Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciasto do pizzy
Autor Wiadomość
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-13, 19:30   Ciasto do pizzy

Hej! Może Wy mi pomożecie... Robię już któryś raz z rzędu ciasto na pizzę i za każdym razem wychodzi mi zakalec... różne sposoby próbujemy i tu nic... ciasto długo wyrabiane, włożone do mocno nagrzanego piekarnika... ehhh nie mam już pomysłów... za każdym razem zakalec... piekarnik dobry bo jak coś innego się piecze to nie ma zakalca... Pomocy!!
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-13, 19:57   

Aithne, ja mam swój "autorski" przepis. Też kilka lat próbowałam i najczęściej wychodziła twarda, niesmaczna podeszwa. Modyfikowałam jeden przepis znaleziony w internecie, aż w końcu ciasto wyszło mi idealne - jest puszyste, a kawałek pizzy da się trzymać w ręku. Wypróbowane już przez kilka osób i każdemu wychodziło. Tanie, proste i mało pracochłonne, jeszcze nie udało mi się zrobić zakalca.

Składniki (wychodzi na prawdę grube ciasto na dużej blaszce):
ok. 50 g drożdży
1 szklanka mleka
1 szklanka wody
1 łyżeczka soli
1 płaska łyżka cukru
2-3 łyżki oliwy/oleju
ok. 0,5 kg mąki pszennej
można dodać do ciasta bazylię i jakieś przyprawy do pizzy

Wykonanie (opiszę dokładnie krok po kroku jak ja robię):
Drożdże wrzucamy do miski, zasypujemy płaską łyżką cukru. W garnku podgrzewamy wodę i mleko tak, aby było ciepłe, zalewamy tym drożdże, dodajemy soli (lepiej za wczasu, bo raz o niej zapomniałam :D ) i kilka łyżek mąki. Całość w miarę dokładnie rozprowadzamy razem, przykrywamy miskę ręcznikiem i zostawiamy na 15-20 minut do wyrośnięcia w ciepłym miejscu. Po tym czasie dosypujemy mąkę i zagniatamy całość dodając mąki tak, aby ciasto w miarę przestało kleić się do rąk. Gdy tak się stanie, wyrabiamy ciasto jeszcze raz dokładnie dodając oliwy/oleju.
Można wykładać na blachę i dodawać co dusza zapragnie.

Po ok. 20 minutach pieczenia w temperaturze ok. 200 stopni ciasto jest już super, choć to czas i temperatura orientacyjna (mam piekarnik bez termoobiegu i bez termometru :D ).
Powodzenia!
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2013-02-13, 20:22, w całości zmieniany 2 razy  
2 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2013-02-13, 20:19   

Wypróbuję, ale czy chodzi o 50 dkg czy 50 g drożdzy?
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-13, 20:22   

Tak, tak, 50g, nie pół kilo. :mrgreen: Przepraszam, już poprawiam. I dajcie znać czy wyszło. ;)
1 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-02-14, 14:25   

Powodem zakalca może nie być ciasto a ilość i kolejność nakładania składników :)
0 UP 0 DOWN
 
Aithne 
Chudzian



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lis 2006

UP 6 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-14, 17:25   

Więc jak nakładać? :-)
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-14, 17:29   

Hihi - Aithne - rozumiem, że nie masz za wiele czasu :P

Powodzonka! :*
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-15, 11:03   

Przyczyną zakalcowatego ciasta może być również np. źle odsączona kukurydza... Albo jeszcze zbyt wodnisty sos. Tak mi się wydaje :) Choć nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ;)

Yvvone ostatnio znalazłam bardzo podobny przepis w necie do tego, który tu podałaś i jest super.
Jednak ja wałkuję ciasto na 0,5 cm dzięki czemu ciasto po wypieczeniu nie jest takie grube :)
Ostatnio zmieniony przez honorata8310 2013-02-15, 15:00, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2013-02-15, 13:21   

Może to pomoże
http://www.youtube.com/watch?v=c7Zw7nm6jJg
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2013-02-15, 16:50   

Yvv :) Twoje ciasto z pół kg drożdzy byłoby super :D

Zapytajcie Kathię, ona ponoć robi rewelacyjne ciasto na pizzę (przynajmniej tak wczoraj wieczorem słyszałam od niej i potwierdziły to inne dziewczyny, że ten przepis jest dobry)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2013-02-15, 17:26   

honorata8310 napisał/a:
Przyczyną zakalcowatego ciasta może być również np. źle odsączona kukurydza... Albo jeszcze zbyt wodnisty sos.

Przyczyną może też być zbyt zimny sos. Nałożony prosto z lodówki może być przyczyną zakalca.
Cytat:
Zapytajcie Kathię, ona ponoć robi rewelacyjne ciasto na pizzę (przynajmniej tak wczoraj wieczorem słyszałam od niej i potwierdziły to inne dziewczyny, że ten przepis jest dobry)

Heh, ja mam bardzo prosty przepis i ciasto ZAWSZE mi wychodzi. Problem w tym, że składniki dodaję "na oko". Ale orientacyjnie na jedną okrągłą blaszkę o średnicy 28 cm daję: 1/5 opakowania drożdży (rozpuszczonych w 2/5 szklanki przegotowanej i lekko ciepłej wody), do tego dodaję łyżkę oleju, szczyptę soli i na oko mąkę (aż ciasto uzyska odpowiednią kosystencję). Ugniatam nie więcej niż 5 minut i odstawiam przykryte bawełnianą ściereczką. Piekę około 20 minut :)
W zależności od porządanej grubości ciasta można dodać więcej drożdży.
2 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-02-16, 16:00   

Aithne napisał/a:
Więc jak nakładać?

Oszczędnie :P kiedyś wydawało mi się ,że pizza musi być na wypasie i też powstawał zakalec aż mi przeszło i zakalca nie ma. Nie dodaję mleka do ciasta ale robię zaczyn a po ostatecznym wyrośnieciu nie wałkuje go tylko rozciagam na blasze ciasto po czym daje mu odpoczać przez chwilę. Ciasto smaruję oliwą a następnie sos ,ser i składniki wzgledem tego co ma sie z nimi stać ,te do ugotowania jako pierwsze a te do upieczenia na wierzch. Wszystko dobrze odsączone a świeże puszczające sok warzywa pokrojone na cienkie plasterki (czasami przesmażam pieczarki ale to raczej do pizzy w wiejskim stylu).
0 UP 0 DOWN
 
hanka 


Wiek: 50
Dołączyła: 09 Wrz 2007

UP 15 / UP 11



  Wysłany: 2013-02-20, 18:38   

Niezawodny sposób na dobrą pizzę w stylu włoskim, na cienkim cieście. Na pewno nie wyjdzie zakalec.

700 g mąki
360 ml letniej wody
40 g drożdży
50 g oliwy
2 łyżeczki soli
łyżeczka cukru

Mąkę wsypać do miski. W wodzie rozpuścić drożdże, wlać do mąki. Dodać oliwę, sól i cukier. Wyrabiać ciasto aż będzie gładkie. Pozostawić do wyrośnięcia. Wyłożyć na blachy (wychodzą nam 3 duże blaszki), nie wałkując, tylko rozciągając. Nałożyć sos pomidorowy:

puszka pomidorów
łyżeczka słodkiej papryki
łyżeczka bazylii i oregano
15 g oliwy
pół łyżeczki soli
szczypta pieprzu
zmiksować wszystko

i ulubione dodatki. Posypać startym serem. Podawać z sosem czosnkowym. Pycha, jeszcze nigdy nam się nie zepsuła. Jemy na obiad jednego dnia i jeszcze zostaje na śniadanie dnia następnego do podgrzania w mikrofalówce.

Błagam, nie profanujcie ciasta na pizzę mlekiem, a jeszcze bardziej jajkami. Kiedyś jadłam taką u koleżanki i smakowała jak ciasto drożdżowe, na które zamiast śliwek nałożono pieczarki
0 UP 0 DOWN
 
Desmond 


Wiek: 39
Dołączył: 21 Mar 2013

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2013-03-21, 11:21   

Zgadzam się, że ciasta na pizzę nie należy traktować mlekiem. Niektórzy wychodzą z założenia, że drożdże będa lepiej pracowały, jeśli rozpuści sie je w mleku. Nie przepadam za takim delikatnym ciastem, chociaż jestem stanowczym zwolennikiem "polskiej" włoskiej pizzy na grubym cieście :-)
0 UP 0 DOWN
 
sosna91 



Wiek: 33
Dołączyła: 29 Kwi 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-06-20, 11:29   

Ja zawsze jak robię pizzę to dodaje drożdże, wodę, olej, sól i mąkę przy czym praktycznie wszystko na oko :) i jakoś chyba nigdy mi zakalec nie wyszedł. Nie wiem co może być jego przyczyną.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu