Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zdzisław Bagiński - kandydat na burmistrza z ramienia TRZB
Autor Wiadomość
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-11, 09:19   Zdzisław Bagiński - kandydat na burmistrza z ramienia TRZB

Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej
Są kandydaci
6 bm. w sali stropowej brzeskiego ratusza odbył się walny zjazd Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej. Główny cel – wybór kandydatów na radnych do Rady Miasta i Powiatu oraz burmistrza.
Zebranie otworzył przewodniczący Towarzystwa Marek Sidor, który zaproponował wybór przewodniczącego zebrania Zdzisława Bagińskiego. Marek Sidor złożył sprawozdanie z działalności w czasie od 4 kwietnia br. Program wyborczy przedstawił wiceprzewodniczący Jan Pikor. Przypomniał on, że w obecnej kadencji Towarzystwo miało swoich radnych, którzy poprzez swoją aktywność (np. w komisjach i w prezydium Rady) skutecznie działali dla dobra miasta i powiatu.
Obecnie przed organizacją stają nowe wyzwania - start w wyborach samorządowych. Towarzystwo nie idzie do nich z gołosłowiem i obiecankami bez pokrycia. Ma opracowany program harmonijnego i zrównoważonego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia społeczno – gospodarczego Ziemi Brzeskiej. Przesłaniem Towarzystwa jest stworzenie takich warunków życia – mówił Pikor „Aby ci, którzy teraz wyjeżdżają za chlebem chcieli tu wrócić.” Program, dostarczony zebranym, zawarty jest w ośmiu rozdziałach: 1. Poprawa atrakcyjności gospodarczej i wspieranie przedsiębiorczości. 2. Zwiększenie zatrudnienia. 3. Gospodarka komunalna. 4. Ochrona środowiska. 5.Rolnictwo. 6.Oświata. 7. Ochrona zdrowia i pomoc społeczna. 8. Kultura, sport i turystyka. Wyznaczono sobie wiele spraw priorytetowych, wiodących, a zmierzających do dalszego rozwoju miasta i powiatu.
Na temat programu i form jego realizacji zabierali głos : Andrzej Fiksa, Mariusz Polikowski, Henryk Wujek, Marian Nowakowski, Andrzej Cetnarowski, Wanda Sulikowska. W dalszym ciągu zebrania Marek Sidor zaproponował kandydaturę Zdzisława Bagińskiego na stanowisko burmistrza. Tę propozycję przyjęto poprzez aklamację. Następnie liderzy zaprezentowali kilkanaście osób jako kandydatów do Rady Miasta i Rady Powiatu. Zebrani członkowie poprzez głosowanie zaakceptowali propozycje.
Wśród haseł wyborczych za najważniejsze Towarzystwo uważa: „Samorządność i rozwój.”
Bed.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-11, 09:33   

ale tak konkretnie cos o programie tego Pana, tak dla przykładu pytam bo tutaj wszyscy tylko slogany, egzaltacja że sie mówi, twarze, jeszcze więcej twarzy a mnie ciekawią konkrety.

Inaczej nie mam opinii, jak nie mam czego opiniować.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-11, 09:48   

Mam nadzieję, że na Twoje pytanie, Radku - udzielą odpowiedzi osoby najlepiej zorientowane w temacie - czyli z niniejszego Towarzystwa.

Ja również chętnie się tego dowiem. :)
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-11, 17:04   

Pan Bagiński?!! To człowiek Pana Sidora, a wszyscy pamietamy jaka była kadencja burmistrza Sidora, obecnego przewodniczącego TRZB... Sprzedaz Czerwonych Koszar, zamiast dać do remontu młodym ludziom i na jakiś czas zwolnić ich z płacenia czynszu. Szkoda słów... Basen, jaki w planach miał być wielki, a teraz mozna powiedzieć " brodzik":(
Pałacyk na Jana Pawła II po dawnym żłobku, też został za jego kadencji sprzedany, i co jak on dzis wygląda. Jeśli tak mają wyglądac rządy tego Pana to jestem przeciwko jego osobie.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-11, 17:14   Re: Zdzisław Bagiński - kandydat na burmistrza z ramienia TR

Naczelna PP-B napisał/a:
Przesłaniem Towarzystwa jest stworzenie takich warunków życia – mówił Pikor „Aby ci, którzy teraz wyjeżdżają za chlebem chcieli tu wrócić.” Program, dostarczony zebranym, zawarty jest w ośmiu rozdziałach: 1. Poprawa atrakcyjności gospodarczej i wspieranie przedsiębiorczości. 2. Zwiększenie zatrudnienia. 3. Gospodarka komunalna. 4. Ochrona środowiska. 5.Rolnictwo. 6.Oświata. 7. Ochrona zdrowia i pomoc społeczna. 8. Kultura, sport i turystyka.
Może tak choć jeden rozdział ktoś rozwinie. Skręca mnie z ciekawości co to wymyślono.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-12, 23:58   

Radek W. napisał/a:
ale tak konkretnie cos o programie tego Pana, tak dla przykładu pytam bo tutaj wszyscy tylko slogany,

Panie Radku,
Czy Pan może podać jakiś przykład z ostatnich 16 lat, z którego wynikałoby, że "programy'' prezentowane przez partie czy osoby przed wyborami mają jakieś przełożenie na rzeczywistość po wyborach?
(Może z wyjątkiem rządu Tadeusza Mazowieckiego, ale wtedy byłam zbyt młoda, żeby samodzielnie to analizować.)

Jak Pan myśli, dlaczego ogromna większość wyborców nie czyta ani nawet nie próbuje pobieżnie tych programów poznawać?
Nie przyszło Panu do głowy, że te "programy" spełniają taką tylko funkcję, jak informacja reklamowa przedstawiająca dlaczego Duracell dłużej działa niż Enegizer?

Panie Radku,
Nie bez powodu ludzie więcej uwagi poświęcają działaniom, nazwiskom, a nawet twarzom polityków, niż ich programom.
Z dorobku, z dotychczasowych działań, z nazwisk i z twarzy można choć trochę wyczytać, z jakim człowiekiem ma się do czynienia. I czy będzie pracował dla nas, czy tylko dla siebie.
A z programu? Potrafi Pan to odgadnąć?
A w jaki sposób wyegzekwuje Pan jego realizację?

Nie zauważył Pan, że przypominanie zwycięzcom ich przedwyborczych obietnic jest w naszym kraju traktowane niemal jak nieuprawniony, demagogiczny atak?
Słyszał Pan, żeby polityk poważnie na takie wypominki zareagował?
Pewnie były takie przypadki, ale raczej odosobnione.

Dlatego większość wyborców ocenia "program" kandydata pytając jedynie, z jakiej jest partii/organizacji. I to w zasadzie wystarczy.

Ludzie rozumieją, że nadeszła era sprawnych technokratów, którzy - rządząc - powinni swoje decyzje elastycznie i szybko dopasowywać do zmieniajacej się jak w kalejdoskopie rzeczywistości, a nie kurczowo trzymać się wymyślonych przed kilku laty "programów".
W dzisiejszych czasach kilka lat, to cała epoka. Co było dobre dwa lata temu, może się okazać fatalne dzisiaj, a zabójcze jutro. Zwłaszcza na takim poziomie konkretności, jakiego wymagają realia lokalne.

Dlatego nie programy, a ludzie są ważni, i ich intencje oraz głowy.
Głowy po to by móc, a intencje po to, by chcieć.
Za cały program wystarczy fraza: "...będę robił co umiem, by było nam wszystkim mądrzej i lepiej jutro, niż jest dziś..."
Pod warunkiem, że głoszący ją człowiek mówi to szczerze.
A szczerości żaden program nie pomoże Panu zweryfikować.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-13, 07:15   

To może w inny sposób tych zwycięzców wybierać? Jakaś walka na pięści, zapasy w błocie lub kisielu, skoki z 10-go piętra itp.? Bo skoro ich hasła i slogany wyborcze niczemu nie służą i są wygłaszane z założeniem, że i tak nie bedą realizowane, to po co ta cała szopka? To rola wyborców, aby przypomnieć poprzednim komitetom, że ich byli kandydaci nic pożytecznego nie zrobili. Śmieszy mnie zdjęcie kandydata na tle wymyślonego (nie przez siebie oczywiście) często pozbawionego sensu hasła wyborczego. Czemu to ma służyć?
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-13, 16:57   

Roztropek napisał/a:
To może w inny sposób tych zwycięzców wybierać? Jakaś walka na pięści, zapasy w błocie lub kisielu,

Nie, Panie Roztropku.
Opisałam powyżej, pewnie naiwnie, że ludzie zazwyczaj czynią to (a w każdym razie powinni) na podstawie dotychczasowego dorobku kandydata.

"...nie po słowach (programach) a po owocach ich poznacie..."
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-10-13, 18:06   

Chodząc po Brzegu niewiele tych dorodnych owoców zauważam. Jeśli już jakieś są to wielu ojców mają niczym ..... hm, i przez wiele kadencji powstawały. Przeważają jednak mocno nadgniłe ,a do tych jakoś nikt się nie chce przyznać. A to walące się wille i kamienice, a to tekturowe budowle (dworzec PKS), a to ulice, na których trudno się linii prostych dopatrzyć itd. Obserwując te owoce trudno jakiegoś sensownego wyboru dokonać, nieraz można raczej znanego odruchu dostać. Znowu będzie to wybór w ciemno na zasadzie najgłośniejszego krzyku ja, ja, ja, ja. Chociaż od kilku dni jestem świadkiem łapanki na radnych w wielu komitetach wyborczych, w tym wypadku nawet krzyku zachęty do wybrania właśnie tego kandydata nie będzie. Jakoś pesymistycznie wyszło, ale chyba prawdziwie? W końcu demokrację mamy.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-13, 23:47   

Proponuję "odpuścić" sobie komitety, które faktycznie biegają po mieście i urządzają łapanki na - jak rozumiem kandydatów na radnych.
Z innej beczki: skoro nie możliwe jest - jak tu wyżej przeczytałem - ocenić ludzi przed wyborami na podstawie obietnic, to może oceniajmy komitety, partie, gruby ludzi na podstawie tego co już zrobili? No i do tego jak. Jakość w polityce ważna rzecz. Zwłaszcza ostatnio.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-17, 10:25   

Wobec powyższych wymiany zdań jak rozumiem nalezy sie położyc plackiem, przykryc białym prześcieradłem i powolutku czołgac w strone najbliższego cmentarza.

Bo było tak to juz zawsze tak będzie? Z tego że wczoraj padał deszcze mam wnosic że deszcz będzie padał zawsze?

No przepraszam - ale pdostawy prawne działania gimny sa znane przed wyborami, jej komptenecje, mozliwości. Znany jest przed wyborami stan danej gminy, wiadomo z grubsza, niewielkim wysiłkiem można zdefiniować głowne problemy.

I konkretów powinnismy sie jako obywtael doamgać zamiast legitymizować przydługimi wywodami takimi jak p. Baba Riba żałosny stan od sejmu po gmin.

Więc zapytam po raz kolejny - czy miał ktos w reku albo słyszął jak do słusznych i ogólnie akceptiowanych celów kandydat zamierza dojść. nawet nie dlatego, żebym miał go szczegółow sprawdzac po wyborach, ale żeby wiedział czy ten facet ma mózg i potrafi go zuywać. bo jeżeli nie potrafi poza kilkoma sloganami nic z siebie wydobyć - podobnie jak popierający go komitet wyborczy - to znaczy że nie wart jest mojej uwagi.

Zakładam calkiem poważnie że żadne z kandydatów nie jest wrat mojej uwagi. Ale jeżeli jakis jest to z chęcia na niego zagłosuję.

Za twarz to może sobie startowac Joanna Brodizk, bowygląda na milutką. Ale nie wróze jej sukcesu.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-17, 23:39   

Racjonalista się znalazł :)
Posiadanie mózgu przez owego Pana nie podlega dyskusji: człowiek nie może bez niego funkcjonować fizycznie. Co do intelektu to różnie bywa.
A tak słowo ode mnie - uwikłanego w polityczne gry brzeskie faceta, chwila cierpliwości. Zaraz wszystkie komitety wyborcze się zaktywizują. Będzie ich wszędzie pełno. Może nie koniecznie wszędzie będzie pełno tego co powinno być racjonalne, ale ... pożyjemy zobaczymy.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-18, 00:31   

Radek W. napisał/a:
I konkretów powinnismy sie jako obywtael doamgać zamiast legitymizować przydługimi wywodami takimi jak p. Baba Riba żałosny stan od sejmu po gmin.


No ja mimo ambiwalentnego stosunku do charakteru wywodów p. Baby Riby, akurat do tego (tzn, tego dłuższego patrząc w górę :) ) muszę sie przychylić, albo inaczej przemawia on do mnie, z prostego powodu zaznaczenie wagi charakteru człowieka, jego intencji i szczerości działania, które niestety ciężko okręślić w kontekscie politycznym..dlatego tak naprawde tylko garsta osób (które kandydatów znają bliżej) bedzie miała pewność dokonując wyboru.. choć tak naprawdę i w tym przypadku na wybór wpływa sympatia..albo po prostu znajomość..zawsze wybieramy to co bardziej jest nam znane... i a świadomość tego stanu rzeczy...oczywistego stanu rzeczy każe podejmować kandydatom działania polegające na skoncentrowaniu uwagi na jego własnie osobie.. poprzez słowa klucze, dziłania klucze, to jest "oszustwo" i dopóki nie oczekujemy konkretnych działań, dopóki nie stanie nam się krzywda..dajemy się oszukiwać na własne życzenie..

Brakuje swiadomości politycznej.. i nie mówie tego bynajmniej z wyrzutem..bo jak juz niejednokrotnie powtarzałem, dla mnie jest ona cholernie trudną rzeczą do wyrobienia....niemniej jednak śmiem twierdzić, że pozwala ona wybrać osobę, która jest najbliżej naszych oczekiań..bo szansa że trafi w nie idelanie jest równa 0.
Prosty przykład można iść do sklepu po zakup sprzęty np. RTV mająć świadomość parametrów na które należy zwrócic uwagę i dokonujemy wyboru samodzielnie, wychodzimy ze sprzętem który jest najbliżej naszych oczekiwań.. wchodząc do tego sklepu jako osoba zielona..nie mająca pojęcia o tych parametrach..będąca kompletnym laikem..ulegamy szumowi informacji przekazywanych przez ekspedienta-doradce..przy czym ulegamy jego umijętności przekonywania, być może urokowi..barwie głosu itp... myślę, że te dwa przypadki można śmiało przenieść na grunt polityczny.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-20, 00:10   

smooth napisał/a:
i dopóki nie oczekujemy konkretnych działań, dopóki nie stanie nam się krzywda..dajemy się oszukiwać na własne życzenie..

Nie zgadzam się. A jaka jest alternatywa?
Swoją drogą ten akapit Panie Smooth to najdłuższe zdanie jakie kiedykolwiek czytałem ;)

smooth napisał/a:
Prosty przykład można iść do sklepu po zakup sprzęty np. RTV...

Ależ bardzo proszę! Przecież Pan raczy nawm zasuwać, że różnica między partiami politycznymi jest porównywalna do róznicy między Sony a Philips!! To ja poproszę o skonkretyzowanie. Z jakim sprzętem porównałby Pan Samoobronę?
No toż to naduzycie. Nie można porównywać wyboru między telewizorem LG a Sony z wyborem między partiami politycznymi. Toż to inne zuełnie kategorie. Partie polityczne mają za sobą cały szereg cech, zasad, programów, pomysłów, światopoglądów, sposobów na przeróżne problemy, etc, etc.które to ludzie tak napradę wybierają głosując na daną partię.
Jeśli już upiera się Pan o porównanie to ja bym był skłonny porównać głosowania i wybór partii politycznej (czy tam komitetu) z wyborem między kupnem telewizora a nie kupowaniem go :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-20, 21:32   

Bartek T. napisał/a:
Ależ bardzo proszę! Przecież Pan raczy nawm zasuwać, że różnica między partiami politycznymi jest porównywalna do róznicy między Sony a Philips!! To ja poproszę o skonkretyzowanie. Z jakim sprzętem porównałby Pan Samoobronę?


Ccccc. Ja zmęczony troche zmęczony jestem, ale nie wydaje mi się, żeby to co napisałem można było w ten sposób sprarafrazować. Porównywać miedzy markami może ten który ma jakieś pojęcie na temat parametrów, natmiast ja nie wyodrębniłem znawców, którzy wybierają miedzy Sony a Philips, co raczej grupe osób znajacych się i mających wpływ na swój wybór, oraz grupe zielonych podatnych na szum informacji..ble ble(= nie chce mi sie konstruować po raz drugi takiego samego wywodu-wzwodu :) )..nie będe sie powtarzał..Panie Bartku T. proszę nie udawać, ze nie umie Pan czytać bez zrozumienia :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: baginski, burmistrza, kandydat, na, ramienia, trzb, zdzislaw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu