Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-14, 13:44
Żłobek, czy jest potrzeba?
Autor Wiadomość
mama 

Wiek: 46
Dołączyła: 12 Wrz 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-12, 18:42   Żłobek, czy jest potrzeba?

Mam pytanie dla rodziców maluchów w naszym mieście.

Planuję razem z mężem otwarcie żłobka dla dzieci i nie wiem do końca, czy w naszym mieście jest na taką placówkę zapotrzebowanie. Słowo żłobek, jest nie do końca trafione, bo byłby to raczej Klub Malucha, w którym realizowany byłby autorski program wychowania przedprzedszkolnego dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 4 lat. Za opinie serdecznie dziękuję, jestem również do dyspozycji w kwestii pytań.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-09-15, 19:08   

Tak się jakoś porobiło, że te młode kobiety, które byłoby stać na żłobek nie mają dzieci. Wolą karierę zawodową. Te, które mają trudności w znalezieniu pracy i niewielkie przygotowanie zawodowe mają dzieci, ale nia mają za co umieścić je w żłobku. Raczej wychowują je bez żłobka. Ci, których stać na pomoc w domu zatrudniają nianie.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-09-15, 19:16   

żłobek powinien być zwłaszcza jeśli będzie oparty o dobry program rozwojowy dziecka...według mnie powinnaś przeprowadzić ankiete(sonde) czy młode mamy zdecydują się na umieszczenie dziecka w takiej placówce.Osobiście dzieci nie mam ale jakbym miał to szukałbym dla niego dobrego żłobka więc może jest sens otwarcia takiej placówki...tak na marginesie ile jest żłobków w Brzegu i jaka jest o nich opinia (czy są dobre jaka jest w nich kadra) :?:
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-09-15, 19:29   

warlike napisał/a:
na marginesie ile jest żłobków w Brzegu i jaka jest o nich opinia


odpowiadam: 1 (słownie: jeden)

opinie słyszałem różne i nie podejmuję się przekazywać dalej, bo sam nie dawałem dzieci do żłobka (mieliśmy około 1,5 roku nianie); z opiniami o żłobku jest zresztą specyficzna sprawa, bo dziecko nic nie powie i tak naprawdę nawet rodzicowi trudno o wydawanie ocen

ale "mamie" życzę powodzenia - gdyby to było coś w rodzaju rodzinnego żłobka, z małymi grupami i otwartymi zajęciami, to byłoby super; to chyba byłaby dobra alternatywa dla niań i babć
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-09-16, 17:35   

hm moim zdaniem jest tak ze jesli pozostal 1 zlobek na caly brzeg i tam bez trudu znajdzie sie miejsce dla dziecka to raczej nie ma takiej potreby. nie wydam opini o tym zlobku bo bylam za malutka zeby pamietac jak tam bylo i pewnie duzo sie pozmienialo. hm z tego co wiem to moje siostry nie narzekaly na opieke w nim jak dawaly tam swoje pocieszki. a raczej na twoim miejscu zastanowila bym sie czy nie lepsze bylo by cos w rodzaju swietlicy dla dzieci w wieku przedszkolnym hm taka swietlica np do 19 wtedy wiecej kobiet zdecydowalo by sie na podjecie pracy bo czesto godziny pracy nie pasuja do godzin prac przedszkoli i tu jest najwiekszy bol. z tego co wiem takowa swietlica jest we wroclawiu.
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-16, 22:09   

Już za kilka miesiecy bede potrzebowała opieki nad dzieckiem- złobek, niania itp. jeszcze do konca niewiem. Pracuje na 2 zmiany, wiec raczej niania. Uwazam ze żłobek w Brzegu jeden to mało.Uważam tez że jeśli Twoja placówka oferowałaby co innego niż złobek byłoby to ciekawe, nawet bardzo.... Przede wszystkim w gre wchodzą godziny i opłaty. Bardzo na reke byłoby przyprowadzania nawet o 13.00 gdy ide na 2 zmiane i ząłóżmy mą z by odebrał o 17.00... Pewnie wiele mam interesowałoby tez pozostawienie dziecka nawet do 18czy 20.00......Niestety niewiele osób pracuje w godzinach 7-15.....W ogóle fajne byłoby móc przyprowadizć dziecko nawet na 1-2 godziny gdy musimy wyjśc cos ząłatwić czy choćby pójsc do fryzjera....no i kwestia ile by to kosztowało......... :? Wiem ze prywatne żłobki to koszt około 700zł , na takowy napewno nie mogłabym sobie pozwolić......No bynajmniej temat mnie bardzoi interesuje 8)
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-09-18, 21:44   

Angel napisał/a:
ze żłobek w Brzegu jeden to mało.Uważam tez że jeśli Twoja placówka oferowałaby co innego niż złobek byłoby to ciekawe, nawet bardzo....


Może i mało, ale poprzednie zamknięto bo było za mało chętnych rodziców na dwie takie placówki.

Dlatego to co pisze Angel o godzinach to chyba jedyna szansa na przetrwanie dla nowego żłobka - elastyczność, dopasowywanie się do potrzeb rodziców mogą przyciągnąć ludzi.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2006-09-21, 10:46   

Według mnie to jest bardzo dobry pomysł, ale kochana wiesz z jakimi kosztami to się wiąże? Żeby wystartować z takim żlobkiem na początek rodzice musieliby płacić kupę kasy. Wszystkie pozwolenia, Sanepid, sam budynek doprowadzić do stanu, w któym może być żłobek - to jest ogromna kasa. Jeżeli budynek nie jest wasz - opłaty dodatkowe co miesiąc - czynsz, wynajem.
Ale jeśli uda wam się - to zgłaszam się do pracy :)
0 UP 0 DOWN
 
sylwia24 

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Cze 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-23, 19:39   

Pomysł bomba. Fajnie jak byłby żłobek taki z prawdziwego zdarzenia bo w Brzegu mamy jeden i jak zabierałam z niego dziecko było przerażone i smutne dlatego po tygodniu zrezygnowałam. Nie długo będę znowu mamą i byłabym zainteresowana.Będę śledziła wasze kroki w tym kierunku. POZDRAWIAM!!!!!!!!!! :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-08-23, 22:05   

Słowo żłobek zapewne większości osób niezbyt dobrze się kojarzy. Prędzej "wzięcie" miałoby takie małe "domowe przedszkole", tak jak robi się to za granicą. Jedne kobiety pracują zawodowo i oddają swoje dzieci pod opiekę kobiet, które posiadają swoje potomstwo i zajmują się kilkorgiem dzieci na raz. W ten sposób więcej kobiet ma pracę, a i na pewno taka mama zajęłaby się dzieciakami w godzinach popołudniowych, gdy większość żłobków jest właśnie zamykana. W okolicy jest wiele zakładów, które pracują w systemie zmianowym i na pewno pomysł ten byłby rozwiązaniem dla wielu pracujących rodziców.
0 UP 0 DOWN
 
melani 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-24, 13:26   

Uwazam, że jest to b.dobry pomysł, tylko ważne są tu godz. otwarcia. Ponadto, musicie się zorientować, czy istnieje jakaś możliwośc, aby urząd dofinansował w części waszą działalność, bo jak nie to utrzymanie dziecka bedzie wysokie, a jak wiadomo nie każdego na to stać, czy robiliście jakś kalkulację, ile kosztowałoby m-c utrzymanie dziecka?Pozdrawiam i zyczę powodzenia :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, jest, potrzeba, zlobek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu