Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Forumbrzeg osiagnelo "dno cenzury"
Autor Wiadomość
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2012-05-28, 23:15   Forumbrzeg osiagnelo "dno cenzury"

Niestety po wielokrotnym wejsciu na forumbrzeg stwierdzilem, ze znowu stracilem czas.

Od czasu panowania bezkompromisowego "cenzora", przepraszam moderatora Devona,
nie staram sie napisac chociaz pare slow.

Nazwa moderatora jest pomylkowa, jak sama nazwa mowi moderator komentuje, ale nie likwiduje bezwzglednie posty.
Cos Devon myli te forum z np. wojskiem, dyscyplina koszarowa :wink:

Dyskusje na forum sa likwidowane.
W sejmie gozej dyskutuja :)

Cos mi to przypomina Trybune Ludu i cenzure z czasow komuny, ale naturalnie kolega Devon tych czasow zdecydowanie nie zna.

Jezeli juz nie zna - teraz ma przyklad w jakich czasach my starsi zylismy ...
Czy zrozumie ?

Prosze sie nie obrazic moderatorze i postu mojego nie likwidowc, to jest dyskusja

Zniknie post - to bedzie dla mnie znak, ze forum osiagnelo swoje dno !!

Nie zmieni sie sytuacja na forumbrzeg - nie ma dla mnie wtedy sensu cokolwiek pisac :(

______________________________
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-29, 06:59   

Obawiam się, że do podobnych wniosków doszli inni Forumowicze, których brak na FB od jakiegoś czasu wiązać chyba należy z tym, o czym pisze Waldemar. Mam na myśli chociażby Forumowicza Roku.
Doceniam Yasiowe poczucie humoru, które przejawia się przeprowadzeniem eksperymentu polegającego na wpuszczeniu delta force na forum w celu wprowadzenia na nim porządku. Początkowo to było zabawne, ale z czasem zrobiło się denerwujące. Służby specjalne najpierw rzucają o glebę, a dopiero potem zastanawiają się czy rzuciły właściwego człowieka, a jak usuwają posty nie na temat, to robią to według jakiegoś systematycznego klucza - np. co trzeci albo wszystkie parzyste.
Moderator sam łamie regulamin, w którym jak byk stoi, że należy na FB dbać o ortografię i czytelność wypowiedzi - wystarczy poczytać jego komunikaty. Ja za wybitnie kwieciste stawiam piwka :wink:
Waldemarowi jednak proponuję,żeby postarał się to przeczekać. Właściciel FB na pewno dojdzie do racjonalnych wniosków i nieudany eksperyment wkrótce zakończy. Poza tym można się do takiej sytuacji przyzwyczaić albo rozegrać ją po swojemu. Ja napisałem publicznie typowi, co o jego moderacji sądzę, a on w zamian dał mi dwa medale naraz. Noszę je dumnie. Teraz nie muszę już nic wprost mu pisać, a jak postawię mu piwko, to mam nadzieję, że się domyśla o co chodzi :wink:
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-05-29, 11:36   

Marcim B. napisał/a:
Ja napisałem publicznie typowi, co o jego moderacji sądzę, a on w zamian dał mi dwa medale naraz.
Zrób tak jeszcze parę razy proszę cię :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-05-29, 12:06   

Jako "moderator na emeryturze" powiem tak: nigdy moderator nie miał, nie ma i nie będzie miał łatwo. Cokolwiek zrobi i tak będzie źle. Przyznaję się bez bicia, owszem czasem przeginałam, moderowałam zbyt ambitnie, ale jestem tylko człowiekiem i tak jak wszystkich innych mnie też można było wyprowadzić z równowagi, urazić czy wręcz obrazić. Wiem z doświadczenia, że co niektórzy nagminnie jeździli i będą jeździć po moderatorach. Problem jednak ma dwie strony, z jednej bałagan i chaos na forum zniechęca tych, którzy preferują przejrzystość tematów i chcieliby się w nich odnajdywać (oni odeszli jakiś czas temu, gdy forum ich zdaniem sięgnęło dna), z drugiej inni mogą mieć żal, że ogranicza im się swobodę wypowiedzi poprzez nadmierną moderację. Kwestia jednak by umiejętnie pogodzić jedno i drugie. Im mniej śmiecących na forum i piszących bezsensowne posty pełne zresztą byków, które aż rażą w oczy, tym moderacja mniej potrzebna. Tutaj przeszłam na emeryturę z kilku innych powodów, o których pisać nie zamierzam, ale prowadzę własne forum i uwierzcie mi, że tam modowie są wyłącznie od pomagania, bo nikt po nikim nie jeździ, forumowicze są kulturalni i piszą na poziomie. Nawet, gdy nie pojawiam się tam przez dłuższy czas, po każdym powrocie forum nadal jest ogarnięte, można się w nim odnaleźć, a tematy nie są przepełnione w 90% prywatnymi wycieczkami pod adresem innych użytkowników. Takiego forum życzę nam wszystkim. Na koniec dodam, że forum jest takie jacy są jego użytkownicy, bo to oni je tworzą, o nie dbają i od nich zależy kto na forum będzie chciał z nimi pisać. Szanujcie siebie nawzajem, zdanie innych forumowiczów i czas moderatorów, bo oni są tu społecznie, a nie dla kasy czy pokazania własnych ambicji. Moderatorzy zaś niech moderują z głową i zamiast usuwać, ukrywać, wyrzucać, ... niech wydzielają nowe wątki, pojawiające się w innych tematach, karzą słusznie i przede wszystkim sprawiedliwie oraz moderują na poziomie, a przede wszystkim sami niech świecą przykładem. Warto też pamiętać, że nie jesteśmy w necie anonimowi, zostawiamy "odciski palców", po których łatwo nas namierzyć, bądźmy więc odpowiedzialni za swoje słowa.
Ostatnio zmieniony przez Inez 2012-05-29, 13:01, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-29, 13:00   

Inez napisał/a:
Moderatorzy zaś niech moderują z głową i zamiast usuwać, ukrywać, wyrzucać, ... niech wydzielają nowe wątki, pojawiające się w innych tematach, karzą słusznie i przede wszystkim sprawiedliwie oraz moderują na poziomie, a przede wszystkim sami niech świecą przykładem.

I o to przede wszystkim chodzi. Od kilku lat tu jestem i żadnych problemów z modami nigdy nie miałem. Zdarzyło się chyba raz, że mój post został przeniesiony, ale decyzja moda była sensownie uargumentowana i do głowy mi nie przyszło, by się buntować. Devon jest trochę inny, niż wszyscy moderatorzy dotąd.
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-05-29, 13:35   

A mnie podoba się jego postawa i mam nadzieję że będzie trzymać tak dalej :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-05-29, 15:45   

Marcim B. napisał/a:
Doceniam Yasiowe poczucie humoru, które przejawia się przeprowadzeniem eksperymentu polegającego na wpuszczeniu delta force na forum w celu wprowadzenia na nim porządku.

Dobre, dobre. Aż mnie zgieło ze śmiechu przed kompem. :D
Tym samym doceniam poczucie humoru Marcima B., w kwestii celnego osądu. :D

Ale do rzeczy:
Marcim B. napisał/a:
Devon jest trochę inny, niż wszyscy moderatorzy dotąd.

Bo chyba większość z nas (?) tęskni za czasami, kiedy modami byli Panna Nikt (to dopiero były cięte riposty), Smooth, Ktoś, czy Katia. Przynajmniej wtedy na Forum panował względny spokój (dzięki czujności Smootha i jego anielskiej cierpliwości do użytkowników), a dyskusje miały przynajmniej minimalny poziom intelektualny.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-05-29, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2012-05-29, 15:50   

chmurkolistna napisał/a:

Ale do rzeczy:
Marcim B. napisał/a:
Devon jest trochę inny, niż wszyscy moderatorzy dotąd.

Bo chyba większość z nas (?) tęskni za czasami, kiedy modami byli Panna Nikt (to dopiero były cięte riposty), Smooth, Ktoś, czy Katia. Przynajmniej wtedy na Forum panował względny spokój (dzięki czujności Smootha i jego anielskiej cierpliwości do użytkowników), a dyskusje miały przynajmniej minimalny poziom intelektualny.


Rzadko znajdywał się temat w któym się zgadzamy z Chmurkolistną, ale za tą wypowiedź stawiam piwo :)
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2012-05-29, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-05-29, 16:27   

ForumBrzeg jest forum dyskusyjnym, zatem jego istotą powinno być prowadzenie dyskusji. Ludzie kulturalni potrafią to robić sine ira et studio (bez złości i nienawiści), nawet gdy posiadają skrajnie odmienne poglądy i nawet w przypadku wielce kontrowersyjnych tematów. I właśnie tu jest pies pochowany! Obecna linia moderacji, polegająca głównie na ucinaniu dyskusji, ukrywaniu treści wpisów i zamykaniu kolejnych wątków, a nawet całego działu, to w rzeczywistości chowanie głowy w piasek oraz negowanie samej koncepcji forum. "Ludwiku Dornie i Sabo, nie jidźcie tą drogą!" :wink: Problemem nie są bowiem drażliwe tematy, lecz sposób prowadzenia dyskusji oraz - co tu dużo ukrywać - niektórzy (na szczęście nieliczni) ich uczestnicy. Na forum nie powinno się tolerować zwłaszcza osobistych napaści, tępej demagogii i przepełnionego wulgaryzmami chamstwa!
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-05-29, 18:16   

Z dużym rozbawieniem przeczytałem tu ataki kilku Forumowiczów na moderatora Devona. Jak widać niektórzy wciąż nie mogą się pogodzić z faktem, iż skończył się czas forumowego szkodnictwa i bezkarnego łamania regulaminu, pod ochroną wyjątkowo stronniczego byłego moderatora. Trudno im przyjąć do wiadomości fakt, że Devon nie akceptuje i usuwa wpisy pozbawione związku z tematem,chamskie oraz pełne tępej demagogii i propagandy z czasów słusznie minionych. Dla części krytyków Devona ich forumowa "pisanina" to "być albo nie być". Pies z kulawą nogą nie usłyszałby o Ich istnieniu, gdyby nie wklejali tu swoich wypocin.
Devon niech dalej robi swoje i pilnuje przestrzegania regulaminu Forum, mając w pamięci stare przysłowie pszczół o karawanie, która idzie dalej.
Ostatnio zmieniony przez Jacek Jastrzębski 2012-05-29, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-05-29, 18:40   

Jak widać nastały czasy podlizywania się. :-P
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-29, 19:27   

Spokojnie, Dejvonowi znudzi się po jakimś czasie i odechce mu się moderowania, już widać, że nie czyta tego co usuwa i blokuje, tudzież nie rozumie.
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-05-29, 20:23   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Jak widać nastały czasy podlizywania się.
Chyba muszę do znudzenia przypominać jak Ktoś gdy był moderatorem to wstawiał ostrzeżenia w dziale który miał być niemoderowany a Sikork wielokrotnie obrażał bezkarnie uczucia religijne innych
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-05-29, 21:16   

Słaba musi być ta wiara i uczucia religijne, skoro może nimi wstrząsnąć Sikork. :| A czy nie lepiej do znudzenia przypominać o konieczności stosowania interpunkcji? Zgodnie z regulaminem, dbamy przecież o styl wypowiedzi. :(
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-29, 21:28   

Dziedzic_Pruski, jako iż mądrze i rozsądnie rzeczesz, daję sto pierwsze piwo, bo sto wygląda głupio. Na temat moderacji się wypowiadać nie będę, chyba wszystko zostało już powiedziane. Napisałam też już co sądzę o zachowaniu pewnej grupy Forumowiczów - przydałby się odpoczynek od forum, najlepiej taki dozgonny. Albo wysłać całą grupę na wspólne wakacje, ciekawe czy ktoś by wrócił żywy.

Ja tylko nie rozumiem po cholerę ukrywać posty naruszające regulamin? Z tego co pamiętam, dawniej ukrywało się tylko te, które łamały prawo, a nie regulamin forum. Wolałabym powrotu tabliczek. Później nie idzie niczego zrozumieć z trwającej dyskusji, bo zostają wybiórczo wybrane posty przez moderatora wedle jego odczuć i uznania.
Ale przecież (zakaz) "Z19. Komentowania decyzji podjętej przez moderatora przez osoby niezwiązane z decyzją." chyba wszyscy powinniśmy dostać ostrzeżenia, a najlepiej zakazy pisania...
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2012-05-29, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu