Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2006-08-30, 00:13
PK, Panorama Unia Wolności czyli polityka w brzeskim wy
Autor Wiadomość
grzegorz s. 
PO Brzeg

Wiek: 50
Dołączył: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-26, 01:46   PK, Panorama Unia Wolności czyli polityka w brzeskim wydaniu

Witam ponownie!

Stosując się do sugestii Admina przenoszę się do tematu Wybory Samorządowe.

Jak widzisz yasiu są wśród forumowiczów również osoby niereformowalne - na nic twoje prośby, napisanie regulaminu i zastosowanie zasad - skoro "PK" - Paweł Kowalczyk, jak i "kapki99" - rozumiem, że kolejny Paweł Kowalczyk (dalej brak mu odwagi by się podpisać własnym nazwiskiem) dalej piszą w temacie, który prosiłeś by opuścili i przenieśli się na sprofilowany – czyli Wybory Samorządowe...

Ale do rzeczy:
PK - Pawle Kowalczyku – „Redaktorze”, „Dziennikarzu”, członku Rady Regionalnej Partii Demokratycznej demokraci.pl (link poniżej)
http://opolskie.demokraci...&navi=0011,0007

Dlaczego Redaktorze i Dziennikarzu napisałem w cudzysłowiu to najlepiej ci wyjaśni kolejny link: (na samym dole napisany przez forumowicza „cyborg”)
http://www.forumbrzeg.pl/...er=asc&start=15

Choć znając Ciebie zaraz mi napiszesz, że to pewno ja sam to napisałem tym razem pod nick’iem „cyborg”... :D

Natomiast kolejne - czyli Członek Rady Regionalnej Partii Demokratycznej demokraci.pl – już bez „...” – a czemu – no bo ty tak naprawdę jesteś politykiem (choć niektórzy używają w stosunku do takich polityków określenia: politykier).

Mało tego Pawle Kowalczyku – jesteś nie byle jakim politykiem - w brzeskim światku bardzo dobrze znanym tym ludziom, którzy „robią” politykę w ten czy inny sposób od lat.

No i tu nasuwa się podstawowe pytanie: czy CZYNNY POLITYK (vide pierwszy link) ma prawo (choćby moralne) być jednocześnie „dziennikarzem” (wybacz że wciąż będę pisał w cudzysłowiu – jeśli poprawisz swój warsztat dziennikarski – obiecuję że to zmienię) i wpływać poprzez pisanie – jak już niejednokrotnie dałeś tego dowód – czy też opisywanie, a może jeszcze lepiej charakteryzuje twój styl pisania słowo POMAWIANIE - konkretnych osób?
Odpowiedź nasuwa się sama. Pan Panie Kowalczyk będąc politykiem nie ma takiego prawa, gdyż wszystko co wychodzi spod Pana pióra (a raczej ołówka) jest nieobiektywne – jest wręcz stronnicze!

Panie Pawle Kowalczyk – pytał Pan a raczej wykpiwał mnie (ale i również kolegę Kamila ze Stowarzyszenia Młody Brzeg) – w temacie co ja, co my mamy do zaproponowania Miastu Brzeg, Młodym ludziom. Czynił Pan to oczywiście w znanym, charakterystycznym wręcz dla Pana stylu - szydząc i próbując dyskredytować wszystko i wszystkich, którzy są niewygodni.
Otóż odpowiadam Panu (ale i forumowiczom, którzy również pytali – tyle że w przeciwieństwie do Pana w kulturalny sposób np. Roztropek):

Podstawową rzeczą, którą chcemy zrobić w Brzegu już podczas tych wyborów samorządowych jest ZAANGAŻOWANIE jak największej liczby ludzi młodych, również tych trochę starszych – ale myślących tak jak młodzi – mających otwarte umysły, idee, pomysły i chęci do działania. Tych ludzi, którzy między innymi na tym forum pisali: zbierzmy się, zróbmy coś sami, powalczmy – tych właśnie ludzi zapraszamy!! Z nimi chcemy zmieniać Brzeg na lepszy!

Dlaczego? Bo przez ostatnie cztery lata napatrzyliśmy się na działania Pana i Pańskich kolegów.
Warto przypomnieć może, że Pan Paweł Kowalczyk swoją karierę polityczną zaczynał w Unii Wolności, był chyba nawet jej przewodniczącym Koła w Brzegu w jakimś czasie.

Niech Pan powie teraz – albo niech się wypowiedzą (a przynajmniej wiedzą) nasi forumowicze jakie to mamy obiektywne media w Brzegu, których Pan jest przedstawicielem.

Panie Pawle ja naprawdę nie potrzebuje nic więcej pisać – sam Pan się przyznał pisząc:
„...Wydawca Panoramy to również prywatna spółka a kwota umowy z miastem nie pozwalałaby nawet w części sfinansować wydania jednego numeru naszej gazety. Z finansowego punktu widzenia jest dla wydawcy kwotą incydentalną...”

Jakim prawem z naszych pieniędzy (podatników) gazeta, w której Pan pracuje jest dotowana?! Dlaczego Kurier Brzeski albo NTO nie są dotowane?

W świetle powyższych informacji – Pana cytatu - myślę, że forumowicze sami wyciągną wnioski. Nie raz już czytałem na forum, jak jego użytkownicy pisali, że szczytem bezczelności jest ciągłe zamieszczanie w Panoramie ale i na stronach UM Brzeg zdjęć z „chłopcem z plakatu” – Wojtkiem Huczyńskim jak wręcza kwiaty jubilatom i dzieciom.

Ech szkoda czasu na takie rozmowy z Panem z jednej strony, z drugiej zaś wiem, że tylko w ten sposób można otworzyć ludziom oczy na działania "niezależnej i obiektywnej" prasy – jaką jest Panorama.

Ps.
To miałem na myśli pisząc w pierwszym mym poście na tym forum, że jestem do dyspozycji

Ps. 2
Proponuję się dobrze przyjrzeć nazwiskom w pierwszym linku wymienionym w takich gremiach jak Rada Regionalna, Komisja Rewizyjna czy Sąd Koleżeński...

I co znajome?

Z poważaniem
grzegorz surdyka
obecny szef PO brzeskiej struktury
ten, który jest zły i niedobry - bo gówniarz jeden miał czelność podziękować takim brzeskim politycznym „tuzom” jak W. Huczyński, Paweł Kowalczyk i pewno jeszcze paru innym

Prośba do tych co pisali, że chcą się zaangażować ale nie wiedzą jak, gdzie...?
My nie mamy takich rogów jak „ONI” chcą nam dorobić
Dlatego Was zapraszamy (oprócz PK on już chyba był w każdej partii politycznej) – byście się przekonali – jeśli jesteście tacy jak my to macie te możliwości z nami – dlaczego? Bo my tu nie istniejemy od lat – a tych co istnieją i tylko w ten sposób działają jak „PK” niekoniecznie chcemy widzieć na swoich listach – na naszych listach do wyborów samorządowych

Ps. 3
Bo się trochę rozpisałem – ale historia brzeskiej polityki wymaga pewnie ryzy papieru...

Jeszcze jedna wiadomość – dla mnie bardzo pozytywna - Platforma Obywatelska u nas w Brzegu (ta po przemianach) prowadzi rozmowy ze Stowarzyszeniem Młody Brzeg na temat wspólnego pójścia do wyborów.

Miłej nocy
;)
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2006-08-30, 18:58, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-26, 05:54   Co macie nam i miastu do zaoferowania?

grzegorz s. napisał/a:
Witam ponownie!
Podstawową rzeczą, którą chcemy zrobić w Brzegu już podczas tych wyborów samorządowych jest ZAANGAŻOWANIE jak największej liczby ludzi młodych, również tych trochę starszych – ale myślących tak jak młodzi – mających otwarte umysły, idee, pomysły i chęci do działania. Tych ludzi, którzy między innymi na tym forum pisali: zbierzmy się, zróbmy coś sami, powalczmy – tych właśnie ludzi zapraszamy!! Z nimi chcemy zmieniać Brzeg na lepszy!
Pan wybaczy, ale to jest typowe „bicie piany”. Napisał Pan całą stronę, ale jakby nie na temat. Ja wiem, że łatwiej zagadać młodych ludzi frazesami, bo większość ma obawy przed zabraniem głosu na publicznych wystąpieniach (to taka blokada psychiczna w młodym wieku) ale proszę spróbować ze znacznie starszymi.
Pytania są zasadnicze:
1. Jak ( w jaki sposób) zamierzacie zatrzymać młodych. Pisałem w poprzednich postach, że nie widzę takich możliwości, wiec proszę nie obiecywać, że cokolwiek się zmieni pod hasłem "zbierzmy się, zróbmy coś sami, powalczmy".
2. Jakie stanowiska etatowe (płatne) przewiduje pan do obsadzenia zaufanymi członkami partii, a jakie do obsadzenia z konkursu? Przy czym proszę przybliżyć zasady tego konkursu, bo obecne to kpina. Wiadomo, że konkurs ogłasza się na stanowiska, na których znajomi królika rozkładają ręce, a efekt ich nieudolności jest ogólnie widoczny np. zarządzanie zasobami mienia komunalnego.
3. Kto rozliczy wykonanie wszystkich planów kilkuletnich (rozwoju gospodarczego, ochrony środowiska, gospodarki odpadami)?
4. Kto ustali jakich programów pomocowych z Unii i dlaczego nie zrealizowano w celu poprawy ogólnie pojętej infrastruktury w mieście?
Skąd weźmie pan specjalistów, czy z członków partii? Ci młodzi, którzy byli (a byli, tacy) nie mogli się dopchać, żeby chociaż pełnić rolę sprzątaczki w działach które mogli zreformować. Przejdźmy więc do określenia JAKzmienić cokolwiek aby np. całe urzędy gminne nie były obsadzone rodziną, znajomymi, a no końcu członkami jednej ze słusznych rządzących w danej chwili partii.
I najważniejsza sprawa. Czy zna Pan osobiście jakiegokolwiek członka dowolnej partii w Brzegu, który udziela się z innych powodów niż mglista wizja objęcia jakiegoś stanowiska po wyborach? Niestety wszyscy jesteśmy ludźmi.
Muszę się z Panem zgodzić w sprawie finansowania jednej z gazet przez Urząd Miasta. W odczuciu społecznym to po prostu "przekręt", chociaż pod postacią umowy na stałe drukowanie ogłoszeń. Jego wielkość można określić jedynie czytając umowę. Tłumaczenie Redaktora, że pokrywa to tylko niewielką część utrzymania gazety jest mówiąc delikatnie naiwne.
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-08-29, 23:02, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
kapki99 


Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-26, 10:25   

Witam! Panie Grzegorzu, nie odpowiedział Pan na moje pytania, a teraz chce zrobić młodym ludzim zamęt w głowie. Pytałem jakie Pan ma doswiadczenie, pomysły na rozwój miasta, a Pan pisze prawie strone i nie na temat! Pisze Pan do PK "Dlaczego? Bo przez ostatnie cztery lata napatrzyliśmy się na działania Pana i Pańskich kolegów","Nie raz już czytałem na forum, jak jego użytkownicy pisali, że szczytem bezczelności jest ciągłe zamieszczanie w Panoramie ale i na stronach UM Brzeg zdjęć z „chłopcem z plakatu” – Wojtkiem Huczyńskim jak wręcza kwiaty jubilatom i dzieciom" poprostu jes to dla mnie śmieszne. Pamiętam jak dziś po wygranych po wyborach na łamach prasy pisał Pan "Dziękuję wszystkim którzy oddali głos na Wojciecha Huczyńskiego - przewodniczący komitetu wyborczego Grzegorz Surdyka" a teraz Pan odcina się od wszystkiego.Wstyd!! :(
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-26, 11:12   

Grzegorzu Surdyko prawie kandydacie na burmistrza
jeśli cały "tfuj" program wyborczy to tekst poniżej to gratuluję a jeśli całe nowe PO tak funkcjonuję to podwójnie gratuluję

cytat z CHARYZMATYCZNEGO:
grzegorz s. napisał/a:
Podstawową rzeczą, którą chcemy zrobić w Brzegu już podczas tych wyborów samorządowych jest ZAANGAŻOWANIE jak największej liczby ludzi młodych, również tych trochę starszych - ale myślących tak jak młodzi - mających otwarte umysły, idee, pomysły i chęci do działania. Tych ludzi, którzy między innymi na tym forum pisali: zbierzmy się, zróbmy coś sami, powalczmy - tych właśnie ludzi zapraszamy!! Z nimi chcemy zmieniać Brzeg na lepszy! "


Grzegorzu Surdyko
to ty byłeś mocno zaangażowany w kampanię obecnego burmistrza 4 lata temu i to ty Grzegorzu Surdyko przez ostatnie 4 lata "działałeś" pochwal się co oprócz rozwiązania struktur PO i "pseudodemkratycznego" wyboru na NOWEGO CHARYZMATYCZNEGO zrobiłeś
Ponieważ nie chcesz konstruktywnie odpowiedzieć nie będę pozostałych "rewelacji"z "tfojego" tekstu komentował
Na zakończenie powiem ci w "tajemnicy" że Kurier Brzeski ma podpisane umowy z innymi samorządami wystarczy troszkę się zainteresować
Z harcerskim pozdrowieniem
czuwaj :-) )
PS.
"refelacje" z linku są nieaktualne Drogi Grzegorzu Surdyko
PS2
Jak tam moje zaproszenie do redakcji?
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-08-26, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-26, 11:18   

Polityka i ludzie dzialający w tym ŚMIERDZĄ !!
0 UP 0 DOWN
 
Arleta_20 



Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-26, 14:04   

Cóż po przeczytaniu paru postow,nasuwa mi sie tylko jedno stwierdzenie: "Krowa,ktora duzo ryczy,malo mleka daje" ...ale czas pokaże.pozdrawaim!
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-26, 14:05   

Panowie, powtarzacie to co napisałem, w formie zapytania do Pana Surdyki. A napisałaem to na podstawie analizy dotychczasowych dokonań, i jak wiecie to tylko mała część tego o co chcę pytać dalej. Nie czujecie się odpowiedzialni za to, że miałem materiał do pytań?? Proponuję trochę umiaru w wewnętrznej krytyce. Nikt z Was dotychczas nie odpowiedział na podstawowe pytanie JAK to zrobić? O czym chcecie dyskutować w temacie utworzonym przez Administratora? Wasze wewnętrzne rozgrywki załatwiajcie może przy piwie, albo w innych okolicznościach.
0 UP 0 DOWN
 
andrzej k 


Wiek: 64
Dołączył: 26 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-26, 18:42   

Szanowny Grzegorzu!
Czytając te wszystkie posty jestem pełen podziwu dla twojej osoby.
Znoszenie tych wszystkich ataków przez forumowiczów musi boleć.
Ale mnie boli jeszcze bardziej problem ludzi którzy atakują. Czytałem link do strony Demokraci i z natury szanując ustrój który z takim trudem został wywalczony widzę jego dno w wykonaniu tych panów (wybaczcie, iż z małej litery).
Zasiadanie we władzach jakiejkolwiek partii zwalnia człowieka z obiektywnego spojżenia.
Podstawą pisania o innych jest bezstronność, myślę że ta zasada została mocno złamana.
Dlatego drogi Grzegorzu przestań z tym człowiekiem prowadzić dyskurs, bo to się mija z celem on będzie tylko pluł, taka jest jego rola.
Natomiast co do innych forumowiczów, jeżeli wiecie co należy zrobić i macie pomysły to raczej pomóżcie a nie tylko ujadajcie.
Z wirtualnej polityki niewiele wychodzi.

Ps 1
Podejście Roztropka mogło by przysporzyć dużo dla tego miasta, zachęcam do wyjści z wirtualnej rzeczywistości.
Ps 2
Nazwisko Mirosław Stankiewicz, też widziałem na stronie Demokraci; czyżby w Polsce można było należeć do dwóch partii(PIS i Demokraci)
0 UP 0 DOWN
 
Arleta_20 



Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-26, 18:50   

Uważam,że pisząc na forum Pan Grzegorz powinien się liczyć z tym,że będą rózne opinie na jego temat.Ja bynajmniej nie atakowalam jego osoby.Po prostu nie widze w jego wypowiedzi zadnych konkretów.Dużo mówi ale nie do końca wiem o czym!!!I to on musi sie wykazać pomysłowością!!!!To ten Pan musi pokazać,że jest godzien popracia.Podziwia sie czlowieka za czyny a nie za to co obiecuje!!!!
0 UP 0 DOWN
 
andrzej k 


Wiek: 64
Dołączył: 26 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-26, 20:28   

Uważam że ,ten Pan już się w jakiś sposób wykazał, mało tego pokazał, że można jednak ruszyć stary beton przynajmniej w partii.
Gratuluję!
Jak mnie pamięć nie myli w żadnej dotychczas działającej partii nic takiego się nie działo,(na szczeblu samorządowym) tylko zbowidowstwo i powoływanie się na przeskoczone płoty.
Myślę że on chce pokazać wam młodym nową drogę i możliwości, których kierunek obecne przy władzy osoby już dawno zgubiły.
Oby nie spotkał na swojej drodze wilka......, ale jak bajka niesie i tak przyjdzie dobry myśliwy.
Mniemam, że będziesz to ty drogi forumowiczu.

Ps
Człowiek który porywa się na taką wojnę pewnie wie jakiej broni (argumentów programowych) dla uzdrowienia tej chorej strefy użyć.
Poczekajmy!
0 UP 0 DOWN
 
andrzej k 


Wiek: 64
Dołączył: 26 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-26, 21:12   

PK napisał/a:

Grzegorzu Surdyko
to ty byłeś mocno zaangażowany w kampanię obecnego burmistrza 4 lata temu i to ty Grzegorzu Surdyko przez ostatnie 4 lata "działałeś" pochwal się co oprócz rozwiązania struktur PO i "pseudodemkratycznego" wyboru na NOWEGO CHARYZMATYCZNEGO zrobiłeś
Ponieważ nie chcesz konstruktywnie odpowiedzieć nie będę pozostałych „rewelacji” z "tfojego" tekstu komentował
Na zakończenie powiem ci w „tajemnicy” że Kurier Brzeski ma podpisane umowy z innymi samorządami wystarczy troszkę się zainteresować
[/i]


Mam pytanie? pytasz Surdykę, co zrobił oprócz rozwiązania struktur PO i pseudo demokratycznego wyboru;
Skąd masz takie informacje?
Byłeś tam?
A jak coś wiesz to wal na forum, a może powiesz coś o swoich dokonaniach życiowych; pewnie jest bardzo bogate skoro zarzucasz innej osobie.
Stary pochwal się.
Chciałbym wiedzieć jako brzeżanin kto prowadzi Naszą lokalną gazetę
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-26, 21:48   

Ktoś, kto chce zreformować działanie dowolnej instytucji musi dogłębnie znać zasady jej działania, powody dla jakich zostały stworzone jej działy, przepisy na których opiera się ich działanie i ogólnie umieć określić czego się od tych działów oczekuje. To jest idealny kandydat na Burmistrza, bo zdaje się, że o tym mówimy. Program wyborczy czyli to co ta instytucja będzie przetwarzała jest zagadnieniem wtórnym. A my co robimy? Spotykamy się z ludźmi, zbieramy nurtujące ich problemy i mamy mgliste pojęcie o tym jak je zrealizować. Mało tego, postępujemy tak, kierując niekompetentne osoby na odpowiedzialne stanowiska, że cała instytucja staje się niewydolna. Jeśli dodamy do tego, że ten kto nią kieruje ma niewielkie pojęcie o tym co napisałem na wstępie to mamy właśnie to co obecnie. W obecnej sytuacji (poparcie kandydata na burmistrza przez partię, z której się wywodzi, urządzenie mu akcji wyborczej itd.) nie widać szybkiej możliwości zmiany w sposobie działania tego urzędu. To musi być człowiek, który po wyborach przestaje mieć natychmiast swoich znajomych i realizuje wytyczony cel prawie w „klapkach na oczach”. I dlatego pytam cały czas JAK, bo co to wszyscy widzą. I proszę tego nie nazywać „ujadaniem”, bo ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że żadnej odpowiedzi nie otrzymam. Niestety będzie tak jak jest dotychczas, a zamiana Pana H. Na Pana S. Nic nowego nie wniesie.
0 UP 0 DOWN
 
Arleta_20 



Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-08-26, 22:11   

Prosze mi wybaczyc ale jak dla mnie,mlodej dziewczyny,interesujacej sie polityką,owy Pan Surdyka nie pokazał konkretów,które przkonałyby mnie do Niego!W swoich wypowiedziach omija istotę rzeczy!Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje zdanie,może i je zmienię ale do tego trzeba działań,a nie obietnic i pisania ogródkami!
0 UP 0 DOWN
 
andrzej k 


Wiek: 64
Dołączył: 26 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-26, 22:48   

Kochani, a jakie działania miałby wykonać dzisiaj ten Pan, nie posiadając podstawowych instrumentów władzy.
Jesteście wielkimi sceptykami......... i nie dziwię się; po tylu przejściach; 15- ście lat, ci sami ludzie.

Popatrzcie w końcu na oświadczenia majątkowe składane przez te osoby, skonfrontujcie je z przebiegiem ich pracy zawodowej i osiągnięciami.
Polecam lektórę BIP.
Lubię osobiście doszukiwać się również pokrewieństw tych osób.
Moje 1500 zł za 12- ście godzin również doprowadza mnie do podobnych wniosków, jak wasze.

Przyjemnej lektóry!!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
andrzej k 


Wiek: 64
Dołączył: 26 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-26, 22:55   

Słowo Lektury napisałem z rozmysłem, bo nastraja mnie zbyt pesymistycznie. :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskim, czyli, panorama, pk, polityka, unia, wolnosci, wy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu