Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
"Antropologia" języka polskiego,
Autor Wiadomość
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-09, 10:02   "Antropologia" języka polskiego,

Ostatnimi czasy wstąpił duch języka polskiego we Francię, i zaczął pouczać i śmiać się z błędów innych:

Franco Zarrazzo napisał/a:
"Moje kobiety" miały niezły ubaw dzięki temu "bykowi". Dziękują za rozśmieszenie :) .


czy

Franco Zarrazzo napisał/a:
"Stary człowiek i morze" Hemingwaya nie jest powieścią :) . Nie spełnia żadnego z wyznaczników, w tym przede wszystkim objętościowego. Wpływ tajemniczej "aury centaura" zaiste zgubnym jest... Może warto też zmienić mentorów od literatury, którzy nie mają pojęcia o elementarnych składnikach poetyki i zakłamują obraz procesów historyczno-literackich ;) .


nie było by tym nic złego, gdyby sam stosował się do zasad tegoż języka:

Cytaty pochodzą od Dziedzica, ponieważ część swoich błędów (dzięki Dziedzicowi Franca poprawiła)

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Chodziło jednak o urojenia
Franco Zarrazzo napisał/a:
w durzej mierze
Frania. :D


Dziedzic_Pruski napisał/a:
Franiu, dziecko, zanim zaczniesz poprawiać literówki: byłoby miło, gdybyś się w końcu nauczył zasad pisowni łącznej i rozdzielnej. :)


Dziedzic_Pruski napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
apoteowano raczej Buffalo Billa
apoteozowano


Dziedzic_Pruski napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Na pochybel :) !
Pohybel pisze się przez h, nieuku jeden! :x


Dziedzic_Pruski napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Ciocia mi najwyraźniej grozi.
A gdzie tu groźba? Jak Kuba bogu ..., a do regulaminu zastosuj się wpierw sam! Aha, nieprowokowanie pisze się łącznie. :)


Dziedzic_Pruski napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
adresowanie w moim kierunku jakiś sugestii
Jakichś sugestii, rybeńku, jakichś. Kiedy się w końcu nauczysz, nieuczku? :?


Dziedzic_Pruski napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
makro i mikro ekonomicznych
Nie będzie, makroekonomiczny i mikroekonomiczny pisze się łącznie. :D


inne perełki Franca:
- w pod okołobrzeskich stodołach
- mżonka
- Było by bardzo fajnie


Na koniec perełka naszego "dohtórka":
Jacek Jastrzębski napisał/a:
maxymalnie



Ta więc Franiu, zanim następnym razem zaczniesz naśmiewać się z błędów innych, spójrz na siebie.
Ostatnio zmieniony przez sikork 2012-03-09, 11:09, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 2 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-09, 10:09   

Cytat:
Antropologia języka polskiego, czyli hipokryzja Fanka Zarazy


Nie wiem czy o mnie chodzi, ale zacznij odróżniać język od zasad jego pisowni, przede wszystkim :) . A poza tym marzenia o fankach raczej przekładaj na towarzyszy, którym sprawy od-bytowe są bliskie zarówno sercu, jak i innym częściom ducha i ciała.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-09, 10:16   

sikork napisał/a:

Franco Zarrazzo napisał/a:
"Stary człowiek i morze" Hemingwaya nie jest powieścią :) . Nie spełnia żadnego z wyznaczników, w tym przede wszystkim objętościowego. Wpływ tajemniczej "aury centaura" zaiste zgubnym jest... Może warto też zmienić mentorów od literatury, którzy nie mają pojęcia o elementarnych składnikach poetyki i zakłamują obraz procesów historyczno-literackich ;) .


nie było by tym nic złego, gdyby sam stosował się do zasad tegoż języka:


Zwróć też uwagę, ignorancie, że poetyka oraz proces historyczno literacki jest czymś jednak różnym od zasad pisowni. Nie wiem też, co masz na myśli, pisząc o "zasadach języka". Może jednak chodzi ci o zasady pisowni? Możecie z towarzyszem funkcjonariuszem i towarzyszem sekretarzem sekretarza uprawiać poletka, które w waszym mniemaniu uchodzą za "intelektualne", ale jednak nie rokuje to jakichkolwiek nadziei na zmianę sposobu waszego myślenia. Bystrość - pała. Inteligencja - pała! Wiedza ogólna - pała! Wiedza szczegółowa - pała! ;) .

Siadaj i nie wychylaj się więcej, ignorancie :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-03-09, 10:20, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-03-09, 10:32   

Franio jest również ekspertem od "ważenia" piwa. Drobny ubaw DP z niego miał :wink:
Lepiej nie czepiać literata, bo zacznie się mocniej udzielać, zmęczy się, spoci i jeszcze przeziębi albo jakiś wylew czy zalew go dopadnie.
0 UP 2 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-09, 11:06   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Cytat:
Antropologia języka polskiego, czyli hipokryzja Fanka Zarazy


Nie wiem czy o mnie chodzi, ale zacznij odróżniać język od zasad jego pisowni, przede wszystkim :) . A poza tym marzenia o fankach raczej przekładaj na towarzyszy, którym sprawy od-bytowe są bliskie zarówno sercu, jak i innym częściom ducha i ciała.


Antropologia tyczy się Twojej osoby - ktoś Cię kiedyś tak nazwał, co mnie ubawiło i to podchwyciłem.

Chodziło oczywiście o zasady pisowni, interpunkcji i ortografii. Jak widać po Twoich poostach nie masz o niż pojęcia, a wytykasz błędy innym i się z nich naśmiewasz, co jest (upraszczając) zwykłą wiochą.
0 UP 1 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-09, 11:34   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Bystrość - pała. Inteligencja - pała! Wiedza ogólna - pała! Wiedza szczegółowa - pała!
Dobra samoocena Antropologio. Przecież nie można oceniać innych, samemu będąc językowym kaleką.
0 UP 1 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-03-09, 21:16   

Sikork nie ma wiedzy lub argumentów w danym temacie więc czepia się - dorwał się do słownika - normalnie by nawet na niego nie splunął - czyżby się obawiał że zniknie tak jak niektóre wyrazy z naszego wspaniałego języka ?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-03-10, 01:05   

Szkoda tylko, że nie poszło do tematu ogólnego, związanego z błędami, więcej byłoby w tym wszystkim edukacji, niż personalnych aspektów ;) bo przecież poprawiający też może robić błędy, choć oczywiście musi się umieć do tego przyznać. No, ale rozumiem, że rozchodzi się o sprawiedliwość : ;) Kuby jakieś i ich bogi ;)
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-10, 07:25   

smooth, nic straconego, zawsze możesz to zrobić.
0 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-03-10, 10:11   

Cytat:

Sikork nie ma wiedzy lub argumentów w danym temacie więc czepia się - dorwał się do słownika


Nie przeceniasz go aby? Dorwał się do cytatów Dziedzica ;) . Nie podejrzewaj ignorantów o obcowanie z książkami. Ja nawet nie rozumiem, co ma wspólnego wytknięcie demagogii (wynikające z ewidentnego "braku w rękach" -casus "Starego człowieka...") z błędami wynikającymi z zasad pisowni. Jestem pewien, że Moderator Smooth mi to uświadomi :D .

Chodzi mi konkretnie o ten cytat:
sikork napisał/a:

Franco Zarrazzo napisał/a:
"Stary człowiek i morze" Hemingwaya nie jest powieścią :) . Nie spełnia żadnego z wyznaczników, w tym przede wszystkim objętościowego. Wpływ tajemniczej "aury centaura" zaiste zgubnym jest... Może warto też zmienić mentorów od literatury, którzy nie mają pojęcia o elementarnych składnikach poetyki i zakłamują obraz procesów historyczno-literackich ;) .


Liczę również na to, że w wypadku reaktywowania wymarłego działu, Moderator będzie na tyle konsekwentny, aby wyłapywać sukcesywnie rozbieżności pomiędzy akurat obowiązującymi zasadami pisowni a praktyką stosowaną w postach różnych Forumowiczów.

Przy okazji:

smooth napisał/a:
Szkoda tylko, że nie poszło do tematu ogólnego, związanego z błędami, więcej byłoby w tym wszystkim edukacji, niż personalnych aspektów ;) bo przecież poprawiający też może robić błędy, choć oczywiście musi się umieć do tego przyznać. No, ale rozumiem, że rozchodzi się o sprawiedliwość : ;) Kuby jakieś i ich bogi ;)


Nie rozumiem zasad interpunkcji, zastosowanych w powyższym cytacie. Mogę prosić o wyklarowanie? Czy istnieje zapis, sankcjonujący zastąpienia np. kropki wieńczącej zdanie - ikonką?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-03-10, 10:14, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-03-10, 10:20   

To kupa śmiechu, gdy lewicowi analfabeci, nawet po "rechabilitacji" , którą zafundowali "wszystkim towarzyszką" pouczają o językowej poprawności. Mamy tu w brzeskim SLD wielkich językoznawców na miarę Józefa Stalina. O poglądach "żywcem" od Stalina zaczerpniętych. Ubaw po pachy. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-03-10, 14:12   

Jacek Jastrzębski, Z takich ludzi tylko się śmiać no bo co innego robić :D
0 UP 1 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-03-10, 20:57   

lord napisał/a:
Z takich ludzi tylko się śmiać no bo co innego robić

Nie przesadzaj. Franio może i był śmieszny w czasach zaprzeszłych, ale dziś należy raczej współczuć. Śmiać się nie wypada.
Franio, mimo drobnych wad, pełni tu doniosłą i zaszczytną funkcję - mobilizuje do działania, pobudza uczucia patriotyczno-religijne prawie, jak gość na filmie z zaprzyjaźnionego z IV RP talibanu :wink:
http://www.youtube.com/wa...d&v=Z-pHx-pqyzA
Ostatnio zmieniony przez Marcim B. 2012-03-10, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2012-03-11, 11:29   

Marcim B., Marcim B., W domyśle to był o tobie i Sikorku ale że ale że z twoją zdolnością domyślania się jest jak jest no to w sumie nie twoja wina...
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-04-06, 08:38   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Nie rozumiem zasad interpunkcji, zastosowanych w powyższym cytacie. Mogę prosić o wyklarowanie? Czy istnieje zapis, sankcjonujący zastąpienia np. kropki wieńczącej zdanie - ikonką?


Franco Zarrazzo napisał/a:
Skoro tytuł wątku brzmi "Jak starosta brzeski zaoszczędził na weselu syna" :D


Franco Zarrazzo napisał/a:
Faktycznie, wiele wnosi do sprawy i dyskusji :-P :lol:


Franco Zarrazzo napisał/a:
Nie tylko demokracji, ale i merytoryki możemy się uczyć od członków brzeskiej SLD :D
Ostatnio zmieniony przez sikork 2012-04-06, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu