Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do Zarządu Dróg:
Autor Wiadomość
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-09-14, 10:35   Pytanie do Zarządu Dróg:

Pytanie do Zarządu Dróg:
- Kiedy zostanie namalowane oznakowanie poziome skrzyżowania ul. Starobrzeskiej z ul. Słowackiego???
To, co ludzie tam wyprawiają jest niesamowite. W końcu dojdzie do tragedii.
Sam kilkukrotnie musiałem uciekać na krawężnik, bo ktoś wyjechał na lewy pas skręcając z ul. Słowackiego w lewo.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-14, 11:02   

Andrzej, niestety ja tam mieszkałam przez wiele lat i krew mnie chwilami zalewa jak tam jeżdżę. Jak się ludziom kresek nie namaluje to już nie wiedzą jak tam się ustawić :x Przydałoby się wkońcu rozwiązać ten problem :wink:
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2006-09-14, 14:16   

w tym miejscu akurat bardziej przydalby sie remont nawierzchni ulicy starobrzeskiej
gdzie zniszczona kostka tworzy 'fale dunaju'
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-16, 12:45   

Na kostce i tak trzeba jechać wolno zwłaszcza teraz jak zaczną z drzew liście spadać. A skrzyżowanie grozi wypadkami.
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2006-09-16, 12:51   

dla mnie to skrzyzowanie nigdy nie stanowilo problemu, a malowanie linii na nim tylko dlatego że ktoś nie potrafi zjechac do osi jezdni albo skręca w słowackiego mijając stojący na skrzyzowaniu samochód od swojej prawej strony to bezsens a po kostce na tym odcinku jeżdzę najczęsciej rowerem, więc staram się nie przekraczac 50km/h
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-16, 12:55   

Przyznaję Ci rację. Poruszamy dwa osobne tematy. Naprawa jezdni – malowanie znaków poziomych
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-16, 14:08   

No i chyba trzeci. Brak umiejętności kierowców. Przy oznakowaniu białymi liniami każdy potrafi ( Czyżby?). Może lepiej policjanta postawić ze skierowaniami na kurs doskonalący za własne pieniądze. Znając i przestrzegając przepisy ruchu można sobie wirtualne skrzyżowanie na lotnisku wyznaczyć i żadnej kolizji nie będzie.
0 UP 0 DOWN
 
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-21, 14:46   skrzyzowanie ulicy Towarowej i Piastowskiej

wyobrazcie sobie ze jedziecie z ulicy Towarwej (tam w dół w kierunku stacji) i widzicie wysepke.... chcecie skrecic w prawo i czekacie w tym samym momencie ktos chce skrecic w lewo rownierz z ul Towarowej i stoi po drugiej stronie wysepki z pod wiaduktu wyjezdza samochopd i skreca na ulice Towarowm ale co to ?? gdzie On ma skrecic !!? przeciez dwa wjazdy sa zastawione
no i jeszcze na dodatek ten co skrecic w lewo nic nie widzi a dlaczego ?? bo stoi wielki mur po lewej a lustra nima !! bardzo bym prosil wladze miasta o oznakowanie tej drogi i ppostawienie lustra bo czasami wyjechac z tamtad to istna paranoja... .



P.s. zrobil bym zdjecie owego skrzyzowania ale aparat mi siadl :/
Ostatnio zmieniony przez Araim 2006-09-21, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-09-21, 16:51   

Araim napisał/a:
wyobrazcie sobie ze jedziecie z ulicy Towarwej (tam w dół w kierunku stacji) i widzicie wysepke.... chcecie skrecic w prawo i czekacie w tym samym momencie ktos chce skrecic w lewo rownierz z ul Towarowej i stoi po drugiej stronie wysepki z pod wiaduktu wyjezdza samochopd i skreca na ulice Towarowm ale co to ?? gdzie On ma skrecic !!? przeciez dwa wjazdy sa zastawione


Jak to gdzie ma skrecic? Przejezdza za wysepke i elegancko sobie w lewo na swoj pas ruchu, ktory jest wolny. Zaden problem.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-09-21, 16:54   

Ja wyjeżdżam tamtędy niemal codziennie, jest to bardzo ciężkie skrzyżowanie.

Jak jadę prosto i nie widzę nic z prawej strony oraz lewej to gazu i do przodu ale szybko. Inaczej nie można ztamtąd wyjechać.

Tu też wjast na plac dworcowy, zradza się pytanie czy jest to jedno skrzyżowanie?

Ludzie wyjeżdżający z tamtąd często nie wiedzą że tak !!! nie przepuszczają aut z towarowej choć mają je z prawej strony.

Faktycznie jest to jedna z zakał w brzeskich skrzyżowaniach.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-09-21, 21:22   

yasiu napisał/a:
zradza się pytanie czy jest to jedno skrzyżowanie?

Ludzie wyjeżdżający z tamtąd często nie wiedzą że tak !!!


zapytaj szefa brzeskiej drogówki i usłyszysz, że to nie jest jedno skrzyżowanie!
sam nie wiem jak traktować takie krzyżówki (podobna jest np. krzyżówka ul. Wolności, Wyszyńskiego i Kilińskiego), ale kolega pytał tego policjanta i ten stwierdził, że jeżeli wylotu dróg nie są na wprost (mówiąc obrazowo) to jednak są dwa skrzyżowania

z tego wychodzi, że jeżeli ktoś wyjedzie z placu dworcowego, to jest już na głównej i ty wyjeżdżając z Towarowej musisz go przepuścić
podobnie jest w odwrotnej sytuacji - jeżeli wyjeżdżasz z Towarowej w lewo, to jesteś na głównej i ci z placu Dworcowego powinni czekać

co do tej wysepki - faktycznie brakuje tam znaku nakazującego omijać ją z prawej strony (tak jak większość takich wysepek)
a ponieważ nie ma tego znaku, to opisywany przez Araima kierowca skręcający z Towarowej w lewo mógł, a nawet powinien tak stanąć jak stanął, czyli po lewej stronie wysepki
bo przecież ktoś jadący z pod wiaduktu może (chociaż akurat nie musi) skręcić w Towarową przed wysepką - żaden znak mu tego nie zabrania

uff, skomplikowane te opisy i nie wiem czy to ma sens bez planu :)
Ostatnio zmieniony przez Jamps 2006-09-21, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-21, 21:57   

Chłopaki :!: Codziennie pokonuję to skrzyżowanie jadąc do pracy i wracając do domu. To jest koszmar.
Jamps napisał/a:
co do tej wysepki - faktycznie brakuje tam znaku nakazującego omijać ją z prawej strony (tak jak większość takich wysepek)
a ponieważ nie ma tego znaku, to opisywany przez Araima kierowca skręcający z Towarowej w lewo mógł, a nawet powinien tak stanąć jak stanął, czyli po lewej stronie wysepki
bo przecież ktoś jadący z pod wiaduktu może (chociaż akurat nie musi) skręcić w Towarową przed wysepką - żaden znak mu tego nie zabrania
Ja biorę tą wysepkę raz z prawej raz z lewej w zależności od sytuacji. Istny cyrk :(
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-09-21, 23:01   

Cyborg napisał/a:
Ja biorę tą wysepkę raz z prawej raz z lewej w zależności od sytuacji.



ja tam zwykle z lewej :) .....jest szybciej i zgodnie z przepisami ;) ....przynajmniej teoretycznie ;)
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-09-22, 07:47   

Z tego, co pamiętam to są tam pasy namalowane na jezdni i wg nich wychodzi na to, że wysepkę powinno się objeżdżać z prawej strony.
Administrator się nie popisał! Taki temat już jest na forum. Dotyczy innego skrzyżowania.
„Pytanie do Zarządu Dróg:”
:-P
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-22, 08:06   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Taki temat już jest na forum. Dotyczy innego skrzyżowania.
„Pytanie do Zarządu Dróg:”

Słuszna uwaga. Scaliłem oba tematy.

Dziś się przyjrzałem i rzeczywiście jest świeże oznakowanie poziome. Niestety nie rozwiązuje ono poruszonego przez Araim problemu.
Andrzejbrzeg napisał/a:
Z tego, co pamiętam to są tam pasy namalowane na jezdni i wg nich wychodzi na to, że wysepkę powinno się objeżdżać z prawej strony.
Z prawej skręcając z Towarowej w prawo. Ale skręcając w lewo chyba z lewej strony wysepki bo inaczej przekroczy się linię ciągłą.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, drog, pytanie, zarzadu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu