Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Własna działalność fotograficzna
Autor Wiadomość
ifilosemyself 


Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sty 2013

UP 4 / UP 0



  Wysłany: 2013-01-28, 12:39   Własna działalność fotograficzna

Małe pytanko

W czasch wielkiego kryzysu i bezrobocia takie osoby jak ja czyli młode bez żadnego doświadczenia zawodowego nie mają praktycznie szans na dostanie stałej pracy i usamodzielnienia się.
Dlatego kieruje pytanie : Czy opłaca się otwierać własną działalość ?

W moim przypadku otwarcie mini działalności ( możliwe że dostałabym coś z Funduszy Europejskich.. ) Na myśli mam Fotografowanie Kobiet ( głównie sesje w plenerze z małym urzyciem photoszopa ( którego i tak nie używam)

Czy w mieście takim jak Brzeg coś takiego by przetrwało ?




Pozwoliłem sobie wydzielić do osobnego wątku. (A.Mason)
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2013-01-28, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-01-28, 14:14   

ifilosemyself napisał/a:
urzyciem
użyciem jak coś :-) moja znajoma teraz starała się o dotację z POKLUCZA na taką działalność więc niektórzy widzą szansę w takim biznesie
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2013-01-29, 07:39   

Bardzo wąska specjalizacja, jak na Brzeg, trzeba się zastanowić czy znalazłoby się aż tyle chętnych kobiet, zwłaszcza gdy jak pisze blaster już ktoś się stara o dotacje na ten cel. Trzeba brać pod uwagę jeszcze to, że jest wiele fotografujących osób, które proponują sesje za darmo - na zasadzie zdobywanie doświadczenia za portfolio (np. maxmodels). Poważnie bym się zastanawiała nad tym, czy taka działalność dałaby Ci utrzymanie. A jeśli chodzi o otwieranie własnej działalności - to jest całkiem programów pomococwych dla młodych osób do 25 roku życia, więc szansę masz na środki, ale poważnie zastanów się nad tym o czym myślisz.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-01-29, 08:24   

Przede wszystkim aby otworzyć własną działalność potrzebne jest tymbardziej doświadczenie zawodowe bo w innym przypadku z góry można założyć, że się nie przebijesz. Celujesz dodatkowo w sektor, który jak wspomniała Jadore jest przepełniony ludźmi, którzy robią takie rzeczy za darmo i to fakt. Sam mam wielu znajomych, którzy zajmują się podobnymi rzeczami i rzeczywiście robią to za darmo bo mają taką pasję i niespecjalnie myślą o tym, aby na tym zarabiać nie mówiąc już o prowadzeniu własnej działalności.

Nawet "mini działalność" o której piszesz pociąga za sobą stałe koszty utrzymania. Nie jestem sceptycznie nastawiony bo wychodzę z założenia, że zawsze warto spróbować, ale tylko w przypadku, gdy ma się "asa" w rękawie. Brak doświadczenia w tej dziedzinie działa na Twoją niekorzyść. Najlepiej uczyć się zawodu pracując u kogoś bo nie trzeba wtedy stresować się i wykładać pieniędzy z własnej kieszeni, dodatkowo masz okazję zobaczyć na czym polega prowadzenie własnego biznesu.

Nie wiem też skąd założenie, że skoro nie ma pracy to otwarcie własnego biznesu będzie lepszym rozwiązaniem? Nie chcę Cię straszyć, ale własna działalność to duża odpowiedzialność i zdecydowanie mniejsza szansa na zarobienie normalnych pieniędzy w przypadku, gdy otwiera ją osoba bez długoletniego doświadczenia w danej dziedzinie. Nie jest łatwo na rynku pracy, ale lepiej na tym wyjdziesz jak poszukasz normalnego etatu :) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu