Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Ważna Informacja dotycząca forum !!!
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-09-16, 22:54   Ważna Informacja dotycząca forum !!!

Drodzy forumowicze, dotarła do mnie informacja że myślicie że chcę upolitycznić forum i je zniszczyć.

Niektóre osoby twierdzą że po wejściu polityków na forum prowadzę z nimi ciche interesy.

Forum nigdy nie będzie prowadziło polityki !!! Nigdy nie będzie wspierać żadnej partii politycznej, burza która została wywołana była przypadkowa. Dział Wybory Samorządowe został stworzony po to aby politycy przed wyborami nie pisali w innych działach. Nie miało to na celu żadnego uprawniania polityki.

Dodam że nie prowadzę żadnych rozmów z nikim na tematy forum. Staram się jedynie o:

- Przyznanie numeru ISSN dla forum,
- Zarejestrowanie forum w sądzie, co pomogło by mi na uzyskanie legitymacji prasowej która przynosi korzyści przy informacjach z regionu.


Nie chcę źle dla forum, czy nie widzicie pracy jaką w nie włożyłem? Czy nie widzicie mojego entuzjazmu i radości, że forum się przyjęło?

Jeżeli nie to szkoda, czuję się bardzo źle z tego powodu, że ktoś posądza mnie o jakieś lewe rozmowy.

Powiem tak forum należy do mnie gdyż je założyłem, ale tak naprawdę jest wszystkich gdyż jest dla was.

Jeżeli forumowicze zechcą zabronię uprawiania polityki na forum całkowicie, ale czyż nie naszym celem było to aby forum stało się kontaktem między mieszkańcami a władzami naszego miasta?

Chciałem aby politycy mogli czytać to czego oczekują od nich ludzie ( tak już jest bo czytają i wyciągają wnioski ), chciałem aby włączyli się do dyskusji na forum i przekazali nam swoją opinię.

Stało się jak się stało, polityka wywołała wielką burzę na forum, szczerze nie spodziewałem się takich wypowiedzi ludzi którzy nas reprezentują w mieście.

Może miałem marzenia ale teraz już nie wiem czy będę mógł je dalej realizować.

Proszę o wypowiedzi

Pozdrawiam

Jasiński Łukasz - yasiu
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-09-16, 23:05   

:shock:



yasiu, jestem z Toba 8)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-16, 23:11   

Hmmm... aż nie wiem, co powiedzieć. Wiedziałam, że są różne insynuacje, ale byłam pewna, że to nieporozumienie. Teraz chyba sprawa jest już jasna dla wszystkich :) Jestem z Tobą :wink:
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-17, 01:35   

Jasiu jestem z Toba :) a jak dla mnie polityka to dno :)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-17, 06:47   

Szkoda, że pregierza u nas nie ma (muszę jeszcze raz Ratusz na około obejść). Trzeba by kilku, (a może kilkoro) pod nim postawić. A tak na poważnie. Forum z samej natury nie nadaje się na tubę polityczną. Przecież zawsze ktoś może pisać posty wyrażające sprzeciw w stosunku do głoszonych haseł, lub wręcz ośmieszać głoszone idee. A gdyby je wyciąć, to już nie będzie wtedy forum, a strona internetowa i ludziska przestaną pisać. To raczej różnego rodzaju gazety lokalne nadają się do uprawiania polityki. Yasiu, nie masz innych powodów do zmartwień?
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-09-17, 09:46   

Yasiu, Jasiu jestem z Tobą.........
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-17, 10:30   

Yasiu, Łukasz jestem z Tobą...

Polityka zawsze była i będzie największym konfliktem ludzkości
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-17, 11:28   

Forum jako medium publiczne powinno poruszać wszystkie tematy interesujące forumowiczów. Ale w żadnym wypadku nie może być tubą żadnej partii. yasiu, jestem z Tobą. <tak>
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-17, 11:58   

Cyborg napisał/a:
Forum jako medium publiczne powinno poruszać wszystkie tematy interesujące forumowiczów. Ale w żadnym wypadku nie może być tubą żadnej partii. yasiu, jestem z Tobą. <tak>


Dokładnie - FORUM - ta nazwa zobowiązuje. Forum to miejsce, gdzie spotykając się rózni ludzie, miejsce do którego prowadzą wszystkie drogi w mieście, słynne Forum Romanum etc. Popieram też wszelkie wystąpienia dotyczące likwidacji w zarodku próby upolitycznienia Forum, albo wkręcenia go w jakieś gierki polityczno-przedwyborcze, czemu osobiście daję wyraz swoim zachowaniem i dalekim dystansem /Ci, którzy mnie znają z reala wiedzą, że tak naprawdę to zachowanie kamiennej twarzy trudno mi przychodzi/ do osób i wypowiedzi aktywnych tylko na wątku politycznym. Prześledziłem kilka wypowiedzi i stwierdzam, że strasznie wrażliwe osoby nie raczyły się nawet przywitać z Forumowiczami, tylko od razu przystąpiły do ataku, w tym też na mnie, jednoznacznie uprawiając politykę wazeliny w stosunku do Admina...

Dlatego też chyba nie ma się co dziwić, że pojawiają się jakieś dziwne głosy i podejrzenia. Brak zdecydowania albo tendencyjne decyzje prowadzą dokładnie własnie do tego.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-09-18, 21:59   

Myślę, że wystarczy przecierpieć najbliższe trzy miesiące i potem wszystko wróci do normy. Ja już po pierwszych tygodniach przestałem zaglądać do działu wybory.

Ale to co zrobiłeś Yasiu (czyli wydzielenie politykom osobnego działu) było najlepszym z możliwych rozwiązań.
Ja to traktuję jak taki drugi i kosz dla wszystkich, którzy lubią "polityczkę" (zapożyczyłem sobie to określenie od pewnego mądrego brzeżanina, który odróżnia polityczkę od polityki, czyli działania na rzecz dobra ogółu).

I szkoda mi tylko jednego: pewnie kolejnych parę (parenaście, paredziesiąt?) młodych osób nie pójdzie na najbliższe wybory. Ale do amatorów "polityczki" i publicznego kopania się na żenująco niskim poziomie takie argumenty raczej nie docierają.

Trzymaj się Yasiu!

PS. Widzę, że lubisz od czasu do czasu upewnić się, że to nie ty zwariowałeś, tylko świat wariuje.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-19, 00:34   

Jamps napisał/a:


I szkoda mi tylko jednego: pewnie kolejnych parę (parenaście, paredziesiąt?) młodych osób nie pójdzie na najbliższe wybory. Ale do amatorów "polityczki" i publicznego kopania się na żenująco niskim poziomie takie argumenty raczej nie docierają.
.


Mam taką propozycję, w sumie już od dłuższego czasu. Nie pójście na wybory jest też wyborem, prawda? Ale skoro coraz więcej ludzi twierdzi, że nie idzie, bo nie ma na kogo, to ja proponuję zaangażowanie Forum w agitację wyobrczą, ale taką trochę inną. "Idż na Wybory! Idź, a jeśli nie widzisz nikogo godnego zaurafnia, to oddaj głos nieważny, ale ODDAJ GŁOS! Wyraź swoją dezaprobatę - skreśl listę!!!! ".

Co Wy na to? Miałem to już napisać kilkanaście tyg. temu, ale jak zwykle sto tysięcy innych spraw.

Co by to było, gdyby nagle 90% głosów było nieważnych? Bo Wyborca uznał, że kandydaci, to ujmując rzecz w popularne stwierdzenie "Leszcze" ????
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-15, 02:29   

W pełni świadom ewentualnych i całkiem możliwych powikłań pozwalam sobie odgrzać ten temat :)

Jest on najbliżej tematu, który chcę poruszyć, bez zakładania nowego.

Jako "Leszcz", który startował w wyborach samorządowych, i którego wyborcy postanowili jednak wybrać, chciałem zwrócić uwagę forumowiczów, a przede wszystkim administracji na pewien fakt, który jakby umknął uwadze: 12 listopada 2006 roku odbyły się ostanie wybory samorządowe. 27 listopada 2006 r. odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Kadencji 2006 - 2010. Czy ktoś pamięta wybory? Obietnice kandydatów? Samych kandydatów? Cokolwiek? :)

A piszę po to aby dowiedzieć się jak Wy - forumowicze, mieszkańcy Brzegu oceniacie "szczytującą" właśnie kadencję swoich wybrańców. Co myślicie o tym co się dzieje i całej tej brzeskiej polityce. I wreszcie co kto myśli o wybrańcach?
A tak w ogóle to z tej okazji można by:

* primo: otworzyć na chwilę dział traktujący o wyborach samorządowych lub stworzyć nowy temat,
* secundo: spotkać się w jakiś mniej internetowych i bardziej realnych warunkach z tymi co głosowali i głosować będą (mogli) za dwa lata.
* tertio: porozmawiać mniej bul bardziej rzeczowo o tym co w Brzegu jest i być powinno (czyli o przyszłości).

Czekam na odzew. Szczególnie od Franco Zarrazzo, który gnany przeczuciem, które w moim przypadku się nie spełniło obiecał mi gwiazdę. Bynajmniej nie z nieba :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-15, 07:21   

Gwiazda przygasa, Panie Radny* w szufladzie Francowego Biurka. Temat jej wręczenia kilkakrotnie się przewinął w rozmowach, chyba nawet też publicznych tutaj na forum. Chyba nawet też raZ czy dwa miałem ją przy sobie na spotkaniach tu i tam, ale stałeś się Bartku jakby nieco mniej dostępny publicznie, przynajmniej dla Forumowiczów (to pierwszy wniosków, ad hoc spełnieniający Twoją prośbę ;) ).

Bartek T. napisał/a:
Szczególnie od Franco Zarrazzo, który gnany przeczuciem


Vide wyżej, poniekąd się spełniło, tylko rozdźwięk z Forum nieco się przesunął w przewidywanym czasie;).

Mam dziwne wrażenie (kolejne przeczucie), że oto kampania wyborcza własnie się rozpoczęła...

Tymczasem pozdrawiam

EDIT:
* Zwrot "Panie Radny" jest pewnego rodzaju przymróżeniem oka i jakby niedopisaną częścią Twojego nicku, Bartku. Oczywiście imho ;) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-11-15, 09:09, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-11-15, 09:48   

A były jakieś programy wyborcze? Chcieliśmy poznać w ramach gorącej dyskusji na forum przynajmniej ich założenia, ale jakoś nikt nie palił się do ich przedstawiania. W zasadzie przedstawiano kandydata, z jego opcją polityczną bywało trudniej z racji częstych zmian, i na tym się kończyło. A jeśli chodzi o efekty pracy. Pracuje się nad tym do czego zmuszają ustawy, przepisy itd., ale to można podciągnąć pod administrowanie. Wyborcom chodzi przede wszystkim o przedstawienie efektów działań, po realizacji których ludziom powinno się żyć lepiej, dostatniej, łatwiej ( tu można wstawić jakiś cytat z późnego Gierka) itd. I nie należą do nich różne wręczania, rocznice, obchody, spotkania, wyróżniania, konkursy, sympozja itd., itp. Tego typu działania uzupełniają jedynie administrowanie. O co więc chodzi? O przedstawienie działań, które mogą zmienić stosunek osób pracujących do osób w wieku produkcyjnym na terenie miasta z 34 na 100 do średniej krajowej 55-60/ 100. O przedstawienie wyników budownictwa socjalnego, o poważne podejście do zmniejszenia ilości młodych osób opuszczających Brzeg w poszukiwaniu pracy, o zapewnienie bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy i szybkiego przejazdu na drugi koniec miasta, o stworzenie warunków na tańszy dojazd do pracy skoro brak jej na miejscu itd. Nie chcę dalej wypisywać wszystkim znanych pobożnych życzeń. Ale jeśli tego typu działań nie było w programach wyborczych, to trudno kogokolwiek z nich rozliczać.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-11-15, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-15, 11:25   

Ja również Yasiu Jestem z Tobą. Nigdy nieśmiał bym tak myśleć :wink: że robsz jakieś ciche interesy. Jesteś równy gość :)
Ostatnio zmieniony przez Lukasz10_2004 2008-11-15, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dotyczaca, forum, informacja, wazna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu