Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
SPEEDBALL
Autor Wiadomość
Parch 


Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-18, 17:43   SPEEDBALL

Witam wszystkich malarzy.
Za jakiś czas planuje otworzyć regionalnego speedballa, aktualnie jednak jestem na negocjowaniu ofert z kilkoma sklepami które zaopatrzą mnie w boisko i sprzet x 20 malarzy i sprzet techniczny tzw zaplecze. Zakładając ten temat licze na wasze pełne wsparcie, piszcie jakie były by wasze oczekiwania, zarówno jak i obawy dotyczące tej wspaniałej zabawy która wbogaci nasz region. Piszcie o waszych oczekiwaniach i pomysłach.
Doświadczonych woodsballowców także zapraszam do aktywności w temacie.
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-18, 21:42   

To może ja odpiszę jako pierwszy ;)

Doświadczenie mam zerowe, nigdy w to nie grałem.
Za to mam do Ciebie kilka pytań.

Jak to wszystko widzisz?
Jakie Ty masz doświadczenie w speedball`u?
Masz już miejsce i fundusze na takie pole?
Będzie ono stacjonarne czy "przenośne"?
Negocjujesz ceny o figury z bieżącego Millenium czy myślisz o jakiś zwykłych dmuchańcach na akumulatory?
Posiadasz własną sprężarkę? Jeśli chcesz się tym zająć poważnie musisz o niej pomyśleć.
Jakie klamki będziesz wypożyczał?
Ile będzie kosztowało u Ciebie takie wypożyczenie?

To tyle na razie ;)

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-18, 22:45   

Parch jak masz jakieś pytania to się odezwij na PW
0 UP 0 DOWN
 
Virtz 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-18, 23:15   

Aranea zadał ciekawe pytania i chętnie, przynajmniej na niektóre,usłyszałbym odpowiedź.

Np. Gdzie, jakie pole, Czy będzie HP (Jakaś matka chociaż z 50l 300 bar), jakie ceny (wejścia, wypożyczony tppek mnie nie rajcuje).

Bo jak rozumiem miałoby to być pole z prawdziwego zdarzenia nie jakieś kilka balonów czyli co oczywiste pole stacjonarne z przygotowanym podłożem otoczone siatką?
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-19, 07:27   

Nikt Ci nie przyjedzie na pole gdzie postawisz kilka dmuchańców, podłoże będzie pozostawiało wiele do życzenia, gdzie nie ma HP( na speedzie idzie tego duuużo) Balony najlepiej milenium, aby można było potrenować i zapraszać ludzi z okolicy(nie ma ich wiele ale na pewno też w okolicy 150km nie ma żadnego pola) oraz kwestie bezpieczeństwa najważniejsze
0 UP 0 DOWN
 
Parch 


Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-19, 08:00   

Na początek nie widze tego jako kopalni czrnego złota, raczej jako wzbogacenie naszego regionu w coś nowego. Wiem że na początku kokosów nie
bedzie, jednak z czasem chciałbym to traktować (nie ukrywajmy) jako dodatkowe zajęcie.
Co do funduszy to są dość spore :) ... powinno starczeć nawet i na sprężarke, ale na początek jednak zostaniemy przy matce 50 l HP.
Samo pole będzie tak jak mówisz przenośne, ogradzane siatką z którym można pojechać zawsze i wszędzie. Co do balonów sam jeszcze nie wiem,
cały czas zbieram opinie co, gdzie, za ile, jaka jakość, a może z zagranicy jednak minimum 21 figur musi być...Virtz, nie będe kupywał do komercyjnej wypożyczalni tppek czy BT za
1499 w góre za sztuke bo aż tak kasy mi nie szkoda :) . Zobaczymy jakie oferty przyjdą :)
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-19, 10:14   

a jakie masz doświadczenie w speedzie? jesteś czynnym zawodnikiem jakiejś drużyny grającej w NLP PLP? amatorem czy tylko teoretykiem?
0 UP 0 DOWN
 
Aranea 


Wiek: 29
Dołączył: 08 Mar 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-19, 10:20   

No, to nastawienie masz dobre ;)

Pole, na które będą się zjeżdżali ludzie z "okolicy" - nawet 200km, bo najbliższe takie jest w Gliwicach, kosztuje od $4,770.90 - NPPL do 4200€ - Millenium. Niskie to minimum figur - żeby pole cośtam na siebie zarobiło potrzeba 44 figury ;)

HP. Jeśli przyjedzie ktoś z daleka i będzie grał tak samo, jak na NLP/PLP to zwykła butla nie będzie miała zbyt dużego wykorzystania - tam każdy zawodnik co wejście na pole dobija butle.

Wydaje mi się, że zamiast zabawy w pole przenośne lepiej postawić pole stacjonarne z dobrym zapleczem (prąd i woda) i przygotowanym od zera płaskim terenem bez większych kałuż i nierówności. Bo jeśli komuś będzie zależało to dojedzie nawet z daleka na coś pewnego ;)
0 UP 0 DOWN
 
Parch 


Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-19, 13:00   

Ciupik pare razy sie grało :P ale żeby nazwać sie kimś więcej niż amatorem było by z mojej strony przesadą :) , co nie zmienie faktu ze z pomocą regionalnych malarzy można by stworzyć i wykreawać coś na dobrym poziomie. Wierze że da sie to wypromować w naszej okolicy, gdyż konkurencji brak, ale zdaje sobie z drugiej strony tez sprawe, ze wsparcie lokalnych malarzy bedzie kluczem do sukcesu:)
Hmmm co do pola stacjonarnego to mam troche lasu ale dość daleko od newralgicznych miejsc jakimi są pobliskie miasta... może kiedyś, ale na razie klijent nasz pana, pojade do niego:). Dni Brzegu, juwenalia, dozynki i okoliczne festyny to jest moim priorytetem, natomiast szukam dobrej widocznej lokalizacji gdzie mogłtembym sie rozstyawic ze sprzetem w zwykły szary dzień, myslalem z boku przed mostami od strony Pisażowic... tam od czasu do czasu coś sie dzieje jak nie hoinki na swieta sprzedaja to jakies przetargi z maszynami rolnymi, więc czemu nie boisko SPEEDBALLOWE :) . Mały agregaciek, toi toi, jakiś gril... kiedyś myślałęm nawet nad przenośną kuchnią wojskową (grochówka i te sprawy :P ) i bawić sie mozna przednio :)
0 UP 0 DOWN
 
Parch 


Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-19, 18:23   

Można też zorganizować impreze charytatywną mającą na celu zareklamować sie na lokalnym rynku.
Mianowicie zbiórka pieniędzy dla Domu Dziecka.
Zorganizować autokar z Wrocławia z punktem oddawania krwi.
Zaprośić (znajomych) quady i buggy.
Wejść we współprace np z klubem IBIZA któy zorganizowałby plenerową impreze... Myśle że to by była też genialna reklama dla Pana Tadeusza :P ... Jeśli nie, to znajdzie sie DJ (sprzet dla niego tez sie zorganizuje :P ).
Stoiska z browarkiem tyskiego :) (tu mam dojscie z koncesją)
Lokalna prasa też bedzie dla nas łaskawa (daje słowo :P )
Gostro, wata cukrowa, dmuchańce dla dzieci, gry i zabawy
Da sie to ogarnąć ale na takie działania jeszcze czas :)
Co wy na to ?
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-19, 18:26   

dość dziwne masz podejście do tego, codziennie rozstawiać balony aby myśleć że ktoś przyjedzie? poczytaj sobie strone paintball.info.pl o komercyjnych grach na balonach, o turniejach speedzie i innych potrzebnych rzeczach typu zaopatrzenie w kulki(masz jakiś sklep w którym możesz kupić kulki w dobrych cenach?) HP Butla i/lub sprężarka itp
0 UP 0 DOWN
 
Parch 


Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-19, 18:35   

Nie mam zamiaru tego rozstawiać tego codzienie hehe
Sprężarki po regenaracji możno dostać w bardzo dobrych cenach od naszych sąsiadów... spalinowe, elektryczne, jakie tylko chcesz nawet z gwarancja :)
Co do farby to po hurtowych cenach bezpośrednio od producentach, pomijając pośredników...
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-19, 19:12   

Generalnie na polach tego typu obowiązuje zasada BYO czyli przyjeżdżasz ze swoim a jak nie to bierzesz od organizatora, Generalnie centralnie w Brzegu osób grających lub trenujących speeda jest nie wiem ile z 3? z czego ja trenuje w Babilonie a te 2 to nie wiem czy tylko na hali na czerwonym... Wjazd na pole z HP to koszt max 30-35zł gdzie wstawiasz ogłoszenie na PSI i przyjeżdża Ci powiedzmy 20 osob i rozgrywają sobie mecze w 3man lub 5man. musisz mieć pojęcie o speedzie aby móc ich chociaż by posędziować.
0 UP 0 DOWN
 
saper077 



Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2011

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-20, 13:39   

To i może ja coś powiem!

Pomysł dobry :)

Z przyjemnością pojawię się na otwarciu!

pozdrawiam i powodzenia
0 UP 0 DOWN
 
Virtz 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-06-21, 17:39   

Co do sprzętu na komercje. To po pierwsze tippmann 98 czy Bt4 kosztują jakieś 300 zł szt. albo i taniej jeśli kupujesz 20 szt.

Po drugie jeśli kupisz jakiś badziew to po roku (jak już się połowa rozsypie) i tak kupisz to co wymieniłem powyżej a jeśli nie wierzysz to proponuje jak ciupik napisał Forum PSI www.paintball.info.pl

Na festynach obawiam się że nic z tego nie będzie paintball to gra zespołowa a na takim festynie nikt nie będzie czekał 2 godziny żeby się nazbierało 10 osób chętnych do gry.

Przemyśl swój biznesplan bo możesz się przeliczyć w szacowaniu lokalnego rynku.

Paradoksalnie masz większe szanse zarobić na prawdziwym polu Millenium bo tego nie ma w okolicy niż na komercji na festynach. Poza tym komercja lepiej się bawi na fajnym polu z okopami wałami ziemnymi jakaś szopka itp. niż na balonach. Więc zorientuj się która grupa cię interesuje i wtedy działaj. Na PSI masz trochę tematów odnośnie komercji jak i pola speed'owego
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: speedball


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu