Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
ZAKUP LUSTRZANKI , JAKĄ WYBRAĆ
Autor Wiadomość
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2014-02-09, 18:13   ZAKUP LUSTRZANKI , JAKĄ WYBRAĆ

WITAM....
pisze na forum bo mam problem i liczę na pomoc odnośnie wyboru aparatu a mianowicie lustrzanki.....
własnie sprzedałem nikona p 500 miałem około roku.... niby fajny aparacik zoom mega filmy full hd itp itd...
zdjecia w dzień naprawdę super i problem zaczął sie gdy trzeba było zrobić zdje w pomieszczeniach średnio naswietlonych .... masakra jakaś pomieszczenia takie jak hala sportowa , imprezy domowe itp.... do tego ruch i zdj rozmyte , szumy itp.....
zdecydowałem sie wiec zakupić lustrzankę ale nie mam pojęcia jaka bo nie znam sie zabardzo na fotografi i ustawieniach oraz opcjach aparatu.... zakres cenowy na jaki jestem przygotowany to około 1500 zł....
i teraz prosze o pomoc i podpowiedzi....
a moje pytania to??????
-jaka firma bo zawsze byłem za nikonem
- prosze o modele i opis dlaczego własnie takie
- na co zwracać uwagę
- czy może zamiast nowegro kupic cos na allegro używanego

prosze o pomoc i z góry dziękuje wszystkim
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2014-02-09, 19:01   

przede wszystkim w moim przypadku, poszukalem mniej wiecej podobnych modeli z ustawieniami i jakoscia oraz cena, nikona i Canona, poczytalem o jednym i drugim a potem poszedlem do sklepu i bawilem sie jednym i drugim aparatem zwracajac uwage na wygodne rozmieszczenie guzikow pod moja reke i palce.

Polecam tak zrobic.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2014-02-09, 19:15   

Proponuje najpierw dokształcić się nieco z fotografii ,bo skoro poprzednim apatarem nie potrafiłeś zrobić dobrych zdjęć wątpię aby lustrzanka to zmieniła. Aparat jaki by nie był sam zdjęć nie robi :P wiedza to podstawa.
1 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2014-02-09, 23:56   

Przeglądnij zdjęcią które Ci źle wychodziły, odczytaj jak możesz ogniskową z EXIF,potem zobacz ile kosztują o tej ogniskowej jasne obiektywy np. f 4 nie mowiąc o f 2,8 przy max. ogniskowej.
Puszka to puszka , większość ma podobne parametry - obiektyw ma tu większe znaczenie. Może do tego mocna oryginalna lampa ? To już ok 1500 ( strzelam nie sprawdzając cen.. ). Strzał lampą oczywiście nie w fotografowany obiekt ale światło odbite od ścian, sufitu itd bo będą wychodzić tak samo przy małych odległościach ja na małpkach....
0 UP 0 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2014-02-10, 20:48   

auri-star napisał/a:
wiedza to podstawa.

co fakt to fakt
auri-star napisał/a:
Proponuje najpierw dokształcić się nieco z fotografii ,bo skoro poprzednim apatarem nie potrafiłeś zrobić dobrych zdjęć wątpię aby lustrzanka to zmieniła

nie napisałem że nie potrafiłem zrobic fajnych zdj wczśsniej, w ładne słoneczne dni fotki super... tylko nie moge sobie poradzic ze zdj w pomieszczeniach gdy słabe światło , np na ostatnich urodzinach szwagier lustrzanka a ja p 500 i różnica masakryczna w jakości ...
czy nie jest tak ze lustrzanka na automacie porobię dużo lepsze fotki niż cyfrówką
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2014-02-11, 11:22   

lippek2505 napisał/a:
nie napisałem że nie potrafiłem zrobic fajnych zdj wczśsniej, w ładne słoneczne dni fotki super... tylko nie moge sobie poradzic ze zdj w pomieszczeniach gdy słabe światło , np na ostatnich urodzinach szwagier lustrzanka a ja p 500 i różnica masakryczna w jakości ...

Niestety to o czym piszesz to nieumiejetność zrobienia dobrego zdjecia właśnie, bo w słoneczny dzień to i moja 7 letnia córka robi dobre zdjęcia swoim aparatem podobnej jakości do tego który posiadałeś.
Kupowanie lustrzanki do pstykania zdjęć na automacie to dla mne nieporozumienie totalne.
Zacznij od wiedzy inaczej nie ma to większego sensu.
Ostatnio zmieniony przez auri-star 2014-02-11, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 2 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2014-02-11, 19:26   

szkoda że nikt nie napisał nic o modelach itp...
pozostaje mi iść do sklepu kupić aparat i sie powoli szkolić , troszke poczytałem na innych forach i jednak doczytałem że lustrzanka nawet na automacie bedzie robić lepsze fotki a z liżnięciem pewnej wiedzy na manualu pojadę :wink:
pozdrawiam :D
0 UP 0 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2014-02-11, 21:57   

Nikona d800E z obiektywem Nikkor 14-24/2,8 i 24-70/2,8 oba oczywiście ED rozwiążą każdy problem, lub Canona 1D X BODY 1DX z obiektywami EF 24-70 mm f/2.8 L II USM i EF 70-200 mm f/2.8 L IS II USM. Polecam
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2014-02-11, 22:40   

Trudno mu bedzie się w budżecie zmieścić :P
0 UP 0 DOWN
 
windbag 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2009

UP 74 / UP 41



Wysłany: 2014-02-11, 22:46   

Ale i jakość będzie i w cieniu będzie można .....
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2014-02-12, 17:59   

Tak pol zartem, pol serio - to fotografujacy robi zdjecia, potem obiektyw a aparat na koncu. To nie chodzi o to, zeby robic zdjecia na recznych ustawieniach tylko zeby zrozumiec jak te zdjecia powstaja, stad ktos wspomnial, zeby najpierw doszkolic sie w fotografii, a nie zwalac calego procesu tworzenia zdjecia na drogi aparat. Osobiscie zastanowilbym sie jakie zdjecia chce robic, potem znalazl obiektywy ktore pomoga mi w ich tworzeniu a potem dobral aparat, nawet tanszy jak braknie w budzecie bo to aparat bedziesz czesciej zmienial niz szkla do niego. Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2014-02-13, 14:08   

lippek2505 napisał/a:
szkoda że nikt nie napisał nic o modelach itp...

Wiesz, ciężko pisać o modelach.

Sprzedałeś aparat cyfrowy z obiektywem o ogniskowej w przeliczeniu 22,5-810mm i światłem 3,4-5,7.
Najtańszą nową lustrzankę Nikona możesz kupić za nieco ponad tysiąc złotych. Będzie to najgorsza z możliwych do kupienia nowych lustrzanek (najtańszy Nikon D3000 ma np. maksymalne ISO niższe niż p500).
Do tej lustrzanki musisz dokupić obiektyw. Najtańszy (kitowy) obiektyw pod Nikona to koszt 200-300zł (jeśli kupisz go razem z body), a dostajesz 18-55mm i f/3.5-5.6. Czyli światło takie samo jak w p500, ale ogniskowa o jakieś 700mm krótsza. Pisząc błędnym bełkotem marketingowym - maksymalny zoom będziesz miał mniejszy ponad dziesięciokrotnie.
Jeśli będziesz chciał kupić bardziej uniwersalny obiektyw lub zestaw, to najtańszą opcją jest kupno np. obiektywu 18-105 f/3.5-5.6 za jakieś 700 zł. W tym przypadku za 1700 dostajesz lustrzankę z obiektywem z i tak ok. pięciokrotnie mniejszym "zoomem maksymalnym". Ale to już można przeżyć jeśli przyjmiemy, że na tym samym iso lustrzanka daje lepszą jakość (mniejszy szum).

Patrząc na Twoje pytania nie mamy pewności, że będziesz potrafił wykorzystać możliwości lustrzanki na tyle, żebyś Ty sam był zadowolony. Mówiąc wprost - podejrzewam, że przy obecnym stanie umiejętności byłbyś w stanie zepsuć nawet zdjęcia robione lustrzanką za 5 tysięcy złotych (a to zdarza się czasem nawet najlepszym fotografom).

Moim zdaniem najpierw powinieneś zastanowić się, czy chcesz rozwijać się fotograficznie i czy chcesz ładować później kolejne pieniądze w nowe obiektywy. Jeśli nie jesteś pewien, to rozważ może zaniechanie chęci kupna lustrzanki i poszukaj jakiegoś "zooma", który spełni Twoje oczekiwania.
0 UP 0 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2014-02-13, 21:19   

dzieki wielkie za podpowiedzi.....


A.Mason napisał/a:
Moim zdaniem najpierw powinieneś zastanowić się, czy chcesz rozwijać się fotograficznie i czy chcesz ładować później kolejne pieniądze w nowe obiektywy. Jeśli nie jesteś pewien, to rozważ może zaniechanie chęci kupna lustrzanki i poszukaj jakiegoś "zooma", który spełni Twoje oczekiwania.

co do zooma to raczej nie chce sprzedałem w końcu i straciłem w rok 500 zł dlatego nie za bardzo mie sie chce znów zooma chciałbym lustro :D zrozumcie zoom wielki fajny ale zrezygnuje kosztem jakości ...


A.Mason napisał/a:
Sprzedałeś aparat cyfrowy z obiektywem o ogniskowej w przeliczeniu 22,5-810mm i światłem 3,4-5,7.
Najtańszą nową lustrzankę Nikona możesz kupić za nieco ponad tysiąc złotych. Będzie to najgorsza z możliwych do kupienia nowych lustrzanek (najtańszy Nikon D3000 ma np. maksymalne ISO niższe niż p500).
Do tej lustrzanki musisz dokupić obiektyw. Najtańszy (kitowy) obiektyw pod Nikona to koszt 200-300zł (jeśli kupisz go razem z body), a dostajesz 18-55mm i f/3.5-5.6. Czyli światło takie samo jak w p500, ale ogniskowa o jakieś 700mm krótsza. Pisząc błędnym bełkotem marketingowym - maksymalny zoom będziesz miał mniejszy ponad dziesięciokrotnie.
Jeśli będziesz chciał kupić bardziej uniwersalny obiektyw lub zestaw, to najtańszą opcją jest kupno np. obiektywu 18-105 f/3.5-5.6 za jakieś 700 zł. W tym przypadku za 1700 dostajesz lustrzankę z obiektywem z i tak ok. pięciokrotnie mniejszym "zoomem maksymalnym". Ale to już można przeżyć jeśli przyjmiemy, że na tym samym iso lustrzanka daje lepszą jakość (mniejszy szum).

bardzo fajnie opisałeś i dobrze bo juz zastanawiałem sie nad nikonem D5100 18-55 ale juz wiem ze ten obiektyw to szmelc i chce zakupić D5100 18-105 czy to dobry wybór porosze o komentarze
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2014-02-14, 00:58   

lippek2505 napisał/a:
zrozumcie zoom wielki fajny ale zrezygnuje kosztem jakości ...

Raczej nie kosztem, a zyskiem jakości. Kosztem dodatkowych pieniędzy, bo D5100 i obiektyw, o którym piszesz, to już minimum 2100zł.

Niezależnie jaki aparat wybierzesz, zawsze będzie jakiś lepszy, który możesz kupić dokładając stówkę lub kilkaset złotych. Musisz się zdecydować w końcu co do kwoty i marki. Skoro się uparłeś na lustrzankę, to w cenie do 2500zł wybór w Nikonach masz niewielki, więc ten D5100 chyba będzie najlepszy. Nie jest jednak powiedziane, że będziesz z niego zadowolony, bo sam aparat zdjęć robił za Ciebie nie będzie.
Trudno wróżyć z fusów.

Niestety, już sprzedałeś poprzedni aparat, ale mam dla Ciebie jedną radę na przyszłość - zanim wymienisz sprzęt na nowy, lepszy, zastanów się, czy osiągnąłeś już granice możliwości tego, który już masz.

Podsumowując, wydaje mi się, że wcześniej czy później powinieneś być z tego Nikona zadowolony. Albo nauczysz się robić zdjęcia, albo aparat ciepniesz w kąt :-)

Na Optycznych masz test D5100: http://www.optyczne.pl/15...dsumowanie.html
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2014-02-14, 14:16   

A Mason napisal ci w skrócie co i jak z doborem....

Co do obiektowów to musisz sie zastanowic jakie zdjecia chcialbys robic, bo moim zdaniem obiektyw wlasnie powinienes dobierac do zdjec jakie chcesz robic.

obiektyw 18-55mm moze i jest kitowy ale swietnie sie sprawdza w malych pomieszczeniach, oraz ma wiekszy kat widzenia w przeciwienstwie do teleobiektywow lub zoomow :)
wiec suma sumarum mysle ze warto go miec w swoim plecaku.


Pozdrawiam


co do marki jaka chcesz wybrac to najlepiej idz do sklepu i zobacz ktory lepiej lezy w rece, komfort przy cykaniu zdjec to podstawa .
Ostatnio zmieniony przez bandit 2014-02-14, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu