Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Tymcio
2013-08-09, 16:19
Pytania do moderacji
Autor Wiadomość
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2012-03-11, 11:32   Pytania do moderacji

Witam!
Mam 2 pytania do moderacji:
1. Dlaczego nie ma żadnej reakcji moderacji w temacie: http://www.forumbrzeg.pl/...p=323567#323567 :?: Post został zgłoszony i powód podany.
2. Dlaczego zamknięto temat: http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=25752 :?:

Bardzo proszę o odpowiedź. Jeśli zdublowałem temat, to przepraszam.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-03-11, 13:08   

Przecież w tej bajce (istotą bajek jest to, że pod postacią zwierząt przedstawiani są ludzie) nie ma nic o religii. Ma ona co najwyżej pewien wydźwięk antyklerykalny, co nie stanowi jednak wielce już zużytej i wyświechtanej "obrazy uczuć religijnych" (bo pewnie o to znowu chodziło). Wątek o końcu świata zamknięto zapewne w związku z upływem terminu i braku owego końca. W przeciwnym razie mógł pozostać otwarty aż do ... końca świata. :D

PS
Po co ta cała nadwrażliwość! Może od razu zamknąć dział "religia", a najlepiej całe forum, bo ktoś mógłby zamieścić jakąś krytyczną uwagę.

Motto:
Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych,
śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych.

(biskup) Ignacy Krasicki, "Monachomachia"
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2012-03-11, 13:20, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-03-11, 13:44   

Autora drażliwego posta zawsze można spalić na stosie na własną rękę. Po co do tego moderacja?
Ostatnio zmieniony przez Marcim B. 2012-03-11, 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-11, 14:25   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Wątek o końcu świata zamknięto zapewne w związku z upływem terminu i braku owego końca. W przeciwnym razie mógł pozostać otwarty aż do ... końca świata. :D

Tak, ale mnie interesuje zdanie na ten temat samego autora tematu. Funkcję PW ma wyłączoną, więc w inny sposób nie poznam jego opinii :(
Dziedzic_Pruski napisał/a:
(istotą bajek jest to, że pod postacią zwierząt przedstawiani są ludzie)

No tak, ale porównanie kogoś do takich zwierząt jak świnia, wieprz, osioł, małpa, itp. raczej nie świadczy o szacunku względem takiej czy innej osoby. Można kogoś nie lubić, ale szacunek każdemu się należy.
Dziedzic_Pruski napisał/a:
nie ma nic o religii

A wiara w życie pozagrobowe to niby do czego się odnosi :?:
Marcim B. napisał/a:
Autora drażliwego posta zawsze można spalić na stosie na własną rękę. Po co do tego moderacja?

Jeśli nie masz nic sensownego do napisania, to się powstrzymaj od wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez przem 2012-03-11, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-03-11, 14:52   

1. Które zwierzęta są w takim razie nieobraźliwe?
2. Czyżby religa sprowadzała się jedynie do wiary w życie pozagrobowe? Oznaczałoby to przedkładanie własnego egoizmu wierze i miłości do boga. A co, jeśli istnieje bóg, ale nie ma życia pozagrobowego? Tak np. uważa niemiecki teolog Eugen Drewermann. http://pl.wikipedia.org/wiki/Eugen_Drewermann
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-11, 15:00   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
1. Które zwierzęta są w takim razie nieobraźliwe?

Chociażby orzeł, kanarek... :roll:
Dziedzic_Pruski napisał/a:
2. Czyżby religa sprowadzała się jedynie do wiary w życie pozagrobowe?

Nie.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-03-11, 15:34   

Orzeł i kanarek. Ciekawe!
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-11, 17:30   

Post zostal ukryty, poniewaz naruszal regulamin forum

m.jpg
Plik ściągnięto 161 raz(y) 65,67 KB

Ostatnio zmieniony przez sikork 2012-03-11, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-11, 19:10   

Cytat:
przem, zwierzęta nie mogą wierzyć w boga?

A niby skąd? W jaki sposób mogą? Nawet idea jakiegokolwiek Bytu Absolutnego nie może się zrodzić w ich mózgu. Nie mają ani rozumu, ani wolnej woli.
Dziedzic_Pruski napisał/a:
Orzeł i kanarek. Ciekawe!

A co, nie?

P. S. Skończmy :offtopic: Mnie interesuje zdanie moderacji co do pytań postawionych przeze mnie. Dyskusje na tematy religijno-filozoficzne możemy prowadzić w odpowiednich tematach.
Ostatnio zmieniony przez przem 2012-03-11, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-03-11, 19:16   

W takim razie należało te pytania od razu skierować do moderacji jako prywatne wiadomości.
0 UP 1 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-11, 19:20   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
W takim razie należało te pytania od razu skierować do moderacji jako prywatne wiadomości.

A co stoi na przeszkodzie, abym je umieścił na forum? Przy zgłaszaniu posta i tak trzeba podać powód, więc po co mam to samo pisać na PW do kilku moderatorów?
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2012-03-11, 19:44   

Nic nie stoi na przeszkodzie, ale zamieszczając temat na forum nie możesz się dziwić, jeśli powstaje dyskusja.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-11, 21:53   

Post zostal ukryty, poniewaz naruszal regulamin forum

kobieta_na_krzyzu.jpg
Plik ściągnięto 23602 raz(y) 20,81 KB

Ostatnio zmieniony przez sikork 2012-03-11, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-03-11, 23:13   

sikork napisał/a:
czy poniższa potka jest także "obrazą uczuć religijnych"?

Jasne, któż śmiał taką boginię do kawałka wstrętnego drewna przywiązać?

Mnie, jako katolika, bardziej razi postępowanie niejakiego ks. Rosika i jego bezkarność w Kk i naszym państwie prawa:
http://lewica24.pl/ludzie...iela-wyrok.html
Kądziela: „Czy mamy moralne prawo namawiać pokrzywdzone do ujawniania przemocy?”
04 marca 2012
Wyrok w sprawie molestowania podopiecznych i współpracownic przez dyrektora ośrodka KARAN komentuje dla nas Katarzyna Kądziela.

Lewica 24: Właśnie zapadł wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie molestowania podopiecznych i współpracownic przez księdza Rosika, szefa organizacji KARAN. Jak Pani odbiera wymowę wyroku?
Katarzyna Kądziela: Zanim skomentuję werdykt sądu, chciałabym wyjaśnić, skąd „wzięłam się” w tej sprawie. Otóż jesienią 2004 r., do gabinetu wicepremier Izabeli Jarugi-Nowackiej, gdzie zajmowałam się prawami kobiet – przede wszystkim problematyką przeciwdziałania przemocy – dotarło kilka kobiet. Wszystkie były psycholożkami lub pedagożkami i pracowały w tym samym ośrodku dla młodych ludzi uzależnionych od narkotyków prowadzonym przez Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotykowy KARAN w Warszawie. I wszystkie dotarły do nas z tym samym problemem. Mówiły o przemocy, molestowaniu seksualnym i poniżaniu, którego wobec nich dopuścił się szef Stowarzyszenia i szef ośrodka, ksiądz Bronisław Rosik.
Osoby przychodzące do biura dostawały od nas przede wszystkim wsparcie w postaci rzetelnej informacji o ich prawach. Przemoc seksualna wobec dorosłych jest w Polsce, tak jak w wielu innych krajach, ścigana na wniosek pokrzywdzonych. Jednak kobiety te opowiedziały także o przemocy stosowanej wobec pacjentek i pacjentów, którzy są po pierwsze nieletni, a po drugie, jako chorzy i narkomani nie potrafią o siebie zadbać. W związku z tym Izabela Jaruga - Nowacka postanowiła złożyć doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa, do czego zresztą w świetle prawa byłyśmy zobowiązane.
Przemoc wobec nieletnich jest przecież ścigana z urzędu, a każdy, kto się o niej dowie, zobowiązany jest powiadomić prokuraturę. Tak rozpoczęło się śledztwo, w którym zostałam przesłuchana w roli świadka. W 2007 r. prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciw księdzu Rosikowi. Zarzutów było kilka, głównie dotyczyły przemocy seksualnej – zmuszania do innych czynności o charakterze seksualnym – ale niektóre odnosiły się też do gróźb karalnych. Po czterdziestu kilku rozprawach odbywających się z wyłączeniem jawności sąd pierwszej instancji uznał w lutym 2012 r. winę oskarżonego księdza Rosika i wymierzył mu wyrok: dwa lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres lat 4 oraz zakaz pełnienia funkcji i stanowisk na okres lat 5.
A teraz komentarz...
Po pierwsze, kara w nowoczesnym rozumieniu pełni kilka funkcji – powinna oprócz podstawowej „odpłaty za czyn” nieść element zadośćuczynienia za krzywdę. Nade wszystko prawo winno działać szybko i skutecznie, a kara powinna być adekwatna do krzywdy.
Czy tak jest w tym przypadku (i niestety wielu innych)? Mam wątpliwości. Wcale nie chodzi tu o wysokość wymierzonej kary. Proszę sobie wyobrazić – blisko siedem lat męki oczekiwania na sprawiedliwość. Siedem lat konieczności stawania oko w oko z człowiekiem, który dopuścił się takich czynów. A do tego – oczywiście – utrata pracy, a więc możliwości zarabiania na życie i niemożność podjęcia innego zatrudnienia. Plotki i oszczerstwa, strach, poczucie krzywdy i wstydu, które niestety bardzo często towarzyszą kobietom – ofiarom przemocy. Problemy w rodzinie, stres a w jego wyniku dramatyczne pogorszenie stanu zdrowia, ból, samotność i powolna utrata wiary w to, że państwo i prawo chroni bezpieczeństwo swoich obywatelek; wreszcie bezskuteczne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie – jak można dopuścić do tego, że człowiek, któremu postawiono takie zarzuty, nie tylko nie jest natychmiast odsunięty od pracy z ludźmi, ale nadal chodzi w glorii i chwale, a nawet – jak na ironię! – jest organizatorem wielkiej, międzynarodowej konferencji dotyczącej zapobiegania przemocy. Starałam się towarzyszyć pokrzywdzonym przez wszystkie te lata, ale oczywiście nie mogłam być z nimi na sali sądowej. Podobnie nie mogli tam być z nimi ich bliscy – to między innymi oznacza wyłączenie jawności. Na szczęście pokrzywdzone, które zdecydowały się pełnić rolę oskarżycielek posiłkowych, miały w sądzie mocne i rzetelne wsparcie prokuratora i ich pełnomocnika, mecenasa Andrzeja Rogoyskiego.
Czy wobec tego wszystkiego wyrok, który zapadł (a, przypominam, to jest dopiero pierwsza instancja i skazany zapewne będzie składał apelację), jest satysfakcjonujący? W czasie odczytania wyroku na sali nie było ani oskarżonego, ani jego dwóch adwokatów. Kolejne procedury, których pewnie należy się spodziewać, potrwają następnych kilka lat. Ta i podobne sprawy – przez to, jak są prowadzone w sądach i jak długo czeka się na sprawiedliwy wyrok – stawiają mnie osobiście wobec dylematu, którego rozstrzygniecie jest coraz trudniejsze: czy mamy moralne prawo namawiać pokrzywdzone do ujawniania przemocy i oddawania spraw do prokuratury i sądu? Co z tego, że staramy się o jak najlepszą ochronę ofiar przemocy i jak najlepsze prawo stanowione w tej kwestii, skoro ani my, ani żadne organa i instytucje państwa nie potrafimy realnie ochronić ofiary przed ponownym, wieloletnim krzywdzeniem, jakim jest tak koszmarnie długi proces. Chcę nadal wierzyć w to, w co zawsze wierzyłam i zawsze mówiłam – nie bój się, prawo jest po twojej stronie, winny zostanie ukarany. Chcę, ale czy mogę w to wierzyć?

L24: Czy zasądzone kary są duże czy małe?
KK: Tak jak powiedziałam wcześniej, nie o wysokość kary tu chodzi najbardziej. Chodzi o to, by krzywda została nazwana krzywdą, a wina – winą. By ten, kto z pogardy i żądzy władzy dopuszcza się bezprawia, usłyszał sprawiedliwy wyrok, a nade wszystko – by wyrok ten powstrzymał go od dalszego krzywdzenia i stał się dla niego i wszystkich innych, którzy ciągle stosują przemoc wobec kobiet, ostrzeżeniem. Niech usłyszą, że molestowanie seksualne i poniżanie kobiet to czyny niedopuszczalne i karalne! Warto, by taki wyrok przyczynił się także do refleksji nad postępowaniem i zmiany w myśleniu. Oby!

L24: Czy jest to sprawa przełomowa dla postrzegania molestowania w Polsce, również ze względu na pewną „nietykalność” członków hierarchii Kościoła katolickiego?
KK: Nie sądzę. W dniu, kiedy premier Jaruga-Nowacka skierowała doniesienie do prokuratury, zorganizowała też spotkanie z zakonnymi przełożonymi księdza Rosika, w tym z księdzem Prowincjałem Zakonu Pallotynów, Czesławem Parzyszkiem. Poinformowała ich o całej sprawie z nadzieją, że zechcą pomóc. Byłam na tym spotkaniu i wiem, że chociaż zgodnie z zakonnymi regułami zobowiązali się do odsunięcia księdza Rosika od pracy w ośrodku na czas trwania dochodzenia, nie zrobili tego – nawet na jeden dzień. Nie wiem, jak jest teraz, po wyroku. Więc gdzie tu przełom? gdzie próba zrozumienia? Jeśli pytacie, czy to przełom w traktowaniu sprawców przemocy seksualnej wobec kobiet przez sądy – to, co już powiedziałam, dowodzi, że o przełomie ani zmianie tutaj nie ma mowy. Przypomnę, że w tym samym okresie toczyła się np. sprawa molestowania kobiet krzywdzonych przez partyjnych funkcjonariuszy Samoobrony. Wyroki zapadły. Czy ktoś o tym chce pamiętać?

L24: Czy to znaczy, że te kary niczego nie zmienią?
KK: Powtórzę jeszcze raz: nie tylko o wysokość kar tutaj chodzi, ale też - a nawet przede wszystkim - o ich nieuchronność i szybkość zapadania. Czy ta kara, po tylu latach, i to nieprawomocna, jest adekwatna do winy, słuszna i sprawiedliwa? Niech każdy odpowie sobie sam.

Rozmawiała Katarzyna Matuszewska
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-12, 16:22   

sikork, zajmij się lepiej czymś pożytecznym.
Wracając do tematu: czekam na zdanie moderacji.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do moderacji, moderacja, pytania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 39
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu