykłe i jak to sprawdzić.
Oczywiscie jak zdemontuje co trzeba wszystko stanie sie jasne, przynajmiej tak powinno byc ale może poprzez to forum dowiem sie czego moge sie spodziewac.

A więc moje pytania brzmią:

Jaki typ sprzęgła jest w moim aucie, VW Passat B4 Variant, silnik 1.9 TDI AFN, rocznik 1996

Co może byc konkretną przyczyną w/w objawów.


Z góry dzięki za odpowiedzi.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu