Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
"Śmieciowi Radni"
Autor Wiadomość
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2013-09-07, 15:25   

tato napisał/a:
A z harmonogramu ZHK, wynika, że od jednych odbierają raz w miesiącu od innych 2 razy a jeszcze od innych raz w tygodniu:
http://www.zhkbrzeg.com.pl/podstrony/hgb.php
Nie przejmowałbym się zbytnio tym regulaminem. Nie koniecznie musi być aktualny, np. jest tam ujęta gmina Olszanka w której nie wygrał ZHK.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2013-09-08, 07:09   

Miesięczne opłaty dla czteroosobowej rodziny wyniosą 64 zł. Wspaniały prezent dla opolskiej strefy demograficznej
i wsparcie młodych rodzin. To jet paranoja. Burmistrz jest równie winny, jak radni. Burmistrz wymyśla, radni głosują. Do tej pory nie przedstawiono uzasadnienia burmistrza dla takiego, a nie innego sposobu segregowania śmieci. Czyżby trzeba pisać pisma ? Media lokalne już interesują się tematem, może zatem i ten wątek, czyli prawda objawiona segregacji śmieci, zaintersuje dziennikarzy.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2013-09-08, 07:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-09-08, 07:22   

a nie mozna bylo tego od razu skoordynowac
odpowiednie kolorowe worki, pojemniczki i pojemniki,
automaty do skupu szkla i plastikow, itd.
nie !!!
u nas kazda ustawa musi wprowadzac drozyzne i chaos
1 UP 0 DOWN
 
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-09-08, 08:42   

Marcim B. napisał/a:
Podoba mi się ta ewolucja Liberatorki z leminga w temacie o protestach związkowców do rewolucjonistki śmieciowej. Na szafot burmistrza i śmieciowych radnych!


brawo towarzyszu marcimku

cyran.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 117,13 KB

1 UP 0 DOWN
 
tato 



Wiek: 95
Dołączył: 02 Kwi 2010

UP 211 / UP 55



Wysłany: 2013-09-08, 08:54   

lucifer napisał/a:
Nie przejmowałbym się zbytnio tym regulaminem. Nie koniecznie musi być aktualny, np. jest tam ujęta gmina Olszanka w której nie wygrał ZHK.


Problem w tym, że podobno trzymają się tego harmonogramu, więc za co ta podwyżka ?
Wszystko jest "po staremu", ale płacić mamy więcej ?!

Gdzieś czytałem/słyszałem , że burmistrz twierdzi, że będzie musiał ZHK oddać kasę od lipca, ale po raz kolejny pytam za co ?

Czy przypadkiem nie jest tak, że problem jest w tym, że część mieszkańców nie zapłaciła a teraz braki finansowe mają pokryć ci, co sumiennie płacą ?
1 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2013-09-08, 09:08   

Pewnie, że tak jest. Poza tym zmieniło się nastawienie ludzi, którzy dotąd związani umową z ZHK nA WYWÓZ 1 czy 2 kubełków miesięcznie raczej się pilnowali, żeby więcej tego nie produkować. Dzisiaj już się krępować nie muszą.
Od początku było wiadomo, że nie uda się przyjąć stawek takich, żeby pokryły koszty i jednocześnie nie powodowały wzrostu obciążeń dla mieszkańców. Uczciwie o tym mówił np. Pulit, który już dawno zapowiadał, że stawki obecnie obowiązujące są wzięte z sufitu i za jakiś czas na pewno wzrosną.
Chwała wam ustawodawcy z towarzyszem Tuskiem na czele za dzielne psucie tego kraju.
0 UP 2 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2013-09-08, 09:13   

tato napisał/a:
Czy przypadkiem nie jest tak, że problem jest w tym, że część mieszkańców nie zapłaciła a teraz braki finansowe mają pokryć ci, co sumiennie płacą ?
Taką niestety mamy demokrację kulawą. Część śmieciowych cwaniaków będzie zawsze żerować na uczciwych. Ustawa bubel niestety stworzyła nieefektywny system zbierania samych śmieci i egzekucji należności. Zdaje się Prudniku powstał potężny niedobór pieniędzy.
Jakie mamy wyjście? Jeżeli nie przy śmieciach, mieszkańcy i tak zapłacą przy okazji podwyżek innych podatków. Przecież tak się dzieje przy okazji np. oświaty gdzie gminy dopłacają za nasze nieudolne władze państwowe.
0 UP 0 DOWN
 
kaleciaa 



Wiek: 45
Dołączyła: 30 Kwi 2011

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-09-08, 09:18   w innych gminach się da tylko nie u nas

W Brzegu sprawa z ustawą śmieciową wygląda na wielce niedopracowaną , jestem na weekendzie u rodziny w Głuchołazach i co widzę ulotki dotyczące zasad segregacji oraz terminy wywozów do końca roku ze stawkami za 11zł na os ze zniżkami dla dzieci o 50% Dodatkowo gmina kolportowała wśród mieszkańców kilkustronnicowy ,kolorowy biuletyn który zawiera wszelkie potrzebne informacje dotyczące śmieci. Jedyny problem to to że jeszcze nie dostarczyli pojemników na popiół ale na wszelkie inne segragacje dostarczyli 1 lipca. A częstotliwość wywozu jest dostosowana do potrzeb i realiów finansowych Polaków (śmieci zmieszane co 2 tygodnie a suche co 4 tyg) Mój szwagier się oburza że wcześniej płacił 28 zł a teraz po ustawie śmieciowej 33 zł przy rodzinie 2+2 to co ja mam powiedzieć jak przy takiej samej rodzinie płaciłem 20 zł a teraz mam płacić 64zl.
2 UP 0 DOWN
 
liberatorka 



Wiek: 33
Dołączyła: 24 Maj 2009

UP 511 / UP 1437



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-09-08, 09:34   Re: w innych gminach się da tylko nie u nas

kaleciaa napisał/a:
W Brzegu sprawa z ustawą śmieciową wygląda na wielce niedopracowaną , jestem na weekendzie u rodziny w Głuchołazach i co widzę ulotki dotyczące zasad segregacji oraz terminy wywozów do końca roku ze stawkami za 11zł na os ze zniżkami dla dzieci o 50% Dodatkowo gmina kolportowała wśród mieszkańców kilkustronnicowy ,kolorowy biuletyn który zawiera wszelkie potrzebne informacje dotyczące śmieci. Jedyny problem to to że jeszcze nie dostarczyli pojemników na popiół ale na wszelkie inne segragacje dostarczyli 1 lipca. A częstotliwość wywozu jest dostosowana do potrzeb i realiów finansowych Polaków (śmieci zmieszane co 2 tygodnie a suche co 4 tyg) Mój szwagier się oburza że wcześniej płacił 28 zł a teraz po ustawie śmieciowej 33 zł przy rodzinie 2+2 to co ja mam powiedzieć jak przy takiej samej rodzinie płaciłem 20 zł a teraz mam płacić 64zl.


i to kolejny dowod, ze balagan w brzegu, to nie tylko wina 9 koniunkturalistow i 4 asekurantow
Ostatnio zmieniony przez liberatorka 2013-09-08, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-09-08, 09:43   

kaleciaa napisał/a:
kolportowała wśród mieszkańców kilkustronnicowy ,kolorowy biuletyn który zawiera wszelkie potrzebne informacje dotyczące śmiec


Bo gminy zobowiązane są prowadzić działania informacyjne i edukacyjne w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi.
Mnie przy okazji interesuje też inna ważna kwestia. Gminy powinny wskazać miejsca, w których mogą być prowadzone zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego pochodzącego z gospodarstw domowych.
Coś ktoś wie?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2013-09-08, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2013-09-08, 10:38   

ZHK.
0 UP 1 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-09-08, 23:02   

Franiu, przetarg rozpisywał magistrat podlegający pod Burmistrza i to właśnie ZHK spełniało jego warunki i jako jedyna startująca firma dała stawki zaporowe dla mieszkańców, w ościennych gminach dawali stawki dwukrotnie wyższe od tych co wygrały. Za wszelką cenę ratuje się miejską spółkę "trupa" a kto za to zapłaci? Pan zapłaci, ja zapłacę, Pani z pod czwórki zapłaci. Nikt nie liczy się z tym jakie opłaty mają być poniesione przez mieszkańców. Przytoczę wpis z facebooka radnego Żebrowskiego:

Cytat:
W budżecie jak w sporcie, przegrywasz mecz masz karnego na koniec meczu i......albo strzelasz i awansujesz albo pudłujesz i odpadasz.Podjęcie uchwały śmieciowej przez odpowiedzialnych radnych uratuje budżet a od stycznia będziemy płacić po 10zł na nowych uczciwych zasadach. Nie może być tak, że Ci co płacą będą płacić za innych często pracujących jak proponuje partia rządząca.


Sam Radny przyznał, że nie są to uczciwe zasady, a może od stycznia będzie taniej. Jak się nikt nie upomni to zostaniemy jak zawsze ... w śmietniku.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-09-08, 23:42   

od stycznia nie będzie taniej... władza będzie liczyć że mieszkaniec się przyzwyczai do stawki i taka już pewnie zostanie ;]
0 UP 0 DOWN
 
Meggy 


Wiek: 25
Dołączyła: 14 Gru 2006

UP 89 / UP 100



Wysłany: 2013-09-09, 00:53   

Taaa, od stycznia ma nastąpić "rewolucja cenowa" - z 16 na 12 zł!!!
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-09-09, 07:07   

yasiu napisał/a:
Franiu, przetarg rozpisywał magistrat podlegający pod Burmistrza i to właśnie ZHK spełniało jego warunki i jako jedyna startująca firma dała stawki zaporowe dla mieszkańców, w ościennych gminach dawali stawki dwukrotnie wyższe od tych co wygrały.


Yasiu - ja nie bronię Burmistrza. Masz rację, co do przetargu - tam, w magistracie jest rozpisywany.

Ale tak jak napisałem wcześniej - po to mamy Radnych, w tym nie tylko Komarzyńskiego, ale na przykład też Tyczyńskiego czy Surdykę czy Niesłuchowskiego czy też Rudzińskiego (mówię o tych, których nazwiska najczęściej pojawiają się na Forum), aby przyzwalali lub nie na takie działania. Forma protestu ok. Podrzucić jeszcze przy okazji do ratuszowych koszy co nieco - wtedy wg mnie będzie sprawiedliwie.

I tyla.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2013-09-09, 07:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu