Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
30 rocznica premiery "Blade Runner".
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-08-23, 21:15   30 rocznica premiery "Blade Runner".

Jeden z najlepszych filmów science-fiction, jeden z najlepszych traktatów filozoficznych w historii kina, jeden z najlepszych filmów wszechczasów...

W 1994 roku sprowadziłem do Brzegu, do kina "Słońce", jedyną krążącą po Polsce kopię (pierwszej wersji reżyserskiej) przede wszystkim dla samego siebie :P - z ambicją obejrzenia tego dzieła, znanego mi dotychczas tylko z podłych kopii VHS (taka taśma video - DVD wtedy nie było :P ), na dużym ekranie. Własnym sumptem wyprodukowałem plakacik, wrzuciłem do reperaturu, aby w terminie projekcji wylądować na intensywnej.

Do dziś dnia "Blade Runnera" nie obejrzałem na dużym ekranie.

W tym roku "obchodzona" jest 30 rocznia premiery. Podobnie jak 30 rocznica wydania pierwszego i legendarnego numeru czasopisma "Fantastyka".

"Blade Runner" - skąd jestem, dokąd zmierzam. Czy Stwórca rozgrywa z nami partię szachów? Czy możemy dłużej żyć? Jestem człowiekiem, czy maszyną?

Niesamowita muzyka Vangelisa, niesamowite klimaty, niesamowite wizje Ridleya Scotta (którego brat, Tony, ponoć właśnie skrócił sobie męki... - Tony, to ten od "Top Gun").

Temat miłosny: http://www.youtube.com/watch?v=C9KAqhbIZ7o

Finał: http://www.youtube.com/watch?v=a_saUN4j7Gw
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-08-24, 08:56, w całości zmieniany 6 razy  
0 UP 0 DOWN
 
bzzq 



Wiek: 47
Dołączył: 21 Lip 2012

UP 115 / UP 134



Wysłany: 2012-08-23, 22:20   

@Franco Zarrazzo, skusiles mnie do zobaczenia tego filmu, wlasnie "zasysam" ;)

THX!
0 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-08-24, 08:54   

bzzq napisał/a:
@Franco Zarrazzo, skusiles mnie do zobaczenia tego filmu, wlasnie "zasysam" ;)

THX!


Jest kilka różnych wersji, mi najbardziej pasuje ta z głosem głównego bohatera, jako narratora, w tle. Są też różne zakończenia - nie zmieniające nic w układzie akcji, ale na przykład różniące się wymową - jedne z nadzieją inne pesymistyczne.

Mam nadzieję, że filmik przypasi - nie jest to typowe kino akcji - w czasach Gwiezdnych Wojen szalejących po ekranach trudno było przestawić się, zwłaszcza młokosowi, na inny typ narracji i na inny typ filozofii.

Dzięki za odpowiedź - znaczy warto było się "spuścić" :) . Czekam na wrażenia - jakie by nie były.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-08-24, 09:04, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
bzzq 



Wiek: 47
Dołączył: 21 Lip 2012

UP 115 / UP 134



Wysłany: 2012-08-24, 09:31   

W nocy go zobacze, na srednim ekranie ;) Jak sie spodoba, masz pifko!

Milego dnia!
0 UP 0 DOWN
 
bzzq 



Wiek: 47
Dołączył: 21 Lip 2012

UP 115 / UP 134



Wysłany: 2012-08-25, 09:26   

Podobal mi sie, moze dlatego, ze moja wersja konczyla sie optymistycznie ;)
@Franco Zarrazzo, widziales moze "Bekarty wojny"? Moj najlepszy film!
0 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-08-26, 10:52   

Dzięki za piwko :) . Rozumiem, że w końcówce filmu Deckard razem z Rachel lecą sobie nad jakimiś górkami, a Deckard opowiada, że Rachel nie miała blokady? Bo mi ta wersja też bardziej odpowiada.

bzzq napisał/a:
Franco Zarrazzo, widziales moze "Bekarty wojny"? Moj najlepszy film!


A wiesz, że do dziś nie? Od kilku lat wyraźnie zmieniłem front zainteresowań i film przestał być moją pasją (pewnikiem też z przyczyn bardzo osobistych ;) ). Znudził mnie manieryzm Hollywood i polskiego środowiska, znudziła mnie schematyczność fabuł i narracji. Coraz częściej odnajdywałem się w kinie tzw. "niezależnym". Ale mam też swoje perełki w dziełach Hollywood.

Z Tarantino, to najbardziej chyba "Jackie Brown" i "Pulp Fiction" (wiesz, z czym w Hamburgu podają frytki? :P ). Nie widziałem jeszcze Kill Billa nawet :D .

"Sin city" pomimo pierwszego, raczej negatywnego wrażenia, ostatecznie uważam za bardzo dobry. W zasadzie chyba jak do tej pory jedyne, prawdziwe przeniesie klimatu komiksu na duzy ekran.

W sumie mógłbym skorzystać z pomocy i pożyczyć te "Bękarty", albo co. Ale jeszcze nie taraz. za kilkanaście dni.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-08-26, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-09-04, 20:11   

Może dało by się sprowadzić łowcę do naszego kina ?
1 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2013-11-20, 21:56   

Dzisiaj (20 listopada) przypadają urodziny Sean Young. Grała w wielu filmach, ale rolą Rachel zdobyła serca milionów widzów.


Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2013-11-20, 21:58, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
DominikFurtel 


Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-01-22, 18:42   

Witam

Dzisiaj dowiedziałem się że łowca androidów ma mieć drugą część.
Według niepotwierdzonych informacji, Scott Z. Burns ("Ultimatum Bourne'a", "Contagion - Epidemia strachu") napisze scenariusz do nowego "Łowcy androidów".

już nie mogę się doczekać :)
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2014-01-23, 18:17   

Może lepiej nie ruszać tego klasyka
1 UP 0 DOWN
 
kanclof 


Wiek: 37
Dołączył: 14 Lip 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-07-14, 13:37   

Wybitny film. Dziwi mnie że nie dostał oskara. Zasługiwał na niego jak żaden inny.
0 UP 0 DOWN
 
RobertMinecki 


Wiek: 52
Dołączył: 06 Lip 2015

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2015-07-06, 16:10   

no wreszcie po 35 latach strawiłem to dzieło, powiem szczerze tak! było warto! ale kilka pytań jest nieuchronnych:
1. Jakim cudem twórcy filmu/książki uwierzyli że w ciągu 37 lat (film powstał w 1982- opowiada o 2019 roku) powstaną tak wielkie metropolie, i tak zaawansowane technologicznie? Nowy York obecnie powstaje kilkaset lat a nie jest tak ogromny i zaawansowany, twórcy chyba się z lekka pospieszyli, chyba że macie jakieś w miarę logiczne wytłumaczenie na ten fakt. Wg mnie akcja powinna być przynajmniej w 2160 roku.
2. Jakim cudem pracownik największej i najbogatszej korporacji na Ziemi (Tyrrel Corp.) robi organy w jakimś starym baraku/garażu w slumsach zamiast w firmowym laboratorium? (oczy dla androidów).
3. Czy replikanci/androidy to były roboty czy sklonowani ludzie? Android z definicji to robot - replikant niekonieczne, - czemu więc twórcy filmu postanowili zmienić tą nazwę przez co jest myląca?
4. Jakim cudem policjant wszedł sobie w płaskie zdjęcie jak w obiekt 3d i się w nim poruszał? to niewykonalne.
5. Jakim cudem łowca androidów nie mógł skorzystać z mikroskopu w laboratorium policyjnym lub nawet czemu sam nie miał w domu mikroskopu tylko po użycie mikroskopu w celu zbadania łuski węża musiał iść na jakiś targ rybny czy budę z chińskim żarciem i tam dopiero staruszka użyła mikroskopu?
6. Czemu jeden z najlepszych inżynierów genetycznych korporacji mieszka w jakiejś starej, opuszczonej ruderze?
7. Czy akcent polski był zamieszony specjalnie/ z przymrużeniem oka? Leon Kowalski - wygląd nietrzeźwego menela, kaprawy wzrok, wąs ? Zauważyliście że w filmach amerykańskich z tego okresu często żartują z polaków? no w 'kevin sam w domu' zabawki z fabryki w sklepie zaczynają bluźnić po polsku:)
0 UP 0 DOWN
 
mateusz1 


Wiek: 34
Dołączył: 25 Cze 2015

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2015-07-07, 00:16   

Na pytania nie odpowiem, bo film oglądałem lata temu, ale naprawdę mi się spodobał. Co ciekawe, na początku nie był uznany przez krytyków jako arcydzieło.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu