Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-12, 15:48
Monitoring już w Brzegu!
Autor Wiadomość
szsz01 

Wiek: 52
Dołączył: 02 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-12-06, 13:35   Wirtualne kamery do monitorowania ulic

Przez ostatni rok miasto przygotowywało się do instalacji systemu monitorowania ulic, skończyło się dość absurdalnie: kamery zostały kupione i zamknięte w magazynie.
Najbardziej atrakcyjna część zabawy została wykonana, tzn. zakup zabawek. Zauważcie, że za Wasze pieniądze, Drodzy mieszkańcy. I to wcale niemałe, bo za 100000 PLN. Śmiała teoria z mojej strony: kamer do monitorowania za taką cenę nie ma. Albo niech mnie kto douczy. Za takie pieniądze moja firma zainstalowała 11 kamer kolorowych zew/wew, plus 2 konsole. Raczej z górnej półki, BOSCH Divar, wszystko to razem z paroma kilometrami kabli i uruchomieniem systemu.
Zakupy są najfajniejsze, gorzej z instalacją, tu trzeba wykonać niezły kawał roboty. Nie zdziwię się, jak ekipa będzie ryła chodniki w całym mieście i kładła kable pod te kamery, jako że to byłoby za proste wynająć kogoś np. TPSA czy innego operatora do usługi transmisyjnej.
Mam wrażenie, że ktoś nas tu wpuszcza w kanał i mydli oczy. A ja jeszcze za to płacę.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2005-12-06, 15:21   

czy ktoś widział te kamery?? może to lipa a ktoś se za tą kase domek albo auto kupił :oops: to jest parodia brać się za coś i nie mieć, nie wiem czego kasy czy chęci, na dokończenie...tyle kasy poszło już to niech dołożą jeszcze i niech to ruszy a nie taki sprzęt się marnuje....
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-12-06, 15:51   

a jak już nie mają ochoty dać tych kamer na ulice to niech lepiej przekarzą je do szkól lub innych placówek gdzie potrzebne sa kamery dla ochrony ludzi. Niektórzy ludzie są naprawde tępi :/ no, ale co można poradzić?! I co teraz będzie z tym, są jakieś plany zwiazane z tymi aby urzyć tych kamer??
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-12-06, 16:12   

hej więcej na ten temat jest pod adresem NTO

Kamery trafią na razie do magazynu.

Kamery mi. mają być rozmieszczone w rynku i na ulicach głownie krajowych.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2006-01-23, 15:34   

instalacja kamer w toku.. :
http://nto.pl/apps/pbcs.d...WIAT05/60122002
0 UP 0 DOWN
 
asia_5555 
asiunia:-)

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Gru 2005

UP 0 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-20, 12:19   kamera

Witam i pozdrawiam pana burmistrza!!! Ja mam takie zapytanie wiele miast nawet mniejszych niż Brzeg ma przy swoich ratuszach i nie tylko porozmieszczane kamery on-line wiem że i brzeg ma taką tylko dlaczego na trasie przelotowej a nie gdzieś w mieście czy była by możliwość umieszczenia takiej kamery w mieście np. w Rynku.Aby módz obejrzeć na żywo ratusz??? :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-04-20, 15:35   

Lepiej oglądać drogę niż ratusz z taksówkami, autobusami, i pustkami po godzinie 19 :-P
0 UP 0 DOWN
 
asia_5555 
asiunia:-)

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Gru 2005

UP 0 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-20, 16:02   

Nie wydaj mi się żeby najlepszym widokiem była droga między skorogoszczą a brzegiem co tam fajnego do oglądania????a ratusz chyba lepiej co???? :D

[ Dodano: 2006-04-20, 16:04 ]
zwłaszcza dla kogoś kto wiele lat mieszkał w brzegu a teraz chętnie by sobie obejżał`jak leci życie w brzegu? :-P

[ Dodano: 2006-04-20, 16:06 ]
ale jeśli masz inne propozycje do umieszczenia kamery w brzegu to narzuć!!! nie wsydz się!!! :-P
0 UP 0 DOWN
 
jacek 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław/Brzeg

Wysłany: 2006-04-20, 16:10   

Temu miastu akurat kamera do szczęścia nie jest potrzebna.
Lepsza byłaby strona z większą ilością widoków miasta - dla tych co tęsknią na emigracji.
0 UP 0 DOWN
 
asia_5555 
asiunia:-)

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Gru 2005

UP 0 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-20, 16:12   

Nie ma sprawy stronka ze zdjęciami spoko ale zeby te zdjęcia były od czasu do czasu odświeżane ale jakieś nowe to tak ale jeżeli zdjęcia brzegu zostały zamieszczone kilka lat temu i są po dziś dzień takie same to chyba sam rozumiesz? :D

[ Dodano: 2006-04-20, 16:14 ]
A po za tym co temu miasy potrzeba: nowego "pomnika", "ronda" i tak dalej rondo spoko nie ma sprawy ale pomnik przecież te pieniądze można było by przeznaczyć na inne cele prawda!!!
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-20, 16:16   

asia_5555 napisał/a:
zwłaszcza dla kogoś kto wiele lat mieszkał w brzegu a teraz chętnie by sobie obejżał`jak leci życie w brzegu?


Właśnie NIE leci!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
asia_5555 
asiunia:-)

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Gru 2005

UP 0 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-20, 16:18   

czy to tak ciężko zrozumieć że chętnie obejżało by sie na zywo brzeg!!! :roll:

[ Dodano: 2006-04-20, 16:19 ]
ale skoro nie ma takiej opcji to spoko!!!
0 UP 0 DOWN
 
asia_5555 
asiunia:-)

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Gru 2005

UP 0 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-20, 16:35   

Jedna z kamer będzie obserwować z góry ulicę Długą. (Fot. Tomasz Dragan)





Władze Brzegu podpisały już umowę na wykonanie prac z jedną z wrocławskich firm elektronicznych. Na kamery wraz z centrum sterowania w miejskim magistracie (w komendzie Straży Miejskiej) gmina wyda 240 tys. zł. Mają być gotowe do maja.
- Kamery będą przez 24 godziny na dobę rejestrować wszystko, co się dzieje w centrum miasta - informuje Krzysztof Szary, komendant Straży Miejskiej. - Każda z nich jest obrotowa, dlatego w razie potrzeby będziemy mogli zmieniać pole widzenia danej ulicy na monitorze.

Monitoringiem zostaną objęte najruchliwsze miejsca w centrum miasta. Oto miejsca, gdzie pojawią się kamery: róg Wojska Polskiego - Rynek, skrzyżowanie Reja z Rynkiem, Sukiennice - ulica Jabłkowa, ulica Staromiejska - światła przy Chrobrego, krzyżówka Staromiejskiej z ulicą Długą oraz na wysokości kościoła św. Mikołaja.
- Świetny pomysł z tymi kamerami - uważa Roman Poznań, właściciel sklepu odzieżowego w centrum. - Dzięki nim bezpieczniej poczują się przechodnie i space- rowicze. A i właściciele punktów handlowych będą spać spokojniej, wiedząc, że kamery przy okazji przypilnują wystaw sklepowych.
Z pewnością kamery ułatwią pracę również policji. Aspirant sztabowy Mirosław Dziadek, rzecznik brzeskiej policji: - W razie potrzeby będziemy mogli sięgnąć po taśmę i zidentyfikować sprawcę rozboju, włamania.
Burmistrz Wojciech Huczyński powiedział nam, że w urzędzie marszałkowskim czeka na rozpatrzenie wniosek miasta o pomoc finansową na montaż kamer.
- Jeżeli dostaniemy jakiekolwiek pieniądze, to również zainwestujemy je w monitoring - podkreśla burmistrz.
:|
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-20, 22:27   

asia_5555 napisał/a:
czy to tak ciężko zrozumieć że chętnie obejżało by sie na zywo brzeg!!! :roll:

[ Dodano: 2006-04-20, 16:19 ]
ale skoro nie ma takiej opcji to spoko!!!


Asiu nie denerwuj się :) oni nie wiedzą o co chodzi :) a taka kamerka przydałaby się, ale jak sama widzisz miasto będzie monitorowane więc moze jakieś zdjęcia będą w necie :) a opcja taka zawsze może być :)
0 UP 0 DOWN
 
jacek 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław/Brzeg

Wysłany: 2006-04-21, 09:09   

asia_55555 napisał/a:
A po za tym co temu miasy potrzeba: nowego "pomnika", "ronda" i tak dalej rondo spoko nie ma sprawy ale pomnik przecież te pieniądze można było by przeznaczyć na inne cele prawda!!!


Na każde cele powinny być inne pieniądze.
Pomniki i takie tam są również potrzebne i na te cele również jestem w stanie się dokładać jako podatnik i jako osoba prywatna.
Kasa na istotne rzeczy, z punktu widzenia podwyższania stopy życia mieszkańców, powinny być planowane dużo, dużo wcześniej i rozdzielane zgodnie z "błogosławioną" logiką zdrowego umysłu, czyli najwyższy efekt w długim okresie oddziaływania na inne sfery naszego życia.

A co do kamery to jest to pomysł ZŁY :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, juz, monitoring


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,9 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu