Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs fotograficzny Domownicy - mój dom, moja si
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-02, 11:52   Konkurs fotograficzny Domownicy - mój dom, moja si

Rodzina, bliskość, bezpieczeństwo – to tylko niektóre skojarzenia, które większości z nas przywołuje na myśl dom. Miejsce to nabiera szczególnego znaczenia w życiu osób chorych na nowotwory. Dlatego Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Domownicy – mój dom, moja siła”, którego celem jest zwrócenie uwagi na jakość życia chorych na raka jelita grubego i konieczność zapewnienia im odpowiedniego wsparcia.

Rozpoczynająca się z okazji Miesiąca Świadomości Raka Jelita Grubego akcja edukacyjna „Domownicy – mój dom, moja siła” podkreśla rolę i znaczenie domu w życiu osób chorych na nowotwory. Działania w ramach kampanii wesprze konkurs fotograficzny; zadaniem dla jego uczestników będzie wykonanie zdjęcia obrazującego rolę, jaką dom odgrywa w życiu osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich.

Powiedzenie: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” trafnie opisuje emocje, które dla większości z nas wiążą się z domem. Dla osób chorych na nowotwory dom to miejsce szczególne – źródło siły, wsparcia, ale też tak ważnego w czasie choroby poczucia „normalności”. Zachęcamy do puszczenia wodzy fantazji i uchwycenia w fotografiach przeróżnych ról, które dom może pełnić w życiu każdego człowieka. Jestem przekonany, że akcja „Domownicy” pozwoli zwrócić uwagę na konieczność zapewnienia właściwego wsparcia i podnoszenia jakości życia osób chorych na nowotwór jelita grubego – powiedział Andrzej Piwowarski, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO.

Fotografie konkursowe można przesyłać do 30 czerwca br.: drogą pocztową – na adres Biura Konkursowego „Domownicy. Mój dom, moja siła” (ul. Wspólna 63b lok. 2, 00-687 Warszawa) lub drogą mailową – na adres: domownicy@brandlab.pl .

20 wybranych przez jury prac fotograficznych zostanie zaprezentowanych podczas wystawy oraz wydanych w specjalnym albumie "Domownicy". Na uczestników konkursu czekają także nagrody.

Dom to bardzo ważne środowisko terapeutyczne dla chorych. Wsparcie rodziny i bliskich umożliwia pacjentom szybsze adaptowanie się do sytuacji stresowych. Obecność rodziny pozwala podtrzymywać nadzieję i wiarę w sens leczenia, daje poczucie przynależności i więzi, co sprawia, że chorzy czują się bezpiecznie, swobodnie i mogą realizować swoje potrzeby. Leczenie i opieka domowa dają nierzadko możliwość prowadzenia takiego trybu życia, jak przed chorobą – dodała Elżbieta Pożarowska, psycholog i psychoterapeuta z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Organizatorem kampanii jest Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO. Konkurs wspierany jest przez partnera, firmę Roche Polska.

Szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO oraz w siedzibie Biura Konkursowego.

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/107574
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-04-02, 12:03, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dom, domownicy, fotograficzny, konkurs, moj, moja, si


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu