Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Przesunięty przez: Devon
2012-06-09, 13:36
Brzeski Szpital - a konkretnie oddział ratunkowy!!!!!!
Autor Wiadomość
piter307 



Wiek: 46
Dołączył: 05 Sie 2008

UP 9 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-15, 22:07   

A moja zonka wylądowała 15 dni temu na brzeskiej porodówce i jestem bardzo zadowolony. Począwszy od przyjęcia, poprzez poród który nie przebiegał siłami natury, ale opieka ordynatora, lekarzy i pań położnych jest SUPER. Wbrew opiniom: zainteresowanie, opieka, uśmiech same piątki. Jeszcze raz dziękuję im na forum, po prostu SUPER.

ps.Violaciag, komputer to chyba teraz już standart :D
0 UP 0 DOWN
 
violciag 

Wiek: 47
Dołączyła: 08 Sty 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2012-06-15, 23:45   ??????????????

Dlaczego taki sarkazm od razu? Owszem , komputer to standard, ale sa rzeczy wazniejsze niz pisanie na forum brzeskim, mojego komputera uzywa maz do pracy rowniez, wiec wybacz prosze. Powiem tyle, lekarz ktory mnie przyjmowal owego dnia na pogotowiu od razu powinien mnie skonsultowac z ortopeda szpitalnym, ktory nawet w nocy jest na dyrzuze, trafilam tam znow na drugi dzien, podjeto dzialanie w wyniku czego w poniedzialek wyladowalam na stole operacyjnym. Czyli przez prawie 3 dni cierpialam niepotrzebnie, to nie moja opinia zaznaczam ......Co do dalszych losów lekarza, powiedziano mi tylko tyle, ze zgloszenie przyjeto i sprawdzono, a reszta zajmuja sie odpowiednie jednostki. Jestem po operacji kolana i nie najezdzam na cale BCM, jedynie na konkretnego lekarza z konkretnego dnia, lekarzy na samej ortopedii a zwlaszcza doktora Rosinskiego bede wychwalac pod niebiosa, bo w zyciu nie sadzilam ze po takim zabiegu za 3 dni wstane z lozka - o kulach, ale wstalam!!!!! Drugi czlowiek na 6 + to P. Mateusz Dubas - rehabilitant, upierdliwy mi sie wydawal na poczatku bo wiadomo, bol - dren w kolanie itd, ale dziekuje mu bardzo za mobilizacje do cwiczen bo pokazal mi ze warto. 3 osoba to siostra oddzialowa P. Ela Baś - aniol nie czlowiek - prawdziwa pielegniarka z prawdziwego zdarzenia!!!!!!! Dziekuje im bardzo! I tej fachowej opieki nigdy nie zapomne!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
fish 



Wiek: 73
Dołączyła: 18 Sie 2011

UP 68 / UP 77



Wysłany: 2012-06-16, 08:00   

W świetle tego co Pani dzisiaj napisała to chyba przyzna Pani,że jej pierwszy wpis był co najmniej niepotrzebny. Źle przyjął panią konkretny lekarz,a oczerniony został cały oddział. Należało dochodzić swoich praw zgodnie z przepisami,a nie wypisywać oskarżenia szpitala tu na forum. Wydaje mi się iż należałoby przeprosić nie winnych ludzi !
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2012-06-16, 08:44   Re: ??????????????

violciag napisał/a:
Czyli przez prawie 3 dni cierpialam niepotrzebnie,
Czyli typowy standard amerykański. 100 tyś. miasto w stanie Connecticut. Człowiek z ubezpieczeniem zdrowotnym (Amerykanin), łamiąc rękę w piątek czeka na zabieg operacyjny do poniedziałku. Nie dlatego, że jest bałagan, brak organizacji itp. Strach (bo trudno to inaczej nazwać) przed odpowiedzialnością, spowodowany kolosalnymi odszkodowaniami za błędy medyczne. Zabiegi w soboty są wykonywane bardzo rzadko, w niedziele wcale. Pacjent dostaje po prześwietleniu morfinę w tabletkach i czeka - do poniedziałku. Koszt 18000$ (założenie śrub itd), z czego poszkodowany 1200$ płaci z własnej kieszeni. Przedstawiłem jak to wygląda na prowincji w kraju, gdzie służbę zdrowia uważamy za wzór do naśladowania.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2012-06-16, 08:45, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2012-06-16, 16:51   

dr poniesie jakieś konsekwencje? zapomnij :-) )
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-16, 23:41   

Viola z całym szacunkiem ale nie dramatyzuj.

Co to za straszna operacja?
Naprawde tak ciezko bylo?

Czy operacja ktora przeszlas byla ze wzgledu na " niewlasciwe potraktowanie na pogotowiu"?
Czy to na skutek urazu którego doznałas?
0 UP 0 DOWN
 
violciag 

Wiek: 47
Dołączyła: 08 Sty 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2012-06-22, 02:52   Do Joanna 27

Trochę ironizujesz, to chyba nie bajka skoro przez 24 godziny po operacji nie wolno ci nawet podnosic głowy, nie mówiąc o wstawaniu. Skoro chcesz szczegółów bardzo proszę....Masz wmontowaną rurkę w kolano, przyszytą do skóry, rurka ta ma długość około metra a na jej końcu jest zbiornik na krew i płyn który cieknie ci z kolana. zawsze musi sie znajdowac ponizej kolana, czy w nocy czy w dzien, i teraz wyobraz sobie, ze po znieczuleniu w kregoslup kaza ci duzo pic, pijesz, ale i siusiu ci sie chce, na basen nie masz co liczyc, pani na nocnym dyzurze wrecz wkurw......, ze ja w ogole wolasz......daja ci pampersa duzego i maja w dupie. Wiec suma sumarum wyprawa do WC to jak wyprawa na ksiezyc. ten zbiorniczek trzeba odwiazac z lozka, jakoś się zwlec z owego łóżka, po czym znów ów zbiorniczek zamontować odpowiednio na kule i kuiśtykać do WC........siostra siedzi i ziewa patrzac na ciebie.....masz jeszcze jakies pytania mądra głowo i Ciociu Dobra rada???? Nie ma nic gorszego, niż patrzeć na własną niemoc! Bogu dzięki Pani Oddziałowa jest tam na serio chyba z powołania!!!!
0 UP 0 DOWN
 
violciag 

Wiek: 47
Dołączyła: 08 Sty 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2012-06-22, 03:15   Do Fish!

Proszę czytać ze zrozumieniem! A może to Ty jesteś ową pielęgniarką, która przechadzała się tam i Bóg wie gdzie, czekałam z dobre 10 minut na przyjęcie????? Kawka była gorąca??? A może mleczka zabrakło do tej kawki? Nie pogrążaj się proszę ........
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-06-22, 06:56   

violociąg ja tylko zapytałam grzecznie czy ta operacja byla na skutek niewlasciwego potraktowania przez lekarza ktory zle na Sor nastawil ci kolano?
Nie czytasz ze zrozumieniem?

Już teraz rozumiem o jakiej operacji mówisz.
Tylko nie rozumiem dlaczego ziewajaca pielegniarka miala na ciebie nie patrzec jak idziesz do toalety?
Wykazala zainteresowanie bo patrzyla jak stawiasz kule, czy sie nie przewrócisz - tak bym zrozumiala wzrok personelu jako pacjent. Sugerujesz ze zamiast patrzec na ciebie miala wziac cie na plecy i zaniesc?
Ty nie ziewasz?

Dostalas pampersa?
Czemu nie zaprotestowalas ze chcesz basen?
Trzeba bylo walczyc o siebie! Ty jestes pacjentem, osoba swietą i najwazniejsza.
Zjezdzilam z dziecmi kilka szpitali i zawsze wiedzialam jakie sa moje prawa.

W kwestii wyjasnienia aby uspokoic twoja pobudzaona ciekawosc nie jestem pielegniarka i daleko mi do tak odpowiedzialnego zawodu i nie pije kawy z mlekiem przechadzajac sie.Wole w wygodnym fotelu.

Ale uwazam ze kazdy szpital, oddzial ma swoj plan dnia, rytuały, procedury i czekanie 10 minut na przyjecie to pikuś w porównaniu z przyjeciem do szpitala mojego syna na ktore czekałam od g 7-14!Tak o godz 14 weszlam na sale chorych dzieci :-)

Napisałas tu nam o tym co cie spotkalo, oskarzylas lekarza ze pijany i pije w dodatku z calym personelem, przeszlas operacje itd. wiec nie dziw sie ze ktos wykazuje zainteresowanie ta sprawą. Napewno kazdy z osobna ci wspolczuje.

Kazdy moze trafic na Sor czy inny szpitalny oddzial dlatego sie interesuje tematem.
Zobacz ile osob przeczytalo twojego posta!


No cóż życzę ci pomyslnego rozwiazania sprawy z panem doktorem i szybkiego powrotu do zdrowia :-)

Pozdrawiam

Po
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2012-06-28, 09:57   

violciag, piszesz o artroskopii jak o jakimś horrorze. Sama przeszłam dwie i nie marudzę. Rurka w kolanie jest po to, abyś nie miała tam wody i bolesnych dolegliwości związanych z nią, a wstać po znieczuleniu nie możesz, bo to też w trosce o Twoje zdrowie - chyba, że chcesz, aby żywcem rozsadzało Ci głowę. O basen się prosi, a nie czeka aż sam przyjdzie. Każą dużo pić aby uzupełnić płyny - znowu troska o Twoje zdrowie, abyś się nie odwodniła.
Co to pielęgniarki+toalety+zbiorniczka. Wolałabyś, aby każdy wyręczał Cię we wszystkim? Trochę samodzielności! Po wyjściu ze szpitala nikt Ci nie pomoże w tak prostych sytuacjach jak pójście do toalety, a o kulach trzeba chodzić jeszcze jakiś czas. I zaufaj mi, że po pewnym czasie każda oferta pomocy jest bardzo irytująca - przez kule nie stałaś się kaleką, a tak ludzie na Ciebie patrzą. Pielęgniarka ma patrzeć, jak sobie radzisz jeszcze w szpitalu z nową sytuacją, na miejscu są rehabilitanci. Nie oczekuj, że wszystko będziesz miała podane na złotej tacy, razem z muszlą klozetową. To już się zdarzyło i tego już nie cofniesz - podnieś głowę i pokarz, że potrafisz dostosować się do nowej sytuacji. Użalanie się nad sobą to najgorsze, co możesz zrobić.
Aha -tak, "leżałam" w tym samym szpitalu. Żeby nie było, że się nie znam.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeski, konkretnie, oddzial, ratunkowy, szpital


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu