Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzescy mechanicy i warsztaty , auto-serwis, opinie klientów
Autor Wiadomość
andriusza 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Cze 2012

UP 10 / UP 2



  Wysłany: 2013-05-24, 10:28   Brzescy mechanicy i warsztaty , auto-serwis, opinie klientów

Witam!

Chyba każdy miał już mniejszą lub większą przyjemność korzystania z ich usług. Ceny są wysokie - to fakt, za godzinę liczą sobie nawet 100 zł i więcej.
Ważna jest solidność i umiejętności, aby uniknąć poprawek i podwójnych kosztów.
Kogo więc polecanie w naszej okolicy? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Jakie są ceny usług (robocizny)? Będzie porównanie co do stawek w różnych warsztatach.

To co pamiętam z autopsji:
podłączenie klimatyzacji pod azot w Pisarzowicach - 30 zł (czas usługi 10 min)
spawanie aluminiowej rurki klimatyzacji Brzeg -Grobla za młynem, 40 zł
wymiana sprężyn w przednim zawieszeniu GeoTest w Michałowicach - 350 zł (5 godzin)
wymiana tłumika końcowego na ul. Robotniczej 100 zł (1,5 godziny)
wymiana łączników stabilizatora na Shell'u 60 zł (1 godzina)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-05-26, 10:05   

andriusza, niestety takie są realia. W Brzegu są mechanicy, którzy zaczynają się cenić (co powinno poprawić jakość usług). Ja sporo czasu robiłem po pracy elektrykę samochodową. I uwierz mi na słowo, przyjeżdżali ludzie, którym np. coś rozładowywało akumulator. Usterka znaleziona szybko (tzn obwód) ale w tym obwodzie trzeba było kopać by znaleźć dokładnie miejsce upływu. Całe auto rozebrane, łącznie z deską i siedzeniami (prawie 2 dni roboty), gdy powiedziałem, że naprawa będzie kosztowała 250 zł to usłyszałem, że to bardzo drogo jak na naprawę przewodu. Przykładów jest sporo, chociażby z podłączeniem radia w samochodzie. Bierzesz 40 zł w przypadku, gdy nie ma instalacji i trzeba robić na nowo i co słyszysz? Oczywiście, że drogo i, że za takie pieniądze ktoś zrobi to sam (to po kiego przyjeżdża do warsztatu?)

Ja muszę przecież zapłacić, za ZUS (tak, pomimo tego, że pracuję to płacę dodatkowo drugi raz składkę zdrowotną), prąd, VAT i podatek dochodowy od usługi (za każdym razem wystawiałem paragon lub na życzenie fakturę). Na to trzeba zarobić, ale i zarobić by zostało coś dla Ciebie.

Obecnie serwisuję wózki widłowe i tam nie ma tego problemu (choć oczywiście zdarzają się wyjątki), tam ma być szybko i dobrze, cena mało ważna.
0 UP 0 DOWN
 
van-team 



Wiek: 41
Dołączył: 19 Wrz 2010

UP 2 / UP 5


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2013-05-26, 11:39   

yasiu napisał/a:
Ja muszę przecież zapłacić, za ZUS (tak, pomimo tego, że pracuję to płacę dodatkowo drugi raz składkę zdrowotną), prąd, VAT i podatek dochodowy od usługi (za każdym razem wystawiałem paragon lub na życzenie fakturę). Na to trzeba zarobić, ale i zarobić by zostało coś dla Ciebie.

Dokładnie i mało tego dochodzą do tego koszta z utrzymaniem lokalu-warsztatu.
andriusza napisał/a:
spawanie aluminiowej rurki klimatyzacji Brzeg -Grobla za młynem, 40 zł

Grobla za młynem? Grobla jest za odrą, a młyn przed.
Cytat:
Obecnie serwisuję wózki widłowe i tam nie ma tego problemu (choć oczywiście zdarzają się wyjątki), tam ma być szybko i dobrze, cena mało ważna.

U nas w zabudowach samochodów jak i w innych usługach liczy się JAKOŚĆ,CZAS WYKONANIA USŁUGI, a za to się niestety płaci.
Ostatnio zmieniony przez van-team 2013-05-26, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
mmaj 


Wiek: 25
Dołączył: 17 Paź 2007

UP 8 / UP 3



Wysłany: 2013-05-26, 15:03   

Dodam swoje 3 grosze. Ja tez place zus podatek i na wsio musze wystawic paragon i rachunek. Brzescy mechanicy z tym maja problem bo jak chce rachunek to dochodzi vat nagle... nagle czyli ci to za biznes? Klienta obchodzi cena koncowa. A nie jakies czary mary!

Nie mam problemu z placeniem ale jak ide do brzeskich mechanikow i maja wiecznie problem z autem...wymyslaja teorie i olaboga... ze malo miejsca ze trudno sie dostac ze trzeba rozebrac zeby sie dostac... to dziekuje. Przypomina mi sie naprawa klimatyzacji na Spacerowej eh.. Przeciez ide do mechanika samochodowego, a nie weterynarza. Ostatnio jak chcialem wymienic rozrzad w 1.9 dth to starszy Pan znany mechanik z brzegu mnie zwodzil 2 tygodnie bo malo miejsca. Wkurw... pojechalem do ASO i co..... zaplacilem 150 zl wiecej niz u brzeskiego mechanika.... ktory ma problem z wystawieniem rachunku czy tez udzieleniem gwarancji na usluge. Zdzieraja w Brzegu mechanicy kase patrzac na zarobki Brzezan nie dziwie sie ze dla kazdego drogo.

Nie wspomne o kosztach czesci w Brzegu! Komplet dwumasa sprzeglo wysprzeglik sruby do 1.9 dth po wielkich targach 2850pln lub 3500pl. A gordon.... 4tys. Jakis przypadek z krypty chyba. A kupuje calosc sachs luk za 2400 brutto z rach. gwarancja prod.

Dlugo szukalem mechanika ktory nie sciemnial tylko robil bral swoja ciezko zarobiona kase i tyle. Tylko tyle chce nie chce slyszec problemow ze to i to czy tez widziec ze mnie mechanik naciaga bo tez mialem takie przypadki. Mam placic i miec swojego mechanika do swoich aut i tyle. W BRZEGU NIESTETY PO 15 LATACH NIE MAM TAKIEGO MECHANIKA.
1 UP 0 DOWN
 
bzzq 



Wiek: 47
Dołączył: 21 Lip 2012

UP 115 / UP 134



Wysłany: 2013-05-26, 19:14   

a gdzie masz?
0 UP 0 DOWN
 
andriusza 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Cze 2012

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2013-05-26, 22:34   

Aluminium spawają rzeczywiście nie na Grobli tylko na Placu Młynów za młynem.

Ale wracając do usług naszych lokalnych mechaników, to zastanawiam się jaka stawka godzinowa satysfakcjonowałaby mechanika? Chociaż pewnie stawki są zbliżone to czas wykonania zlecenia może być znacznie różny.
Klient jest bezradny i ma znikomy wpływ na to co się będzie działo z autem i jak długo będzie trwała naprawa, o gwarancji na usługę też można zapomnieć.

Czyżby w Brzegu (i okolicach) nie było mechanika, którego możecie z czystym sumieniem polecić?

Czy Yasiu zajmujesz się jeszcze elektryką samochodową, bo jeden "kabelek" w moim wehikule stracił ciągłość (klakson)? Byłem u elektryka (brzeskiego), który stwierdził, że klakson podłączony jest do komputera. Sprawdziłem na schemacie i na szczęście klakson nie ma nic wspólnego z komputerem. Szukam więc pomocy.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2013-05-26, 22:55   

andriusza, niestety brakuje na to czasu. Jak rano wyjeżdżam w teren tak wracam wieczorami niestety. Co to za auto?
0 UP 0 DOWN
 
andriusza 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Cze 2012

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2013-05-28, 13:42   

Autko to Scenic II, prześledziłem kabelki od klaksonu do kabiny- sam klakson działa, ale obawiam się, że to w pająku :cry: , tam są ponoć jakieś ślizgacze (nie w taśmie) i trochę mam obawy aby samemu tam zaglądać, trzeba zajrzeć pod poduszkę, a może i zdjąć kierownicę?
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-05-28, 15:12   

Również wtrącę kilka słów od siebie.

Nie polecam:

1. PKS ul. 1 Maja - brat robił u nich klimatyzację oraz zawieszenie w Citroen Berlingo. Klimatyzację zrobili, ale podziałała 3 dni i znowu się rozszczelniła. Jak się okazało nie mieli pod ręką sprzętu do diagnostyki :) . Zawieszenie zrobili w taki sposób, że przestało stukać w jednym miejscu a zaczęło w drugim. Za wszystko słono skasowali. Jaka była dokładna kwota nie mam pojęcia, ale stanowczo odradzam.

2. ASO Mazda Osiny koło Opola - pomimo, że warsztat jest nowoczesny, kultura obsługi klienta stoi na dobrym poziomie można jednoznacznie stwierdzić, że to krętacze i oszuści. W styczniu 2013 gość w Brzegu skasował mi tył samochodu. Wezwałem policję, orzekli winę drugiego kierowcy. Firma Liberty Direct za szkodę przyznała mi kwotę ok. 2.000 zł. Zajechałem do ASO Mazda i zapytałem czy za ową kwotę są w stanie dokonać niezbędnych napraw. Powiedzieli, że bez problemu i podsunęli mi pod nos umowę, która dawała im prawo do reprezentowania mnie przed firmą Liberty Direct. Powiedzieli, że to najlepsze rozwiązanie bowiem szybciej ściągną należność i sprawa ruszy do przodu ostro z kopyta :) . Samochód mieli naprawić w ciągu 5 dni roboczych - wyszło 14 dni roboczych. W międzyczasie zadzwonili do mnie z pytaniem czy dopłacam do nowych części czy mają ściągać używane w dobrym stanie, za które płacić już nie będę musiał. Zwodzili mnie przez długi czas i nie byli w stanie określić kiedy samochód będzie do odbioru.

W końcu odebrałem samochód. Siedzenia były pobrudzone od jakichś substancji, samochód był złożony na szybkiego bowiem tylna klapa bagażnika nie była dobrze wyregulowana i nie licowała się z tyłem samochodu. Zapodziali gdzieś klamkę wewnętrzną od bagażnika i jeszcze bezczelnie zapytali czy posiadałem ją przed wypadkiem heh. Osłony na przewody założone w niewłaściwy sposób i na odwrót. Znaczek Mazdy przyklejony niechlujnie. Jeden z czujników parkowania niewłaściwie osadzony w zderzaku - po jakimś czasie zaczął wypadać i musiałem sam go mocować.

Minął miesiąc i przyszło do mnie pismo od Liberty Direct, że dopłacili ASO ok. 3.000 zł zatem ogólny koszt naprawy wyniósł 5.000 zł. Rzecz w tym, że nie dostałem szczegółowego wykazu wymienionych części. Zadzwoniłem do Liberty Direct i zapytałem na jakiej podstawie dopłacili ASO aż 3.000 zł. Odpowiedzieli, że na podstawie podesłanych faktur, ale nie mogą zdradzić co one zawierają :) . ASO również nie udzieliło mi takich informacji stąd prosty wniosek, że faktury dotyczyły nowych części a mi wcisnęli używane. Wcześniej w siedzibie ASO kierownik powiedział mi, że Liberty Direct przyznało jedynie 50% wartości uszkodzonym częściom samochodu stąd taka niska kwota odszkodowania więc trzeba składać samochód z części używanych :) .

Mądry Polak po szkodzie. Polskie prawo nakłada obowiązek na Towarzystwa Ubezpieczeniowe, aby te wypłacały kwoty odnoszące się do nowych, oryginalnych części bowiem w takim przypadku zabrania stosowania części używanych. Osoba poszkodowana powinna zatem otrzymać 100% wartości za każdą uszkodzoną część, która podlega wymianie. Niech ta nauka zostanie dla potomnych, którzy znajdą się w podobnej sytuacji.

Wniosek. ASO w Osinach należy omijać szerokim łukiem.


Polecam

1. Marek Nowacki - wymiana koła pasowego w Mazda 3. Koszt wymiany 60-80 zł, nie pamiętam dokładnie. Czas oczekiwania trochę długi, ale to zrozumiałe gdy warsztat ma dużo klientów.


Ogólnie chciałbym w końcu poznać normalnego, profesjonalnego mechanika, któremu będzie można zaufać i który nie spartoli roboty. Nie wspominając już o właściwym podejściu do klienta.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2013-06-03, 13:38   

Aandriusza, spróbuj zadzwonić pod ten numer 694 245 486. do tzw. "elektryka ze Skarbimierza" :wink:
0 UP 0 DOWN
 
coastbasse 



Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 13 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-06-04, 11:58   

Pisałem już w którymś temacie ale napisze i tutaj.

Nie polecam

Mechanik na ul. Oławskiej za szkołą, w takim podwórku.


Zawsze jeździłem do swojego zaufanego mechanika ale tym razem to nic wielkiego więc oddałem tam auto na wymianę sprzęgła alternatora.

Miałem dostać na drugi dzień telefon i nic. Przyjechałem tam po 3 dniach a auto dalej stało na parkingu. Zapytałem kiedy auto będzie gotowe to pan z wielką łaską mi odpowiedział że na razie jest pewne to że Chopin nie żyje i tyle....
Zagotowałem się ale spokojnie powiedziałem że jutro przyjdę po samochód. Przyjechałem po samochód i poprosiłem fakturę...no to cena z kosmosu. Choć po chwili zeszli z ceny. Po 4 dniach sprzęgło się rozsypało i znowu zaczęło klekotać...pojechał do nich to mi powiedzieli że to nie możliwe i to na pewno rolki. Zabrałem się i pojechał do swojego mechanika bo z tymi panami nie chcę mieć nic wspólnego i z żadnym mechanikiem w brzegu.

Zadowolony jestem jedynie z ASO Fiata. Byłem u nich na zbieżności i było szybko, dobrze i miło



LiuKhongSum napisał/a:
Ogólnie chciałbym w końcu poznać normalnego, profesjonalnego mechanika, któremu będzie można zaufać i który nie spartoli roboty. Nie wspominając już o właściwym podejściu do klienta.



Śmiało mogę polecić mechanika w Popielowie, jeśli ktoś chce to dam namiary. Cała moja rodzina robi już u niego samochody i nigdy nie było żadnych problemów. Gość naprawdę wie co robi i nie wciska ciemnoty. Poleciłem go wielu ludziom i wszyscy są zadowoleni.
Ostatnio zmieniony przez coastbasse 2013-06-04, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
andriusza 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Cze 2012

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2013-06-04, 17:30   

Muszę sie pochwalić, że klakson naprawiłem sam ( z pomocą żony :D ).
Byłem u dwóch elektryków, jeden stwierdził, ze sygnał idzie przez komputer i trzeba zostawić auto bo to może potrwać, drugi też był niemal pewny, ze trzeba gmerać przy komputerze. Wcześniej zajrzałem do dokumentacji i wiedziałem, że mówią bzdury, ale nie wyprowadzałem ich z błędu.
Dzisiaj odłączyłem akumulator i AirBag , odkręciłem kierownicę, wyciągnąłem zwijacz i wyczyściłem styki pod nim, które powodowały przerwę w obwodzie i działa, będę trąbił na wszystko co się rusza (przed maską samochodu). Cała operacja trwała 60 minut, a robiłem to powoli i pierwszy raz.
Oczywiście temat przećwiczyłem teoretycznie dzięki dokumentacji i forum renault, ale satysfakcja ogromna, a i 100zł zostało w kieszeni. :)
2 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2013-06-19, 19:49   

Nie polecam:
1. Shella- niestety ale zeszli na psy
2. Elektromot- ekstremalne ceny
nie polecam również cotona (wymiana opon) z powodu chamskiego traktowania klienta, nie polecam również szrota na włościańskiej, bo mają trochę mały wybór
Polecam:
1. Pks
2. serwis fiata
3. Wymiana tłumików (z tyłu kauflanda) oraz również jeżeli chodzi o tłumiki i katalizatory to pana który ma warsztat na końcu tej uliczki która jest obok szkoły na Żłobiźnie
0 UP 0 DOWN
 
malinabrzeg 



Wiek: 42
Dołączył: 15 Kwi 2007

UP 7 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-08-15, 11:59   

Akogo możecie polecić do problemu trybu awaryjnego turbo sprężarki w passacie b5 ?
0 UP 0 DOWN
 
malinabrzeg 



Wiek: 42
Dołączył: 15 Kwi 2007

UP 7 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-08-21, 19:37   

Ponawiam prośbę. Czy ktoś miał problem z trybem awaryjnym w deslu ( brak mocy silnika przy 3000 obrotów ).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu