Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:25
Informacja od Mirosława Stankiewicza
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 17:16   Informacja od Mirosława Stankiewicza

Na prośbę pana Stankiewicza zamieszczam informację.


Brzeg, 6 października 2006 roku.


Pani Beata Zatoń Redaktor naczelny Panoramy Powiatu Brzeskiego
Współwłaściciel Media Art sp. z o.o.

Od wielu tygodni redagowana przez Panią „Panorama Powiatu Brzeskiego” przyjęła za swój cel bezpardonowe ataki na mnie. Zespół redakcyjny nie przebiera w środkach i wszelkimi sposobami próbuje zdyskredytować moją osobę. Nie inaczej stało się w opublikowanym tekście, który ukazał się w „Panoramie” z dnia 27. września br. W związku z powyższym oświadczam, że umieszczone przez Panią insynuacje są bezczelnym, ohydnym kłamstwem, mającym na celu wprowadzenie opinii publicznej w błąd i oczernienie mnie jako kandydata na stanowisko burmistrza w zbliżających się wyborach.
Opisywana przez Panią prywatna rozmowa dotyczyła wyjaśnienia wcześniejszych stwierdzeń Pana Kowalczyka, że kampania samorządowa będzie odwzorowaniem ostrej kampanii toczącej się w mediach publicznych. Zaproponowałem, aby nie stosować takich metod. Brzeg to nie Warszawa. My tu żyjemy. Będziemy dalej tu mieszkać po wyborach, stąd też obrzucanie się błotem nie jest dobrym pomysłem na kampanię wyborczą. W zdecydowanej większości nie wyjedziemy po wyborach do Warszawy lub Irlandii. Mamy oczywiście inne spojrzenie na sprawy miasta, inaczej widzimy możliwości jego rozwoju, inaczej postrzegamy hierarchię potrzeb. Ale każdy mieszkaniec Brzegu chce, aby jego mała ojczyzna była przyjazna, aby się rozwijała. Przedstawiłem swoją koncepcję kampanii wyborczej opartej na programach wyborczych kandydatów i wymianie poglądów. Jak widać z publikacji w „Panoramie” nie przyjęliście Państwo takiej koncepcji. Dalej publikujecie nieprawdę i kłamstwa.
Nigdy nie umawiałem się z przedstawicielami „Panoramy”. Jeżeli jest inaczej to proszę o podanie dowodów, że została Pani zaproszona na to spotkanie przeze mnie, ponieważ ja nie umawiałem się z Panią a wyłącznie z Panem Kowalczykiem jako osobą prywatną. Ponadto wydawało mi się , że ze względu na naszą dotychczasową znajomość i wspólną działalność, spotykam się - krótko mówiąc - z osobą życzliwą , żeby nie powiedzieć z przyjacielem . Pan Kowalczyk przyszedł z Panią i spytał czy nie będzie mi przeszkadzać, żeby w spotkaniu uczestniczyła również Pani. Ponieważ znamy się od dawna i wiem, że tworzycie parę, nie protestowałem. Nadal spotkanie to traktowałem jako prywatne a nie spotkanie z przedstawicielami prasy. Myślę, że gdybym to ja przyszedł z żoną, również Pan Kowalczyk zachowałby się podobnie. Pani stwierdzenie, że na spotkanie zaprosiłem przedstawicieli Panoramy jest zwykłym kłamstwem.
W świetle opublikowanych w „Panoramie” insynuacji, proszę o podanie konkretnych propozycji „współpracy”, jakie rzekomo przedstawiłem w trakcie rozmowy. Jaką „pomoc” oferowałem w zamian? Jakie „ profity” były obiecywane przeze mnie? Nic takiego nie miało miejsca. Po raz kolejny stwierdzam, że Pani tekst jest jednym wielkim kłamstwem. Jest zwykłą konfabulacją i celowym pomówieniem, mającym za zadanie oczernienie mnie jako kandydata na burmistrza Brzegu w zbliżających się wyborach .
Jest Pani Redaktorem naczelnym i Współwłaścicielem Media Art Sp. z o.o. Powinna więc Pani być świadomą i odpowiedzialną osobą, znającą przepisy prawa: przepisy finansowe, prawo prasowe, prawo cywilne i karne, k.p.a., k.s.h., itd. Zna Pani konsekwencje odpowiedzialności, zarówno za błędne działania, jak i za zaniechanie stosownych działań.
W zestawie adresatów Pani pisma nie ma mojej osoby. Proszę o podanie przyczyn braku odwagi cywilnej poinformowania najbardziej zainteresowanego, przy stawianiu publicznie tak poważnych zarzutów. Według mojej oceny, kłamliwy tekst miał dotrzeć do mnie jak najpóźniej. I to się Pani udało. Oczekuję na opublikowanie niniejszego wystąpienia i przeprosin w „Panoramie” w najbliższym wydaniu gazety „samorządowej”. Jednocześnie za Pani pośrednictwem proszę wydawcę „Panoramy” o oficjalne stanowisko w sprawie Pani tekstu.


Mirosław Stankiewicz











Do wiadomości: NTO/Oddział Brzeg, Kurier Brzeski, Gazeta Brzeska, Burmistrz Miasta Brzeg, www.forumbrzeg.pl, www.brzeg.info, www.brzeg.com.pl, Biuro Poselskie PiS w Opolu
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 22:02   

"znającą przepisy prawa: przepisy finansowe, prawo prasowe, prawo cywilne i karne, k.p.a., k.s.h., itd"


Ach, ale zawiało grozą !!


yasiu, - a czy zamieszczenie tutaj tekstu o którym Pan Mirosław mówi jakoby go oczerniał itp.. będzie problemem ?, żebym miał większe rozeznanie o czym pisze Pan Stankiewicz .
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 22:08   

Oczywiście zamieszczam tekst którego tyczy się powyższa informacja:



Brzeg, 21 września 2006
SPROSTOWANIE
(Antykorupcja?)

W nawiązaniu do wywiadu z Mirosławem Stankiewiczem, który ukazał się w Kurierze Brzeskim dnia 21 września br. „Miasto potrzebuje dobrego gospodarza”
Rozmowa została przeprowadzona przez p. Jolantę Krzewicką – redaktor naczelną w/w tytułu.

Jak od dłuższego czasu wiadomo, Mirosław Stankiewicz – obecny wiceburmistrz, poprzednio wicewojewoda opolski – rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Z ramienia części brzeskiego PiS (w skład, którego wchodzą m.in. Maciej Stefański ( burmistrz Brzegu 1998-2002), Piotr Rajtar (wiceburmistrz również w kadencji 1998-2002), radny Janusz Żebrowski (ówczesny członek Zarządu Miasta)), Mirosław Stankiewicz postanowił kandydować na stanowisko Burmistrza Miasta Brzeg w nadchodzących wyborach samorządowych.
Program, jaki przedstawił, pozostawiam Państwu do wnikliwej oceny.
Żal i pretensje do współpracowników (brzeskich urzędników) oraz swojego obecnego pracodawcy, z którego mianowania przez prawie cztery lata pobierał wysokie gaże za – jak wynika z wywiadu „nicnierobienie” i „niezadowolenie” – pozostawiam do oceny już samemu pracodawcy.
Natomiast czuję się zobowiązana do sprostowania i uściślenia odpowiedzi na ostatnie zadane pytanie przez redaktor Jolantę Krzewicką. Chciałabym tutaj opowiedzieć o spotkaniu z Mirosławem Stankiewiczem, na które oprócz Pawła Kowalczyka, zostałam zaproszona również przez pana Stankiewicza. Spotkanie to miało miejsce kilka tygodni temu – jeszcze przed oficjalnym oświadczeniem przez M. Stankiewicza o kandydowaniu.
Odbyło się ono w jednym z brzeskich lokali i trwało od godz. 18.00 do dość późnych godzin wieczornych. W spotkaniu tym uczestniczyłam ja, Paweł Kowalczyk i zapraszający – czyli Mirosław Stankiewicz.
M. Stankiewicz rozmowę rozpoczął – po uprzednim zamówieniu trunków w postaci piwa – od poinformowania nas, że zamierza startować w najbliższych wyborach samorządowych jako kandydat na Burmistrza z ramienia PiS. Oczekując na naszą reakcję – M. Stankiewicz dodał, że poddaje nam pod rozwagę propozycję prowadzenia swojej kampanii wyborczej i „współpracy” na rzecz popierania jego kandydatury poprzez tygodnik, który wydajemy na terenie powiatu brzeskiego.
Namawiał nas do tego usilnie, proponując w zamian być może w przyszłości – jakieś nie do końca zdefiniowane profity. Dość wyraźnie dawał nam do zrozumienia – jako przedstawicielom Panoramy Powiatu Brzeskiego – że powinniśmy zaangażować się w popieranie jego kandydatury na Burmistrza Miasta Brzeg, a tym samym popierania kandydatów PiS, o których pisałam wcześniej. Przy tego typu „współpracy” sugerował swoją wygraną już w pierwszej turze wyborów
W związku z tym, że mamy dość odmienne zdanie na tema kandydatury pana M. Stankiewicza, jego umiejętności, profesjonalizmu oraz przekonań, poglądów i sympatii politycznych – niż sam zainteresowany, odmówiliśmy tego typu współpracy, a także zaproponowaliśmy, aby on sam przemyślał jeszcze raz dokładnie swoją decyzję, ponieważ nie wydaje nam się, aby była właściwa. Zasugerowałam nawet, że nie jest to w dobrym tonie, aby za plecami obecnego pracodawcy, z którym wspólnie cztery lata temu piętnował rządy ówczesnego burmistrza (M. Stefańskiego, a obecnego szefa struktury PIS promującego go usilnie we władzach wojewódzkich), w chwili obecnej wchodzić właśnie z tym poprzednim „wrogiem” w jakieś - niezbyt dla mnie zrozumiałe - „układy”
W trakcie tej wymiany poglądów - Mirosław Stankiewicz wielokrotnie namawiał nas do tzw. „współpracy” i obiecywał niesprecyzowane profity, a także deklarował swoją pomoc w razie potrzeby – my również wielokrotnie pokazywaliśmy mu, jak zły kierunek obrał i odradzaliśmy mu kandydowanie z przyczyn, o której wyżej pisałam.
Prostując zatem odpowiedź pana M. Stankiewicza w wywiadzie (KB 34 z 21 września br), oświadczam, że to pan M. Stankiewicz zaprosił nas na rozmowę, która w jego mniemaniu miała doprowadzić do sytuacji, w której Panorama Powiatu Brzeskiego miałaby się stać tytułem zależnym od osób wchodzących w skład części brzeskiego PiS.
Oświadczam również, że pan M. Stankiewicz otrzymał zdecydowanie odmowną odpowiedź w tej kwestii.
Prostuję także wypowiedź, jakoby Paweł Kowalczyk był współwłaścicielem Panoramy Powiatu Brzeskiego. Właścicielem jest spółka Media Art Sp. z o.o., a Paweł Kowalczyk nie ma w tej spółce żadnych udziałów. O wykaz wspólników proszę zwrócić się do Krajowego Rejestru Sądowego w Opolu.
Ponadto, uważam, że opinia publiczna została wprowadzona w błąd – poprzez zamieszczenie nieaktualnego wizerunku M. Stankiewicza. Na okładce Kuriera Brzeskiego jest zdjęcie pana Stankiewicza sprzed 12 lat. Proszę o umieszczenie aktualnego wizerunku kandydata na Burmistrza.
Jak wynika z powyższego – śmiem przypuszczać – że w sytuacji, kiedy jako Panorama Powiatu Brzeskiego odmówiliśmy tego rodzaju „współpracy” – redakcja Kuriera Brzeskiego podjęła tego typu „współpracę” na sobie jedynie znanych warunkach. Czy brzeskie tablice ogłoszeniowe – w przypadku wygrania przez M. Stankiewicza wyborów – znajdą się znowu w rękach właścicieli Kuriera Brzeskiego, jak za kadencji 1998-2002?

Z poważaniem
Beata Zatoń
Redaktor naczelny Panoramy Powiatu Brzeskiego
Współwłaściciel Media Art Sp. z o.o.



Do wiadomości:
NTO / oddział Brzeg
Kurier Brzeski
Gazeta Brzeska
Burmistrz Miasta Brzeg
www.forumbrzeg.pl
www.brzeg.info.pl
www.brzeg.com.pl
Biuro Poselskie PiS w Opolu (poseł Kłosowki, poseł Walkiewicz)
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-10-09, 22:18   

Bardzo dziekuję Yasiu - za zamieszczenie tekstu, którego "Informacja od pana Mirosława Stankiewicza" dotyczy.

Przydałby się jeszcze wywiad z KB, odnośnie którego było moje sprostowanie. Być może Naczelna tejże gazety - je również tutaj umieści? Byłby komplet.

Na mój komentarz i odpowiedź - przyjdzie pora.

Zainteresowanych - również poproszę o opinię...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 22:35   

No cóż. Artykuł Pani Naczelnej napewno nie stawia kandydata na burmistrza w dobrym świetle.

Pani Naczelna
M. Stankiewicz dodał, że poddaje nam pod rozwagę propozycję prowadzenia swojej kampanii wyborczej i „współpracy” na rzecz popierania jego kandydatury poprzez tygodnik, który wydajemy na terenie powiatu brzeskiego.

Pan Stankiewicz
Od wielu tygodni redagowana przez Panią „Panorama Powiatu Brzeskiego” przyjęła za swój cel bezpardonowe ataki na mnie.

Można się pokusić o taką intepretacje. Pan Stankiewicz może wyjść z założenia, że skoro ma miejsce odmowa "współpracy", to automatycznie staje się celem ataku. (ogólnie) Może to być złe założenie i może zakłócic obiektywne spojrzenie na stytuacje.


Pan Stefański
W świetle opublikowanych w „Panoramie” insynuacji, proszę o podanie konkretnych propozycji „współpracy”, jakie rzekomo przedstawiłem w trakcie rozmowy. Jaką „pomoc” oferowałem w zamian? Jakie „ profity” były obiecywane przeze mnie? Nic takiego nie miało miejsca

Pani Naczelna
Namawiał nas do tego usilnie, proponując w zamian być może w przyszłości – jakieś nie do końca zdefiniowane profity
.....
W trakcie tej wymiany poglądów - Mirosław Stankiewicz wielokrotnie namawiał nas do tzw. „współpracy” i obiecywał niesprecyzowane profity, a także deklarował swoją pomoc w razie potrzeby – my również wielokrotnie pokazywaliśmy mu, jak zły kierunek obrał i odradzaliśmy mu kandydowanie z przyczyn, o której wyżej pisałam.


Z tego co widze to nie było mowy o konkretnych propozycjach, ani też profitach, wiec
" Jakie „ profity” były obiecywane przeze mnie?" - hmmm nie do końca zdefiniowane.. :) ....zawsze można je zdefiniować :)

------
Tzn. właściwie sie zastanawiam, jaki tak naprawde ma sens analiza... czy istnieja jakaś możliwość rozjaśnienia tej sytuacji, czy Pani Naczelna ustosunkuje sie jakoś do pisma Pana Stankiewicza ?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-09, 22:38   

Naczelna PP-B napisał/a:
Przydałby się jeszcze wywiad z KB


Jak najbardziej !!
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-10-10, 00:26   

jestem naty-polityczny - ani z prawa ani z lewa - patrze co soba reprezentuja ludzie i co robia - to sa kryteria mojej oceny. dlatego z wielkim usmiechem przeczytałem wszystkie posty w tym temacie - mój subiektywny osąd - PIS - UDERZ W STÓŁ NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ.... niczym brzeg nie różni się od warszawki !!!! pewne schematy sie powielaja... Pani Redaktor - trzeba było nagrać te rozmowę - była by Pani brzeska renią beger !!!! ;) a tak PiS powie ze blokuje pani zmiany w mieście i w Polsce bo jest pani postkomunistka lub czymś innym.... :-P

pozdrawiam.



ps. przypuszczam ze na mnie też cos znajdą... ;) :-P :wink: :-P
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-10, 06:20   

a2r napisał/a:
przypuszczam ze na mnie też cos znajdą...


Na każdego się coś znajdzie, a jak nie, to coś się zrobi :evil: ;)
Skad znamy te metody ;)

P.S. Czy to oświadczenie nie jet "troszkę" polityczne i nie ma "trosze" powiązania z "Wyborami"? Zatem sugeruje przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. ;)
(w przypadku przeniesienia - usunąć ten post)
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-10-10, 06:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Eclipse 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 38
Dołączył: 14 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: LA

Wysłany: 2006-10-16, 01:06   

Sczerze nie wiem o co chodzi........ www.radiobrzeg.info
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: informacja, miroslawa, od, stankiewicza


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu