Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Blok PO-PIS w Brzegu
Autor Wiadomość
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-17, 12:36   

Cytat:
A może nawet oddzielne tematy dla każdego z kandydatów?
[...ciach...]
Co Forumowicze o tym myślicie?

Jak najbardziej za. Pomysł bardzo dobry.
Baba Riba napisał/a:
Wtedy mielibyśmy klarowny obraz, kto i co jest wart (naszym zdaniem). I wygodnie byłoby zadawać konkretne pytania konkretnym kandydatom. A im (kandydatom) byłoby mniej wygodnie uchylać się od odpowiedzi, gdyby każdy z nich miał oddzielny, tylko swój, wątek.


Na pewno będą pisac przeciwnicy i zwolennicy, ale czy osobiście sami kandydaci (lub ich reprezentanci) będą chcieli się tutaj wypowiadać :?:
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-17, 13:01   

alferx napisał/a:
Na pewno będą pisac przeciwnicy i zwolennicy, ale czy osobiście sami kandydaci (lub ich reprezentanci) będą chcieli się tutaj wypowiadać :?:

No właśnie. Problem w tym, że pewnie będą pisać wszyscy poza tymi, na wypowiedziach których najbardziej by nam zależało :/ Na forum chyba nie ma zarejestrowanego żadnego z kandydatów :/ , a bez rejestracji nic nie będzie mógł pisać :(
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-17, 13:07   

Inez napisał/a:
No właśnie. Problem w tym, że pewnie będą pisać wszyscy poza tymi, na wypowiedziach których najbardziej by nam zależało :/ Na forum chyba nie ma zarejestrowanego żadnego z kandydatów :/ , a bez rejestracji nic nie będzie mógł pisać :(
Proponuję założyć nową grupę użytkowników "Politycy" - będzie wtedy wiadomo kto jest zwykłym użytkownikiem forum a kto przedstawia swoje poglądy polityczne w celu uzyskania jakiegoś celu ( np wybory ).
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-17, 13:13   

Cyborg napisał/a:
Proponuję założyć nową grupę użytkowników "Politycy" - będzie wtedy wiadomo kto jest zwykłym użytkownikiem forum a kto przedstawia swoje poglądy polityczne w celu uzyskania jakiegoś celu ( np wybory ).

Założenie grupy to żaden problem, ale po co ją zakładać, skoro na forum nie ma polityków :?: :shock: Przecież jest tylko G.S., ale od jakiegoś czasu nie wchodzi :/
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-17, 13:15   

Inez napisał/a:
na forum nie ma polityków :?: :shock: Przecież jest tylko G.S., ale od jakiegoś czasu nie wchodzi :/
może jednak są ukryci pod jakimiś nickami i się dopiero ujawnią gdy im będzie pasowało i znów będzie zamęt jak poprzednio :?:
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-17, 13:29   

Politycy, to ludek praktyczny.
Do wypowiedzi zmuszą ich nie nasze apele, a ilość wyświetleń danego wątku, bo oni umieją przełożyć tą ilość na przyszłe głosy wyborców.

Dlatego nie przejmujmy się, czy osobiście i jawnie będą się u nas wypowiadać kandydaci.
Ważne, że my się będziemy na ich temat wypowiadać i - dzięki temu - pozna "X" co wie "Y". I odwrotnie.
A jeśli temat będzie się odnosił konkretnie do każdego kandydata oddzielnie, to będzie porządek merytoryczny, jasność "co kogo dotyczy" i zarazem możliwość porównania popularności kandydatów, choćby poprzez porównanie liczby wyświetleń ich wątków.

Unikniemy też lapsusów, nieporozumień i pomyłek, które napewno zaistnieją, jeśli wszystkich kandydatów wrzucimy do jednego worka, bo nie wszyscy forumowicze uważnie i od początku będą chcieli czytać.

Sądzę, że "każdemu kandydatowi po jednym, oddzielnym temacie" i będzie nie tylko ciekawie, ale i porządnie.
A Wy, forumowicze, jak myślicie?
0 UP 0 DOWN
 
Cyborg 


Wiek: 53
Dołączył: 10 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2006-09-17, 13:39   

Baba Riba napisał/a:
[...]A jeśli temat będzie się odnosił konkretnie do każdego kandydata oddzielnie, to będzie porządek merytoryczny, jasność "co kogo dotyczy" i zarazem możliwość porównania popularności kandydatów, choćby poprzez porównanie liczby wyświetleń ich wątków.

Unikniemy też lapsusów, nieporozumień i pomyłek, które napewno zaistnieją, jeśli wszystkich kandydatów wrzucimy do jednego worka, bo nie wszyscy forumowicze uważnie i od początku będą chcieli czytać.

Sądzę, że "każdemu kandydatowi po jednym, oddzielnym temacie" i będzie nie tylko ciekawie, ale i porządnie.[...]
Jak najbardziej słuszne uwagi. Jestem za opcją każdy kandydat - osobny temat.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-09-17, 14:06   

Za podziałem tematycznym jestem (podobnie jak Wy). Po prostu na razie jestem przeciwna powoływaniu sztucznej grupy. Jeśli jednak politycy się pojawia i ujawnią, wtedy warto pomyśleć o wyróżnieniu ich jakimś kolorkiem. Myślę jednak, że do tego jeszcze daleka droga :P
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-17, 14:40   

Baba Riba napisał/a:
Sądzę, że "każdemu kandydatowi po jednym, oddzielnym temacie" i będzie nie tylko ciekawie, ale i porządnie.


Można pozakładać w miare pojawiania się nowych kandydatów (do tej pory jest jeden oficjalny). Ogólna sylwetka (CV) i program mile widziany.

Musiałby to zrobić ktoś, spoza administracji forum, by nie było znów ze forum kogos faworyzuje.
Myślę, że jakiś zwolennik a najlepiej sam kandydat lub osoba z Jego Sztabu (rzecznik prasowy). ;)
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-09-17, 14:44   

A ja mam propozycję:
niech wszystkie partie i ich kandydaci zabiorą swoje łapy od brzeskiego samorządu.
Myślę, że jeżeli pozwolimy żeby na fotelu burmistrza zasiadł któryś z przedstawicieli PiS -u lub PO to będziemy mieli taki sam cyrk jak na górze, czyli w Warszawce.
Czas na ludzi, którzy znają Brzeg, jego mieszkańców i ich problemy - np. przedstawicieli stowarzyszeń. Zazwyczaj dzialają oni społecznie, po to by pomagać innym. Chociaż i tu zdarzają się czarne owce.
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-17, 14:59   

Zgadnijktoto, więc walcz o to na naszym forum!
Załóż temat takiemu kandydatowi, o ile wiem, to na razie jest taki tylko jeden, i przedstawiaj jego zalety. Lub załóż temat kandydatowi partyjnemu (też na razie jest tylko jeden) i przedstawiaj jego wady.
Wszyscy napewno włączą sie do dyskusji, tyle, że będzie ona wtedy sensownie poukładana.
O to nam właśnie chodzi.
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-09-17, 15:00   

Tylko jeden oficjalny kandydat: Stankiewicz ???
A co z wielkim szefem więzienia???
To taka barwna postać.
Mam już dla tego Pana i jego partii piosenkę, która mogłaby towarzyszyć im podczas kampanii:
"majteczki w .......krateczkę - oho, ho, ho".

Swoją drogą, nich mi ktoś wytłumaczy jak to jest:
facet ma 2 lata do emerytury, zarabia obecnie dużo więcej niż dostanie na stołku burmistrza. Podobno w tamtym roku w kampanię do parlamentu wpompował 30.000 zł.

Czy ten fotel ma być jakąś rekompensatą, za to czego być może temu Panu brakuje ?
Facet ma jakieś kompleksy ??? - bo nie uwierzę, że nagle chce zbawiać Brzeg.

Cholera - większość rodzin nie ma takiego budżetu na cały rok, a tu facet lekką ręką przepuszcza to w jeden miesiąc, bez gwarancji że mu się to zwróci.
0 UP 0 DOWN
 
Naczelna PP-B 



Wiek: 50
Dołączyła: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-17, 15:06   

Z moich informacji na dzień dzisiejszy kandydatów na fotel Burmistrza Brzegu jest trzech:
1. Mirosław Stankiewicz - z ramienia brzeskiego PiS, wywiad z 7 dni NTO-15.09.06
2. Pan Puszczewicz (niestety nie pamiętam teraz imienia, bodajże Krzysztof) - oficjalne potwierdzenie przez członka Rady Regionalnej PO - z ramienia PO
3. Wojciech Huczyński (wywiad z piątku 15.09 - dodatek regionalny 7 dni NTO) - w tym przypadku nie wiem, z jakiego ugrupowania, aczkolwiek doczytałam, że to w chwili obecnej nie jest jego główny problem z racji wielu zadań do zrealizowania oraz problemu (chodzi o samą codzienną działalność Urzędu), wynikającego z zaangażowania się jego zastępcy - M. Stankiewicza - w kampanię wyborczą.

Moim zdaniem - takie kandydatury na dzień dzisiejszy mogą mieć swoje odrębne tematy w dziale Wybory Samorządowe. Do tego wypadałoby dołożyć tematy w zakresie: kandydaci na wójtów poszczególnych gmin (może tylko okolicznych) powiatu, kandydatów na Starostę i wreszcie kandydatów na radnych miejskich, gminnych, powiatowych i wojewódzkich (z naszego powiatu).
W takim przypadku dział Wybory samorządowe może rozrosnąć się znacznie.

PS. Tak na marginesie i w nawiązaniu do obaw Yasia - niestety, przed polityką nie spoób uciec i od niej się uwolnić. Z doświadczenia wiem, że jak ktoś od polityki się odwraca - to polityka przychodzi do niego (niekoniecznie taka, która mu odpowiada). Warto więc stanąć twarzą w twarz z polityką, aby w przyszłości nie być zaskoczonym. Tym bardziej, że żyjemy w takim czasie i miejscu, gdzie w prawie każdej dziedzinie naszego zycia jest polityka, w takiej czy innej postaci, czy tego chcemy czy nie. Takie już jest to nasze dorosłe życie... i czasami chciałabym na powrót być dzieckiem (wówczas polityka kojarzyła mi się tylko i wyłącznie z Dziennikiem Telewizyjnym na Jedynce - nudnym programem po Dobranocce, i strasznie współczułam rodzicom, że muszą oglądać takie badziewne programy) :x
0 UP 0 DOWN
 
zgadnijktoto 


Wiek: 50
Dołączyła: 29 Sie 2006

UP 23 / UP 31



Wysłany: 2006-09-17, 15:25   

Myślę, że odrębne tematy dla kandydatów na burmistrzów, wójtów, radnych to byłby jeden wielki bałagan, trudny do ogarnięcia.
Może odrębne tematy, ale dla poszczególnych komitetów wyborczych ?
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-09-17, 15:26   

Pani Redaktor Naczelna PP-B,
Przy całym szacunku dla radnych i wójtów, największe znaczenie dla brzeżan ma osoba burmistrza naszego miasta.
Dlatego, moim zdaniem, tylko kandydatów na burmistrza forum powinno zaszczycić oddzielnymi tematami.
Pozostałych kandydatów spokojnie możemy omawiać choćby na obecnym wątku.

Natomiast Pani, jako redaktor brzeskiej gazety, jest osobą szczególnie predestynowana do tego, aby te oddzielne tematy wszystkim kandydatom (na razie trzem) założyć. ;-)
Czekamy...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blok, brzegu, popis


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu