Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Autor Wiadomość
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-06-29, 11:50   Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zastanawiam się nad wyborem tego kierunku studiów na politechnice opolskiej ale mam jedno pytanie - czy na tym kierunku jest matematyka i jeżeli tak to jak dużo jej jest i na jakim jest ona poziomie
0 UP 0 DOWN
 
Agniesia 


Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sty 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-29, 21:58   

We Wrocławiu na tym samym kierunku z matematyki jest algebra(jeden semestr) i analiza (dwa semestry). Analiza, czyli matematyka bez liczb - pochodne, szeregi, całki. Jeżeli zdałeś matematykę rozszerzoną bez problemu to dasz rade. :)
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-06-30, 11:54   

Agniesia, No właśnie nie zdawałem a podstawa słabo mi poszła :/
0 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2012-06-30, 21:13   

Nie wiem jak to jest teraz ale kiedyś matematyka była podstawą tak jak i fizyka.
No, ale to było jakieś 40 lat wstecz gdy byłem studentem.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-06-30, 22:34   

Agniesia napisał/a:
Analiza, czyli matematyka bez liczb
Ciekawa definicja! Matematyka "z liczbami" to chyba arytmetyka (o ile dobrze pamiętam) :idea: .
oldstaszek napisał/a:
Nie wiem jak to jest teraz ale kiedyś matematyka była podstawą tak jak i fizyka. No, ale to było jakieś 40 lat wstecz gdy byłem studentem.
A tak, kiedyś tak było, zwłaszcza na polibudzie :D . Ale dziś żyjemy w innych czasach, i nawet na polibudzie próbują się "obejść bez", puszczając w niepamięć święte słowa majstra: "praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb". :mur:
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2012-06-30, 22:38, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2012-06-30, 23:20   

lord napisał/a:
Zastanawiam się nad wyborem tego kierunku studiów na politechnice opolskiej ale mam jedno pytanie - czy na tym kierunku jest matematyka i jeżeli tak to jak dużo jej jest i na jakim jest ona poziomie

Widzę, że nie znajdziesz tutaj odpowiedzi. Nie wiem jak teraz, ale kilkanaście lat temu matematyka na takim kierunku to był przedmiot, który spędzał sen z powiek większości studentów. Całki, całki, całki...

Nie wiem jak dziś wygląda matura z matematyki, ale ja w liceum ekonomicznym miałem ją okrojoną i na studiach musiałem sporo nadrabiać. Jeśli nie lubisz matematyki i sprawia Ci ona problemy, to (o ile za wiele się na tym kierunku nie zmieniło od kiedy ja go kończyłem) raczej sobie daruj kierunki ekonomiczne. Pomimo że matematyka "odpada" zwykle na (lub po) drugim roku, to przewija się później w kilku innych przedmiotach.
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2012-06-30, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-07-01, 09:14   

Wydaje mi się, że nie jest możliwe by na Politechnice nie było matematyki. Matematyki szeroko rozumianej. Nawet jak jesteś na Ochronie Środowiska - przez pierwsze semestry musisz zaliczać algebry, analizy matematyczne. Dopiero potem jesteś "kierunkowany".

Cóż Ci mogę napisać.. Też nie miałam rozszerzonej matematyki w liceum, ba - nie zdawałam jej na maturze. A jednak poszłam na Politechnikę Wrocławską i skończyłam studia. Trochę pracy trzeba było włożyć na samym początku , poświęcając czas matematyce, ale nie jest to niemożliwe by nie zdać :)

Jeśli nie miałeś matematyki rozszerzonej, to poziom na studiach może wydawać Ci się wysoki..

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-07-01, 09:32   

Jeżeli ktoś nie ma "nabożeństwa" do matematyki, to powinien sobie (i innym) odpuścić studia na polibudzie.
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-07-01, 12:33   

A jak jest z logistyką albo zarządzaniem ?
Dziedzic_Pruski napisał/a:

Jeżeli ktoś nie ma "nabożeństwa" do matematyki, to powinien sobie (i innym) odpuścić studia na polibudzie.
No tak tylko że wiesz chciałbym mieć jakiś konkretniejszy zawód po którym znajdę pracę a nie jakiś kierunek humanistyczny i dołączyć do grona bezrobotnych magistrów...
0 UP 0 DOWN
 
Agniesia 


Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sty 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-07-01, 13:30   

Na ZIP-ie były tez osoby po podstawowej maturze i dały rade. Na Politechnice zawsze jest analiza i algebra, nie ominie się tego - obojętnie czy zarządzanie, czy logistyka. Jak słyszałam to na samym zarządzaniu jest łatwiej i sporo osób bierze drugi kierunek. :)
0 UP 0 DOWN
 
Cezar 

Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-07-02, 12:33   

Samo zarządzanie generuje też najwięcej bezrobotnych i bezwartościowych na rynku pracy absolwentów. Podchodzisz do sprawy ze złym nastawieniem - gdzie by tu iść, coby się nie narobić, a potem zarobić. Wybacz, nie ma tak. Gdziekolwiek na polibudę czy kierunek inżynieryjny nie pójdziesz, będziesz miał matmę. Ale matma nie język chiński, w stopniu wymaganym na studiach inżynieryjnych/magisterskich może jej się nauczyć każdy kumaty człowiek, wszakże jest logiczna. Zamiast biadolić, idź na to, co zaagwarantuje ci pracę, a już od dzisiaj zacznij nadrabianie braków. Znam masę ludzi, którzy wychodząc z podstawową matmą, słabo zdaną, potrafili się nie tylko na studiach ścisłych utrzymać, ale też osiągać niezłe wyniki.

Jak chcesz mieć jakąś pracę, to uciekaj migusiem do szkoły morskiej w Szczecinie (tak?) i jazda. Wakaty są, praca pewna, płaca świetna i nie będziesz wykonywał pracy, którą powinni robić technicy, a w naszym kraju w 90% robią absolwenci studiów technicznych. O.
Ostatnio zmieniony przez Cezar 2012-07-02, 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2012-07-02, 13:28   

Cezar nie prawda, że nie ma pracy po zarządzaniu :) Aktualnie na PWr współpracowałem z wieloma osobami, które studiują/lub już skończyły kierunek Zarządzanie i mają praca...i to prace na stanowiskach kierowniczych.
Wszystko zależy od nastawienia na studiach. Jeśli idziesz na studiach, by je tylko odbębnić i mieć papier...zapomnij o dobrej pracy.
Żeby po studiach innych, niż inżynierskie kierunki, na które akurat jest popyt mieć pracę, poza studiowaniem musisz robić coś dodatkowo, udzielać się, być aktywnym studentem. Pracodawcy bardzo zwracają uwagę na takie rzeczy - jak powiesz na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie, że byłeś koordynatorem konferencji na 1000 osób, to od razu inaczej na Ciebie popatrzą, niż jak powiesz, że byłeś na konferencji i poza Tobą było tam 1000 osób i że masz nawet zaświadczenie.

A co do matematyki, Zarządzanie na PWr ma przedmiot Matematyka na 1 semestrze, który zawiera w sobie Analizę mat 1 (od funkcji trygon, do wstępu do całek) oraz Algebrę 1 (która kończy się geometrią analityczną w przestrzeni 3 wymiarowej).
W sumie, jest to samo co na kierunkach inż. tylko że zamiast 2-3 semestry jest to robione w ciągu 1 semestru, jako 1 kurs.
Ale wszystko jest do przeżycia :)
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-07-02, 14:06   

Cezar napisał/a:
Podchodzisz do sprawy ze złym nastawieniem - gdzie by tu iść, coby się nie narobić, a potem zarobić
Nie po prostu boję się że nie ukończę tych studiów
0 UP 0 DOWN
 
bedin 



Wiek: 93
Dołączył: 23 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2012-07-11, 15:40   

idz na ZIP spokojnie sobie dasz rade ;P ja jestem na budownictwie i jakos przezylem z podstawową matma :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-07-22, 07:58   

lord napisał/a:
Zastanawiam się nad wyborem tego kierunku studiów na politechnice opolskiej ale mam jedno pytanie - czy na tym kierunku jest matematyka i jeżeli tak to jak dużo jej jest i na jakim jest ona poziomie


Matematyka na ZiP-ie nie jest taka trudna i można ją spokojnie opanować z tym ,że za darmo 3 Ci nie nadzą , więc musisz wykazać troszkę chęci do nauki :D a będzie dobrze.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu