Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Ostre słowa po Festiwalu 3 Kotiwce
Autor Wiadomość
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2012-05-03, 21:05   

Że ytak napisze przepychanka jednym slowem. Ale przypomnialy mi sie czasy jak Forum Brzeg razem z harcerzami organizowali swoj pierwszy final WOŚP. I tu byly roznego rodzaju problemy. A to nie ma jak przelać pieniedzy na artystow bo co podac czyjes osobiste konto? (raczej dziwne by bylo) a to znowu cos innego, wtedy bylo za pozno nawet na jakiekolwiek wieksze dofinansowanie z miasta bo bylo juz po wszystkich obradach finansowych. Pamietam ze nie bylo wtedy gwiazd jakiegos wielkiego formatu, bo szczerze po co gwiazda np. Peja gdzie na taka impreze ida jak to juz napisali rodziny z dziecmi, osoby starsze i tu w gust nie trafisz chocbys padl. A co poniektore osoby juz zapomnialy jeszcze Dni Brzegu jak koncerty byly w anfiteatrze i jednego dnia o 13 albo jeszcze wczesniej wystapila Kasia Stankiewicz(teraz juz skleroza czy wystep byl solowy czy z zespolem), ale przepraszam bardzo kto chcial posluchac ten przyszedl.

A zachowanie artysty krzyczacego ze sceny do osob ktore nie wchodzily na koncert bo moze przyszli sobie z dziecmi na karuzele troche naprawde ponizej wszystkich wyobrazen.
0 UP 0 DOWN
 
kornelw 


Wiek: 44
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-05-03, 21:22   

Jak czytam to wszystko, to mi się niedobrze w żołądku robi.

Więc napiszę co o tym myślę, sądzę że właśnie po to jest to forum i może po przeczytaniu moich przemyśleń ktoś coś zmieni w przyszłości.

Na wstępie dodam, że nie mam i raczej nie będę miał nic wspólnego z żadną z stron, jestem tylko obserwatorem - mieszkańcem Brzegu.

Po pierwsze to uważam że wina za opisywaną sytuację stoi po środku.

Mimo iż, Urząd Miasta twierdzi że ta sytuacja to nie ich wina to lepiej było zapłacić jakimś 2-go i 3-cio rzędowym zespołom za występ, jak normalnie po ludzku pomóc w organizacji i dogadać się z organizatorami 3 kotwic - przecież to szczytny i piękny cel.

"W czasie spotkań związanych z przygotowaniami do Festiwalu organizatorzy nie byli w stanie zagwarantować ani planu zabezpieczenia obiektu, ani też udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące rozliczenia samej imprezy." - a czy ktoś się pokusił i powiedział "ale przecież od tego miasto ma sztab ludzi i oni na pewno państwu pomogą"

Przecież oni załatwili występy za darmo kilku fajnych zespołów, jak można było nie widzieć potencjału jaki drzemie w tej sytuacji - miasto ponosi tylko koszty organizacyjne a artyści zagrają za darmo !!! Powinniście zaproponować aby ten festiwal trwał przez 3 dni !!!

Słowo do przedstawicieli Urzędu Miasta, czasami winą jest postawa bierna.

I tu kończy się w moim mniemaniu wina Urzędu Miasta.



A teraz jaką widzę winę organizatorów, ano taką że zachowali się jak dzieci !!!

Jak się kupuje lizaka w sklepie to Pani oprócz reszty ma obowiązek dołączenia paragonu - dowodu zakupu.

Jak się załatwia coś w Urzędzie Miasta to wszystko na piśmie !!!

Jak w rachubę wchodzą pieniądze to się nie dopuszcza aby była możliwość kradzieży.
Dlatego powstały hologramy, dlatego na puszkach wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Pomocy są plomby a oni sami noszą identyfikatory.

A winą proszę jeszcze obarczyć Madonnę, że nie zgodziła się zagrać na waszym festiwalu.

Chcieliście dobrze a wyszło jak zawsze.

Idea bardzo szlachetna i potrzebna i wielki szacunek dla Was za chęci, ale nie w taki sposób się to organizuje !!! Nauczka na przyszłość.

Rada
Napiszcie pismo do UM o zagwarantowanie kompleksowej obsługi festiwalu.
Jak się nie zgodzą to szybko proszę wrzucić pismo odmowne na to forum, a ludzie w wyborach im opinie wystawią - ktoś się pod tym przecież podpisuje. I proszę takie pismo złożyć najlepiej 04.05.2012 r. ( nie wiem czy pracują , bynajmniej jak najszybciej )
Miasto niech sobie sprzedaje miejsca garmażeryjne itd.

A sami zajmijcie się zaproszeniem zespołów i organizacją wolontariatu (czyli puszek z plombami i wolontariuszy z identyfikatorami).

Wy nie macie prawie żadnych kosztów a miasto ma występy gwiazd - myślę że wszyscy będą zadowoleni.


Pozdrawiam obie strony :)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-04, 12:25   

Ja od siebie do dyskusji zadam retoryczne pytanie dla organizatorów:

Dlaczego nie zapytaliście Stachurskiego jak wspomina ostatni występ w Brzeskim amfiteatrze?

Pewnie gość miał DejaVu :)

Dla przypomnienia.
Na ławkach w większości byli pracownicy firm, które wykupiły bilety z funduszu pracowniczego i przekazali pracownikom.
Odsetek osób, które kupiły bilety indywidualnie był znikomy, ale...... tłumy były za płotem, pomimo, że organizatorzy (najprawdopodobniej na wniosek menadżerstwa artysty) szczelnie zasłonili widok na scenę zza płota.

Jakoś Jacuś nie darł ryja, że go okradają.
0 UP 0 DOWN
 
bumcykcyk 


Wiek: 31
Dołączyła: 02 Maj 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-05-04, 14:57   

Teraz tak troszkę z innej beczki...Każdy przypomina sobie takową aferę w Zielonej Górze, gdy to Peja sprowokował fanów do pobicia 15-latka.

I teraz moje przemyślenia związane z tą aferą i zachowaniem na Festiwalu 3K:

Jaki rodzic zapłaci i pójdzie z dzieckiem na koncert takiego artysty, wiedząc że rzuca łaciną ze sceny, zachowuje się jak zachowuje...

Wiem będą zaraz komentarze że nie musieli wcale być na jego koncercie...ale nawet jakby poszli na gastronomię czy karuzelę, nie będzie słychać?

Jak się ktoś musiał poczuć słysząc wyzwiska, że nie jest pod sceną tylko poszedł zjeść/wypić/załatwić potrzebę czy poszedł na karuzelę. Nie każdy musi go lubić i słuchać, a skoro był to koncert charytatywny na szczytny cel, no to moi Drodzy kultury i pokory przydałoby się...nieprawdaż?
Ostatnio zmieniony przez bumcykcyk 2012-05-04, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2012-05-04, 15:05   

Żłobizna to chyba gmina Skarbimierz. Do zadań własnych gminy należy między innymi art. 7 ust. 1 ustawy o sam. gmin. sprawy:
6) pomocy społecznej, w tym ośrodków i zakładów opiekuńczych.

Co ze schroniskiem w Żłobiźnie ma wspólnego miasto Brzeg?
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-05-04, 16:02   

Roztropku potwierdzam, ze Żłobizna jak i Pępice to gmina Skarbimierz.

bumcykcyk nie do konca, ale zgadzam się z Tobą. Ja nie lubie tego rodzaju muzyki, ale chętnie poszłabym z dzieckiem na karuzelę i raczej nie chciałabym słyszeć takich wulgarymów. Jednak mysle, że Peja nie pił do tych osób co nie mieli w planach ogladac artystów, tylko do tych co chcieli zaoszczedzic kase i stali pod plotem, a specjalnie przyjechali na koncert. Wiecie, kota ogonem zawsze mozna odwrócic ;/

kornelw czy nie nie przesadzasz z tymi artystami 2- i 3-cio rzednym? Czy Twoim zdaniem tylko Ci najpopularniejsi maja prawo brac kase? Czy Twoim zdaniem Youma i Mixtrua to zespoly gorszego gatunku? Jesli wszyscy mysleliby Twoimi kategoriami to zaden zespol nie bylby w stanie sie wybic, bo wszyscy braliby tylko znanych artystow, a Ci mniej znani nie byliby brani pod uwage. Tak o to chodzi? Zauwaz, ze jedni czepiaja sie Bednarka, a Ty tych 2-go i 3-cio rzednych artystów.....

Dodam jeszcze, ze ja takze wystepowałam na Dniach Ksiestwa Brzeskiego, bo pewnie ktos sie doczepi, ze bronie swoich itd i ble ble i Wiesz co kornelew? Pierwszy raz otrzymałam za swoj wystep pieniązki na symboliczne lody dla dwóch osób, więc uwierz, że UM kokosow na artystów "mniej wartosciowych" nie wydal. Akurat dla mnie to bylo bardzo mile, ze juz kilka lat tu wystepowalam calkowicie nieodplatnie i ktos wpadl na pomysl, ze nam amatorom rowniez byloby milo wynagrodzic nasz czas, za co serdecznie dziekuje.

Podsumowując to uważam Dni Księstwa Brzeskiego za bardzo udane. Propozycji było mnóstwo i to przez trzy dni na dwóch scenach. Jako, że gusta są różne to pewnie każdy znalazł coś dla siebie. Wczoraj Halama robawił wszyscy, a bisom nie było końca.

Co do Festiwalu 3Kotwice, na pewno byla to rowniez wspaniala impreza. Gdyby termin byl inny, to tak jak pisalam wczesniej - sama pojawilabym się choćby na Boysach, bo lubię takie imprezy. Z mojej strony szacunek dla organizatorow tego Festiwalu, ze udało Wam się sciągnąc same markowe gwiazdy i to w takiej ilosci, a cel imprezy byl jak najbardziej szczytyny. Co tu duzo mowic 1-3 maja od dawna jest zarezerwowany na swięto naszego miasta, a w przyszlym roku jeśli 3Kotwice nie beda kolidowac z nasza miejska impreza, to ja i moi znajomi pojawimy sie na koncercie.
Ostatnio zmieniony przez sabinsen 2012-05-04, 16:31, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2012-05-04, 22:34   

Roztropek napisał/a:
Co ze schroniskiem w Żłobiźnie ma wspólnego miasto Brzeg?

A czy w Brzegu są podobne schroniska?
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-05-05, 04:34   

larcz napisał/a:
Ale przepraszam, do kogo Ty masz chłopie pretensje???? To czy ktoś był czy nie to jego sprawa, i to czy wydał pieniądze na grilla, piwo ,wódkę czy nawet dziwki nie jest absolutnie Twoją sprawą!!! A może po prostu nie chcieli pomóc schronisku???? Może pomagają innym instytucjom i na schronisko już im nie starczyło.A może po prostu mają gdzieś pomaganie innym????? Mogą??????


Rzecz w tym, że nie mam żadnych pretensji tylko oceniam fakty. Nie odnoszę się do żadnych wypowiedzi, nie staję również po żadnej ze stron i tym bardziej nie szukam winnych choć byłem zaangażowany w tenże Festiwal. Poza tym chyba nie za bardzo rozumiesz istotę Festiwalu, który miał przede wszystkim dostarczyć różnym odbiorcom rozrywkę na dobrym poziomie w zamian za okazanie wsparcia finansowego w postaci zakupu biletu.

Ogólnie rzecz ujmując rozumiem każde stanowisko w tej sprawie tylko po co ktoś się w ogóle tłumaczy czy był na festiwalu czy też nie? Po co właściwie ktokolwiek porusza sprawę jakiegoś Peji (szkoda słów) szczególnie, że koncerty hip-hopowe zaczęły się po 22 co było celowym działaniem. Sprawa jest raczej oczywista tzn. osoby zainteresowane wzięły udział w Festiwalu i zapłaciły za bilet. Resztę wywodów można pominąć oraz motywacje co niektórych.

larcz napisał/a:
Czyli Ciebie czy wszystkich ambitnych????? Bo z tego co pisałeś brałeś udział w przygotowaniach do 3 kotwic???? Uważam, że ambicji mi nie brakuje choć nie uczestniczyłem w przygotowaniach i uważam, że takie imprezy są potrzebne.Chyba, że to czy ktoś jest ambitni zależy od tego czy pracował przy 3 Kotwicach czy nie.


Nie miałem na myśli siebie bo nie byłem organizatorem.

larcz napisał/a:
No to kim ona do ku*wy jest????


Osobą bez której ten festiwal by się nie odbył.

Nie chcę tutaj bronić Mei bo prawdę powiedziawszy takie sprawy załatwia się w zupełnie inny sposób i na pewno nie na forum publicznym. Rozgoryczenie można zrozumieć, ale pomimo wszystko publiczne komentarze odnośnie pewnych spraw były zbędne.

larcz napisał/a:
Piszecie, że czekajmy jak się rozlicza.A ja pytam "jak" oni się mają rozliczyć skoro, bilety nie ponumerowanie??? Chyba, że były, ale skoro ludzie wchodzili na kserówki to raczej wątpię.


Nie masz żadnego pojęcia jak Festiwal wyglądał od strony organizacyjnej a najwięcej szczekasz.

larcz napisał/a:
I jeszcze jedno. Skoro Gmina Skarbimierz ma pieniądze na ratowanie festiwalu, to może po prostu dofinansowałaby schronisko we własnej gminie zamiast fatygować artystów z całej polski?????? Gmina ta wszak biedna nie jest, skoro wójt wybija nawet monety ze swoją podobizną.


Festiwal był formą rozrywki, ukłonem w stronę mieszkańców Brzegu, okolic dalszych czy też bliższych. Była to ciekawa alternatywa dla osób, które tego dnia chciały posłuchać muzyki na żywo i miło spędzić czas. Cel sam w sobie był szczytny, ale nie chodziło jedynie o zgromadzenie środków tylko o danie coś w zamian za wsparcie finansowe :) .

Nie ma sensu dalej się rozpisywać bo każdy już wyraził swoją opinię i pozostaje jedynie żałować, że powstał niepotrzebny "młyn" wokół tego przedsięwzięcia.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2012-05-05, 09:52   

LiuKhongSum napisał/a:
Żałuję również, że Wy jako odbiorcy dla których był organizowany ten Festiwal twierdzicie, że bilety były za drogie. Domyślam się że każdy z Was najchętniej poszedłby na całodniową imprezę bez ponoszenia żadnych kosztów. Mentalności Polaków niestety nic nie zmieni szczególnie, że tego dnia większość z Was wydała więcej pieniędzy na alkohol i grillowanie - oczywiście można potraktować to jako żartobliwe porównanie .

LiuKhongSum napisał/a:
Rzecz w tym, że nie mam żadnych pretensji tylko oceniam fakty

Oj nie podejrzewałem Cię żeś takim obłudnikiem :wink: , pierwszy cytat nie jest ocenianiem? Powiem więcej, ja bym to odebrał nawet jako piętnowanie wszystkich, którzy w tym dniu grillowali (oczywiście żartobliwie :wink: ).
LiuKhongSum napisał/a:
Poza tym chyba nie za bardzo rozumiesz istotę Festiwalu, który miał przede wszystkim dostarczyć różnym odbiorcom rozrywkę na dobrym poziomie w zamian za okazanie wsparcia finansowego w postaci zakupu biletu.

No to nie wiem kto tu nie rozumie istoty tego typu imprez. Ludzi należało odciągnąć od wspomnianych grilli poprzez zaoferowanie im czegoś więcej, skoro się nie udało to być może oferta była niezbyt trafiona. Ponadto wg mnie istotą organizowania takiego festiwalu, z tak szczytnym celem, jest pozyskanie na tenże cel funduszy poprzez zebranie większej kwoty niż ta zainwestowana w cały festiwal. Aby ten warunek był spełniony potrzebne są dwie rzeczy. Po pierwsze zorganizowanie całej imprezy po jak najmniejszych kosztach (wolontariat, występny darmowe lub z obniżonymi gażami, itp.) i to się organizatorom udało. Po drugie maksymalizację wpływów, co jak się wydaje (bo oficjalnego podsumowania przecież jeszcze nie mamy) było kompletną klapą przede wszystkim z powodu cen biletów. Dlaczego właśnie ceny uważam za największy błąd? Z powodu doboru artystów. Idea zapraszania zespołów na zasadzie "dla każdego coś miłego" sprawdza się właśnie przy niskich cenach biletów. Wtedy mamy szansę że na każdy z zespołów trafi sporo jego fanów dla których wydatek rzędu np. 10zł nie stanowiłby znaczącego obciążenia budżetu. Natomiast wydanie 35zł (czy w przypadku rodziny kwoty zwielokrotnionej) musi już być uzasadnione repertuarem. Niestety przy takim "rozrzucie" repertuarowym trudno byłoby znaleźć więcej niż garstkę ludzi których interesowałyby więcej niż 2 zespoły z całości. Reasumując albo organizujemy imprezę ukierunkowaną na konkretny gatunek muzyczny i wtedy ściągamy fanów danej muzyki którzy nie będą żałować kasy na kilka ulubionych zespołów albo dajemy "mydło i powidło" dla rzeszy ludzi za niską cenę i liczymy na frekwencję.
Na potwierdzenie: dziś wybieram się na majówkę we Wrocławiu z żoną gdzie wydam (razem z dojazdem) o wiele więcej niż wydałbym na 3 Kotwicach ale tam nikt mi nie wciśnie Boysów pomiędzy Comę i Kazika Na Żywo :wink:

Na koniec dodam, że w opisane zachowanie UM jestem w stanie uwierzyć i mogło być ono gwoździem do trumny tegorocznego festiwalu. Jednakże gwoździem do trumny całej idei w przyszłości mogą się niestety okazać oskarżenia rzucane wokół, do artystów, UM, ochroniarzy, postronnych widzów itp. Można przypuszczać, że z takim podejściem za rok będzie jeszcze trudniej, a szkoda, wielka szkoda...
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2012-05-05, 11:34   

35pln cena na brzeg? nie wiem jak to policzył organizator, ale w tej cenie to nie miało prawa się udać, szkoda, że 100zł nie był wjazd.druga sprawa, to fakt, że w brzegu nie robi się imprez wysokopłatnych, biletowanych, a to, że będą drukarki w użyciu wie każdy kto robił kiedyś koncert - więc widzę, że pełna profeska.
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-05-05, 19:55   

Płacze, że ktoś drukował bilety na lewo, że na lewo wpuszczał są żałosne - wystarczyła najprostsza przenośna kasa fiskalna, np. MERCURY 116F za ok. 500zł, która ma funkcje jednoprzyciskowej sprzedaży biletów - za takie pieniądze w drukarni można zamówić ok. 2000 numerowanych biletów - wydrukujesz i kupa, ceny już nie zmienisz. Na kasie można sobie cenę choćby w trakcie koncertu zmienić, można drukować bilety zniżkowe albo i bilety dla "VIPów" z kiełbasą gratis - co sobie organizator wymyśli. A, co najważniejsze, taką niezafiskalizowaną kasę można potem sprzedać i odzyskać większość pieniędzy, albo na inną imprezę zachować.
Można też było zamiast biletów pieczątki na łapach walić - choć to forma zdecydowanie mniej elegancka.
Odstępowanie kateringu na każdej zbiorowej imprezie firmie zewnętrznej jest mało inteligentnym rozwiązaniem, chyba że wpływy z dzierżawy miejsc pod katering pokrywają koszty organizacji imprezy - w takim przypadku wpływy z biletów są czystym zyskiem organizatora i nawet jak nikt nie przyjdzie to wtopy nie ma.
Najważniejsze jednak, przy planowaniu każdego rodzaju imprez jest określenie grupy docelowej odbiorców, bo najczęściej impreza organizowana dla wszystkich staje się, de facto, imprezą dla nikogo.
Jeśli liczymy na bardziej wulgarną młodzież to zapraszamy Peję, ale też liczymy się z tym, że rodziny z dziećmi raczej nie przybędą - pisanie, że o różnych godzinach jest śmieszne - jako odbiorca nie będę się starał nawet pamiętać o jakiej mianowicie godzinie Peja przybywa na Skarbimierz, żeby przypadkiem się tam z dzieckiem nie pokazać. Ale musimy liczyć się też z tym, że młodzież lubiąca Peję często lubi też piwo, w takim układzie na Skarbimierz musi (przynajmniej powinna) tłuc się autobusem, a autobusy w święta chyba nie tak często jeżdżą.
Ci, co by chcieli Drupiego posłuchać, też może lubią sobie przy święcie wypić piwko i znów problem z autobusem.
Ogólnie - taka ludowa impreza o formie festynu jest organizowana właściwie dla mieszkańców danej miejscowości i nie ma co się dziwić, że ludzie z Brzegu nie dopisali - mnie by się nie chciało w upał autobusem na Skarbimierz popychać :x

Pretensje do urzędników też są śmieszne - wszyscy wiemy, jaki stosunek do własnej pracy mają urzędnicy, przyroda taka, a organizatorzy winni byli wziąć i to pod uwagę.

Reasumując - cel szczytny, realizacja do d**y, ale trzymam kciuki za organizatorów - nauczeni na błędach może zorganizują jeszcze nie jedną udaną imprezę, czego im z całego serca życzę. :)

__________
P.S. - ceny faktycznie za wysokie - dałbym 20-25 od dorosłego + dzieciaki gratis, albo 15 dorosły, 5 dziecko, 25 z porcją kiełbasy gratis*

*) a do darmowej kiełbasy łyżka musztardy 1zł + kromka chleba 1zł + tacka 1zł - stopniowe wyciąganie pieniędzy jest zdecydowanie mniej bolesne dla oskubywanego :-P
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2012-05-05, 23:44   

Gaderep napisał/a:
P.S. - ceny faktycznie za wysokie - dałbym 20-25 od dorosłego + dzieciaki gratis, albo 15 dorosły, 5 dziecko, 25 z porcją kiełbasy gratis*


moim zdaniem dalej za dużo. ciekawie zrobiła to Nysa rok temu, 2 rodzaje biletów:
6zł - wejściówka

albo

12zł - wejście + piwo i kiełbacha czyli tak jak proponował Gaderep,

Organizatorzy twierdzą, że taki koncert we Wrocławiu to stówa. No, ok - niech będzie, tylko że idąc tym tropem można podwiedzieć, że np. duże festiwale za granicą są jeszcze droższe i mają gwiazdy jeszcze większego formatu. Spoko, tylko one powstawały w innych realiach, a Brzeg to trudny teren i tu się nie robi z takim rozmachem imprez.

Co innego impreza cykliczna, ale na to sobie trzeba zapracować powoli stopniowo... Z roku na rok, widząc że są pozytywne reakcje można podwyższać cenę za którą idą artyści większego formatu.

Dni Księstwa Brzeskiego są już imprezą cykliczną, w dodatku darmową i mają tę "renomę". I wszyscy wiedzą kiedy się odbędą - stąd niezrozumiałe są dla mnie pretensje organizatorów o to, że się odbyły, to raczej organizator DKB mógłby mieć pretensje, a z tego co wiem nie miał...
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-05-05, 23:49   

Zbychoo napisał/a:
Oj nie podejrzewałem Cię żeś takim obłudnikiem :wink: , pierwszy cytat nie jest ocenianiem? Powiem więcej, ja bym to odebrał nawet jako piętnowanie wszystkich, którzy w tym dniu grillowali (oczywiście żartobliwie :wink: ).


Odniosłem się jedynie do osób, które twierdziły, że bilety były za drogie w formie właśnie żartobliwego porównania :) . Nikt nikogo nie zmuszał do uczestnictwa w tymże wydarzeniu a późniejsze komentarze osób, które narzekały na ceny biletów raczej świadczą o tym iż lepiej napisać źle o czymś niż nie zabrać głosu w danej sprawie w ogóle :) .

Zbychoo napisał/a:
No to nie wiem kto tu nie rozumie istoty tego typu imprez. Ludzi należało odciągnąć od wspomnianych grilli poprzez zaoferowanie im czegoś więcej, skoro się nie udało to być może oferta była niezbyt trafiona.


Nie ma raczej o czym mówić bo tak jak wspomniałem wcześniej tego typu wywody są raczej kwestią indywidualnych upodobań a nie obiektywnym spojrzeniem na ofertę szczególnie, że było to jedynie porównanie na jakie bzdurne rzeczy ludzie wydają masę pieniędzy a piszą, że 35 pln to majątek. Ktoś kto ma obycie w imprezach masowych, festiwalach, lubi tego typu wydarzenia wie jak to wygląda w praktyce tj. zazwyczaj płaci się za całodniowy bilet a tak naprawdę idzie się na jeden konkretny koncert a resztę zalicza się przy okazji bo jednak za coś się zapłaciło :) .

Nawet nie w tym rzecz, aby tłumaczyć cenę biletów. Bardziej chodzi o rozeznanie wypowiadających się osób, które raczej wymagają tego, aby line up był naszpikowany po brzegi zespołami za które akurat oni byliby w stanie zapłacić rzeczone 35 zł. Od początku było wiadomo, że nie jest to festiwal o określonym kierunku muzycznym tylko koncerty do 22 były dla "wszystkich" a następnie weszła ramówka hip-hopowa. Co tu więcej można powiedzieć?

Zbychoo napisał/a:
Dlaczego właśnie ceny uważam za największy błąd? Z powodu doboru artystów. Idea zapraszania zespołów na zasadzie "dla każdego coś miłego" sprawdza się właśnie przy niskich cenach biletów.


Chyba, że mówimy o jakichś zespołach z innej ligi :) . Sam teraz jadę w czerwcu do Warszawy na koncert Billego Talenta, który zagra przy okazji Ursynaliów 2012, gdzie bilet w przedsprzedaży kosztował 80 zł. Co lepsze chcę jedynie zaliczyć ten koncert bo reszta wykonawców do mnie nie trafia. Wspominam o tym bo to idealne porównanie do Twojego toku myślenia bo nie da się trafić w gusta wszystkich osób stąd ten mieszany line up festiwalu/festiwalów. Właśnie po to, aby wiele osób mogło odnaleźć dla siebie coś dobrego, zobaczyć ulubionego artystę na żywo chociaż ten raz w życiu bo jednak Festiwal był ukierunkowany właśnie na ogół:). Kwestia podejścia i zamiłowania do muzyki.

Sam zresztą płaciłeś niemałe pieniądze na to, aby dostać się do Gdańska na koncert jak i za sam występ Comy więc na pewno mnie rozumiesz. Wrocław w tym roku również niespecjalnie się wyróżnia na tle codzienności jeśli chodzi o majówkę a jednak bilety nie są za grosze :) .

Niespecjalnie jest sens, aby to wszystko przeżywać czy też w jakikolwiek sposób dochodzić prawdy. Wszystko rozchodzi się o kwestię porozumienia z UM bo gdyby Festiwal odbyłby się w Brzegu i UM nie wystawiłby 2 konkurencyjnych darmowych scen to frekwencja byłaby taka jak zakładali organizatorzy i jak sądzę ludzie byliby zadowoleni z takiego line up'u. Nie trzeba tutaj żadnego geniusza, który stwierdziłby gdzie znajdą się ludzie w przypadku, gdy mają do wyboru imprezę płatną i darmową :) . W tym tkwi cała istota omawianego tutaj problemu.

Odnośnie kwestii organizacyjnych to kilka rzeczy pozostawiało wiele do życzenia, ale i tak można powiedzieć, że Festiwal pod tym kątem wypalił. Jedynie niezadowalająca frekwencja pozostawiła pewien niesmak i gorycz, ale z czasem i o tym zapomnimy. To chyba już czas, aby odciąć się od komentarzy, które jeszcze pojawią się w tym temacie bo ta bezsensowna dyskusja i tak do niczego nie doprowadzi.
Ostatnio zmieniony przez LiuKhongSum 2012-05-06, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
fanorama 


Wiek: 44
Dołączył: 05 Kwi 2012

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2012-05-07, 07:21   

Ja, My, Wszyscy się zastanawiamy dlaczego organizatorzy zaprosili największego buraka jakim jest Peja czy tam sreja ... Który wyklina wszystkich, ze sceny krzycąć "H**w dupe tym czy siedzą pod parasolami czy za bramą itp. Wiem, ze sie bez przeklinania nie obejdzie bo burak nie umie się zachować zwlaszcza na zadnej imprezie, a co najważniejsze na charytatywnej.

Nie było dużo osob bo cegiełki czy tam fałszywki były za drogie - 35zł za cegłe ? - Drogoooo
Gwarantuje(my), że jakby cena za cegły była od 15 do 20zł przyszło by o wiele więcej osób niż za 35zł. Ba mało tego ( po kiego wafla ) parking płatny ? Skandal !

Wracajac do Peji czy jak to się tam pisze ... mógł bardziej zwarzać na słowa, zwłaszcza ze dzieci były jak to powiedział "za płotem". Skaldal i brak odpowiedzialności organizatorów 3 kotwice. Większej lipy nie widziałem...
0 UP 0 DOWN
 
larcz 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2009

UP 68 / UP 27



Wysłany: 2012-05-07, 20:43   

LiuKhongSum napisał/a:
nie szukam winnych choć byłem zaangażowany w tenże Festiwal.

Nikt tu nie szuka winnych.Jedyną osoba szukającą winnych jest pani Mei.My jedynie próbujemy uświadomić jej ,że za klapę imprezy może winić głównie siebie i osoby które organizowły razem z nią imprezę.
LiuKhongSum napisał/a:
że było to jedynie porównanie na jakie bzdurne rzeczy ludzie wydają masę pieniędzy a piszą, że 35 pln to majątek

Już Ci pisałem że to co dla Ciebie jest bzduną rzeczą dla innych może być czymś co ich mega jara!! Dlatego właśnie nie powinnieneś ich za to ganić i oceniać.To że ktoś woli grilla niż pójście na imprezę charytatywną nie znaczy wcale że jest złą osobą.
LiuKhongSum napisał/a:
które raczej wymagają tego, aby line up był naszpikowany po brzegi zespołami za które akurat oni byliby w stanie zapłacić rzeczone 35 zł.

Tak właśnie działa rynek.Jeżeli ktoś uważa że 35 zł to zbyt drogo za oferowana usługę,produkt lub jak w tym wypadku bilet nie poprostu go nie kupuje.
LiuKhongSum napisał/a:
Nie masz żadnego pojęcia jak Festiwal wyglądał od strony organizacyjnej a najwięcej szczekasz.

To sczekanie troszkę mnie uraziło.Nie ładnie jest porównywać swojego rozmówcę do psa.JeZeli jednak mamy sie tu wyzywać to prosze daj znak.Mam dość niezły repertuar wyzwisk.
LiuKhongSum napisał/a:
Festiwal był formą rozrywki, ukłonem w stronę mieszkańców Brzegu, okolic dalszych czy też bliższych. Była to ciekawa alternatywa dla osób, które tego dnia chciały posłuchać muzyki na żywo i miło spędzić czas. Cel sam w sobie był szczytny, ale nie chodziło jedynie o zgromadzenie środków tylko o danie coś w zamian za wsparcie finansowe .

Myślę że już się poprostu pogubiłeś! Raz festiwal jest grany charytatywnie (a wg Mei Bednarek okradł bezdomnych i przez niego ludzie trafią na ulice)teraz piszesz że jest to ukłon w strone mieszkańców bo miał im zapewnic rozrywkę.A jak oni z tej aletrnatywy nie skorzystali to tak jak powiedział peja "ch*uj im w dupe"

LiuKhongSum napisał/a:
To chyba już czas, aby odciąć się od komentarzy, które jeszcze pojawią się w tym temacie bo ta bezsensowna dyskusja i tak do niczego nie doprowadzi.

skoro uważasz że to bezsensowna dyskusja to może faktycznie lepiej się odciąć.

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: festiwalu, kotiwce, ostre, po, slowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu