Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Koniec z grami garażowymi
Autor Wiadomość
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-26, 23:31   Koniec z grami garażowymi

Te przykre wnioski dotarły do mnie przy okazji zbliżającej się światowej premiery gry Gothic 3. Jej pierwsza część to dzieło 9-ciu zapaleńców, którzy na przeciętnym sprzęcie przystąpili do realizacji swojego pomysłu. Na zmodyfikowanym C++ stworzony engine gry, tekstury powstały w Photoshop'ie, zaś wstawki filmowe w 3D MAX. JoWood zdecydował się wydać tę gierkę i proszę... tryumf pasji i samozaparcia.

W tej chwili chociażby poziom grafiki serwowanej w grach uniemożliwia takie powstawanie nowych tytułów... a szkoda. Kto kiedyś przemierzał ścieżki Starego Obozu lub ulice Khorinis wie, co mam na myśli.

Tworzenie gry zostało rozczłonkowane do tego stopnia, że poszczególnymi efektami mogą się zajmować oddzielne grupy programistów; co w wielu wypadkach działa na jej korzyść. Może się jednak okazać, że dobre pomysły, które kiedyś na tych wodach mogły dopłynąć daleko, w tej chwili nie mogą być nawet zwodowane... innymi słowy w coraz ładniejszych grach może tkwić przyczyna wyjałowienia fabuł i zabicie ducha tej formy rozrywki.

P.S. Aczkolwiek niekoniecznie ;) Co wy o tym myślicie ??
0 UP 0 DOWN
 
mSM 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-20, 09:09   

Może nie do końca zgodziłbym się z tym że to już koniec gier garażowych. Jedank w dalszym ciągu powsatje wiele gier tworzonych przez grupy zapaleńców (warto sprawdzić stronę choćby Independent Games Festival, czy dział Games na Sourceforge.net),a część z nich kończy później jako produkty komercyjne:)
Natomiast zgodze się że ostatnimi laty zaczyna się przedkładać formę nad treść... trochę rozwala mnie sytuacja w której przygodówkę przechodzi się w cztery/pięć dni (a nie jestem jakimś wielkim "przygodówkowiczem" i nie siedzę przed grami po 5 godzin), gdzie się podziały czasy gdy grało się w Goblins 3 ponad miesiąc, główkując się nad naprawdę świetnymi zagadkami... podobnie rozśmieszają m,nie ludzie zachwycający się FABLE, że to taki świetny RPG... co z tego skoro przejście go zajmuje do 20 czy 25 godz. Ja się pytam co to za RPG??? Sam w tej chwili przechodzę całą sagę Baldurs Gate, i wiem że czekają mnie jeszcze SETKI godzin dobrej zabawy:):)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: garazowymi, grami, koniec


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu