Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Chmielowy Świat Krewetek
Autor Wiadomość
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-05-31, 14:10   Chmielowy Świat Krewetek

Witam Serdecznie. Ze względu na to że mój wcześniejszy temat wygląda chaotycznie, postanowiłem stworzyć nowy.

Od zeszłego roku zainteresowałem się tematem krewetek, bardzo zachwyciły mnie te małe a zarazem piękne skorupiaki. Postanowiłem stworzyć dla nich regał o wymiarach 200x100x50.

Opis:
filtracja: hamburska napedzana cyrkulatorami "Aquael circulator 500"
Akwaria: 6 sztuk o wymiarach 49x33x25 oraz 3 sztuki o wymiarach 50x40x30.
Podłoże: Borneo Wild Shrimp Soil, Borneo Wild Plant Soil (do Iwagumi) oraz piasek bazaltowy i krzemowy.
Oświetlenie: 6 sztuk Led na GU10, 2 sztuki Świetówek t5 11w oraz 2 naświetlacze Led 10w
Obsada: Crystal Red. Planowane Sakura Red High, blue velvet, Sakura Schoko a następnie Taiwany.

Tak było na początku:











Miedzy czasie rozpocząłem projekt nad iwagumi.









Aż w końcu doczekałem się mojego upragnionego regału oraz akwarii.









Montowanie Hamburgów oraz sypanie podłoża













Zalewanie





Crystale :)







Mamusia





Całość



Przeprowadzka Crystali





Iwagumi











Do zrobienia jeszcze oświetlenie tzn cała instalacja oraz dokończenie szafki pod iwagumi. A w przyszłym tygodniu zamówić krewetki. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Pr3cik 2014-05-31, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
Pioter83 


Wiek: 40
Dołączył: 03 Lis 2012

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2014-06-04, 09:31   

Witaj Pr3cik! Ładnie to wszystko wygląda. Czym masz zamiar obsadzić to iwagumu. Eleocharisem czy Małym Heńkiem. DZieki za pw. miałem sie wybrać na weekend ale plany sie pokrzyżowały. Teraz mam 2 zmianę to może coś na weekend pomyślę. Napisze Ci na pw. jak będę się wybierał. :)
0 UP 0 DOWN
 
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-04, 17:55   

Witam. Pioter83 nad obsadą roślinną ciągle się zastanawiam. Na pewno heniek mały i duży oraz muszę pomyśleć gdzie kupić tzn zamówić :) W końcu znalazłem czas by skończyć instalacje elektryczną oraz podłączyć oświetlenie. Zamówiłem 10 sztuk Neocardina Blue Velvet, oraz w tym tygodniu planuje kupić crystale red lub black SSSS.







Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Pioter83 


Wiek: 40
Dołączył: 03 Lis 2012

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2014-06-04, 21:25   

Jak mogę ci doradzić to roslinki zamów sobie w Micro Zoo. Ja już nigdy nie kupie roślin na Rybackiej bo mają slimaki. 2 razy tam kupowałem i 1 razy miałem potem nieproszonych gości w akwarium. Taka moja suhestia! Nie boisz sie o te kontakty nad akwariami - parowanie wody. No i widze że córcia wciąż Ci towrzyszy?
0 UP 0 DOWN
 
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-04, 21:47   

Jeśli chodzi o Micro zoo to tylko tam jak coś już kupuje. Mojej żony Kuzyn prowadzi ten sklep;) Tylko ze nie chce roślin z koszyka tylko z in-vitro i z hodowli wodnej.:) Wydaje mi się że nic im tam nie będzie zobaczę jeszcze jak będą te upały ale i wtedy odpalam wentylatory. Oczywiście jak by mogło być inaczej, Zainteresowane akwariami bardziej niż tatuś;) Wciąż jednak zastanawiam się nad roślinami w Planta Garden kiedyś zamawiałem i byłem bardzo zadowolony z jakości roślin plus gratisy dostałem. Ale coś nie mogę się zdecydować jakie w iwagumi. Chyba że pozostanę tylko przy heńku dużym i małym oraz dodam Eleocharis acicularis, Eleocharis parvula, Hydrocotyle tripartita, Pogostemon helferi, flame moss. Tak to puki co widzę. ;p

Na koniec duchy w akwarium:)

0 UP 0 DOWN
 
Pioter83 


Wiek: 40
Dołączył: 03 Lis 2012

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2014-06-04, 22:02   

No bo właściciel Micro to mój kumpel i ja też tylko tam zakupy robie i jak os potrzebuję to tylko z nim gadam. Teraz będe musiał iśc i pogadać czy nie wezmie małych zbrojników (albinosy i czarne) bo mi się okociły. powiem tak. Co do iwagumi to bym nie przesadzal z duża ilościa gatunow roślin zby nie przedobrzyć. podpatrz na forach i zobacz jak ludzie mają a na pwno coś wybierzesz.
0 UP 0 DOWN
 
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-05, 06:48   

U Sebastiana zamawialem akwaria do regału. Jeśli chodzi o rośliny to głównie henio a reszta w małej ilości jako dodatek :)
0 UP 0 DOWN
 
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-06, 16:34   

Witam. Mała lub i duża aktualizacja:)

Wczoraj w końcu u crystali pokazały się maluchy:) A dziś niespodziewanie doszły do mnie Neocardina Blue Velvet:D W przyszłym tygodniu dojdą do mnie Crystale gradacji SSS oraz SSSS Już są zamówione:) Ale najważniejsze jest dla mnie że moje dzieciaczki się coraz bardziej zainteresowały krewetkami. Przychodzi starsza i pyta co tam u krewetek;p
Kilka fotek



zrobiłem osłonę z przodu w razie czego gdyby coś młodzież chciała dać do akwa;)











Wieczorkiem dodam kilka fot jak już zaaklimatyzują się w akwarium:) Pozdrawiam

Foty z akwarium:)





Ostatnio zmieniony przez Pr3cik 2014-06-06, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pioter83 


Wiek: 40
Dołączył: 03 Lis 2012

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2014-06-06, 22:21   

No to Pr3cik pojechałeś pełną parą. Ja u siebie mam Ammano, filtrujące i też jakies 2,3 ciemno-niebieskie. Podczas kupna Amanno wpadły i zostały. Zabuduj jeszcze boki bo tamtedy mogą coś wrzucic! Dzicko znajdzie zawsze lukę i coś wcisnie! Zdjęcia wyszły ci superi ta niebieska na korzeniu! Pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-07, 21:02   

Penie ci wpadły blue pearl bo Seba je miał :) Mi też kiedyś wpadła jedna :P Dziś zalewam sobie iwagumi Elektrykę i Węże podłączyłem dziś lub jutro zamówię rośliny na Planta Garden to w tygodniu iwagumi już ruszy z roślinami. na dziś zobaczę jak woda płynie przez filtr :P 100% RO + Mineralizator nie chce mi się bawić jak ostatnio z kranovitem:) tym bardziej że tam Crystale będą. Ogólnie już mi ta osłona się nie podoba bo zabiera ten efekt wizualny i coś innego będę myślał. Co do zdjęć hmm niemowie ile sie namachałem aparatem by je zrobić:P Na szczęście moja żona wyszła z inicjatywą by kupić lepszy aparat co mnie bardzo cieszy:D Pozdrawiam:)
0 UP 0 DOWN
 
Pioter83 


Wiek: 40
Dołączył: 03 Lis 2012

UP 2 / UP 0



  Wysłany: 2014-06-08, 18:31   

To jak wystartujesz z iwagumi to się pochwal.
0 UP 0 DOWN
 
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-08, 19:03   

Proszę cię bardzo:) Woda już się filtruje;p





0 UP 0 DOWN
 
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-13, 05:39   

Aktualizacja. Wczoraj dojechały do mnie Crystal Red/black gradacji SSS-SSSS :) Kilka fotek młodzieży :)









0 UP 0 DOWN
 
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-15, 10:20   

Nowe Foty:)





















0 UP 0 DOWN
 
Pr3cik 
Chmiel Dobry Jest;]


Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2008

UP 13 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-07-12, 15:21   

Nowe Fotki:)












0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu