Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
DEPRESJA, nerwica
Autor Wiadomość
Vajolet 


Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lut 2013

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-02-07, 22:40   DEPRESJA, nerwica

Witam, piszę do was bo od dawna męczy mnie straszna depresja a w sumie to nawet nerwica, duszności ataki lęku, czuje się samotna ...mam małe dziecko i,zero znajomych , nie śpie od dawna bo maluszek nie pozwala mi na to jestem wykończona , w dodatku mam mężczyznę który mnie nie rozumie...czy jest sposób bym mogła sama sobie pomóc ?? nie mam możliwości iść do lekarza bo nie mam z kim dziecka zostawić, nie mam tu rodziny nikogo...mam dość od wielu miesięcy płacze co dzień samą mnie to męczy a co dopiero mojego partnera, a w dodatku nasze dziecko na to patrzy...uspakajające tabletki nie pomogą nie wiem co robić czuje sie bezradna a partner nie ma czasu by mi pomóc tzn...twierdzi że jutro zadzwoni do lekarza...i to już trwa wiele miesięcy...może wy macie jakieś rady ....może ktoś przeżywał taki horror i wyszedł z niego??
Ostatnio zmieniony przez Vajolet 2013-02-07, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-02-07, 23:56   

Idż do lekarza razem z dzieckiem ,bo to żadne przeszkoda a raczej tylko Twoja wymówka a partner nawet najbardziej oddany nie załatwi tego za Ciebie -- ogarnij sie i weź sie za siebie ,bo jak czytam takie teksty to mnie szał ogsrnia jak można się tak nad soba rozczulać i nie doceniać tego co sie ma a ma się życie jedno jedyne i póki dziecko zdrowe i sama masz zdrowie wszystko inne to pikuś :)
0 UP 2 DOWN
 
Vajolet 


Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lut 2013

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-02-08, 09:15   

Widze że ten temat jest Ci zupełnie obcy...jeśli ktoś od dziecka tkwi w depresji to samemu jest mu Ciężko z niej wyjść...i to nie jest urząlanie się nad sobą tylko ludzka bezsilność...nie wiesz co przeszłam i co przechodzę....niemożna tak pochopnie oceniać człowieka ...gdy człowiek jest od dziecka bity i poniżany , nie zna swojej wartości to cięzko mu samemu wyjść na przekur...a co do mojego partnera...to chyba w normalnym związku ludzie się wspierają...więdz nie pisz że go to nie dotyczy...pozdrawiam
1 UP 0 DOWN
 
aga76 


Wiek: 47
Dołączyła: 27 Maj 2010

UP 3 / UP 11



Wysłany: 2013-02-08, 09:51   

Czasami warto poprostu z kims porozmawiac,wiem ze nie zawsze mozna pomóc..napisałam na pw odezwij sie.pozdrawiam :) :)
2 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-02-08, 15:53   

Vajolet napisał/a:

Widze że ten temat jest Ci zupełnie obcy...jeśli ktoś od dziecka tkwi w depresji to samemu jest mu Ciężko z niej wyjść...i to nie jest urząlanie się nad sobą tylko ludzka bezsilność...nie wiesz co przeszłam i co przechodzę....niemożna tak pochopnie oceniać człowieka ...gdy człowiek jest od dziecka bity i poniżany , nie zna swojej wartości to cięzko mu samemu wyjść na przekur...a co do mojego partnera...to chyba w normalnym związku ludzie się wspierają...więdz nie pisz że go to nie dotyczy...pozdrawiam


Po pierwsze nigdy nie zabieram głosu w temacie o którym nie mam pojęcia ,po drugie czytaj ze zrozumieniem ,bo nigdzie nie napisałam ,że to nie dotyczy Twojego partnera tylko ,że on za Ciebie nic nie może zrobić. To Ty sama musisz zgłosić sie do lekarza a potem chcieć uczestniczyć w terapii którą Ci zaproponuje i pracować systematycznie małymi kroczkami nad sobą. I jeszcze jedno bezsilność jest wtedy gdy widzisz jak umiera najważniejsza dla Ciebie osoba i żebys świat na głowie postawiła nic tego nie zmieni a wyjście z depresji zależy tylko od Ciebie :) pozdrawiam
0 UP 1 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-02-08, 21:26   

Vajolet mam nadzieję że piszesz prawdę i zarejestowałaś się tu wczoraj bo potrzebujesz faktycznej pomocy. Depresja to choroba, jeśli ją masz.Depresję czy dystymię, lęki itp.napewno jest Ci potrzebny psychiatra+psycholog.Musisz pójść do lekarza, moze najpierw zacznij od rodzinnego. I nie możesz sobie tłumaczyć ze nie masz z kim zostawić dziecka, musisz isc do lekarza i tyle ! Jak by co to pw
2 UP 0 DOWN
 
Vajolet 


Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lut 2013

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-02-08, 22:19   

Auri-star wiem że piszesz bo chcesz pomóc ale uwierz, że pokazywanie ludziom ich bezsilność bardziej doprowadza ich do głębszej depresji niż ich z niej wyciąga...
Pomocą jest wyciągnięcie ręki ...można to zrobić w różny sposób ...ale nie w taki jak ty to czynisz ...bynajmniej mi Nie pomagasz....Jeśli odpisujesz na post kogoś kto prosi o pomoc to nie poprawiaj tej osoby, nie wytykaj błędów...może i jesteś mądrą kobieta- nie mi to oceniać ,ale nie wywyższaj się proszę ... pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Vajolet 2013-02-08, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-02-08, 22:37   

To chyba zależy od człowieka ,bo mnie pomógł taki właśnie sposób a ,że było to dawno temu to od tego czasu to zadziałał też w przypadku kilku innych osób i nikt nie zarzucał mi wywyższania się ,bo do tego to mi w tym temacie na pewno daleko. Piszesz ,że pomocą jest wyciagnięcie ręki i można to zrobić w różny sposób więc może wiesz jaki sposób jest Tobie potrzebny i napiszesz o co konkretnie chodzi ?? czy o kontakt z dobrym terapeutą czy opieke nad dzieckiem czy coś innego ??
0 UP 1 DOWN
 
Vajolet 


Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lut 2013

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-02-08, 23:06   

Pojawiłam sie na forum licząc na to że ktoś kto przeżył to co ja podpowie jak moge sobie poradzić i liczyłam że może dam rade sama bez lekarzy...tymbardziej że ponoć w Brzegu niema nikogo godnego zaufania...chyba że się myle?
1 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 45
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-02-08, 23:22   

Piszesz .że trwa to juz od wielu lat i jak do tej pory bardziej Cię to niszczy niż możesz sobie z tym poradzić (przynajmniej tak to dla mnie wygląda) więc chyba czas na pomoc kogoś kto się na tym zna.
Na Nysańskiej przyjmuje psycholog Karina Szymańska i choć sama nie korzystałam z jej usług poleciła mi ją moja zaufana lekarka pierwszego kontaktu którą znam od dziecka. Ja poradziłam sobie sama ale mój sposób na Ciebie nie działa.
0 UP 0 DOWN
 
Vajolet 


Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lut 2013

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-02-08, 23:34   

Ok dziękuje ....na pewno podejmę jakieś kroki tylko muszę się wziąść w garść...obecnie sytuacja w domu mi przeszkadza by sobie samej przemówić do rozsądku ale może jakoś z tego wyjdę i wezmę się za siebie, puki co mam ciągle podcinane skrzydła...pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
aga76 


Wiek: 47
Dołączyła: 27 Maj 2010

UP 3 / UP 11



Wysłany: 2013-02-09, 12:44   

Wiem ze sa jeszcze ludzie,którzy w biegu dzisiejszego zwariowanego świata potrafia sie zatrzymac.i podać dłoń :) tak mało wystarczy zeby ktos stana na nogi..a napewno uwierzył w siebie
1 UP 0 DOWN
 
Vajolet 


Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lut 2013

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-02-09, 13:31   

dokładnie tak :wink:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2013-02-10, 07:07   

Zastanów się może celowością przebywania w takim związku. Nie znajdziesz wyjścia z sytuacji, jeżeli Twój partner/mąż nie zechce pomóc Tobie i współuczestniczyć w terapii.
1 UP 1 DOWN
 
Vajolet 


Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lut 2013

UP 7 / UP 0



Wysłany: 2013-02-10, 14:00   

Wiem , że będzie ciężko ale jeśli mnie kocha to przełamie się...albo mnie zostawi....nie jest mu też łatwo z taką depresantką jak ja...Wiem że potrzebuje teraz wsparcia i motywacji puki co skupie się na naszym maluszku i spróbuję wziąć się w garść...rozmyślanie o moim związku nie pomoże mi w niczym...tak samo jak zakończenie go czy na siłe zmienianie ....
Są chwile zwątpienia ale...ale są to chwile....bynajmniej z mojej strony...
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu