Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przystań na Odrze
Autor Wiadomość
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2012-09-16, 20:53   Przystań na Odrze

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy w związku z otwarciem przystani będą kursowały jakieś statki do Wrocławia ?
Jeśli tak to w jakiej cenie podróż w jedną i obie strony.

Jeszcze ciekawi mnie czy będą kajaki ?
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-16, 21:03   

Z tego co się dowiedziałam to chyba póki co nie (wydaje mi się, że może podczas kolejnego sezonu...). Byłam dziś na rejsie i pan mówił, że można będzie wyczarterować sobie stateczek na 30 osób za 300 zł za godzinę, ale póki co rejsów nie będzie.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-16, 21:19   

kompnet napisał/a:
chciałbym się dowiedzieć, czy w związku z otwarciem przystani będą kursowały jakieś statki do Wrocławia ?

Kiedyś pewnie będą, ale to już musi być inicjatywa przewożników.
kompnet napisał/a:
Jeszcze ciekawi mnie czy będą kajaki ?

Tak, okazało się (ku mojemu zaskoczeniu), że MOSiR posiada jeszcze jakieś kajaki i po "odświerzeniu" ich będą w jakiejś formie udostępniane.

A tak w ogóle to jak oceniacie nową przystań? Na mnie zrobiła wrażenie bardzo pozytywne. Moim zdaniem to dopiero powinien być początek powrotu miasta do Odry. Teraz jakimś cudem przydałoby się odsłonić zamek od strony rzeki zasłonięty drzewami rosnącymi na wale i dążyć do stworzenia promenady z jednej i z drugiej strony mostu.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2012-09-16, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-17, 06:29   

Bartek T. napisał/a:
Na mnie zrobiła wrażenie bardzo pozytywne.
na mnie także, piknik sobotni byl niczego sobie, przystań wygląda przywoicie, na pewno cieszą się z niej wszyscy brzescy żeglarze :) Mam nadzieje, że kajaki sie pojawią, a z czasem jakiś kursujący niewielki stateczek za przywoitą opłatę.

Bartek T. napisał/a:
Teraz jakimś cudem przydałoby się odsłonić zamek od strony rzeki zasłonięty drzewami rosnącymi na wale i dążyć do stworzenia promenady z jednej i z drugiej strony mostu.
ciekawy pomysł, szczególnie z tym odłonięciem, ale to chyba mało realne bowiem drzewa które zamek zasłaniają stanowią część parku.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2012-09-17, 09:50   

Marina również i mnie ucieszyła,ale w beczce miodu musi być łyżka dziegciu.Nie mogę wyobrazić sobie gdzie i jak miałbym zwodować 7 m motorówkę.Owszem ,jest pochylnia,ale jej betonowa część kończy się przy lustrze wody,a powinna wchodzić w rzekę ok.3-4 m,bym mógł z przyczepą podłodziową wjechać do wody i zwodować łódż.Wygląda na to ,że należy mieć silnych pomocników.Sprawa następna-bariera metalowa przy nabrzeżu ma tylko jedno przejście, pasażerowie łodzi zarobkowych przechodzili pod barierami-choć uważam ,że ta bariera jest niepotrzebna.Dalej-nie widziałem ani jednego koła ratunkowego ,choć właściciel mariny jest zobowiązany do znajomości przepisów i respektowania ich.Uwagę moją przyciągnęły łodzie wożące pasażerów-totalny chaos.Uwaga właścicieli była skoncentrowana na opłatach,natomiast ja usiłowałem dojrzeć sprzęt ratunkowy na tych łodziach.Brak kół ratunkowych i kapoków w ilości odpowiadającej ilości pasażerów jest karygodny.Generalnie uważam ,że marina jest potrzebna,podniesie prestiż miasta,przyciągnie miłośników sportów wodnych ,oraz da pracę kilku urzędnikom .
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-17, 11:53   

yoorek napisał/a:
Owszem ,jest pochylnia,ale jej betonowa część kończy się przy lustrze wody,a powinna wchodzić w rzekę ok.3-4 m

Pochylnia nie kończy się na betonie a na kamieniach. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę niski stan rzeki w tej chwili.
yoorek napisał/a:
Sprawa następna-bariera metalowa przy nabrzeżu ma tylko jedno przejście

Ja widziałem conajmniej dwa, jak znajdę zdjęcie to umieszcze.
yoorek napisał/a:
Dalej-nie widziałem ani jednego koła ratunkowego

Są koła. Widziałem na własne oczy :) Na pewno przy przystani gdzie jest pochylnia.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2012-09-17, 12:17   

Istota wodowania łodzi polega na cofaniu przyczepy z łodzią tak daleko w rzekę(jezioro,morze),aż łódż samodzielnie będzie unosiła się na wodzie i możliwy będzie wyjazd przyczepy -taka praktyka stosowana jest wszędzie.Niestety w Brzegu wymyślono ,że należy cofać przyczepę po kamieniach,oraz niewidocznym i nieznanym dnie.Osoba ta ,która wymyśliła taki rodzaj pochylni powinna otrzymać nagrodę za innowacyjność,oszczędność materiału i roboczogodzin.Mam nadzieję ,że Marina(!) Brzeg będzie miała ubezpieczenie OC.Co do kół ratunkowych- dwóch,to nieco mało,jak na sobotni ruch.A co z etatami dla urzędników,bo jakoś nie wierzę by marina działała sobie i żeglarzom,bez światłego kierownictwa.Barierka to mały i niepotrzebny problem,bo jakoś nie starcza mi wyobrażni ,czemu miałaby służyć.
0 UP 0 DOWN
 
aniołek85 


Wiek: 96
Dołączył: 26 Kwi 2009

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-17, 20:07   

yoorek napisał/a:
Istota wodowania łodzi polega na cofaniu przyczepy z łodzią tak daleko w rzekę(jezioro,morze),aż łódż samodzielnie będzie unosiła się na wodzie i możliwy będzie wyjazd przyczepy -taka praktyka stosowana jest wszędzie.Niestety w Brzegu wymyślono ,że należy cofać przyczepę po kamieniach,oraz niewidocznym i nieznanym dnie.Osoba ta ,która wymyśliła taki rodzaj pochylni powinna otrzymać nagrodę za innowacyjność,oszczędność materiału i roboczogodzin.Mam nadzieję ,że Marina(!) Brzeg będzie miała ubezpieczenie OC.Co do kół ratunkowych- dwóch,to nieco mało,jak na sobotni ruch.A co z etatami dla urzędników,bo jakoś nie wierzę by marina działała sobie i żeglarzom,bez światłego kierownictwa.Barierka to mały i niepotrzebny problem,bo jakoś nie starcza mi wyobrażni ,czemu miałaby służyć.


Wszytsko jest ok - chodzi mi o koła ratunkowe.
Co do ich liczby - na 100 metrów lini brzegowej powinno być jedno koło ratunkowe. Na marinie według przepisów jest ich nawet więcej.
Co do slipu - zgadzam się w 100%. Po pierwsze za krótki, po drugie za blisko od pomostu.
Jak by chcieć zeslipować 7 metrową łódź to nawet jak by ze slipem było wszytsko ok to i tak zaje*** się o pomost - nie ma szansy wykręcić łodzią.

Co do samego slipu i jego długości - ma to być poprawiane - gdzieś czytałem wypowiedz dyrektora Kulwickiego.

A tak pozatym to wszytsko byłoby ok gdyby nie rekordowe niskie stany wód :) standardowo woda jest wyższa o ok 2 metry :)
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-18, 00:03   

Ale po co kumbinować - jutro złoże interpelację i sprawa będzie wyjaśniona! (mam nadzeję :) ).
0 UP 0 DOWN
 
Barton Fink 



Wiek: 113
Dołączył: 24 Sty 2009

UP 22 / UP 9



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-18, 13:59   

yoorek, Ma rację, zwodowanie trochę większej łodzi czy też motorówki nie dość, że będzię ogromnym wysiłkiem dla kilku osób może skończyć się uszkodzeniem lub zniszczeniem sprzętu przy takim stanie przystani jaki jest obecnie, Nie trzeba być tu fachowcem czy jasnowidzem żeby to dostrzec na pierwszy rzut oka. Brak odpowiedniego zjazdu jest tu faktem...
aniołek85 napisał/a:
A tak pozatym to wszytsko byłoby ok gdyby nie rekordowe niskie stany wód standardowo woda jest wyższa o ok 2 metry

Woda nie jest standartowo wyższa o 2m nawet przy tak niskim stanie jaki mamy teraz.
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-18, 20:40   

Brzeg, dnia 28 czerwca 2012r.
OR.IV.042.1.2012

dot. postępowania pn.:
„Zakup motorowej łodzi hybrydowej w ramach projektu
„Rewitalizacja przestrzeni miejskiej centrum Miasta Brzeg”
(organizowanego w trybie przetargu nieograniczonego)

Działając w oparciu o art. 92 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 ze zm.) Zamawiający- Burmistrz Miasta Brzegu- informuje, że decyzją Komisji Przetargowej z dnia 28 czerwca 2012r. wybrał jako najkorzystniejszą ofertę nr 3 złożoną przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „PROF-BEH”, Roman Jaworski, ul. Hutnicza 1, 42-600 Tarnowskie Góry, za cenę łączną:
netto: 78.000,00 zł
brutto: 95.940,00 zł.
Najkorzystniejsza oferta uzyskała największą ilość punktów- 100 pkt w kryterium cena 100%.
W przedmiotowym postępowaniu złożone zostały następujące oferty niepodlegające odrzuceniu:
Numer oferty
Nazwa Wykonawcy
Liczba pkt w kryterium cena 100%
1
SPORTIS S.A.
Bojano, ul. Na Dambnik 22
84-207 Koleczkowo


97,01 pkt
2
LITEX PROMO Sp. z o.o.
ul. Staroprzygodzka 117
63-400 Ostrów Wielkopolski


89,18 pkt
3
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „PROF-BEH”
Roman Jaworski
ul. Hutnicza 1
42-600 Tarnowskie Góry

100 pkt

Burmistrz Miasta Brzeg
Wojciech Huczyński

http://bip.brzeg.pl/?prze...12&mc=6&eid=972
Ostatnio zmieniony przez joanna27 2012-09-18, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Łukasz125 


Wiek: 31
Dołączył: 03 Wrz 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-09-18, 21:05   

Myślę że dało by rade zeslipować 7 metrową łódź jak by nic przy pomoście na przeciwko slipu nie stało, plusem jest że slip jest dosyć mocno pochyły i nie trzeba wjeżdżać tylnymi kołami samochodu do wody przynajmniej przy takim stanie wody jaki był od piątku do niedzieli. Na pomoście przy slipie na pewno było jedno koło ratunkowe a może nawet i dwa tak jak wcześniej ktoś wspomniał. Ogólnie wrażenie pozytywne :) .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu