Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
AKADEMIA SKRZATA
Autor Wiadomość
Rodzic 


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lis 2012

UP 1 / UP 7



Wysłany: 2013-09-05, 17:00   AKADEMIA SKRZATA

Rodzice!!!
Nie dajcie się robić w maliny. Dlaczego mimo dofinasowania AKADEMII SKRZATA przez Urząd Miasta w Brzegu, nie zostało obniżone czesne?!!! Miasto Brzeg co miesiąc płaci za każde dziecko sporą kwotę, a mimo to właściciele pobierają nadal tak wysokie opłaty. Większość klubów malucha, przedszkoli niepublicznych dostaje dotacje i obniża kwotę czesnego żeby rodzice mogli ponosić mniejsze opłaty, bo wiadomo że koszt pobytu dziecka w przedszkolu niepublicznym jest wysoki. Rodzice nie dajcie się oszukiwać!!!
0 UP 3 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2013-09-05, 17:51   

Jestem nauczycielką w przedszkolu i te plotki o dofinansowywaniu prywatnych przedszkoli słyszę co rok... A póki to raczej żaden prywatny klub malucha subwencji oświatowej na dziecko nie dostaje...
0 UP 0 DOWN
 
Rodzic 


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lis 2012

UP 1 / UP 7



Wysłany: 2013-09-05, 18:50   

Byłam na rozmowie w Urzędzie Miasta i powiedziano mi że Akademia Skrzata jest wpisana w rejestr żłobków i przedszkoli i otrzymuje dofinansowanie na każde dziecko. Tylko problemem jest prawo,ponieważ nie ma zapisu że właściciele niepublicznej placówki z tego dofinansowania mają obowiązkowo obniżyć czesne, mogą je przeznaczyć na koszty ponoszone z działalnością placówki.
0 UP 0 DOWN
 
Sebastian Kołodziejczyk 


Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2009

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-09-05, 18:52   Re: AKADEMIA SKRZATA

Rodzic napisał/a:
Rodzice!!!
Nie dajcie się robić w maliny. Dlaczego mimo dofinasowania AKADEMII SKRZATA przez Urząd Miasta w Brzegu, nie zostało obniżone czesne?!!! Miasto Brzeg co miesiąc płaci za każde dziecko sporą kwotę, a mimo to właściciele pobierają nadal tak wysokie opłaty. Większość klubów malucha, przedszkoli niepublicznych dostaje dotacje i obniża kwotę czesnego żeby rodzice mogli ponosić mniejsze opłaty, bo wiadomo że koszt pobytu dziecka w przedszkolu niepublicznym jest wysoki. Rodzice nie dajcie się oszukiwać!!!


Witam serdecznie i dziękuję za zainteresowanie ofertą "Akademi Skrzata" :)

Chciałbym zapewnić, że wszyscy klienci Akademii są w pełni świadomi zarówno kosztów, które ponoszą w związku z uczęszczaniem ich dzieci do przedszkola, jak i oferty, której owe koszty dotyczą - sprawy te reguluje umowa, tak więc o "robieniu kogoś w maliny" nie może być mowy.

Odpowiadając na Pani pytanie odnośnie dotacji, chciałbym przypomnieć, iż miesięczne utrzymanie dziecka w publicznym przedszkolu w Brzegu to około 900 zł dotacji miejskich + wszelkie opłaty ponoszone przez rodziców (np. zajęcia dodatkowe, komitet rodzicielski, opłaty za godziny ponad 5 - cio godzinny bezpłatny pobyt itd.) w kwocie około 300 zł przy 10-cio godzinnym pobycie dziecka w przedszkolu.

Akademia Skrzata spełnia wysokie wymagania przeciwpożarowe, sanitarne, BHP itp. oraz jest wpisana na Listę Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Brzeg.
Na tej podstawie dostaje miesięcznie dotacje. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Brzeg jest to obecnie 50% kwoty dotacji przysługujących publicznym przedszkolom.
Chcąc zapewnić wysoki standard opieki i nauczania, szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, pracę w małych grupach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską przy użyciu wysokiej jakości pomocy dydaktycznych i nowych technologii, niezbędnym jest, aby różnicę w kwocie dotacji pokrywali rodzice.

Akademia stawia na jakość, a jakość niestety musi kosztować. Obniżenie czesnego bez uprzedniego podwyższenia kwoty dotacji przez Miasto Brzeg wiązało by się z koniecznością szukania oszczędności - a to odbiloby się na dzieciach.

Jeżeli ma Pani inne pytania odnośnie Akademii Skrzata zapraszam do odwiedzenia mnie osobiście.

Pozdrawiam
Sebastian Kołodziejczyk

Ps
Przytaczane przeze mnie kwoty dotyczą stanu sprzed reformy. Jako, że nie dostałem na razie żadnych informacji odnośnie jakichkolwiek zmnian z Urzędu Miasta Brzeg dotyczących finansowania przedszkoli opieram się na tych danych.
2 UP 0 DOWN
 
Rodzic 


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lis 2012

UP 1 / UP 7



Wysłany: 2013-09-05, 19:21   

Sądzę że każdy kto otwiera placówkę w której jest świadczona opieka nad dziećmi, stawia na wysokie kwalifikacje swojej kadry,wyposażenia placówki itp.
Każdy kto prowadzi taką placówkę może powiedzieć że stawia na jakość,bo jakże inaczej będzie promował ośrodek w którym mają przebywać dzieci?!
Czy w innych klubach malucha,punktach przedszkolnych gdzie otrzymuje się dotację ( i zmniejsza wysokość czesnego) poziom kadry, wyposażenia i dodatkowych zajęć jest uboższy?
Takie jest moje zdanie. Ale oczywiście każdy ma prawo oddać swoje dziecko,gdzie mu się podoba. Tylko w większości rodziców dziecko, które zostaje oddane pod opiekę do niepublicznej placówki, nie dostało szansy na państwową placówkę,gdzie koszty miesięczne są niewielkie z porównaniem niepubliczej placówki,i dla większości rodziców są one po prostu za duże.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2013-09-05, 20:08   

Jest uboższy. Zapytaj o zajęcia ponadprogramowe w państwowym przedszkolu i porównaj z niepublicznym. Nie wiem jak w Brzegu (nie pracuje w tym mieście) ale w Lewinie Brzeskim nie ma zajęć dodatkowych nawet w zerówce z języka angielskiego. Może się to zmieniło ostatnio, lecz jeszcze w czerwcu taka była informacja podawana rodzicom. Tylko logopedia, korekcyjno-kompensacyjne zajęcia i koniec. Żadnych języków, zajęć sportowych, artystycznych, rytmiki itp itd.
Poza tym jeśli kogoś nie stać to do niepublicznej placówki dziecka nie daje i tyle. Albo się godzi na warunki albo się nie godzi i dziecko nadal przebywa w domu.
2 UP 0 DOWN
 
Rodzic 


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lis 2012

UP 1 / UP 7



Wysłany: 2013-09-06, 10:53   

Widać że nie umie Pani czytać ze zrozumieniem! Ja nie porównuje punktu przedszkolnego publicznego i niepublicznego,tylko niepubliczne,bo w Brzegu jest placówka która ma dofinansowanie z miasta a pomimo tego ma wiele licznych zajęć ponaprogramowych!!!
Czy w tej konkretnej plkacówce, której dotyczy temat pomimo że rodzice nie mało płacą, otrzymuje dotację z miasta, są zabawki ze złota? Bo w takim razie tak powinno być.
A co do ostatniej kwestii-czy rodzice którzy pracują i zarabiają najniższą krajową 1350 zł stać na zapłacenie 700 zł za przedszkole? Sądzę że nie,i dziecko ma zostać w domu tylko ciekawe z kim?!
Niech Pani trochę uruchomi swoje szare komórki, bo jeśli jest Pani nauczycielką i ma Pani tak wysoki poziom inteligencji,to współczuje dzieciom, które są pod Pani opieką.!!!
1 UP 4 DOWN
 
Sebastian Kołodziejczyk 


Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2009

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-09-06, 12:03   

Rodzic napisał/a:
Widać że nie umie Pani czytać ze zrozumieniem! Ja nie porównuje punktu przedszkolnego publicznego i niepublicznego,tylko niepubliczne,bo w Brzegu jest placówka która ma dofinansowanie z miasta a pomimo tego ma wiele licznych zajęć ponaprogramowych!!!
Czy w tej konkretnej plkacówce, której dotyczy temat pomimo że rodzice nie mało płacą, otrzymuje dotację z miasta, są zabawki ze złota? Bo w takim razie tak powinno być.
A co do ostatniej kwestii-czy rodzice którzy pracują i zarabiają najniższą krajową 1350 zł stać na zapłacenie 700 zł za przedszkole? Sądzę że nie,i dziecko ma zostać w domu tylko ciekawe z kim?!
Niech Pani trochę uruchomi swoje szare komórki, bo jeśli jest Pani nauczycielką i ma Pani tak wysoki poziom inteligencji,to współczuje dzieciom, które są pod Pani opieką.!!!


Witam pomownie :)
Opłata za pobyt dziecka w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym "Akademia Skrzata" wynosi 550 zł miesięcznie (cena zawiera wszystkie zajęcia dodatkowe) i jest zależna od wysokości dotacji.
Rada Miasta Brzeg ma możliwość ustawową do zwiększenia sumy dotacji z obecnych 50% do nawet 100% kwoty otrzymywanej przez placówki publiczne, co atomatycznie spowodowałoby obniżenie czesnego.

Niestety, nie jest możliwe aby za 50% funduszy zapewnić takie same warunki opieki i nauczania jakie zapewnić mogą otrzymujące 100% dotacji przedszkola publiczne.
Dodatkowo faktem jest, iż publiczne placówki wciąż ograniczają swoją ofertę, redukują etaty, zwiększają grupy, gdyż nawet te 100% dotacji + opłaty wnoszone przez rodziców nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów działania przedszkola.

Praca w małych grupach, szeroka oferta zajęć dodatkowych, nowoczesne pomoce dydaktyczne, indywidualne podejście do dziecka i rodzica - słowem wszytko to, z czego zmuszone są rezygnować placówki publiczne przy o połowę większych dotacjach - składa się na kwotę czesnego, które w porównaniu do analogicznych placówek np. w Opolu jest na rozsądnym poziomie.

Po raz kolejny zapraszam do odwiedzenia mojego biura w budynku przedszkola - postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Pozdrawiam
Sebastian Kołodziejczyk
2 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2013-09-06, 12:10   

Ale przecież porównując to, co oferuje placówka niepubliczna i placówka publiczna, to warto zapłacić trochę więcej i pozwolić dziecku na uczęszczanie do przedszkola, gdzie pracuje się w mniejszych grupach ludzi - jest bardziej indywidualne podejście do dziecka.

A dwa...przecież nikt nie zmusza nikogo do puszczenia dziecka do niepublicznej placówki :) Można zawsze próbować dostać się do publicznej i zapłacić mniej lub...wynająć opiekunkę i zapłacić dużo więcej.

Placówki niepubliczne, to biznes, który musi się opłacać, żeby go prowadzić, jak każdy :) Właściciel inwestuje w lokal, personel...nie po to, żeby dzieci chodziły za darmo, a on nic nie zrabiał.
1 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2013-09-06, 16:05   

Rodzic napisał/a:
Sądzę że każdy kto otwiera placówkę w której jest świadczona opieka nad dziećmi, stawia na wysokie kwalifikacje swojej kadry,wyposażenia placówki itp.
Każdy kto prowadzi taką placówkę może powiedzieć że stawia na jakość,bo jakże inaczej będzie promował ośrodek w którym mają przebywać dzieci?!
Czy w innych klubach malucha,punktach przedszkolnych gdzie otrzymuje się dotację ( i zmniejsza wysokość czesnego) poziom kadry, wyposażenia i dodatkowych zajęć jest uboższy?

Takie jest moje zdanie. Ale oczywiście każdy ma prawo oddać swoje dziecko,gdzie mu się podoba. Tylko w większości rodziców dziecko, które zostaje oddane pod opiekę do niepublicznej placówki, nie dostało szansy na państwową placówkę,gdzie koszty miesięczne są niewielkie z porównaniem niepubliczej placówki,i dla większości rodziców są one po prostu za duże.


W pogrubionej części proszę mi pokazać fragment, który mówi o podziale placówek na publiczne i niepubliczne.
I nie twierdzę, że poziom kady jest uboższy. Ale twierdzę z całą odpowiedzialnością, że wyposażenie i wachlarz zajęć dodatkowych jest uboższy. Na przykładzie znanego mi przedszkola mogę powiedzieć, że gdyby nie dotacje unijne dzieci nadal przebywałyby w sali z meblami z lat 70-tych, odmalowanymi przez rodziców w wesołych kolorach coby dzieci nie straszyły. Owszem, większość przedszkoli wygląda ładnie, zadbane są, remonty też się zdarzą od czasu do czasu, lecz szczerze powiedziawszy to co widzę w galeriach brzeskich prywatnych klubów malucha nie ma w znanych mi samorządowych przedszkolach.

A o moją pracę i moje dzieci z przedszkola niech się Pani nie martwi. Gdybym nie spełniała oczekiwać dyrekcji, rodziców i nie dbałabym o poziom zajęć na pewno nie utrzymałabym się na tym stanowisku. A co najważniejsze, gdybym sercem nie "czuła" tej pracy to sama bym się z niej zwolniła...

I przykro mi, że niektórych rodziców nie stać na niepubliczne przedszkole. Przy najniższej krajowej wiem, że trudno finansowo utrzymać taki ciężar. Z drugiej strony wszystko teraz kosztuje. Jakość kosztuje. Po prostu.
Niestety wiem, że jestem może wredna, lecz nikt nikomu nie każe iść do pracy za najniższą krajową. Ja sama ciężko pracowałam na to kim jestem obecnie. Nikt nie kazał mi iść na studia, wyjeżdżać na wakacjach za granicę do pracy, żeby mieć za co się utrzymać na studiach...lecz wiedziałam, że to mój niejako bilet w lepszą przyszłość, że dzięki temu kiedyś będę zarabiała 2500 (i więcej w miarę awansu) brutto a nie 1350...
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2013-09-06, 16:12, w całości zmieniany 4 razy  
4 UP 1 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-09-07, 14:07   

Jestem mama dziecka, ktore od niedawna uczęszcza do przedszkola "Akademia Skrzata". O wysokosci oplat wiedzialam juz 1,5 roku wczesniej. Fakt, ze nie sa to male oplaty, ale wybralam to przedszkole wlasnie ze wzgledu na oferte i poziom. Nie zapisalam tam dziecka tylko dlatego, ze nie otrzymalismy miejsca w przedszkolu publicznym. To byla swiadoma decyzja i dziecko bylo zapisane juz rok wczesniej. Rozmawialam z innymi rodzicami i oni takze zaakceptowali wysokosc oplat. Nie rozumiem dlaczego prywatna placowka ma sie podporzadkowywac i robic to co kaze Rodzic. Nie mozna wylewac zalu na innych tylko dlatego, ze w Brzegu malo ktory 3-latek dostal mozliwosc uczeszczania do publicznego przedszkola. Ja wole, aby oplaty nie byly mniejsze, a ewntualne dofinansowanie bylo przeznaczone na zajecia dodatkowe. I wlasnie dlatego zdecydowalam sie na to przedszkole. Drogi ROdzicu mam nadzieje, ze uda sie jakos pozytywnie zalatwic kwestie uczeszczania dzieciaczka do przedszkola.
2 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2013-09-07, 20:45   

http://forumbrzeg.pl/ppad...p=357097#357097

I proszę bardzo ...
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-09-09, 07:34   

HS-R nie gniewaj się, ale z tą wypowiedzią o studiach to nieco przesadziłaś...
I po studiach ludzie nie mają pracy to po pierwsze, a po drugie to czasami ludzie po szkole zawodowej zarabiają więcej niż ci po studiach. Różnie z tym bywa.

Oczywiście ja Ci gratuluję, że Tobie się udało :)

Sorki, że zeszłam z tematu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu