Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
K. Puszczewicz - kandydat z ramienia PO
Autor Wiadomość
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-17, 18:42   K. Puszczewicz - kandydat z ramienia PO

Tak jak już wcześniej pisałam - sam kandydat w rozmowie telefonicznej nie potwerdził i nie zaprzeczył na temat tej informacji. Skierował mnie do G. Surdyki, przewodniczącego brzeskiej PO, który niestety nie odbiera telefonów od redakcji PPB. Informację otrzymaliśmy od członka Rady Regionalnej w Opolu. Zgłosił nam ową nominację telefonicznie - w dzień po posiedzeniu opoleskiej Rady Regionalnej PO.
Nie znam listy członków PO, zatem poproszę użytkowników forum oraz wszystkich zorientowanych, którzy niebawem pewnie staną się użytkownikami forum, o pomoc i informacje na temat samej PO i ich kandydata.
0 UP 0 DOWN
 
PoCo 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Sie 2006

UP 4 / UP 4



Wysłany: 2006-09-17, 20:37   

Podobno Surdyka naprawdę był pewny tego, że będzie kandydatem PO na burmistrza,
a tu ktoś wykorzystał jego nienawiść do Huczyńkiego i jego rękami zrobił zamieszanie w brzeskiej PO, a teraz już mu podziękowali.
Może ewentualnie robić kampanię Puszczewiczowi, ale przecież ON nic nie robi za darmo. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-19, 23:21   

Chciałabym tu jeszcze raz podkreslić, że przewodniczący brzeskiej PO (G. Surdyka) w dalszym ciągu nie odbiera telefonów od nas - z redakcji. Kandydaturę pana Puszczewicza potwierdził nam jednoznacznie pan poseł Korzeniowski. Pan Puszczewicz, nie potwierdza, nie zaprzecza, aczkolwiek nie wykluczone i swoją odpowiedź uzależnia od pana Surdyki. Mały mętlik się zrobił. (podobnie jest z kandydaturą M. Stankiewicza - M. Stefański potwierdza, poseł Kłosowski nie potwierdza..., a sam zainteresowany jest na urlopie i telefonów od nas nie odbiera)
Wracając do pana Puszczewicza - wypowiadajcie się proszę na temat jego kandydatury. Ja ze swojej strony podzielę sie także każdą informacją.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-20, 00:06   

Nie wiem co mogłabym napisać o Panu Puszczewiczu, żeby się na mnie nie obraził.
Chyba tylko tyle, że w parlamentarnych wyborach w zeszłym roku więźniowie na niego głosowali. Pewnie wiedzieli, dlaczego...
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2006-09-20, 10:33   

ten Pan był za zamianą Gimnazjum piastowskiego w więznienie i już sam ten chory pomysł
dyskwalifikuje u mnie tego kandydata
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-20, 10:44   

misterio napisał/a:
ten Pan był za zamianą Gimnazjum piastowskiego w więznienie i już sam ten chory pomysł
dyskwalifikuje u mnie tego kandydata


A możesz mi napisać dlaczego?
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2006-09-20, 11:12   

a gdyby stwierdził ,że ziemia jest płaska też musiałbym tłumaczyć ?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-20, 11:13   

Swego czasu była już dyskusja o zagospodarowaniu Gimnazjum jako więzienia kliknij tutaj

--
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-20, 11:15   

misterio napisał/a:
a gdyby stwierdził ,że ziemia jest płaska też musiałbym tłumaczyć ?

Przepraszam najjaśniejszego Pana, że miałam czelnośc zapytać się o zdanie w tej sprawie.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-20, 12:09   

HS-R, nie złość się, nie trzeba. Oboje z misterio macie rację.
Po prostu on uznał, że jeśli coś jest dla niego oczywiste, to dla wszystkich musi być równie jasne.
Ja uważam podobnie jak misterio, że jeśli człowiek wygłupi sie w tak ważnej sprawie, jak przeznaczenie historycznego obiektu, jednego z najpiękniejszych i najważniejszych w naszym mieście, tzn, że ten człowiek jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek (poza swoimi zawodowymi) kompetencji. A - jako historyczny, architektoniczny i urbanistyczny ignorant, nie może zostać burmistrzem, bo mógłby narobić niepowetowanych szkód.
Ale może się mylę.
Może Pan Puszczewicz przedstawi zgrabną samokrytykę i przekona wszystkich, iż w kwestii historii, architektury, urbanistyki i zarządzania miastem jest erudytą...
Zobaczymy...
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-20, 12:35   

Zezłościłam się trochę, nie powiem.
Co do P. Puszczewicza - bo o nim jest temat - mogę powiedzieć tyle, że jest uprzejmym, miłym mężczyzną. No i, że mieszka w Pisarzowicach. Acha jeszcze jedno - był pracodawcą mojego męża, bardzo krótko, miał doczynienia z nim tylko na wokandach, ale nie wyraża się o nim źle, a wręcz pozytywnie - jako o człowieku.
P. Puszczewicz - polityk - nic nie powiem bo nic nie wiem w tej kwestii. Dlatego chciałam się dowiedzieć czegoś od Misterio, ale cóż, nie chce mieć ze mną doczynienia.
Ja powiem tylko tyle, że jakbym była dyrektorem np. Banku, i byłaby możliwośc pozyskania budynku to dlaczego nie, starałabym się o niego.
Nie wiem czy posiadam dobre info, ale on stoi już z 3 lata pusty, a pusty budynek marnieje, więc skoro nikt nie chce go wziąść, to normalne jest, że się o niego P. Puszczewicz stara.
Pozdrówka dla wszystkich, szczególnie dla Misterio:)
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-20, 12:53   

A, będąc dyrektorem tego banku, starałabyś się o gmach Teatru Narodowego, albo Katedry, tylko dlatego, że jest pusty i marnieje?
Chyba sama rozumiesz, że to byłoby świętokradztwo...
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-20, 19:51   

Baba Riba napisał/a:
A, będąc dyrektorem tego banku, starałabyś się o gmach Teatru Narodowego, albo Katedry, tylko dlatego, że jest pusty i marnieje?
Chyba sama rozumiesz, że to byłoby świętokradztwo...


To powiedzcie mi dlaczego, on ciągle stoi pusty? Czy nie można tam utworzyć np. Szkoły Średniej?
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-20, 20:04   

HS-R napisał/a:
To powiedzcie mi dlaczego, on ciągle stoi pusty? Czy nie można tam utworzyć np. Szkoły Średniej?
Pewnie można. Może nawet należy. Ale szkoły średnie, o ile wiem, nie są w gestii miasta, tylko władz powiatu. A to znaczy, że pytanie należy zadać kandydatowi na starostę, a nie osobie, która pragnie zostać burmistrzem.
A jeśli sie mylę, to proszę mnie poprawić.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-21, 06:20   

HS-R napisał/a:
Co do P. Puszczewicza - bo o nim jest temat - mogę powiedzieć tyle, że jest uprzejmym, miłym mężczyzną.
Ale z takiego stwierdzenia nic nie wynika. Przewodniczącego komisji, która chce przesłuchać Balcerowicza też tak można określić. A ja sobie nie wyobrażam, że mógłby być Burmistrzem Brzegu.
Cytat:
Ja powiem tylko tyle, że jakbym była dyrektorem np. Banku, i byłaby możliwość pozyskania budynku to dlaczego nie, starałabym się o niego.
Bo dyrektor banku, lub jego ludzie, zna Prawo Budowlane Rozdział 6 Utrzymanie Obiektów Budowlanych i wie ile kosztują media do takiego budynku. I z takiego samego powodu nie można utworzyć szkoły średniej. Dodatkowo te rozwalające się budowle w mieście częściowo pochodzą z poręczeń kredytów i do banków należą.
Baba Riba napisał/a:
A - jako historyczny, architektoniczny i urbanistyczny ignorant, nie może zostać burmistrzem, bo mógłby narobić niepowetowanych szkód.
W tym celu wymyślono odp. przepisy budowlane, o zabytkach itd.. Żaden z byłych, obecnych i przyszłych Burmistrzów nie będzie się znał na wszystkim. Mało tego, jestem w stanie udowodnić, że Burmistrzem może być człowiek, który na niczym się nie zna, a ma odpowiednie podejście do ludzi, umie ich odpowiednio dobrać i wszystko z nich „wycisnąć”. W związku z tym przedstawianie przez kandydata w jaki sposób coś tam chce wykonać mija się z celem. Przecież nie on będzie to realizatorem tylko jego ludzie. No to jak wybierać kandydata? Wydaje się, że wyłącznie po owocach dotychczasowej pracy. Niestety poletko pana Puszczewicza było zbyt małe i specyficzne, żeby cokolwiek na ten temat powiedzieć. To będzie wybór w ciemno.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kandydat, po, puszczewicz, ramienia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu